Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#241
povid

povid

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok,

kerékpárvásárláson töröm fejem, persze elõtte több cikket és fórumot( többek között ezt is) elolvastam, illetve kérdezgettem. A problémám az lenne, hogy értelemszerûen trekking kerékpár lenne a megfelelõ nekem a mindennapi használatra, ( evado 3.0-t néztem ki) viszont hétvégente, kicsit keményebb - inkább dimbes-dombos, és nem annyira kijárt földutak- terepre is kivinném (itt jön a képbe a level a3). A kérdésem az lenne, hogy az evado ezt még simán bírja? Illetve, ha nem, akkor level a3-at be lehetne fogni városi (Bp) közlekedésre?

Elõre is köszönöm :)

#242
Nigo414

Nigo414

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok, MTB XC vázak érdekelnének. Hol találok a Kross vázakról árlistát. Nem feltétlenül ragaszkodom az ideiekhez. Fõleg a Level A6 - A8 érdekelne. Köszi.

#243
GLADIATOR79

GLADIATOR79

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Srácok!

Az elmúlt pár héten érkezett Magyarországban pár tíz darab LIMITÁLT szériás A3. Ezek vannak Deore váltóval szerelve. De csak ennyi a felszereltségbeli különbség. Annyi extra van még, hogy ezek csak a hagyományos matt fekete - kék, illetve matt fekete - sárga színben kaphatóak.
Ez: http://www.krossvelo...yellow_m_ru.png

Természetesen a hivatalos katalógusverzió továbbra is az Alivio-val van szerelve, a Deore váltó csak a LIMITED verziókra érvényes!!!


Értem. Köszi a segítséget mindenkinek.

#244
dom30

dom30

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Srácok!

Az elmúlt pár héten érkezett Magyarországban pár tíz darab LIMITÁLT szériás A3. Ezek vannak Deore váltóval szerelve. De csak ennyi a felszereltségbeli különbség. Annyi extra van még, hogy ezek csak a hagyományos matt fekete - kék, illetve matt fekete - sárga színben kaphatóak.
Ez: http://www.krossvelo...yellow_m_ru.png

Természetesen a hivatalos katalógusverzió továbbra is az Alivio-val van szerelve, a Deore váltó csak a LIMITED verziókra érvényes!!!


Exxpert

Köszi az infót.:)
Ez esetben GLADIATOR79 mindenre fény derült.
Nyugodt szívvel lecsaphatsz a limited bringára :-)

#245
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.288 hozzászólás
Srácok!

Az elmúlt pár héten érkezett Magyarországban pár tíz darab LIMITÁLT szériás A3. Ezek vannak Deore váltóval szerelve. De csak ennyi a felszereltségbeli különbség. Annyi extra van még, hogy ezek csak a hagyományos matt fekete - kék, illetve matt fekete - sárga színben kaphatóak.
Ez: http://www.krossvelo...yellow_m_ru.png

Természetesen a hivatalos katalógusverzió továbbra is az Alivio-val van szerelve, a Deore váltó csak a LIMITED verziókra érvényes!!!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#246
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Nem tudom milyen vagy melyik boltban találtad vagy azt hogy valami baja van e deoros a3-on,de tuti hogy altus és alivio váltoval vannak szerelve.Én max megkérdeném hogy lehet.De sántit valami.Nekem is azonnal az jutna eszembe hátha hogy valami gebasz lehet.

Lehet valaki kért deore váltót és mégis ott maradt az üzletben

#247
dom30

dom30

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Tehát akkor valami gebasz lenne azzal a bringával amit Deore váltóval mutattak az üzletben?


Nem tudom milyen vagy melyik boltban találtad vagy azt hogy valami baja van e deoros a3-on,de tuti hogy altus és alivio váltoval vannak szerelve.Én max megkérdeném hogy lehet.De sántit valami.Nekem is azonnal az jutna eszembe hátha hogy valami gebasz lehet.

#248
GLADIATOR79

GLADIATOR79

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Igen igazad van.Emlékelsztem korábbi A3-ra,csak az lady változat volt.:-)


Tehát akkor valami gebasz lenne azzal a bringával amit Deore váltóval mutattak az üzletben?

#249
dom30

dom30

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Úgy tudom A3 idei évtõl van. Szerintem az A3 tárcsafékes az A2 meg a V. Tavaly Úgy volt hogy A2 disc meg A2 v fék


Igen igazad van.Emlékelsztem korábbi A3-ra,csak az lady változat volt.:-)

#250
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Szerintem azért van más váltóval szerelve mert korábbi évjárat lehet a deore váltos.Mikor én vettem
nálam így volt.

üdv: dom30

Úgy tudom A3 idei évtõl van. Szerintem az A3 tárcsafékes az A2 meg a V. Tavaly Úgy volt hogy A2 disc meg A2 v fék

#251
dom30

dom30

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Nekem is az tetszett jobban,köszi. Pár helyen már nézegettem is ahol ki volt rakva. Azt vettem észre egy helyen hogy a piros színûn a hátsó váltó Shimano Alivio,a kéken pedig Shimano Deore. Ez hogy lehet? Nem egységesen Alivio-val szereleik õket?


Szerintem azért van más váltóval szerelve mert korábbi évjárat lehet a deore váltos.Mikor én vettem
nálam így volt.

üdv: dom30

#252
GLADIATOR79

GLADIATOR79

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Egyértelmûen az A3 :))


Nekem is az tetszett jobban,köszi. Pár helyen már nézegettem is ahol ki volt rakva. Azt vettem észre egy helyen hogy a piros színûn a hátsó váltó Shimano Alivio,a kéken pedig Shimano Deore. Ez hogy lehet? Nem egységesen Alivio-val szereleik õket?

#253
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Sziasztok!

A Kross X9 és az A3 között vacilálok. Melyiket lenne érdemesebb megvenni? Használnám aszfalton és terepen is és nem vagyok kis darab ember.:) Erõsebb lenne a Kross A 3?

Egyértelmûen az A3 :))

#254
dom30

dom30

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Helló van egy olyan topic itt hogy kenõanyagok ott sok mindent el tudsz olvasni,sok okos dolog van leírva. Én vettem sokfajta lánc olajat már. Mindegyik össze szedte a port és nem érzek semmi különbséget egy müszer olaj vagy akár a lánc olaj között.De valahol olvastam hogy az egyik srác aki versenyeken is indul autó motor olajat használ . Zsírban én agip autol top2000 super longtime zsírt használok. Ugyan az mint a motorex csak én azért használom mert promóban kapom. sok helyen csak autol top 2000 super longtimeként ismerik


Olvasgatom azt a topicot.De nagyon úgy néz ki hogy tényleg hogy szinte mindegy melyiket veszem.
Kipróbálom 1-2 öt persze azt is amit ajánlottál.

Kösz szépen
üdv: dom

#255
GLADIATOR79

GLADIATOR79

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

A Kross X9 és az A3 között vacilálok. Melyiket lenne érdemesebb megvenni? Használnám aszfalton és terepen is és nem vagyok kis darab ember.:) Erõsebb lenne a Kross A 3?

#256
tamkov

tamkov

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Tamkov

A kitámasztó típusa Acor AKS-2001!


Köszönöm szépen.
Üdv,
Tamás

#257
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Sziasztok!

Végre meg lett a várva várt bringám!Eddig mentem velem kb 100 km és nagyon szuper.Remélem így is marad.Nekem ez az elsõ komolyabb kerékpárom!
Csak a nyerget cseréltem le egy GT-re.Bár nem az igazi de egyenlõre megteszi.Nagyon szép mutatós darabok ezek a kross bringák.
Íme egy kép róla
http://noob.hu/2012/05/27/DSC05427.JPG
Szeretnék kérni még tanácsot kenõanyagok terén.Milyen vegyek a láncra,vagy ha majd idõvel kell kenõ zsír,ilyesmi.
Nagyon poros minden ezért gondoltam a telot is mindig kenném mondjuk valamiféle száraz láncolajjal.Mint mondtok?


Köszönöm elõre is

Korábban kérdeztem hogy a 180cm magasságomhoz mekkora méret lenne jó 20" akartam de mikor kipróbáltam a boltban,a 18" volt a megfelelõ.
Kicsinek hittem elõször :-)

Helló van egy olyan topic itt hogy kenõanyagok ott sok mindent el tudsz olvasni,sok okos dolog van leírva. Én vettem sokfajta lánc olajat már. Mindegyik össze szedte a port és nem érzek semmi különbséget egy müszer olaj vagy akár a lánc olaj között.De valahol olvastam hogy az egyik srác aki versenyeken is indul autó motor olajat használ . Zsírban én agip autol top2000 super longtime zsírt használok. Ugyan az mint a motorex csak én azért használom mert promóban kapom. sok helyen csak autol top 2000 super longtimeként ismerik

#258
dom30

dom30

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Tamkov

A kitámasztó típusa Acor AKS-2001!

#259
jena

jena

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Szia exxpert!

Sopronban van a Kross-nak garanciális szervize?

#260
tamkov

tamkov

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Szia Tamkov!

Ha nem Thule-ban gondolkozon, akkor ezen a linken találsz nagyon jó tartókat baráti áron:
www.autorakerekpar.hu - Kerékpárszállítók



Köszönöm,
a PERUZZO - NAPOLI jónak tûnik a leírás alapján, rákérdeztem egy webshopban hogy jó lesz-e a a bringáinkhoz.
Üdv,
Tamás


Köszönöm a segítséget exxpert,
vettem is az autorakerekpar.hu-n két darabot, tökéletes az A3-hoz és a Kellys-hez is.

dom30,
szeretnék oldaltámaszt venni, csak nem tudom milyen jó hozzá.
Látom a te már találtál rá. Tudsz pontos típust mondani nekem?

Sárvédõre valakinek ötlete?
Vettem egyet, de keskenyebb mint a gumi és eléggé mozog is a hátsó :(.

Üdv,
Tamás