Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#21
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
Az Andris versenyzõ, szeret hasalva tekerni :)
de nekem 83 a belsõ lábhosszom és nagy a 19-es.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#22
Hido

Hido

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Nos, nem könnyítettétek meg a választást. :)
Igen, a legnagyobb bajom a stanyeszli dolog. :D Ha valami oknál fogva le kell ugranom a nyeregbõl, akkor .... :)
Kár, hogy nincs 18" ebbõl a fajtából.

#23
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

mivel a Krossoknak aránylag rövid a felsõcsövük, én a 177 cm-es magassághoz M-est javaslok.
az M-es a 183 cm-es magasságomhoz épp megfelelõ - 120 mm-es stucnival. Tehát a 177 centihez egy rövidebb stucnival tökéletes lesz az M-es.


/Na ezek után döntsd el, hogy ki ad jó tanácsot :)/


17-es váz 580-as felsõcsõvel ne legyen már rövid (ha igaz a táblázat) de a 19-es 600-as sem az. meg a 17-es speci is csak 585.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#24
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

mivel a Krossoknak aránylag rövid a felsõcsövük, én a 177 cm-es magassághoz M-est javaslok.
az M-es a 183 cm-es magasságomhoz épp megfelelõ - 120 mm-es stucnival. Tehát a 177 centihez egy rövidebb stucnival tökéletes lesz az M-es.


/Na ezek után döntsd el, hogy ki ad jó tanácsot :)/


Nem tudom, de ha a stanyeszli hozzá ér a vázhoz az túl jó nem lehet... :o

#25
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
mivel a Krossoknak aránylag rövid a felsõcsövük, én a 177 cm-es magassághoz M-est javaslok.
az M-es a 183 cm-es magasságomhoz épp megfelelõ - 120 mm-es stucnival. Tehát a 177 centihez egy rövidebb stucnival tökéletes lesz az M-es.


/Na ezek után döntsd el, hogy ki ad jó tanácsot :)/

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#26
Hido

Hido

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Nagyon szépen köszönöm a választ. Igen, terepen szeretném használni, akkor szólok is, hogy a kisebb a jobb.

#27
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
17-18-as lenne a méreted 585-590 felsõûcsõvel. ha terepen is akarod használni az m-es nagy lesz. nagy is meg hosszú is.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#28
Hido

Hido

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!
Voltam ma kipróbálni egy Level A3 -t. Mivel nem volt S méret, kaptam egy M próbabringát. Nos, az eladó szerint nekem kicsi lenne az S. Szeretnék segítséget kérni tõletek, akkor most mi a helyes méret? Én 177 cm magas vagyok és az átlépési magasságom 80 cm. Táblázat szerint is 17.8xx" lenne a helyes méret. Hiába mondtam neki, hogy hozzáér a ... a vázhoz, õ állította, hogy az jó úgy és a kisebb méret már "olyan lányos" lenne. Nem akarom minõsíteni õt, nagyon készséges volt és semmi okom a panaszra, de azt gondolom, hogy nagy lenne a bringa nekem.
Holnapig eltetettem, remélem ma még kapok választ a kérdésemre.
Köszi elõre is!!!!!!
Laci

#29
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Sziasztok!

Jövõ héttõl már a boltokban lesz a KROSS legújabb ruházata: mezek, nadrágok, poncsó...

KROSS Kerékpár | Kiegészítõ, alkatrész, ruházat | Kerékpáros mez | Kerékpáros nadrág

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#30
buddha85

buddha85

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hi. Kross Level A3 elsõ váltójáról lenne szó(Altus), a lánc ha az elsõ legkisebb tányéron van, akkor minimálisan beleér a láncvezetõ aljába...ezt lehet valahogy orvosolni?!

#31
srgjwupka

srgjwupka

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
T. exxpert! (Kross)

Nekem is lenne egy problemam. Ma megerkezett futarral Szekesfehervarrol a Kross Hexagon F5 2012-es kerekparom (vagyis a parome). Az egy dolog hogy jo par helyen levan kopva rola a festek,de a legnagyobb problemam hogy Trektro V fekek helyett elol no-name van hatul pedig kross! Hivtam a boltot es Nekem is azt mondtak hogy a gyarto fentartja a jogot az alkatresz cserere valamint olyan uj kerekpart nem fogok soha vasarolni amin nem lesz lekopva itt-ott a festek...
Nem tudom de idaig mar 3 uj kerekpart vasarolt igaz szemelyesen nem netrol rendelve de meg ilyen problemaval nem talalkoztam...
Szamomra elfogathatatlan hogy egy 88.000.- ft-os termeken ne azok az alkatreszek legyenek amit a gyarto ir!
Azt tudtak mondani a boltban hogy ha becsapva erzem magam akkor kuldjem vissza es visszautaljak a penzt. Ez szep es jo viszont akkor kerekpar nelkul maradok...
Az lenne a kerdesem hogy olvastam az elozo hozzaszolasokban hogy felajanlottak masnak a cseret, hogy esetleg ilyen helyzetben elhetnek En is ezzel a lehetoseggel? Mert egyebkent tetszik a kerekpar! Csak hat tenyleg becsapva erzem magam mivel tenyleg becsaptak! :)))
Valaszukat elore is nagyon koszonom!

#32
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Ahogy becsap kolléga is írja, a prizma és a csengõ jár hozzá!! :)
A méret az az lesz, amit írt neked becsap (19"-es, azaz M-es).
Garanciát a vásárlás helyén tudod érvényesíteni, ez alól kivételt képez az olyan partnerüzletünk, aki országos szervízhálózatot tart fenn. Abban az esetben a vásárlási tájékoztatóból megtudhatod, hogy hol van lehetõséged garanciális dolgok intézésére. Ilyen például a Speed Bike (Kerékpár Webshop - Kerékpár Webáruház | Bicikli Webshop | Kelly's | Merida | Gepida | Magellan | Fitness termékek)

180 cm-hez a 19,5 A10-es váz tökéltese, 90, illetve 100 mm-s stucnival. Ez attól függ, neked mi jön be jobban.
Amikor legutóbb láttam bontatlan Krossokat megszületni bringaboltban, akkor járt hozzá csengõ, pírzma is. Gondolom, és a márkát ismerve ezen jó szokásukon tuti nem változtattak!


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#33
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

Sziasztok.
Egy 2013-as Kross Level A3-at szeretnék venni.Sajna 2012-es már nincs.:(
Pár kérdés...
182cm magasságomhoz,hányas vázméretet ajánlotok?
Valamint ha netrõl rendelem a gépet,a garis szervízelést hol lehet megejteni?
Szombathelyi vagyok,Pestrõl jönne a cucc.
A bicókhoz jár csengõ,prizma...stb?


180 cm-hez a 19,5 A10-es váz tökéltese, 90, illetve 100 mm-s stucnival. Ez attól függ, neked mi jön be jobban.
Amikor legutóbb láttam bontatlan Krossokat megszületni bringaboltban, akkor járt hozzá csengõ, pírzma is. Gondolom, és a márkát ismerve ezen jó szokásukon tuti nem változtattak!

#34
bikenewyear

bikenewyear

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszönöm a korrekt választ és tájékozatást. Úgy gondolom Magyarországon ez a nagykereskedõi hozzáállás példaértékû.

Nyeregcsõ ügyében megtartom akkor a mostanit, az ügyet pedig lezártnak tekintem, ezután pedig valószínûleg az Omegába fogok majd járni. Megyek is tekerek egyet. :)

#35
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Szia bikenewyear!

Elõször szeretnék elnézést kérni tõled az õ nevükben is, hogy ilyen történt. Kb. 120 partnerüzletünk van, igyekszünk úgy megválogatni, hogy a partnereink jó és korrekt szakemberek és kereskedõk legyenek.
Elég kényesek vagyunk az ilyen jellegû történésekre, mert üzletpolitikánk egyik legfontosabb tétele, hogy a vásárlóink maximálisan elégedettek legyenek, és ezt minden esetben komolyan is vesszük. Legyen szó akár termékeladásról, akár kommunikációról (például itt a fórumon, vagy a Facebook-oldalon stb.). Szeretnék, ha ügyfeleink elégedettek lennének a tõlünk kapott információkkal (megfelelõ tájékoztatás a lehetséges csatornákon) és a konkrét termékkel is. Az elmúlt 4 évünk is ezt igazolja.

Velem beszéltél telefonon, bár akkor még csak a nyeregcsõrõl beszélgettünk, az egyéb történésekrõl még nem, hiszen azok késõbb történtek. Így most már látom a teljes történetet. A héten beszélek velük errõl az esetrõl.

Egyébként nincs különbség a két nyeregcsõ között, ez a jelzés csak arra vonatkozik, hogy mely típusokba építjük be (Level-család, Hexagon-család). Azonban ha szeretnéd, akkor szívesen kicseréljük neked egy KROSS Sport Components nyeregcsõre. Ezt például az Omega Kerékpáron keresztül bármikor meg tudjuk neked oldani!

Azt hiszem, hogy a XXII. kerületi srácokat (BringaBolt.hu) én ajánlottam neked a telefonbeszélgetésünk során. Ezek szerint elégedett vagy velük. Ennek nagyon örülök, mert bár tényleg nem könnyû odatalálni, de szorgalmasak a srácok, és hetente többször is újratöltik a KROSS-készletüket, így mindig nagy választék van náluk nem csak bringából, de kiegészítõbõl is.

Az új bicajodhoz gratulálok, használd sokat, és nagyon remélem, hogy nagyon sokáig örömet fog neked szerezni! ;)

Ha bármiben tudunk segíteni, akkor keress minket nyugodtan, vagy a srácokat az Omega Kerékpárban!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#36
bikenewyear

bikenewyear

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Én is hasonló a dilemmán voltam, hogy A3 vagy a Hexagon X9. Végül az A3 mellett tettem le a voksot, annak az egyetlen gyengepontja a hátsó váltó.

Én is ugyanott, a Fehérvári úti First Bikenál érdeklõdtem eziránt és vettem meg sajnos. Azért mondom, hogy sajnos, mert az eladó (õszhajú fazon) átvágott rendesen, a gyári Kross nyeregcsõ helyett egy Wenson márkájú nyeregcsõ volt a biciklimben, amit már csak otthon vettem észre. Egybõl hívtam is õket telefonon, hogy ez hogy van, hogy nem a gyári Kross Sports Component nyeregcsõ van benne. Erre telefonban azt mondták, hogy a gyártó néha összecseréli a nyeregcsöveket és más alkatrésszel küldi a biciklit, de hogy nyugodjak meg, mert ez még jobb is, mint ami járt volna a biciklihez. Mivel ezt eléggé furcsáltam, felhívtam a nagykereskedõt és megkérdeztem tõle is, hogy valóban így van-e, de kiderült amire számítottam, hogy teljesen kizárt, hogy Wenson nyeregcsõvel érkezzen, hisz az egy teljesen más márka, nekik semmi közük nincs hozzá. Nem kell fizikaprofesszornak lenni, hogy összeálljon a kép, magyarán a boltban kivették az A3-as eredeti nyeregcsövét és kicserélték egy no-namere, az eredetit pedig vagy eladta külön vagy saját maga használja, ki tudja.

Miután visszamentem másnap a boltba és közöltem velük az állításom, továbbra is azt hajtogatta a fazon, hogy így jött a dobozba, sõt még õ volt felháborodv, hogy én mit képzelek és kicsit sem úriemberi hangnemben beszélt velem. Kértem, hogy cseréljék ki a nyeregcsövet az eredetire, azonban azt mondta, hogy nincs most készletük belõle, menjek vissza 1 hét múlva, addig hoz a nagykerbõl. Én erre kértem, hogy írjunk egy panaszjegyzõkönyvet, hogy legyen dokumentálva a dolog, amit többszöri kérésemre visszautasított. Végül mivel erõsködtem az lett a megállapodás, hogy adott 5000-t kaucióként a cseréig és megígérte, hogy jövõ héten kicseréli az eredeti nyeregcsövére.

Ez épp a mai napon történt meg, konkrétan a boltban egy Hexagon X3-asból elõttem vette ki a gyári nyeregcsövét és azt tette bele az én biciklimbe. (Valószínûleg aki az X3-ast fogja megvenni, az Wenson nyeregcsõvel fogja kapni). Persze megint itthon vettem már csak észre, hogy ismét átvertek, mert ugyan Kross nyeregcsövet tettek bele, de a "KROSS Sports Component" nyeregcsõ helyett "KROSS" nyeregcsövet tettek a bringámba (mivel az X3-asban az van). Szóval senkinek sem ajánlom, hogy abban a boltban vásároljon vagy szervizeltessen bármit is! Remélem nem fog kiderülni késõbb, hogy még ezen felül is átvágtak valamelyik alkatrésszel és több meglepetés már nem ér.

Azonban ha ezek után mégis ott vásárolna valaki, akkor érdemes kihasználni a Kerékpárosklub tagsági kártyája adta elõnyt, elvileg 10% kedvezményt adnak új bringa árából, bár a boltban mintha a fogát húzták volna az eladónak úgy alkudozott, hogy õ csak 5%-ra emlékszik, végül talán olyan 8,5%-ot adott. Fizetéskor is alkudozott, hogy nem tudnék-e inkább kp-ban fizetni, mert a kártyás termináljuk nem mindig jó. (Gondolom ez alatt azt értette, hogy meg akarta spórolni a banki jutalékot, ami neki költség vagy csak szimplán nem akart számlát adni ki tudja). Persze mivel mondtam, hogy csak kártyám van, azzal is fizettem, érdekes módon a terminálnak semmi baja nem volt.

Miután kifizettem a bringát, utána mondta, hogy most elfogyott a jótállás és tájékoztató papírja, így azt nem tud adni. Ez is eléggé felhúzott, hogy ezzel egészen addig sunnyogott, nem mondta egy szóval se, míg ki nem fizettem. Átfutott a fejemen, hogy mi van akkor ha jótállás nélkül nincs garancia se (törvényileg elvileg nincs). Végül másnap amikor bementem, akkor adott jótállást. A tájékoztatót azóta is várom, azt már soha nem fogom megkapni, elismerem, hogy nem érzem annyira szükségesnek, így ez zavart a legkevésbé.

Maga a biciki egyébként tetszik és meg vagyok vele elégedve összességében, bár még csak egy hete használom.

Azóta jártam kiegészítõk keresése folytán a 22. kerületi Omega Kerékpárboltban, akik szintén KROSS forgalmazók és nagyon készségesek voltak a srácok, bár eléggé el volt dugva a hely. Most már inkább egy kicsit drágábban ott vagy másik kross forgalmazónál vettem volna meg a bringát, de legalább nem vernek át.

Ha valaki esetleg tudja, hogy a KROSS Sports Component és a KROSS nyeregcsõ között mi a különbség, azt megköszönném ha leírná. Így kiderülne, hogy érdemes-e mégegyszer visszamenni reklamálni vagy inkább többet a közelükbe se menjek.

#37
tibor56

tibor56

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszi a választ, és elgondolkodok a kérdéseden:confused:
(azt hiszem, igazad van :), jobb választás a trekking.

#38
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha már költesz rá (és megteheted) akkor az X sorozatot szerintem felejtsd el. Az itthon is az abszolult belépõ kategória arra valóban lehet költeni. az A3-nak jobb a váza már megbízhatóbb alkatrészek vannak.
De. Mert hogy mindig van egy de.
Biztos hogy monti kell neked? Mert az hegyre, ösvényekre való ha csak bringázásra kell néha kirándulni néha a gáton és földutakon csámborogni kell akkor sokkal megfelelõbb lehet egy trekking kerékpár, mivel az gyorsabb is kényelmesebb is.
KROSS Evado 2.0 2013
KROSS Evado 3.0 2013
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#39
tibor56

tibor56

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni!
Ebben a hónapban szeretnék egy bringát venni, mert meguntam a több évi "tunyulást" és valami rendszeres mozgást szeretnék az életritmusomba beiktatni. A mai nap elsétáltam a Fehérvári úton a KROSS bringabolt elõtt és úgy gondoltam, ha már ott vagyok be is megyek..... Talán egy perc sem kellett, hogy beleszeressek a KROSS-márkába.....
Kinéztem magamnak egy Hexagon X8-ast és egy Level A3-ast. Sajnos a bringaismeretem a nullával egyenlõ, fogalmam sincs, melyik lenne jobb választás egy teljesen kezdõ bringásnak. Az eladó nagyon készséges volt, bátran ajánlotta mind a két típust, sõt még azt is javasolta, hogy kezdésnek még olcsóbbat vegyek és majd idõvel lehet rajta "tuningolni", jobb alkatrészekkel felszerelni.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mit csináljak? Melyik lenne a jobb megoldás? Az olcsóbb, vagy egy picit drágább, de jobb alkatrészekkel felszerelt bringa? Esetleg az említett két típusról van valakinek valamilyen tapasztalata?
Minden tanácsot, ötletet örömmel fogadok, elõre is köszi a válaszokat!

#40
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
KROSS Kerékpár - Partnerüzletek - Vidék
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!