Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#361
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Szia!

Igen, ott a Speckó Bike a partnerünk.
Menj be hozzájuk nyugodtan, és biztosan segíteni fognak.


Üdv Mindenkinek!
Kinéztem magamnak egy Hexagon v3-as paripát. Nyíregyházán fel tudok valahol pattanni rá kipróbálni?
Van valami partneretek ott? A Specko még él? Mert az oldalán az fogadott, hogy "2010-es modellek megérkeztek" tehát nem valami bíztató...
Elõre is köszi!
Üdv


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#362
Idiofil

Idiofil

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!
Kinéztem magamnak egy Hexagon v3-as paripát. Nyíregyházán fel tudok valahol pattanni rá kipróbálni?
Van valami partneretek ott? A Specko még él? Mert az oldalán az fogadott, hogy "2010-es modellek megérkeztek" tehát nem valami bíztató...
Elõre is köszi!
Üdv

#363
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
KROSS gyárlátogatás cikk a bikemag.hu-n:
Kross gyárlátogatás

Egy kis ízelítõ abból, hogy "mi is ez a KROSS", hol és hogyan készülnek a bicajok és hogy mennyire komolyan gondolják a jelent és jövõt is....
:)

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#364
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
A KROSS Level A7 bicikli tesztje itt olvasható:
Kross Level A7 kerékpárteszt

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#365
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Köszönöm!!!

#366
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Ha élõben nem tudod megnézni, akkor ez talán segít, hogy néz ki a váz 3D-ben:
zoom_3d
A bicó alatt van egy kis csúszka, azzal tudod forgatni....

Szívesen megnézném, csak nem tudom van-e itt Miskolcon...


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#367
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Az véletlen hogy más márkánál is van 6061-es megnevezésû váz?(gondolok itt a Gepida Sirmiumra)

Az a váz anyagának jelõlése. Azaz az alumínium típusát jelöli:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#368
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Az véletlen hogy más márkánál is van 6061-es megnevezésû váz?(gondolok itt a Gepida Sirmiumra)

#369
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Nem tudom neked most megmondani, hogy van-e náluk, de ha jól emlékszem, akkor vittek ilyet.

Igen, Miskolcon csak velük állunk kapcsolatban.


Huhh EZ aztán kielégítõ válasz!! :D Köszönöm szépen!! :)


Ahha csak a képekbõl gondoltam, de akkor így már értem


Szívesen megnézném, csak nem tudom van-e itt Miskolcon. Ha esetleg meg tudnád nézni küldtetek-e ide azt megköszönném.
Tényleg amúgy Miskolcon csak a Bombastic-al van szerzõdésetek? Csak mert az ottaniak nem túl szimpik...; a V4-esem is inkább viszem másik boltba(hiába ott vettem...) ha van vmi, mint pl most télen egy tengelytörés. :S :)


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#370
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Huhh EZ aztán kielégítõ válasz!! :D Köszönöm szépen!! :)

Helló!

Nagyvonalakban:
6061: Jól hegeszthetõ, elõre edzett, ezt használják a leggyakrabban.
7005: Erõsebb mint a 6061-as, de nehezebb megmunkálni, drágább. Mivel erõsebb, ezért kevesebb anyag kell belõle, ergo könnyebb.

Csak vázanyagban egyeznek (6061). Véleményem szerint semmivel sem rosszabb egyik vagy másik, mindkettõnek megvan a maga elõnye, ill. hátránya, mintahogy azt pár sorral feljebb láthatod.
Vázformára pedig abszolút semmi köze az ide A2 váznak az akkori V4-hez. Sõt, még a tavalyi A2-tõl is nagyon sok dologban különbözik az idei változat. A V4-esek - mintahogyan például a tavalyi A2 vázak is - ovális csövekbõl készültek, az idei A2 váz pedig trapézformájú csövekbõl.

Ahha csak a képekbõl gondoltam, de akkor így már értem

Triple Butted: háromszorosan húzott (vagy ha úgy tetszik, akkor vékonyított), azaz a csõvégek falvastagsága még két lépcsõben vékonyodik ahogy távolodunk a hegesztési varratoktól

Ha tudod, nézd meg az idei A2 vázát egy boltban, és látnifogod, hogy nagyon távol áll az elõdeitõl, és a Hexagon kategóriától is. Teljesen át van dolgozva.

Remélem tudtam segíteni!

Szívesen megnézném, csak nem tudom van-e itt Miskolcon. Ha esetleg meg tudnád nézni küldtetek-e ide azt megköszönném.
Tényleg amúgy Miskolcon csak a Bombastic-al van szerzõdésetek? Csak mert az ottaniak nem túl szimpik...; a V4-esem is inkább viszem másik boltba(hiába ott vettem...) ha van vmi, mint pl most télen egy tengelytörés. :S :)

#371
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Helló!

Nagyvonalakban:
6061: Jól hegeszthetõ, elõre edzett, ezt használják a leggyakrabban.
7005: Erõsebb mint a 6061-as, de nehezebb megmunkálni, drágább. Mivel erõsebb, ezért kevesebb anyag kell belõle, ergo könnyebb.

Csak vázanyagban egyeznek (6061). Véleményem szerint semmivel sem rosszabb egyik vagy másik, mindkettõnek megvan a maga elõnye, ill. hátránya, mintahogy azt pár sorral feljebb láthatod.
Vázformára pedig abszolút semmi köze az ide A2 váznak az akkori V4-hez. Sõt, még a tavalyi A2-tõl is nagyon sok dologban különbözik az idei változat. A V4-esek - mintahogyan például a tavalyi A2 vázak is - ovális csövekbõl készültek, az idei A2 váz pedig trapézformájú csövekbõl.

Triple Butted: háromszorosan húzott (vagy ha úgy tetszik, akkor vékonyított), azaz a csõvégek falvastagsága még két lépcsõben vékonyodik ahogy távolodunk a hegesztési varratoktól

Ha tudod, nézd meg az idei A2 vázát egy boltban, és látnifogod, hogy nagyon távol áll az elõdeitõl, és a Hexagon kategóriától is. Teljesen át van dolgozva.

Remélem tudtam segíteni!



Üdv!

Olvasgattam itt Sleek kerékpár-vásárlási kérdéseit, meg arra a válaszokat és közben nézegettem a bicókat amit ajánlott Exxpert; azt vettem észre hogy a 2011-es A2 Disc-nek ugyanaz a 6061-es alu váza van mint pl a 2009-es Hexagon V4-esnek. A szintúgy 2009-es A2 (és A2 XT) már 7005-ösre épül.
Mennyiben más vagy mennyiben jobb/rosszabb a 6061 mint a 7005? Mi a különbség a 2 váz közt.
Jah meg a 2011-es kollekcióban a "Kinesis hydroforming 7005 triple butted aluminum" váz miben más a 2009-es sima 7005-öshöz képest?(valami más gyártási eljárás?)
Elõre is bocs ha számotokra nyilvánvaló kérdéseket tettem fel. :)


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#372
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

Manótól tanultál? :)


Nem kizárt! :) De remélem a következõ már egyben marad!

#373
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

...


Mondjuk most hogy így képeken is megnézegettem az új 7005 hasonlít a régi 6061-re. Meg az új 6061 is inkább hasonlít a régi 7005-re.
Lehet csak csal a szemem így képeken; de az új 6061 más mint a régi(geometriában)?

#374
Benõke

Benõke

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Üdv!

Olvasgattam itt Sleek kerékpár-vásárlási kérdéseit, meg arra a válaszokat és közben nézegettem a bicókat amit ajánlott Exxpert; azt vettem észre hogy a 2011-es A2 Disc-nek ugyanaz a 6061-es alu váza van mint pl a 2009-es Hexagon V4-esnek. A szintúgy 2009-es A2 (és A2 XT) már 7005-ösre épül.
Mennyiben más vagy mennyiben jobb/rosszabb a 6061 mint a 7005? Mi a különbség a 2 váz közt.
Jah meg a 2011-es kollekcióban a "Kinesis hydroforming 7005 triple butted aluminum" váz miben más a 2009-es sima 7005-öshöz képest?(valami más gyártási eljárás?)
Elõre is bocs ha számotokra nyilvánvaló kérdéseket tettem fel. :)

#375
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Exxpert!

Vagy valaki! Segítsetek rajtam! Már megint eltört a 2010-es Level A10 vázam!!!! Ugyan ott ugyan úgy mint az elõzõ! Az a hegesztés gyárilag ilyen silány, vagy én csinálok valamit nagyon rosszul??
Mert ha 90-100 kiló lennék azt mondanám ez benne van, de felöltözve vagyok 64-65 kg!!!
Miért van ez? Remélem hamar megjön a csere darab, mert 2 hét múlva verseny, na meg 24 órás is jön lassan!
Köszi! Csabi


Manótól tanultál? :)


A sebesség mindent megold.

 


#376
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Szerintem a váz törés ellen nem tudsz mit tenni. Nekem egy A2 van de remélem nem lesz ilyen gond

#377
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Exxpert!

Vagy valaki! Segítsetek rajtam! Már megint eltört a 2010-es Level A10 vázam!!!! Ugyan ott ugyan úgy mint az elõzõ! Az a hegesztés gyárilag ilyen silány, vagy én csinálok valamit nagyon rosszul??
Mert ha 90-100 kiló lennék azt mondanám ez benne van, de felöltözve vagyok 64-65 kg!!!
Miért van ez? Remélem hamar megjön a csere darab, mert 2 hét múlva verseny, na meg 24 órás is jön lassan!
Köszi! Csabi

#378
zjuhaszq

zjuhaszq

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
sajnos ez nagyon nem akar összejönni. Tavaly ilyenkor is szerettünk volna páran, akkor asszem épp logo váltás volt, de mez azóta sincs. A fejvédõrõl nem is beszélve, arra is vevõ lennék...

Egyelõre nincsen kereskedelmi forgalomban.
Amint lesz, mindenképpen tudatni fogom veletek minden lehetséges fórumon.



#379
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Egyelõre nincsen kereskedelmi forgalomban.
Amint lesz, mindenképpen tudatni fogom veletek minden lehetséges fórumon.

Exxpert mennyiért van nálatok Kross mez?
Valamint milyen színekben? Mert a neten nem találtam


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#380
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Exxpert mennyiért van nálatok Kross mez?
Valamint milyen színekben? Mert a neten nem találtam