Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hol készült a kerékpárom; ki a tulajdonosa a márkának?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
379 hozzászólás a témában

#341
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
VV:
Hogy' állsz a naaagy prodzsekttel?
"In idem flumen bis non descendimus"

#342
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Azt nem tudom pontosan megmondani, hogy melyik cég/cégek csinálják a GT-t. A következõ cégek szállítanak annak a cégnek (Pacific Cycle, ami egyébként egy másik befektetõi csoport tulajdona), amely a márkát birtokolja:
- Acetrikes (Tajvan és Kína)
- Ideal (Tajvan és Kína)
- Willing (Tajvan és Kína)
- Southern Cross (Tajvan)
- Taioku (Kína)

A Pacific Cycle birtokolja a Schwinn, Mongoose, GT és Pacific márkákat, de ide vehetjük a Cannondale-t is.


#343
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás
Hát én lehet nem a legjobb márkára vagyok kiváncside én kedvelem a GT-t,ha van valami infó errõl,szivesen olvasnám.Esetleg a carbon vázaik származásáról.

Köszönöm.


GT-Atee

#344
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

Akkor nem adom el a 2008-as gravity-met, pedig mostanában erõsen gondolkoztam rajta, hogy átépítem egy tomac cortezre :-)


A német forumokon egy olyan "monda" született, hogy " .. ha karbon, akkor Simplon.."

Haverom a Gravity masinájába tett tegnap egy 09-es SID et.
Lehet nyomok majd róla képet is.

Lapierre, készit Taiwan, szerel France (Dijon)

Cégcsoport 2008 tól
http://www.accell-gr...ccell-group.asp

#345
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
én elhiszem. a 650 MPA Rm-re azaz szakítószilárdságra kb egy mezei szerkezeti acél szintje....
ilyen szálak adatairól még sose hallottam, csak azért szóltam mert a mértékegység az nem stimmelt :)

#346
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

ez nem szakítószilárdság mértékegység!
a 650 MPa-t meg kicsit sokallom személy szerint, de lehetséges...

valami pedig 650 :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#347
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás


...van egy E650 nevû karbon alapanyag (a szálak a szövetben 650nm szakitószilárdságúak)....


ez nem szakítószilárdság mértékegység!
a 650 MPa-t meg kicsit sokallom személy szerint, de lehetséges...

#348
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Egy karbon Simplon is az a kategória, amit az ember csak úgy nem ad el.:)


#349
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Akkor nem adom el a 2008-as gravity-met, pedig mostanában erõsen gondolkoztam rajta, hogy átépítem egy tomac cortezre :-)
Merida a nyugat dácsiája, de jó a garis ügyintézése

#350
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Hodaka? Több helyen is azt olvastam, hogy õk a csúcs.
Egyébként nem fordul meg a fejükben, hogy õk maguk (a gyártók) értékesítsék saját hálózatban, saját márkaként a vázaikat, bringáikat? Pont lesz@rnám, ha nem lenne egy ilyen hightech vázra, h Scott vagy Specialized, ha cserébe reális áron vesztegetnék õket...
(ha jól tippelem, valahogy így nõtte ki/be magát a Merida is a nagyok közé...)

ahogy irva vagyon, a hodaka fõleg aluminiumban jó.
amugy a legjobb karbonvázakat a földön tényleg a simplon készíti: full monocoque, azaz a papucstól a fejcsõig egy mintában készül. ez segít a legkönyebb és legmerevebb vázak elõállításában, cserébe minden vázmérethez és vázformához külön sablon kell, ami extrém módon költségessé teszi.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#351
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hodaka? Több helyen is azt olvastam, hogy õk a csúcs.
Egyébként nem fordul meg a fejükben, hogy õk maguk (a gyártók) értékesítsék saját hálózatban, saját márkaként a vázaikat, bringáikat? Pont lesz@rnám, ha nem lenne egy ilyen hightech vázra, h Scott vagy Specialized, ha cserébe reális áron vesztegetnék õket...
(ha jól tippelem, valahogy így nõtte ki/be magát a Merida is a nagyok közé...)

itt vannak a saját márkás cuccaik

http://www.hodaka.co...fr_offroad.html

de sztem inkább szkandiumban erõsek mint mûanyagban
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#352
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Hodaka? Több helyen is azt olvastam, hogy õk a csúcs.
Egyébként nem fordul meg a fejükben, hogy õk maguk (a gyártók) értékesítsék saját hálózatban, saját márkaként a vázaikat, bringáikat? Pont lesz@rnám, ha nem lenne egy ilyen hightech vázra, h Scott vagy Specialized, ha cserébe reális áron vesztegetnék õket...
(ha jól tippelem, valahogy így nõtte ki/be magát a Merida is a nagyok közé...)

Többen futtatják termékeiket saját- vagy fantázia név alatt (a Hodaka például Fastrax néven), de nem feltétlenül Európában, mert az kicsi piac a többihez képest.
Saját márkát bevezetni fogós dolog:
1., piackutatás
2., kellõ gyártókapacitás
3., megfelelõen képzett tervezõi (mérnöki) háttér
4., (saját) "kemény" minõségbiztosítási rendszer
5., erõs marketing csapat
6., idõ
7., és nem utolsó sorban igen komoly tõke


#353
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Hodaka? Több helyen is azt olvastam, hogy õk a csúcs.
Egyébként nem fordul meg a fejükben, hogy õk maguk (a gyártók) értékesítsék saját hálózatban, saját márkaként a vázaikat, bringáikat? Pont lesz@rnám, ha nem lenne egy ilyen hightech vázra, h Scott vagy Specialized, ha cserébe reális áron vesztegetnék õket...
(ha jól tippelem, valahogy így nõtte ki/be magát a Merida is a nagyok közé...)

...illetve PDA gyártók közül a HTC is ezt tette...
"In idem flumen bis non descendimus"

#354
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

két gyártó van a távolkeleten, aki a mai szemlélet szerint a legmodernebb karbon vázak gyártására képes, a martec és a topkey. szóval ha 1100g alatt látsz karbon merev vázat, az vagy a kettõ közül az egyikben készül, vagy hulladék, és törik mint a ropi.
van egy E650 nevû karbon alapanyag (a szálak a szövetben 650nm szakitószilárdságúak) ami jóval kevesebb epoxi használatát teszi szükségessé, ezáltal lehet merevebb és könyebb vázakat késziteni.
pillanatnyilag a cervelo és a specialized használja ezt az anyagot egyedül, egy-egy váztipusnál.


Hodaka? Több helyen is azt olvastam, hogy õk a csúcs.
Egyébként nem fordul meg a fejükben, hogy õk maguk (a gyártók) értékesítsék saját hálózatban, saját márkaként a vázaikat, bringáikat? Pont lesz@rnám, ha nem lenne egy ilyen hightech vázra, h Scott vagy Specialized, ha cserébe reális áron vesztegetnék õket...
(ha jól tippelem, valahogy így nõtte ki/be magát a Merida is a nagyok közé...)

#355
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Amit a Simplonrol tudok:

Köszi az infót, bekerül a naaagy áttekintésbe!
"In idem flumen bis non descendimus"

#356
issimus

issimus

    vendég

  • fórumtag
  • 63 hozzászólás
Amit a Simplonrol tudok:

Ausztriaban a vorarlbergi Hard faluban gyartjak. A gyar 1961-ben alakult minösegi kerekparok gyartasara. A kinalatban szinte minden megtalalhato, viszont csak a nemet, az osztrak es a svajci piacra gyartanak bringat, nem akarjak, hogy a minöseg felhiguljon. Egy-egy tipust többfajta felszereltseggel (meghajtas, valto, telo) kinalnak, amit a vevö tud kivalasztani. Altalaban a kert brignat 3-4 nap alatt legyartjak, de legrosszabb esetben ket het alatt elkeszül a kert kerekpar. Az utobbi evekben az aluvazak gyartasa is atkerült Taiwanra. A Simplon karbonvazai az egyik legjobbak a vilagon. A Razorblade ket evvel ezelüött a legkönnyebb karbonvaz volt a vilagon, a Bike magazin merevsegi tsztjeiet sorra a Siplon nyeri.

Tenyek:
Eves bevetel: 22,3 Mill. Euro
Evente atlagban 15 ezer kerekpart gyartanak, ebböl 63 szazalek export.
57 dolgozot foglalkoztatnak a gyarban, akik szerelik a bringakat. Sajat maguk küllözik a felniket.

#357
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
MATA
Kézzel készített==> Olaszországban

#358
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
két gyártó van a távolkeleten, aki a mai szemlélet szerint a legmodernebb karbon vázak gyártására képes, a martec és a topkey. szóval ha 1100g alatt látsz karbon merev vázat, az vagy a kettõ közül az egyikben készül, vagy hulladék, és törik mint a ropi.
van egy E650 nevû karbon alapanyag (a szálak a szövetben 650nm szakitószilárdságúak) ami jóval kevesebb epoxi használatát teszi szükségessé, ezáltal lehet merevebb és könyebb vázakat késziteni.
pillanatnyilag a cervelo és a specialized használja ezt az anyagot egyedül, egy-egy váztipusnál.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#359
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A nyers vázak Kínában, Shenzen-ben készülnek. A gyártót nem ismerem, de valamelyik tajvani cég kínai leányvállalatánál. Nincs ezzel semmi gond; rengeteg nagy márka karbon vázait ebben a régióban készítik.


#360
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Az Ibis, mint kult márka még amerikában gyárt, vagy már õk is ázsianizálódtak?
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"