Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#301
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Szia hornyikgygy!

Ha sokat mész terepen, akkor mindenképpen mountain bike-ot ajánlanék!
Ilyen bringát már nem nagyon fogsz találni, már régen kifogytunk mi is ebbõl a típusból, és szerintem már üzletben sem találsz........
Talán nekik még van: Kerékpár Webshop - Kerékpár Webáruház | Bicikli Webshop | Kelly's | Merida | Gepida | Magellan | Fitness termékek

Ezért az árért most a Hexagon X2-t tudod megvenni, viszont kicsi lesz a 17-es, a következõ méret a 19", az lesz a neked való.

Remélem tudtam segíteni!

Ha megvan a bicaj, akkor ide képet kérünk: https://www.facebook.com/Krosskerekpar
:)

Szia exxpert!

Milyen bringát ajánlanál kb. 75 ezerig? Elég sokat tekerek kb. évi 8000 km. Terepen többet. Én a Hexagon V4 2011-eset néztem ki. Szerinted? 174 cm vagyok. Mekkora váz kéne? 17-es jó? Mennyi a fogak száma elõl és hátul?
Ennyi lenne, elõre is köszi!


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#302
hornyikgygy

hornyikgygy

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Szia exxpert!

Milyen bringát ajánlanál kb. 75 ezerig? Elég sokat tekerek kb. évi 8000 km. Terepen többet. Én a Hexagon V4 2011-eset néztem ki. Szerinted? 174 cm vagyok. Mekkora váz kéne? 17-es jó? Mennyi a fogak száma elõl és hátul?
Ennyi lenne, elõre is köszi!

#303
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Egyetlen problémám az ,hogy letörött a pedálom és mikor újat szerettem volna tenni bele ,túlságosan bele erõltettem.
Így most teljesen elrontottam a meneteket a hajtókarban.
Ezt meglehet valahogy orvosolni vagy úgy hajtókarokat kell vennem?
Ha meglehet akkor ugyanolyan erõs lesz mint elõtte volt?

ha elnyalattad a menetet, akkor azt már nem fogod tudni használni.
érdemes bemenned egy bringaboltba, ahol a tapasztalt szerelõk belepróbálják/ránézésre megmondják, hogy bele lehet-e hajtani egy új (vagy a régi) pedált.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#304
Pgyb

Pgyb

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Üdv!

Nyáron kaptam meg a Hexagon v4-es bicómat.
Nagyon jóó, de tényleg. :DD
Egyetlen problémám az ,hogy letörött a pedálom és mikor újat szerettem volna tenni bele ,túlságosan bele erõltettem.
Így most teljesen elrontottam a meneteket a hajtókarban.
Ezt meglehet valahogy orvosolni vagy úgy hajtókarokat kell vennem?
Ha meglehet akkor ugyanolyan erõs lesz mint elõtte volt?

Köszi, Pgyb

#305
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
2012-tõl a KROSS Kerékpárok már Romániában is elérhetõek!!

Weboldal: KROSS Kerékpár - Mountain bike, túra kerékpár, városi és gyerek bicikli
Facebook: KROSSbike.ro | Facebook

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#306
matetok

matetok

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszönöm exxpert a gyors választ, akkor így is lesz. És természetesen amint tudok csinálok képet (már nagyon alig várom :))
P.S.: - remélem mihamarabb sikerül a ruházati és kiegészítõ cuccokat is elintézni, abból is szívesen beruháznék :)

#307
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Szia Matetok!

Örülök, hogy neked is megakadt a szemeden a KROSS-on! Tényleg!!! :)
Jó választás ;)

Én azt tanácsolom, hogy a 18"-as vázméretet vedd meg, fél vagy egy év múlva biztosan tökéletes lesz, a kisebb méret pedig egészen biztosan kicsi lenne. Azért szépen eljutottál a V8-tól az A6-ig :)
Az A6 egy nagyon szép és jó bringa....
Remélem, hogy mihamarabb lesz egy ilyen géped!!!!
Ha megvan, képet kérünk! Ide és/vagy a Facebook oldalunkra!!!! (https://www.facebook...166599003386896)

Sziasztok!

Kedves exxpert!
Nagyjából nyár óta tervezek új kerékpárt venni, hogy a hétéves bringán való városi harcolásról áttérjek valami komolyabbra, valamiféle mild XC-re. Persze egybõl kiszúrtam a KROSS-t. Július óta a Hex V8-astól eljutottam a Level A6-ig (2011). Már szinte minden tuti, kivéve a pénz - persze ez az én dolgom -, és a vázméret. Kb. 173cm vagyok. Próbáltam a boltban (Speedbike) 18"-os vázat, annak a felsõcsövén pont megpihentek a nemes'b részeim. Az a kérdésem, hogy a 17 éves életkorommal érdemes-e egy 18as vázzal beruházni (valszeg még növök, bár gondolom nem sokat), vagy inkább a 16"-osat ajánlanád, esetleg nem lesz-e az kicsi, jobb lesz-e terepre, amikor eljutok addig. Köszönöm a segítséged. Remélem hamarosan én is boldogan a KROSS gépek tulajdonosai közé fogok tartozni. :)


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#308
matetok

matetok

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Kedves exxpert!
Nagyjából nyár óta tervezek új kerékpárt venni, hogy a hétéves bringán való városi harcolásról áttérjek valami komolyabbra, valamiféle mild XC-re. Persze egybõl kiszúrtam a KROSS-t. Július óta a Hex V8-astól eljutottam a Level A6-ig (2011). Már szinte minden tuti, kivéve a pénz - persze ez az én dolgom -, és a vázméret. Kb. 173cm vagyok. Próbáltam a boltban (Speedbike) 18"-os vázat, annak a felsõcsövén pont megpihentek a nemes'b részeim. Az a kérdésem, hogy a 17 éves életkorommal érdemes-e egy 18as vázzal beruházni (valszeg még növök, bár gondolom nem sokat), vagy inkább a 16"-osat ajánlanád, esetleg nem lesz-e az kicsi, jobb lesz-e terepre, amikor eljutok addig. Köszönöm a segítséged. Remélem hamarosan én is boldogan a KROSS gépek tulajdonosai közé fogok tartozni. :)

#309
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
KROSS Evado 5.0 kerékpárteszt a bikemag.hu-n:
Megbízható igásló: Kross Evado 5.0 kerékpárteszt

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#310
zjuhaszq

zjuhaszq

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
A3 promo. tetszik. Kross Level A3 2012 - Promo - YouTube

#311
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
KROSS Level A+ 2012 kerékpárteszt a Bikemag-on:
A lengyel csoda: Kross Level A+ kerékpárteszt

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#312
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Igen, bízunk benne, hogy sikere lesz, mert tényleg szépek, egyre többen tudják, hogy jóminõségûek, és mert a versenytársai alatt maradt árban. Vannak típusok, amik valóban nem olyan jó árérték-arányúak (pl: 29erek, össztelósok), de nem is ezek a zászlóshajóink. Ennek ellenére már adtunk el itthonra ilyen 29eseket.
Az eddig kapott visszajelzések a fogyasztóink és a kereskedõink részérõl is nagyon kedvezõek.

Szépek lettek,de biztos sikere lesz Cube árban?


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#313
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Szépek lettek,de biztos sikere lesz Cube árban?

És gyengébb felszereltséggel. A 29-esek ár/érték szempontjából kifejezetten rosszak. Látom, hogy mennyibe kerül a hazájában a márka, nem a magyar forgalmazó pozíciónálta túl az árakat.


A sebesség mindent megold.

 


#314
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Szépek lettek,de biztos sikere lesz Cube árban?

#315
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Elindult az új weboldal 1.0-s verziója: KROSS Kerékpár
Rajta már a 2012-es kerékpárokkal :))) !!!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#316
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Nagyon rajta vagyunk az ügyön, hogy legyen...
De több tényezõ is befolyásolja a dolgot.
Ha igen, akkor ezek mind elérhetõek lesznek:
Accesories | Kross - Mountain bikes, city bikes, touristic bikes

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy jövõre kaphatóak lesznek itthon a bringás kiegészítõk? Itt elsõsorban hosszú ujjú nyári mtb kesztyû, és fejkendõ amik leginkább érdekelnek!

Köszi, Csabi


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#317
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy jövõre kaphatóak lesznek itthon a bringás kiegészítõk? Itt elsõsorban hosszú ujjú nyári mtb kesztyû, és fejkendõ amik leginkább érdekelnek!

Köszi, Csabi

#318
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Megpróbálom köszi. Igen, még erre lettem volna kíváncsi hátha tudjátok hogy még kik használnak ilyen papucsot. Úgyis kell egy tartalék, akkor már legyen szép is :)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#319
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Szia!

Örülök, hogy tetszik és elégedett vagy, nem sok futkározik belõle itthon.

Váltópapucsból színeset sajnos nem tudunk neked beszerezni. Viszont érdemes körbenézned más biciklimárkák színes váltópapucsai között is, mert sok esetben a KROSS-nak a váltópapucsa ugyanaz, mint egy másik márkáé.

Nem találkoztam még olyannal, amelyik pár száz kilómétert megtéve ezt produkálta volna.
Két dolgot javasolnék:
- a támvilla tetején lévõ forgáspontokat összekötõ csavart vedd ki, és nézd meg, hogy nem görbült-e, valamint, úgy emlékszem, hogy egy fém perselyben fut a csavar, ennek a perselynek nem szabad mozognia (kotyognia) a vázban.
- nekem tavaly télen a saját össztelósom (nem KROSS) ugyanezt produkálta, szintén áthúztam a csavarokat, de semmi változás. Majd lebontottam a váz forgáspontjait, kivettem a csapágyakat, megtisztítottam, összeraktam, és azóta hibátlan.

Remélem sikerül megoldanod!
Használd továbbra is egészséggel!

Üdv!

Váltópapucsot keresnék (Crime-hoz); ehhez kérnék segítséget - elsõsorban pirosat.

Másik kérdés, hogy Crime3nál mennyire természetes hogy pár száz km után kicsit csóválja a hátulját (csavarok ellenõrizve hogy nem lazultak-e fel a forgáspontoknál)? A bringával amúgy az agyak kivételével (persze stucni és hajtókar kapásból cserés volt) elégedett vagyok.


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#320
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
Üdv!

Váltópapucsot keresnék (Crime-hoz); ehhez kérnék segítséget - elsõsorban pirosat.

Másik kérdés, hogy Crime3nál mennyire természetes hogy pár száz km után kicsit csóválja a hátulját (csavarok ellenõrizve hogy nem lazultak-e fel a forgáspontoknál)? A bringával amúgy az agyak kivételével (persze stucni és hajtókar kapásból cserés volt) elégedett vagyok.

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám