Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#541
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Szia!

Elõször is örülök, és köszönöm, hogy a Kross-t választottad!
Használd egészséggel, kívánom, hogy sok kellemes percet tölts a nyeregben!
:)

A teló alapból nem igényel gyakori karbantartást. Figyelj, hogy ha szélsõségesen nedves vagy sáros körülmények között tekersz, akkor utána ha keményebb lesz a teló mozgása, akkor szét kell szedni, megtisztítani, újrakenni stb. Átlagos körülmények és felhasználás mellett azt javaslom, hogy telente, amikor úgysem használnád, akkor vidd be a telót (de ha lehet akkor az egész bicót) egy hozzáértõ(!) kerékpárboltba, és kenesd újra, nézesd át stb. Amolyan szezonra felkészítõ karbantartás jelleggel, de ez vonatkozzon a komplett bicóra.


Sziasztok!
Abszolút amatõr és laikus vagyok, de egy kérdésem lenne;nemrég vettem egy Kross Level A2 XT-t, nagyon megtetszett a bringa. A kérdésem az lenne, hogy a teleszkópot kell e valami módon folyamatosan kezelni, ápolni, és ha igen, mi módon ?!

Elõre is köszönöm a válaszotokat !


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#542
zolyka2000

zolyka2000

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!
Abszolút amatõr és laikus vagyok, de egy kérdésem lenne;nemrég vettem egy Kross Level A2 XT-t, nagyon megtetszett a bringa. A kérdésem az lenne, hogy a teleszkópot kell e valami módon folyamatosan kezelni, ápolni, és ha igen, mi módon ?!

Elõre is köszönöm a válaszotokat !

#543
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Pedig muszáj lesz.... :)
Csak komplett kerékpárokra vonatkozó súlyadataink vannak.

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#544
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Fellelhetõ valahol a vázak súlyára vonatkozó info? Elsõsorban a 2009-es hexagon v4 érdekelne (nincs kedvem szétszedni és lemérni :) ).

#545
DomT

DomT

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

Kedves DomT!

1. A stílusodról inkább egy szót se.
2. Célom nem a márka fikázása volt, mint hozzászólásomból kiderült egy-két apróságot leszámítva kimondottan elégedett vagyok vele.
3. Amúgy meg éppen azért vettem életem elsõ montiját, hogy megtanuljak "hegyikerékpározni". Mond, Te nem az elsõ bringádon tanultál?

Részemrõl itt lezárom.

További kellemes "hozzászólásokat" !

Üdv


De én is az elsõ bringámon tanultam, de sohasem okítottam ki mondjuk a bringaboltost.
Én nem azt mondom hogy ne fórumozzatok, hanem hogy elõször bringázzál sokat, és utána mikor már tudni fogod hogy mi az ami számodra jó akkor kezdj bele a bringa átalakításába... Az elején úgy is azt hiszi mindenki hogy kicsi lesz a váz meg hogy rövid a nyeregcsõ, szar a váltó... Azután rájön hogy nem kicsi a váz csak még nem szokta meg, és lefelé sokkal jobban jön hogy kicsi, felfele meg nem volt elég technikás hogy úgy tudjon menni hogy nem emeli el magát. A váltó meg nem szar hanem nem tudott még vele úgy váltani hogy ne recsegjen... szóval bringázzál 1-2 évig ezzel a vassal azután dobd el olyan messzire amilyen messzire csak bírod, és építs egy olyat ami neked kell, vagy alakítsd át.
Nah, részemrõl ennyi...

"Én benne sem vagyok a könyvben"
...Az érdeklõdve nézõ kutyák, a tompa csillagok, itt tologatják a belsõ idõt és a végén mind halott...

#546
davkar

davkar

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás

Tök jó amikor hozzánemértõ emberek megveszik az elsõ bringájukat a csepel tacskó után és azt hiszik hogy egy fórum elolvasása után már bringaszerelõk, és rommáfikázzák az utóbbi idõk egyik legsikeresebb márkáját...

Vegyél egy bringát, tanulj meg hegyikerékpározni, és akkor nem fogsz hülyeségeket írkálni a 18as vázmérettel meg a 173 centivel kapcsolatban...


Kedves DomT!

1. A stílusodról inkább egy szót se.
2. Célom nem a márka fikázása volt, mint hozzászólásomból kiderült egy-két apróságot leszámítva kimondottan elégedett vagyok vele.
3. Amúgy meg éppen azért vettem életem elsõ montiját, hogy megtanuljak "hegyikerékpározni". Mond, Te nem az elsõ bringádon tanultál?

Részemrõl itt lezárom.

További kellemes "hozzászólásokat" !

Üdv

#547
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Fejezzétek már be mindkét oldalon ezt a gyermeteg viselkedést mind kettõtöknek részlegesen igaza van és ezzel zárjuk is a témát.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#548
von toth

von toth

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Barátom, neked még olyan bringát kéne venni amire fel lehet szerelni a seprûnyelet... vegyél Tesco-s bringát és fikázzad azt...


de arra fel lehet tenni kétoldalt kiskereket nehogy felboruljak?

És ha megvan szólok a többieknek a fórumon és megtanítasz minket bringázni.

#549
DomT

DomT

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

oh, oktass minket mester


Barátom, neked még olyan bringát kéne venni amire fel lehet szerelni a seprûnyelet... vegyél Tesco-s bringát és fikázzad azt...
...Az érdeklõdve nézõ kutyák, a tompa csillagok, itt tologatják a belsõ idõt és a végén mind halott...

#550
von toth

von toth

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Tök jó amikor hozzánemértõ emberek megveszik az elsõ bringájukat a csepel tacskó után és azt hiszik hogy egy fórum elolvasása után már bringaszerelõk, és rommáfikázzák az utóbbi idõk egyik legsikeresebb márkáját...

Vegyél egy bringát, tanulj meg hegyikerékpározni, és akkor nem fogsz hülyeségeket írkálni a 18as vázmérettel meg a 173 centivel kapcsolatban...


oh, oktass minket mester

#551
DomT

DomT

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Tök jó amikor hozzánemértõ emberek megveszik az elsõ bringájukat a csepel tacskó után és azt hiszik hogy egy fórum elolvasása után már bringaszerelõk, és rommáfikázzák az utóbbi idõk egyik legsikeresebb márkáját...

Vegyél egy bringát, tanulj meg hegyikerékpározni, és akkor nem fogsz hülyeségeket írkálni a 18as vázmérettel meg a 173 centivel kapcsolatban...
...Az érdeklõdve nézõ kutyák, a tompa csillagok, itt tologatják a belsõ idõt és a végén mind halott...

#552
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!

Durván egy éve tolom én is A4-el. Nekem is vannak pozitív és negatí tapasztalataim vele, illetve a kereskedõvel.
Igaz, hogy el kell fogadnunk a gyári setupot, de a nyeregcsõ hossza így is úgy is rövid. Sztem ez nem árkategóri függvénye. Nem vagyok egy óriás (173 cm), de rögtön ki kellett cserélnem az elsõ menet után. Hozzáteszem az elsõ menet kb az elsõ sarokig tartott, mert a nyeregcsõ bilicse rommá hullott alattam. Nagy élmény volt. Azt is pótolnom kellett. A pedál is megérne néhány gondolatot. De nem fikázni akarom, néhány "apró" finomítás után nagyis is élvezetes járgánnyá vált. Múltkor kényszerbõl országúton is ezzel nyomtam majd 140 km-t, a gumi zaját leszámítva tökéletes volt.
A fõ gondom a kereskedõ hozzáállásával van. Nem akarom nevesíteni a dolgot, de kezdõ révén ráhagyatkoztam. Én egy 18-as vázban gondolkodtam de õ rábeszélt (mint tapasztalt bringás) a 16-osra. Azóta is úgy érzem kicsi. Az összeszerelésen kívül semmit sem volt hajlandó beállítani, mondván nem ér õ rá ilyenekkel vacakolni. No, azóta másik üzletben költöm a pénzem.


nyugi ezzel a geóval a 18-as meg nagy lenne. qva hosszú váz.én is kb ennyi vagyok , az igazi kb a 16-os felsõcsõhosszúsága lenne 17-esben. de én is 16-ost ajánlottam volna amúgy. egyéb hozzáállásáról meg no komment.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#553
davkar

davkar

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Sziasztok!

Durván egy éve tolom én is A4-el. Nekem is vannak pozitív és negatí tapasztalataim vele, illetve a kereskedõvel.
Igaz, hogy el kell fogadnunk a gyári setupot, de a nyeregcsõ hossza így is úgy is rövid. Sztem ez nem árkategóri függvénye. Nem vagyok egy óriás (173 cm), de rögtön ki kellett cserélnem az elsõ menet után. Hozzáteszem az elsõ menet kb az elsõ sarokig tartott, mert a nyeregcsõ bilicse rommá hullott alattam. Nagy élmény volt. Azt is pótolnom kellett. A pedál is megérne néhány gondolatot. De nem fikázni akarom, néhány "apró" finomítás után nagyis is élvezetes járgánnyá vált. Múltkor kényszerbõl országúton is ezzel nyomtam majd 140 km-t, a gumi zaját leszámítva tökéletes volt.
A fõ gondom a kereskedõ hozzáállásával van. Nem akarom nevesíteni a dolgot, de kezdõ révén ráhagyatkoztam. Én egy 18-as vázban gondolkodtam de õ rábeszélt (mint tapasztalt bringás) a 16-osra. Azóta is úgy érzem kicsi. Az összeszerelésen kívül semmit sem volt hajlandó beállítani, mondván nem ér õ rá ilyenekkel vacakolni. No, azóta másik üzletben költöm a pénzem.

#554
von toth

von toth

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Nem vagyok a Kross embere. De az nem a cég hibája, hogy rossz méretû vázat vettél... ;)


Meglehet, de legalább így is tanul az ember. Visszatérve a Krosshoz, ez egy nagyon könnyû kerékpár meglehetõsen szép is és még csak most ismerkedünk. Csak az elsõ benyomásaim voltak negatívak, most hogy lecseréltem dolgokat majd meglátjuk mi lesz, de valószínûleg a vázból építek egy másik bringát.
Ez a váz tökéletes lesz egy túrabringához, montizásra meg nagyon szemezek egy Trekkel, de azt majd a Trek topicban.

További jó éjt mindenkinek.

#555
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Valóban megnézhettem volna a geometriát, de nem gondoltam volna, hogy lehet nagy különbség...mindegy majd elbizniszelem a vázat.

Jó nekem a monti csak majd néznem kell egy másik vázat.


Nem vagyok a Kross embere. De az nem a cég hibája, hogy rossz méretû vázat vettél... ;)


A sebesség mindent megold.

 


#556
von toth

von toth

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Valóban megnézhettem volna a geometriát, de nem gondoltam volna, hogy lehet nagy különbség...mindegy majd elbizniszelem a vázat.

Jó nekem a monti csak majd néznem kell egy másik vázat.

#557
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nem lett szerencsétlenül megfogalmazva és nem mondtam, hogy a kross palettája hibás, hanem azt mondtam, hogy az A4 összeszerelése hagy kívánni valót maga után. Továbbá azt, hogy túl hosszú a felsõcsõ. Az elõnyeit is kiemeltem a gépnek (ami van) továbbá azt, hogy még most szoktatom magamat "hozzá".

De szeretném megosztani véleményemet ezen a fórumon már csak azért is mert errõl szól.

Az, hogy milyen egy adott márkának az elégedettségi indexe, az majd az idõvel megmutatkozik.


a túl hosszú felsõcsõ kitalálható lett volna a geó táblából vagy vásárlás elõtti próbából

ha meg nagykerekû krosszbicót akarsz belõle. mert az tán jobb lesz akkor tán eleve nem montiban kellett volna gondolkodni.

és nekem korántsem szívügyem a márka, csak mondom.

mellesleg kb az összes márka (tisztelwet a kivételnek) a teljes szereltslgnél gyengébb sorral szereli a bringái nagy részét. valóban egyszerúen azért mert elég eldugott helyen lehet fél eurót sporólni.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#558
von toth

von toth

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Nem lett szerencsétlenül megfogalmazva és nem mondtam, hogy a kross palettája hibás, hanem azt mondtam, hogy az A4 összeszerelése hagy kívánni valót maga után. Továbbá azt, hogy túl hosszú a felsõcsõ. Az elõnyeit is kiemeltem a gépnek (ami van) továbbá azt, hogy még most szoktatom magamat "hozzá".

De szeretném megosztani véleményemet ezen a fórumon már csak azért is mert errõl szól.

Az, hogy milyen egy adott márkának az elégedettségi indexe, az majd az idõvel megmutatkozik.

#559
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Ez a kérdés eléggé szerencsétlenül lett megfogalmazva. Attól még, hogy egy valakinél nem mûködne rendesen, attól az még nem lenne általános hiba. A másik dolog, hogy ami hiba esetleg jelentkezne az egyik modellnél, az még nem jelenti azt, hogy az mindegyik esetében fenn áll (A2, A6, A8, A10, A+).
De ebben az esetben még csak fel sem merül ilyen gond. Ha komplett biciklit veszünk, akkor el kell fogadni, hogy annak van egy hivatalos "setup"-ja. Ezt esetleg még a vásárlás pillanatában érdemes cseréltetni, ha számunkra nem megfelelõ. Mert nyilván ami nekem nem jó, az lehet, hogy a másiknak tökéletesen kényelmes stb. és fordítva.
Vagy a másik, de drágább megoldás az, ha magunknak építünk.
Ha esetleg a kereskedõ nem jól állított be neked valamit, akkor menj vissza hozzá, és kérd meg, hogy állítsa be neked úgy, amely a testi adottságaidnak és tekerési stílusodnak megfelelõ.

Minden egyes eladott KROSS átmegy a kezemen, és bizton állítom, hogy eddig még egyetlen egy darab repedt vagy törött váz nem jött még vissza, és nem is hallottam róla!!!
Ezért kérlek, hogy ilyen okoknál fogva ne nevezd a KROSS xc gépeit hibásnak!!!! Rengeteg elégedett vásárlónk van, pozitív visszajelzéseket kapunk, úgyhogy pontosan tisztában vagyok azzal, hogy amit árulunk, azért büszkén kiállhatok.

Sziasztok valaki meg tudná mondani miert van ennyi baj a Kross kerékpárok MTB xc szériájával? Konkrétan a Level A4 érdekelne.



Nekem csak az hogy nyilván valóan ott hozták be az árkülönmbséget amit amúgy kifizetsz.
Tehát ilyen apróságok mint a bowdenezés, a hátsó fogaskerék, a nyeregcsõ stb.

Ha ezeket összeadjuk ott tartunk mint bármelyik más középkategóriásnál.

Amúgy én nemrég vettem, de ezeket ki kellett cserélni, mert szörnyû volt a dolog annak ellenére hogy a váz nagyon kis könnyû darab. Szépen eldolgozottak varratok, a színe meg állat.

De: a felsõcsõ túl hosszú sokat kell nyeregállítással és stucnival kompenzálni és így sem igazi.
A hajtómû nagyon szánalmas adtattak volna egy oktalinket, ahelyett hogy csicsás a festés.

Hát nem tudom most szokunk össze, de ilyen apróságok is megemelik azért egy kerépár árát jelentõsen.

Én azt tervezem, hogy a vázat kiveszem és építek egy cross (ehhe kross) bringát, úgy , hogy belepakolok 27-es kerekeket, lehet hogy úgy jobb lesz.


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#560
zjuhaszq

zjuhaszq

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
ezért vettem A8-at. Itt már jó a nyeregcsõ, a SRAM fogaskerék is OK. Nyilván ezért is kerül többe az A4 nél, de messze nem annyi, mint egy ugyanilyen alkatrészekkel szerelt Merida, vagy Cannondale, stb.
Nekem egyébként nem tûnik hosszúnak a felsõcsõ. Mondjuk én eléggé rádõlök a kormányra.