Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kross

- - - - -

  • Please log in to reply
886 replies to this topic

#601
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts

Hû. Megnyugtattál. Ezt egyébként sejtettem, a tesztet elolvastam (impresszív), egy másik fórumon amúgy azt mondták a vázzal kapcsolatban, hogy nagy átlagban a trekkingeket nem nyúzzák úgy, ezért inkább a felszereltségen van a hangsúly.

Kevés ilyen "szerelem" volt nálam jelen, ehhez talán a már kipróbált KTM Fun Line fogható (Hervis számára készített), de az 189 ezer forint - álombringa. Most hogy mondod, hogy ki tudom próbálni kicsit... hát ne tudd meg. Egyébként a Bringavarázs-ban tervezem megvenni.

Esetleg... van olyan modelletek, ami olyan 60-70 ezer körül van, kezdõ bringásnak (húgom) jó, trekking, tempóban fel tudja velem (meg az Altával) venni a versenyt? :)
Egyébként gonoszság volt így írni róla, mert most alig várom, hogy lássam. Egyszerûen képen is gyönyörû a bicikli. Nem tervezitek a hasonló zoom-os megoldást a honlapotokon, mint a hivataloson van? Az nagyon durván jó! :)




A trekking kategóriánál valóban inkább csak a felszereltségen van a hangsúly.
A húgodnak 3 varáció jut eszembe:

1. 2010-es Trans Continental.
Ezzel az a baj, hogy csak grafit és fekete színben van. Szóval ha lányosabb szín kellene, akkor ez nem játszik.
http://kross.hu/old/...on_n_2010bg.jpg
Ez ugye 73.900 a fogy. ár, de a BringaVarázs rugalmas kereskedõ ;)

2. Kross Evado 1.1
Ez 66.900, de ha mondjuk nem szállít csomagokat, akkor vesz rá egy pár sárvédõt, és tökéletesen használható túrára. Esetleg késõbb még 6-8e Ft-os beruházással beleraknak neked egy telót.

3. Kross Crow Steppen
Esetleg ugyanaz a megoldás mint a 2. esetben, csak ez már telós. Viszont nagyon szeretik, mert ennyiért pl. már Alivio-s.
Ez viszont csak 64.500.

http://kross.hu/old/...pen_lady_bg.jpg
http://bringabolt.hu/pic/1247664083

Specifikáció
http://kross.hu/old/crowsteppen.html

A weboldalnál úgy volt, hogy egy az egyben felkerülünk mi is a hivatalos weboldalra, teljesen ugyanazzal a felülettel, csak magyar nyelvvel, azonban hamarosan megváltozik a nemzetközi weboldal, és ha az kész lesz, és szép is lesz, akkor meglátjuk hogyan tovább.... ;)

Alta-ból milyen méret kellene neked? Bajban vagyok, hogy melyiket vigyem a kiállításra, és akkor ez eldöntené a dolgot :)

Jah, és ami nagyon fontos, hogy ha kint vagy (és persze bárki más!!!) a kiállításon, nyugodtan gyertek oda, kérdezzetek, nagyon szívesen segítünk bárkinek, "bármiben"!!!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#602
Kismaci

Kismaci

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts

Szia Kismaci!

Természetesen kint leszünk, mint ahogyan már a tavalyi Expón is kint voltunk.
Tesztpályán nem lehet majd kipróbálni, azonban a standon - ha szeretnéd -, ráülhetsz, teszünk rá neked pedált és ott helyben összehozunk neked valami kipróbálási lehetõséget. Tehát megoldjuk... :)
Nem tudom, hogy olvastad-e a 2009-es Kross Level A8 tesztjét (http://bikemag.hu/ke...lengyel-zsoldos), de az a bicó is kategóriájában az egyik legolcsóbb, mégis egy nagyon jó kis gépezet. Az XC kategóriás bringáinkból is már elég sok van a piacon, és nagyon jók a visszajelzések, szóval ha azok birják, akkor birják a trekking vázak is a gyûrõdést.
De amikor az Altát majd megnézed közelrõl és ráülsz, látni fogod, hogy nem kólásdoboz :)
Súlyadatot nem tudok neked mondani, a kiállításra megpróbálok utánajárni....

Remélem tudtam segíteni, ha bármiben segíthetek még, bátran keressetek!


Hû. Megnyugtattál. Ezt egyébként sejtettem, a tesztet elolvastam (impresszív), egy másik fórumon amúgy azt mondták a vázzal kapcsolatban, hogy nagy átlagban a trekkingeket nem nyúzzák úgy, ezért inkább a felszereltségen van a hangsúly.

Kevés ilyen "szerelem" volt nálam jelen, ehhez talán a már kipróbált KTM Fun Line fogható (Hervis számára készített), de az 189 ezer forint - álombringa. Most hogy mondod, hogy ki tudom próbálni kicsit... hát ne tudd meg. Egyébként a Bringavarázs-ban tervezem megvenni.

Esetleg... van olyan modelletek, ami olyan 60-70 ezer körül van, kezdõ bringásnak (húgom) jó, trekking, tempóban fel tudja velem (meg az Altával) venni a versenyt? :)
Egyébként gonoszság volt így írni róla, mert most alig várom, hogy lássam. Egyszerûen képen is gyönyörû a bicikli. Nem tervezitek a hasonló zoom-os megoldást a honlapotokon, mint a hivataloson van? Az nagyon durván jó! :)

#603
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts

Helló!

Kérdéseim, hogy ott lesztek az idei bringaexpo-n? Hatodikán tervezzük a kimenetelt. Egy másik kérdésem, hogy lesz-e lehetõség kipróbálni a kerékpárokat? Nálam most elsõ helyen áll a Kross Alta nevû modelletek. Csúcs felszereltség (tényleg impresszív), de nem tudok semmit a váz minõségérõl. Azt gondolom, hogy nem lehet rossz, ha ennyi éven át ott van már Lengyelországban, mégsem találok róla semmilyen tesztet, véleményt... ez az egyetlen, ami zavar. Tudsz mondani nekem egy súlyt erre a modellre? (A honlapon nincs.)


Szia Kismaci!

Természetesen kint leszünk, mint ahogyan már a tavalyi Expón is kint voltunk.
Tesztpályán nem lehet majd kipróbálni, azonban a standon - ha szeretnéd -, ráülhetsz, teszünk rá neked pedált és ott helyben összehozunk neked valami kipróbálási lehetõséget. Tehát megoldjuk... :)
Nem tudom, hogy olvastad-e a 2009-es Kross Level A8 tesztjét (http://bikemag.hu/ke...lengyel-zsoldos), de az a bicó is kategóriájában az egyik legolcsóbb, mégis egy nagyon jó kis gépezet. Az XC kategóriás bringáinkból is már elég sok van a piacon, és nagyon jók a visszajelzések, szóval ha azok birják, akkor birják a trekking vázak is a gyûrõdést.
De amikor az Altát majd megnézed közelrõl és ráülsz, látni fogod, hogy nem kólásdoboz :)
Súlyadatot nem tudok neked mondani, a kiállításra megpróbálok utánajárni....


Nekem az lenne a kérdésem, hogy az idei crime 3-ról lehetne kapni pár képet, hogy "képet" kapjak a valós színrõl, és kinézetrõl? A honlapon lévõ specifikáció szerint, ha jól láttam a tavajihoz képest nem változott semmi rajta. Jól gondolom? Fõként a villa és a levegõs tag miatt érdekel a dolog. Elõre is köszi.


Szia!
Jól látod, nem változtattak rajta. Ez is kint lesz a kiállításon, ha kijössz, meg tudod nézni élõben.
Képem csak az van, ami a honlapon is kint van róla: http://kross.hu/old/...crime_3__bg.jpg
Egyébként mattfekete a színe.



Remélem tudtam segíteni, ha bármiben segíthetek még, bátran keressetek!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#604
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 posts
Nekem az lenne a kérdésem, hogy az idei crime 3-ról lehetne kapni pár képet, hogy "képet" kapjak a valós színrõl, és kinézetrõl? A honlapon lévõ specifikáció szerint, ha jól láttam a tavajihoz képest nem változott semmi rajta. Jól gondolom? Fõként a villa és a levegõs tag miatt érdekel a dolog. Elõre is köszi.

#605
Kismaci

Kismaci

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts

Sziasztok!

Feltöltésre került a 2010-es KROSS kollekció!

www.kross.hu


Helló!

Kérdéseim, hogy ott lesztek az idei bringaexpo-n? Hatodikán tervezzük a kimenetelt. Egy másik kérdésem, hogy lesz-e lehetõség kipróbálni a kerékpárokat? Nálam most elsõ helyen áll a Kross Alta nevû modelletek. Csúcs felszereltség (tényleg impresszív), de nem tudok semmit a váz minõségérõl. Azt gondolom, hogy nem lehet rossz, ha ennyi éven át ott van már Lengyelországban, mégsem találok róla semmilyen tesztet, véleményt... ez az egyetlen, ami zavar. Tudsz mondani nekem egy súlyt erre a modellre? (A honlapon nincs.)

De nagyon szeretném kipróbálni, ez a kerékpár egyszerûen tökéletesnek tûnik nekem úgy, ahogy van (FEKETE!), a felszereltsége 125 ezerért olyan, hogy nem látok még hasonlót sem más gyártók 200-220 ezres szegmensében sem. Ilyen szerelem elsõ látásra, hiába keresek, nem találok ilyen felszereltséget.

Szóval mit tudsz elmondani a vázak minõségérõl illetve hogy ki lehet majd próbálni a standotokon? Esetleg pont az Altát?

Köszi az infókat elõre is, üdv: Kismaci

#606
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Sziasztok!

Feltöltésre került a 2010-es KROSS kollekció!

www.kross.hu

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#607
zjuhaszq

zjuhaszq

    vendég

  • fórumtag
  • 45 posts
pedál 8'000HUF-tól, cipõ kb 12'000HUF-tól...
Elsõ pedálnak egy PD M520 elég, cipõnek meg inkább túra jellegû, amiben még gyalogolni is lehet, pl: http://ebike.hu/term.../cipo/mtb/7433/
de ez egyre inkább offtopic....

#608
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts

Az SPD rendszer alatt egy speciális pedál és a hozzátartozó speciális cipõt értjük. A pedálba lényegében beleakasztod a cipõdet. Ezt valaki más biztosan szakszerûbben le tudná írni, elvileg mivel össze van kapcsolva a cipõ és a pedál, ezért amikor tekersz nem csak fél fordulatot tekersz, azaz taposod a pedált, hanem a húzod is, tehát elvileg a teljes fordulat alatt energiát tudsz belevinni a tekerésbe.
És nem mellékesen nem tud lecsúszni a lábad a pedálról...

Pedál:
http://images.google...F-8&sa=N&tab=wi

Cipõ:
http://images.google...F-8&sa=N&tab=wi

esetleg:
http://bringabuzi.fr...bakancs_spd.jpg :)


Köszi szépen exxpert és zjuhaszq!
Így már beugrott mi is az, bár eddig nem tudtam pontosan mi is a lényege és hogy miért jó.

Amúgy köbö mennyi is egy ilyen cucc?

#609
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts

Anno olvastam Kross mezrõl. Ha Exxpert tudsz majd szerezni, érdekelne engem is egy M-es méret. köszi


Rendben, itt úgyis szólok majd, mert már többek kérték. Mivel 2010-tõl új logó lesz, ezért a csapatmezek is megújulnak.
De a lényeg, hogy itt jelzem majd, ha beérkeztek.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#610
zjuhaszq

zjuhaszq

    vendég

  • fórumtag
  • 45 posts

Hali!

Mit jelent az spd-rendszer?


OFF: Shimano Pedal Dynamics. Olyasmi, mint egy síkötés. Bepattintod a cipõt a pedálba és mehetsz.
Kilépni meg úgy tudsz, hogy elfordítod a lábad oldalra. Sztem zseniális, én elõtte klipszet használtam, de most már semmi pénzért nem használnék mást mint patentpedált.

Kicseréltem a Level A8 2009 felnijeit (Alex) fehér Mach1 MX disc-re. Most majdnem úgy néz ki, mint a 2010-es modell... :)
Sajnos viszont felninként 10 dekával nehezebb lett a gép.

Anno olvastam Kross mezrõl. Ha Exxpert tudsz majd szerezni, érdekelne engem is egy M-es méret. köszi

#611
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts

Hali!

Mit jelent az spd-rendszer?


Az SPD rendszer alatt egy speciális pedál és a hozzátartozó speciális cipõt értjük. A pedálba lényegében beleakasztod a cipõdet. Ezt valaki más biztosan szakszerûbben le tudná írni, elvileg mivel össze van kapcsolva a cipõ és a pedál, ezért amikor tekersz nem csak fél fordulatot tekersz, azaz taposod a pedált, hanem a húzod is, tehát elvileg a teljes fordulat alatt energiát tudsz belevinni a tekerésbe.
És nem mellékesen nem tud lecsúszni a lábad a pedálról...

Pedál:
http://images.google...F-8&sa=N&tab=wi

Cipõ:
http://images.google...F-8&sa=N&tab=wi

esetleg:
http://bringabuzi.fr...bakancs_spd.jpg :)


Köszi exxpert!

Nagyon szívesen.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#612
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 posts
Köszi exxpert!

#613
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 posts
Hali!

Mit jelent az spd-rendszer?

#614
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts

Sziasztok,
néhány hónapja egy Hexagon V4 boldog tulaja vagyok. Nem vagyok még nagy kerékpár expert, ezért lenne néhány laikus kérdésem.

A vázam 17-es, én 175cm vagyok és 72kg. Ez a vázméret jó nekem? Ha ránézek a gépre olyan érzésem van, mintha nagyon ki lenne húzva az ülés. Viszont rajta ülve semmi problémám nincs.

Jópár év után kezdtem el újra kerékpározni, régen még egy teleszkóp nélküli bringám volt. Ezen ugye van teleszkóp, és van vele egy kis problémám. Ha aszfalton tekerek felfelé, úgy érzem sok erõ elnyelõdik a teleszkóp miatt. Pl. a régiben ki tudtam állni a nyeregbõl és karból is húzni felfelé magam. Most viszont úgy érzem ezt nem tudom megcsinálni ugyanazzal a hatásfokkal, ezért úgy tekerek mint Jan Ullrich, sose állok ki a nyeregbõl. :S Terepen egyébként nincs gondom ezzel, iszonyú élvezetes vele menni!

Sík terepen úgy érzem nagyon lassan haladok. A fogaskerekek áttételén lehet valahogy változtatni, hogy kicsit gyorsabban tudjak menni? A gumit érdemes váltogatni attól függõen, hogy aszfalton vagy terepen tekerek?

Nem használtam még kerékpáros nadrágot, sima rövidnadrágban tekerek. Az ülés eléggé megkeseríti az életem, megfájdul tõle a farcsontom. Volt, hogy egy hosszabb túra után 1 hétig éreztem utánna. Érdemes lecserélnem az ülést, vagy elég lesz a kerékpáros nadrág?

A pedállal nem vagyok kibékülve, mert több helyen is megsértette már a lábam, a legdurvább városban volt amikor indultam el lecsúszott róla a lábam egy patka miatt és a fém pedál beleszaladta vádlim húsába, kicsit felszántotta így piros zoknival értem haza... :( Nem kerékpár cipõben tekerek, lehet ez a gond? Vagy egyszerûen csak nem vagyok elég ügyes ehhez a pedálhoz, és vegyek egy nem fémet?

Remélem nem vagyok túl offtopic a kérdéseimmel.


Szia Hexx!

A te magasságodhoz kb. a 18-as vázméret stimmel, de mivel azt írtad, hogy tekerés közben kényelmes, mindössze optikailag fura, ezért szerintem ne törõdj vele. Gondolom elõtte magas vázad volt, minimálisan kihúzott nyeregcsõvel, ezért fura még ez a sportosabb geometria.
A teleszkóp természetesen terepre való, aszfalton amennyire lehet, keményítsd be, és akkor nem nyeli el a befektetett energiát.
A fogaskerekek áttételén más fogszámú koszorúval lehet változtatni.
Ha sokat túrázol a bicajjal aszfalton, akkor lehet, hogy a bringás nadrág kevés lesz...
Ha teheted - és persze a pénztárca engedi - , érdemes elgondolkodni spd-rendszeren. Az a baj, hogy ha ráteszel valami durvább pedált, az ugyan jobban fogja a cipõd talpát, viszont ha lecsúszik róla a lábad, akkor durvábban "epilál". :)

Remélem tudtam segíteni.
Használd egészséggel a bicajt!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#615
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 posts
Sziasztok,
néhány hónapja egy Hexagon V4 boldog tulaja vagyok. Nem vagyok még nagy kerékpár expert, ezért lenne néhány laikus kérdésem.

A vázam 17-es, én 175cm vagyok és 72kg. Ez a vázméret jó nekem? Ha ránézek a gépre olyan érzésem van, mintha nagyon ki lenne húzva az ülés. Viszont rajta ülve semmi problémám nincs.

Jópár év után kezdtem el újra kerékpározni, régen még egy teleszkóp nélküli bringám volt. Ezen ugye van teleszkóp, és van vele egy kis problémám. Ha aszfalton tekerek felfelé, úgy érzem sok erõ elnyelõdik a teleszkóp miatt. Pl. a régiben ki tudtam állni a nyeregbõl és karból is húzni felfelé magam. Most viszont úgy érzem ezt nem tudom megcsinálni ugyanazzal a hatásfokkal, ezért úgy tekerek mint Jan Ullrich, sose állok ki a nyeregbõl. :S Terepen egyébként nincs gondom ezzel, iszonyú élvezetes vele menni!

Sík terepen úgy érzem nagyon lassan haladok. A fogaskerekek áttételén lehet valahogy változtatni, hogy kicsit gyorsabban tudjak menni? A gumit érdemes váltogatni attól függõen, hogy aszfalton vagy terepen tekerek?

Nem használtam még kerékpáros nadrágot, sima rövidnadrágban tekerek. Az ülés eléggé megkeseríti az életem, megfájdul tõle a farcsontom. Volt, hogy egy hosszabb túra után 1 hétig éreztem utánna. Érdemes lecserélnem az ülést, vagy elég lesz a kerékpáros nadrág?

A pedállal nem vagyok kibékülve, mert több helyen is megsértette már a lábam, a legdurvább városban volt amikor indultam el lecsúszott róla a lábam egy patka miatt és a fém pedál beleszaladta vádlim húsába, kicsit felszántotta így piros zoknival értem haza... :( Nem kerékpár cipõben tekerek, lehet ez a gond? Vagy egyszerûen csak nem vagyok elég ügyes ehhez a pedálhoz, és vegyek egy nem fémet?

Remélem nem vagyok túl offtopic a kérdéseimmel.

#616
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts

A Level A2 is 7005-ös Alu! Legalábbis nekem az van írva a vázra, meg a hozzájáró használati utasításban is ez van (meg a kross.eu is ezt írja)!;)

EDIT:
Ja, pontosabban a sima A2 6061-es, de az A2 XT (ami nekem van) az már 7005-ös!:)



Az A2 és az A2xt is 7005-ös alu.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#617
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 posts

Nézegettem a vázakat és nem találtam igazából különbséget a Level A8, az A6, de még (a színt leszámítva) az A4 között sem. Lehet, hogy ezek ugyanazok a vázak és "csak" a felszereltségben mások ezek a bringák? A katalógusban annyi van írva ezekhez a vázakhoz, hogy 7005-ös ALU. A Level A2 már csak 6061-es.
Közben a Level A6 vázra találtam súlyadatot, egy eladó ír 1700grammot a 16" méretre. Ha tényleg ugyanaz a váz, mint az A8, akkor egy 18"-os A8 kb. 1700-1800gramm lehet...

A Level A2 is 7005-ös Alu! Legalábbis nekem az van írva a vázra, meg a hozzájáró használati utasításban is ez van (meg a kross.eu is ezt írja)!;)

EDIT:
Ja, pontosabban a sima A2 6061-es, de az A2 XT (ami nekem van) az már 7005-ös!:)

yep!


#618
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts

Nézegettem a vázakat és nem találtam igazából különbséget a Level A8, az A6, de még (a színt leszámítva) az A4 között sem. Lehet, hogy ezek ugyanazok a vázak és "csak" a felszereltségben mások ezek a bringák? A katalógusban annyi van írva ezekhez a vázakhoz, hogy 7005-ös ALU. A Level A2 már csak 6061-es.
Közben a Level A6 vázra találtam súlyadatot, egy eladó ír 1700grammot a 16" méretre. Ha tényleg ugyanaz a váz, mint az A8, akkor egy 18"-os A8 kb. 1700-1800gramm lehet...


Valóban nincs különbség, az A4/6/8 azok ugyanazok a vázak, csak felszereltségben van eltérés. Az A2 az már teljesen más...

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#619
zjuhaszq

zjuhaszq

    vendég

  • fórumtag
  • 45 posts
Nézegettem a vázakat és nem találtam igazából különbséget a Level A8, az A6, de még (a színt leszámítva) az A4 között sem. Lehet, hogy ezek ugyanazok a vázak és "csak" a felszereltségben mások ezek a bringák? A katalógusban annyi van írva ezekhez a vázakhoz, hogy 7005-ös ALU. A Level A2 már csak 6061-es.
Közben a Level A6 vázra találtam súlyadatot, egy eladó ír 1700grammot a 16" méretre. Ha tényleg ugyanaz a váz, mint az A8, akkor egy 18"-os A8 kb. 1700-1800gramm lehet...

#620
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Az elmúlt hétvégén Sopronban megrendezett bikejöring európabajnokságon részt vett a Kross Racing Team két versenyzõje, Igor Tracz és Kajetan Jasiczakiem is.

http://is.pinkbike.c...bpic4145440.jpg
http://is.pinkbike.c...bpic4145437.jpg

[highlight] The bike way of life [/highlight]