Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kross

- - - - -

  • Please log in to reply
886 replies to this topic

#421
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts
Sziasztok a tárcsás level a 2re nincs pénzem de a 2011 es level a2 meglesz :)
Remélem:)

#422
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts
Valamint azt szeretném kérdezni ezekre a gépekre rakható sárvédõ valahogy?))

#423
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts

Szia!

Ezért a pénzért már szerintem hozzájuthatsz egy Hexagon V8-ashoz. KROSS HEXAGON V8
Bár ha még egy kicsit hozzá tudsz rakni, akkor én javaslom a Level A2 Disc-et. KROSS LEVEL A2 DISC
Nekem ez az egyik kedvencem, élõben gyönyörûek. Fekete és fehér is létezik belõle.

Igen, most már van ott is partnerünk:
Bringa Bt. weblapja

Ha bármi egyéb kérdésed lenne, akkor csak nyugodtan....


Sajnos az A2 már sokban van :(

#424
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts
Szép reggelt én Hexagon V6 ot néztem de az is tárcsás már. Sokan azt mondják ilyen kategóriában nem érdemes tárcsásat venni.
Valóban így van vagy csak beszéd?
V6-V8 között minõségben nagy a különbség ?
Én a bakonyban használnám terepre ,nem hegyoldalakon sziklákon hanem ahol csak út van . Hétvégente meg ahogy van idõm. Ha idõm engedi aszfalton is használnám.
Bocsánat a buta kérdésekért de full amatõr és kezdõ vagyok.
Szfváron voltam a boltban de nem tudtak semmit mondani meg egy bringát sem tudtak mutatni:(
Segítséged köszönöm

#425
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Szia!

Ezért a pénzért már szerintem hozzájuthatsz egy Hexagon V8-ashoz. KROSS HEXAGON V8
Bár ha még egy kicsit hozzá tudsz rakni, akkor én javaslom a Level A2 Disc-et. KROSS LEVEL A2 DISC
Nekem ez az egyik kedvencem, élõben gyönyörûek. Fekete és fehér is létezik belõle.

Igen, most már van ott is partnerünk:
Bringa Bt. weblapja

Ha bármi egyéb kérdésed lenne, akkor csak nyugodtan....


Sziasztok több napja nézem a márkát és azt szeretném kérdezni Mtb ben melyik típust favorizáljátok?
100-110ezer ft m lenne a bringára. Valamint székesfehárvár és környékén van szerzõdött partner?
Válaszokat köszönöm


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#426
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 posts
Sziasztok több napja nézem a márkát és azt szeretném kérdezni Mtb ben melyik típust favorizáljátok?
100-110ezer ft m lenne a bringára. Valamint székesfehárvár és környékén van szerzõdött partner?
Válaszokat köszönöm

#427
tipwer

tipwer

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Üdv! Valószínûleg egy Kross Evado 1.1 tulajdonosa leszek a közeljövõben, és a gyári felnirõl nem találtam semmi infót. A gyári köpenyt le szeretném cserélni, és nem tudom, hogy a Schwalbe Road Cruiser 622x47-es gumi nem lenne-e nagy. A választ elõre is kösz.

#428
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Helló
Van nekem egy 2009 es Kross level a 4 es bicóm a 2009 es évjáratu és ma mai napon azon kezdtem el gondolkozni hogy szerintetek érdemes lenne lecserélni egy A2 esre? Itt megnézheted
A mostani bicajom kifogástalan állapotban van, és inkább szeretnék egy könnyû (lehetõ legkönnyebb :) ) MBT bicajt.

Ezek cseréje kb ilyen súly csökkentéssel járhat nyeregcsõ-kormány-kormánystucni kombo 300g-700g-ig hajtómû 200-500g kerékszett 400-1000g külsõgumi 200-900g belsõgumi150-300gr teló 0-1300g nem ismerem konkrétan ennek a kerékpár alkatrészeinek pontos súlyát. Alapvetõen a hasonló kategóriájú bringák alkatrészeinek súlyából indultam ki. Pl egy "alacsony" árkategóriájú kerékpár úgynevezett saját márkás cuccai ált dögnehezek. Saját példáim saját márkás nyeregcsõ 490gr, 3700ft-os kisker áron találtam 240gr-ost is ez ugyanúgy igaz a stucnira és a kormányra is. STB.STB. Persze ez nem szent írás vannak ûditõ kivételek is.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#429
Vadaaasz

Vadaaasz

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
rendben köszi a segítséget :)

#430
zjuhaszq

zjuhaszq

    vendég

  • fórumtag
  • 45 posts
szia,
nem tudom, mennyi különbség lehet súlyban a 2009-es A4 és a mostani A2 között, de az akkori A4-en szerintem klasszisokkal jobb cucc van: Alivio-Altus helyett Deore-Alivio, 24 seb helyett 27, V fék helyett tárcsa, Suntour helyett RS, Alu 6061 helyett 7005, Impac helyett Schwalbe.
Ha súlyt csökkentenél, vegyél egy fél kilóval könnyebb telót, vagy közútra akár merev villát, illetve a duci gumi helyett pl. egy 1,5-ös félslick gumit.

#431
Vadaaasz

Vadaaasz

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
Nana!
Ez csak egy egyszerû kérdés volt de nem kell egybõl le hurrogni.:confused:
Amúgy nincsen semmi gondom a bicajjal csak mostanság erdõben nem vagyok csak simán közutakon.
De akkor vegyük semmisnek az elõzõ kérdést :D
Szép napot!

#432
Supernova1982

Supernova1982

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts
  • Location8448,Ajka-Bakonygyepes,Tóbereki.u.3.
Elég szomorú,ha könnyebb neked az A2,én nem foglalkoznék a grammokkal,ha nem bírod a saját súlyodat,fogyjál le.Bocs nem sértésbõl írtam,csak ez a grammkérdés már õrítõ ám,az igaz hogy egy tankal nem lehet hatékonyan tekerní!Végül is te tudod,ha könnyebb akkor válaszd az A2-õt,csak szerényebb felszereltséggel van ellátva.

Nagy János


#433
Vadaaasz

Vadaaasz

    vendég

  • fórumtag
  • 15 posts
Helló
Van nekem egy 2009 es Kross level a 4 es bicóm a 2009 es évjáratu és ma mai napon azon kezdtem el gondolkozni hogy szerintetek érdemes lenne lecserélni egy A2 esre? Itt megnézheted
A mostani bicajom kifogástalan állapotban van, és inkább szeretnék egy könnyû (lehetõ legkönnyebb :) ) MBT bicajt.

#434
grabowski

grabowski

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
De a bikepro oldalàn fenn van mèg...akkor most hogy is van?

#435
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Szia Grabowski!

A méret tökéletes, ámde ez a tavalyi V6-os már nem kapható senkinél.



szia Exxpert!
a kérdésem az lenne hogy a Kross Hexagon V6-os biciklibõl megfelelõ nekem a 21" váz mert 190 cm vagyok!
pontosan ez az: Bikepro - KROSS Hexagon V6 kerékpár


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#436
grabowski

grabowski

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
szia Exxpert!
a kérdésem az lenne hogy a Kross Hexagon V6-os biciklibõl megfelelõ nekem a 21" váz mert 190 cm vagyok!
pontosan ez az: Bikepro - KROSS Hexagon V6 kerékpár

#437
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Szia!

Belemegy a teleszkóp, de én semmiképpen sem ajánlanám. Ez a villa nem egy ilyen típusú bicajhoz való. Ez a villa inkább extrém felhasználáshoz van tervezve, a biciklin lévõ alkatrészek viszont nem fogják bírni. Ha viszont nem tervezel vele extrém dolgokat, akkor felesleges vásárlás lenne, okosabb is el lehet költeni ezt a pénzt.
Szerintem inkább itt néz körül ezért az árért:
Neuzer kerkpr ::: Termkek / Suntour / All-mountain, tra kerkpr villk

elnézést,19"-os,ha ez számítana


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#438
gress

gress

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy a 17"-es hexagon v2 vázba jó lenne-e ez a teleszkóp? Suntour Duro DJ-E teleszkóp teszt, kerékpár, bicikli, ár
Válaszokat elõre is köszönöm.


elnézést,19"-os,ha ez számítana

#439
gress

gress

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy a 17"-es hexagon v2 vázba jó lenne-e ez a teleszkóp? Suntour Duro DJ-E teleszkóp teszt, kerékpár, bicikli, ár
Válaszokat elõre is köszönöm.

#440
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Szia!

- Igen, a 21-es méret lesz számodra megfelelõ
- Természetesen tartós. Erõs váz, jóféle teló, duplafalú felni, jó agyak.... Ez arra lett kialakítva amire te használnáld: crosstrekkingezés, azaz aszfalt és enyhe földút.
- A súlya az annyi, mint a versenytársaié, ennyiért kb. ez a normális súly. Ha hobbi használatra veszed, akkor tökéletes.
- Shimano váltók (Alivio hátsó és Altus elsõ váltó) vannak rajta. Ezeket nem versenykörülményekre tervezték, hobbi használat során tökéletesen mûködnek. A lényeg a jó beállítás!!!

Ha bármiben tudok még segíteni, akkor csak nyugodtan...


Üdv!

Szeretnék vásárolni egy bringát és a választásom a kross evidio 1.2-re esett. Laikusként viszont lennének kérdéseim.

A kérdéseim a következõek:

185cm magasságomhoz a 21'-es gépet kéne választanom?

OK, hogy olcsó, de vajon tartós is? Betonon és földesen egyaránt tekernék vele.

Nem nehéz a majdnem 14kg? Mondjuk nem versenyezni akarok....

Az evidio 1.2 váltói milyen minõséget képviselnek?

Elõször is ennyi egy laikustól. :)

A válaszokat elõre is köszi!

A.


[highlight] The bike way of life [/highlight]