Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#621
zjuhaszq

zjuhaszq

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

A Kross 2010-es modelljei:
http://www.kross.pl/...owery_2010.html

Nemsokára a magyar weboldalon is.

Kíváncsi vagyok, drágulnak-e valamennyit. Mert pl. az A8 az idei modellhez képest szerintem egy húszezressel többet ér. (poploc 10e, fizik nyereg 5e, MAch1disc felni 3e, elixir fék 2e)

Az A10 pedig szinte mesés. Bár az ár/érték aránya nem volt annyira nyerõ idén, mint a kisebb testvéreknek.

#622
El Axis

El Axis

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Köszönöm szépen! Megnézetem.

#623
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

kipróbáltam, pont beverem a golyóimat - mértem a nyereg elõt, kb középen 81 cm az átlépési magasság - , kár... amúgy zsír lett volna, ( bár ehhez a bicajhoz egy görbe , kicsit szélesebb kormány elfért volna), amúgy szép, jó nagy sárhellyel , meg miden..., sajnálom - tovább vadászom 18"-os 29er vázra...:behead:


Sajnálom, hogy nem jó a méret neked. :(
Viszont örülök, hogy egyébként tetszik. :)

Kedves Exxpert!

Pécsen vagyok egyetemista, és a héten megpróbáltam megmászni a Mecseket az A8-ammal. Rettentõ módon élveztem, jó nagyokat estem.....szóval jó volt. Tényleg. Azonban kaptam egy defektet. Kb. 13 sec alatt leeresztett a hátsó gumi, volt nálam minden ami kellett, nem volt semmi gond, kicseréltem a belsõt, mentem tovább. A gond az, hogy a külsõn lett egy repedés, pont a futófelületen, ez kb 1,5-2 mm-es. Az a kérdésem, hogy emiatt cseréljem e le a külsõt (mert lehet, hogy továbbreped), és ha igen, akkor ugyanezt a Schwalbe Racing Ralph-ot vegyem, vagy egy másikat (mert amikor cseréltem az tünt fel, hogy nagyon vékonynak éreztem az oldalfalát, de gondolom a futófelülete meg van rendesen erõsítve, vagy nem?), mondjuk egy olcsóbb vastagabb falúnak tûnõt? Célom szerint szeretnék menni még a Mecsekre. Hoppá kissé összetettre sikeredett a kérdés, bocsánat!
Válaszodat elõre is köszönöm!


Én azt mondom, h ha tudod, nézesd meg egy szakival, mert látatlanban nehéz megmondani. Ahogy én elképzelem, ez hosszúságra (1,5-2mm) nem tûnik vészesnek, ha felületi repedésrõl van szó. Érdemes lenne jobban szemügyre venne, hátha esetleg egy szikla v. egy üvegszilánk mélyebben bevágta a gumit. (Egyébként létezik külsõgumi javító folt is). Én azt javaslom, hogy ha tudod, akkor ilyen típusú gumira cseréld, mert saját tapasztalatom szerint nagyon profi a gumi minden szempontból, és másoktól is ezt hallom. Esetleg vehetsz olcsóbb gumikat, és a Racing Ralph-ot csak komolyabb verseny, túra vagy maraton esetén használod.
Mivel nem túl magas a gumi mintázata, könnyebben átmegy rajta a tüske vagy ilyesmi, mint egy nagyon bütykös dh gumin, viszont az oldalfala hiába tûnik vékonynak, ez nem jelentett nekem problémát.
Összegezve én a leírtak alapján még nem cserélném a külsõt, ha csak a felülete sérült, de azért vizsgáld/vizsgáltasd meg a repedést. Ha nem mély, akkor is azért eleinte tartsd szemmel, hogy nem reped-e tovább.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#624
El Axis

El Axis

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Kedves Exxpert!

Pécsen vagyok egyetemista, és a héten megpróbáltam megmászni a Mecseket az A8-ammal. Rettentõ módon élveztem, jó nagyokat estem.....szóval jó volt. Tényleg. Azonban kaptam egy defektet. Kb. 13 sec alatt leeresztett a hátsó gumi, volt nálam minden ami kellett, nem volt semmi gond, kicseréltem a belsõt, mentem tovább. A gond az, hogy a külsõn lett egy repedés, pont a futófelületen, ez kb 1,5-2 mm-es. Az a kérdésem, hogy emiatt cseréljem e le a külsõt (mert lehet, hogy továbbreped), és ha igen, akkor ugyanezt a Schwalbe Racing Ralph-ot vegyem, vagy egy másikat (mert amikor cseréltem az tünt fel, hogy nagyon vékonynak éreztem az oldalfalát, de gondolom a futófelülete meg van rendesen erõsítve, vagy nem?), mondjuk egy olcsóbb vastagabb falúnak tûnõt? Célom szerint szeretnék menni még a Mecsekre. Hoppá kissé összetettre sikeredett a kérdés, bocsánat!
Válaszodat elõre is köszönöm!

#625
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Na megjött a válasz az átlépési magassággal kapcsolatos kérdésedre:

a felsõcsõ talajhoz mért magassága a nyeregvázcsõnél lévõ végénél 75 cm, a fejcsõnél lévõ végénél pedig 90cm.


kipróbáltam, pont beverem a golyóimat - mértem a nyereg elõt, kb középen 81 cm az átlépési magasság - , kár... amúgy zsír lett volna, ( bár ehhez a bicajhoz egy görbe , kicsit szélesebb kormány elfért volna), amúgy szép, jó nagy sárhellyel , meg miden..., sajnálom - tovább vadászom 18"-os 29er vázra...:behead:

#626
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
A Kross 2010-es modelljei:
http://www.kross.pl/...owery_2010.html

Nemsokára a magyar weboldalon is.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#627
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

exxpert,

nehezen tudom megorganizálni, hogy veszprémben kipróbáljam a gépet. nem tudsz valakirõl akinek Bp környékén van ilyenje, akár bolt akár magánszemély.
Nagyon éppen vásárlás elõtt álok és ez a gép tetszene , de láttatlanban nem venném meg...

Addig is , meg tudod mondani, hogy mekkora az átlépési magassága? ( felsõ csõ közepétõl a talajig )

én 175 cm vagyok, jelenleg egy 18"-os 29ert használok viszonylag hosszú stucnival, így elvileg a 19"-os nekem nagyon nagy, de hátha...

ha nem verem be a tökömet akkor lehet jó

a napokban ültem egy Author Instincten de az nagyon nem jött be...pedig méretben jó lett volna

hátha egy másik kelet európai modell mûködne


Na megjött a válasz az átlépési magassággal kapcsolatos kérdésedre:

a felsõcsõ talajhoz mért magassága a nyeregvázcsõnél lévõ végénél 75 cm, a fejcsõnél lévõ végénél pedig 90cm.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#628
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Örülök, hogy tetszik, használd egészséggel!!!!!!!!!!!!
Valamennyi mozgás normális, szerintem ha 2-2mmt lötyög, az még belefér, ha 4-4mm, akkor azért kérdezz rá boltban. Ha más nem, legalább megnyugtatnak.
És a fék még durvább lesz........ ;)

Majd megkérdem, jövõ héten úgyis lehet mek venni nyeregre gyorszárat!:D Na most indulok, ha megjöttem leírom a részletes tapasztalatot!;)

yep!


#629
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Na ma elérkezett a nagynap!:D Megjött az A2 XT!! Nagyon jó, a teleszkóp naon király, váltó kiváló, váltokar csúcsszuper! A fékek meg egyszerûen fenomenálisak!:D Majd még most fogok menni tekerni egyet terepre! Hátránya semmi! Viszont azt kérdezném, hogy az normális, hogy az elsõ fékkar kissé fel le lötyög (ilyen 4mm le-fel), de a hátsó nem? A színe gyönyörû! AZ EGÉSZ SZUPER!!:D


Örülök, hogy tetszik, használd egészséggel!!!!!!!!!!!!
Valamennyi mozgás normális, szerintem ha 2-2mmt lötyög, az még belefér, ha 4-4mm, akkor azért kérdezz rá boltban. Ha más nem, legalább megnyugtatnak.
És a fék még durvább lesz........ ;)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#630
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Na ma elérkezett a nagynap!:D Megjött az A2 XT!! Nagyon jó, a teleszkóp naon király, váltó kiváló, váltokar csúcsszuper! A fékek meg egyszerûen fenomenálisak!:D Majd még most fogok menni tekerni egyet terepre! Hátránya semmi! Viszont azt kérdezném, hogy az normális, hogy az elsõ fékkar kissé fel le lötyög (ilyen 4mm le-fel), de a hátsó nem? A színe gyönyörû! AZ EGÉSZ SZUPER!!:D

yep!


#631
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Sajna csak 19"-es méretben lesznek továbbra is.
A 19"-es méret biztosan nem jó? A veszprémi Bikeland-ben van egy Unplugged, ha arra jársz, lehet, h egy próbát megér.

geometriai adatok:
http://kross.hu/old/kross_2009.pdf
A PDF 30. oldalán.


exxpert,

nehezen tudom megorganizálni, hogy veszprémben kipróbáljam a gépet. nem tudsz valakirõl akinek Bp környékén van ilyenje, akár bolt akár magánszemély.
Nagyon éppen vásárlás elõtt álok és ez a gép tetszene , de láttatlanban nem venném meg...

Addig is , meg tudod mondani, hogy mekkora az átlépési magassága? ( felsõ csõ közepétõl a talajig )

én 175 cm vagyok, jelenleg egy 18"-os 29ert használok viszonylag hosszú stucnival, így elvileg a 19"-os nekem nagyon nagy, de hátha...

ha nem verem be a tökömet akkor lehet jó

a napokban ültem egy Author Instincten de az nagyon nem jött be...pedig méretben jó lett volna

hátha egy másik kelet európai modell mûködne

#632
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

mit tudunk a 2010-es Kross 29er-ekrõl ?
lesz más méret is mint a 19"-os ?

imádnék egy acélvázas 29er-t...

még egy kérdés :

hol találkozok geometriai adatokat a Big Wheel re vonatkozóan ?



Sajna csak 19"-es méretben lesznek továbbra is.
A 19"-es méret biztosan nem jó? A veszprémi Bikeland-ben van egy Unplugged, ha arra jársz, lehet, h egy próbát megér.

geometriai adatok:
http://kross.hu/old/kross_2009.pdf
A PDF 30. oldalán.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#633
freezombi

freezombi

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
mit tudunk a 2010-es Kross 29er-ekrõl ?
lesz más méret is mint a 19"-os ?

imádnék egy acélvázas 29er-t...

még egy kérdés :

hol találkozok geometriai adatokat a Big Wheel re vonatkozóan ?

#634
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Privátban küld el, hogy pontosan milyen nevet szeretnél!


#635
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

A "nick-ed" megváltoztatható, csak szépen kell kérni valamelyik moditól.;)

Ha segítenél (tudomásom szerint modi vagy te is:)) azt nagyon megköszönném! Ha tudsz segíteni, akkor privátba megbeszéljük!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Off vége!

yep!


#636
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Hát ja, szép fejlõdés lett ez a végére!:D Már bánom, hogy nem vmi más nevet adtam magamnak, de nem baj!:)

Edit: A bringaboltba láttam a V4-t is (kék-fehéret), az is jó választás lett volna éppen, de azért egy A2 XT sokkal jobb és komolyabb gép!:D Sokkal jobb választás!:) Ja, és majd írok az XT-rõl egy tesztféleséget miután kipróbáltam!;) Neked meg nagyon köszönöm mégegyszer a sok segítséget, és a válaszokat!


Amire ki van találva, arra teljesen jó a V4, de azért az A2 XT határai egy kicsit tágabbak! :)
Szívesen tettem, örülök, ha tudtam segíteni!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#637
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
A "nick-ed" megváltoztatható, csak szépen kell kérni valamelyik moditól.;)


#638
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Bocs, oda is megy. Miskolcot akartam írni. :)

Azért a V4-estõl szépen eljutottál az A2 XT-ig ;)!

Hát ja, szép fejlõdés lett ez a végére!:D Már bánom, hogy nem vmi más nevet adtam magamnak, de nem baj!:)

Edit: A bringaboltba láttam a V4-t is (kék-fehéret), az is jó választás lett volna éppen, de azért egy A2 XT sokkal jobb és komolyabb gép!:D Sokkal jobb választás!:) Ja, és majd írok az XT-rõl egy tesztféleséget miután kipróbáltam!;) Neked meg nagyon köszönöm mégegyszer a sok segítséget, és a válaszokat!

yep!


#639
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás

Remélem nem Debrecenbe jön!:D Miskolcon a Bombasticba rendeltem:D!


Bocs, oda is megy. Miskolcot akartam írni. :)

Azért a V4-estõl szépen eljutottál az A2 XT-ig ;)!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#640
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

...Én mondtam ;)! Még nem hallottam senkitõl az ellenkezõjét :) !
Aham, akkor a 19"-es narancs A2 XT neked megy Debrecenbe......

Remélem nem Debrecenbe jön!:D Miskolcon a Bombasticba rendeltem:D!

yep!