Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Hol készült a kerékpárom; ki a tulajdonosa a márkának?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
379 hozzászólás a témában

#281
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
ahogy olvastam pl egy cc-s fox villa elõállítási költsége olyan 30-40 ezer körül mozog

#282
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
"Sajnos" sokszor a "Made in" felirat se fedi le igazán a valóságot. Megveszik vagy legyártatják a távol-keleten a nyers vázat, behajózzák a márka hazájába, kap festést, matricázást, felszerelik az alkatrészeket, és mindjárt "Made in Austria, Made in Spain, stb." kerékpár lesz a a tajvani/kínai/vietnámi/indonéz/stb. vázból. Az árakról nem beszélek, mert néhányan gutaütést kapnának, ha meglátnák, mibõl, és hogy jön ki egy neves márka kerékpárjának az ára.
Egyszer talán, kellõ elõkészítés után "papírra vetek" egy eklatáns példát.


#283
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

A KTM tajvani gyártású, és az "új" tulajdonosa (fõ részvényese) is tajvani vagy kínai illetõségû.


Ezek szerint õk is költségeket csökkentettek... Én amikor 2007-ben vettem egy 2006-os KTM-et, az eladó még azzal kecsegtetett, hogy "ez osztrák, ezt aztán rendesen összeszerelték, nem úgy, mint sok távolkeletit!". :)
(De megeshet, már az enyém is már full tajvani.:))

_____________________________________________
AM rlz


#284
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A KTM tajvani gyártású, és az "új" tulajdonosa (fõ részvényese) is tajvani vagy kínai illetõségû.


#285
TREKs Atesz

TREKs Atesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Sziasztok most regeltem!:)
Tudtok valamit, hogy a KTM-t hol gyártják és milyen országban van a anyacége?
Köszi:)



Üdv a fórumon.

Szerintem olvas vissza pár oldalt és megtalálod a választ mert mintha már lett volna szó errõl a márkáról?
TREK bike-on szebb az élet!!:cool2:

#286
Economist

Economist

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok most regeltem!:)
Tudtok valamit, hogy a KTM-t hol gyártják és milyen országban van a anyacége?
Köszi:)

#287
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
pontosabban:
a kép, háttérben a fent említett márkájú kerékpárral

#288
h0o2a7j6

h0o2a7j6

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Nem is tudtam, hogy itthon is szerelnek össze Lapierre-t.
link

#289
Szepy2884

Szepy2884

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás

szerintem ugy van ez, hogy XY kinai gyarto tokeletesen meg van elegedve azzal hogy erkeznek rendelesek a termekeire, es nagy mennyisegben gyart, majd szallit

ha a sajat logojat akarna ratenni [amit nehanyan meg is tesznek, lasd eBay olcso karbon vazak sosem hallott markanevekkel] az neki extra feladat lenne. letre kellene hoznia egy markat, azt fefuttatni, promotalni, kereskedelmi forgalomba hozni, stb. enelkul ugyis csak kis mennyisegben tudna eladni, tehat nem erne meg.


Jaj basszus én hüjeséget írtam az elõbb! Na szóval az úgy van, hogy a márkatulaj maga követeli meg hogy az õ logóját írja rá a beszállító aki egyben ugye a gyártó is. Arra pedig nagyon is odafigyel a márkatulajdonos, hogy amire a logója kerül, az minõségileg ott legyen a szeren. Mert nem várható el, hogy most mondok egy példát, a Cube mint márkatulaj gyártja a vázakat (kvázi fémmegmunkáló üzemként) + õ maga húzza a bowdenek valót és még a markolatokat is fröccsönti stb.

Na szóval így valahogy.

#290
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
szerintem ugy van ez, hogy XY kinai gyarto tokeletesen meg van elegedve azzal hogy erkeznek rendelesek a termekeire, es nagy mennyisegben gyart, majd szallit

ha a sajat logojat akarna ratenni [amit nehanyan meg is tesznek, lasd eBay olcso karbon vazak sosem hallott markanevekkel] az neki extra feladat lenne. letre kellene hoznia egy markat, azt fefuttatni, promotalni, kereskedelmi forgalomba hozni, stb. enelkul ugyis csak kis mennyisegben tudna eladni, tehat nem erne meg.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#291
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Semmi érdekes nincs benne. Saját neve alatt is gyárt alkatrészeket, de sokkal jobb üzlet, hogy OEM és/vagy ODM gyártó is egyben.


#292
Szepy2884

Szepy2884

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 300 hozzászólás
Pontosan úgy van ahogy a kolléga mondja.

Beszállítók vannak, akik specializálódtak valamire. Legyen az kormánystunci vagy nyeregcsõ, vagy csak egy közönséges alátét. Az tényleg érdekes, hogy ha mondjuk az üléscsövet Ho Xiao Ping gyártja a kalloy/bike positive/ike/pro/bbb/kona-nak valahol egy kínai sufniban (direkt sarkított példa), akkor miért nem a saját neve van rajta. Mert valószínûleg nem érdekli, és kölönben is az hogy bike positiv még mindíg jobban cseng a termékén mint vmi noname akármi.

#293
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a bicikligyartokon sem ertunk meg vegig, ha az osszes alkatresz es kiegeszito markat is fel akarod sorolni, akkor a lista gyakorlatilag vegtelen hosszu lenne.

turpissag az nincsen, csak egy par gyarto ceg, akik elkeszitik az adott termeket, majd a megrendelo logojat teszi ra.

igy lesz ugyanaz a stucni kaphato kalloy/bike positive/ike/pro/bbb/kona/x es meg egy csillio mas nev alatt. ezen igazabol nem kell szenzaciozni, igy megy mar vagy 15 eve. nyilvan nem fog mindenki beruhazni egy gyarba ha olcsobb egy mar meglevo uzem gyartokapacitasat hasznalni. kiveve ha valami nagyon kulonleges dolgot akarsz gyartani. egy nyeregcso vagy egy pumpa nem az.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#294
forob

forob

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
Sziasztok!

Két dolog jutott eszembe.
Egyik: a cseh RB Bikes-szal szemezve szimpatikusnak, kiváló minõségûnek tûntek. Õk vajon tényleg csehek ízig-vérig?
Másik: a vázakon kívül én kíváncsi lennék a többi, kerékpárt felépítõ alkatrészre is. Tényleg ott készült-e a teló, csapágyak, gumik, fékek, agyak, stb., ahol elsõ hallásra tûnik. Szerintem itt is találhatnánk egy-két turpisságot. Véleményetek szerint?

üdv: forob

#295
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Na ja, eddig nekem is megvolt;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#296
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Tervezés saját mérnökökkel otthon (Németo.), gyártás távol-kelet (gyártó még nem ismert:)), összeszerelés otthon (Németo.).


#297
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Canyon-ról lehet tudni valamit?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#298
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
az angol shimano forgalmazo [Madison] sajat markaja a Ridgeback-el egyutt

http://www.hyoung.co.uk/madison.html

http://www.ultimatep...o.uk/index.aspx
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#299
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Nincs.


#300
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
http://www.genesisbikes.co.uk

ennek és az Intersportos genesis-nek van vmi köze egymáshoz?