Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#201
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Üdv mindenkinek!
Segítségeteket szeretném kérni, van egy 2012-es Kross Hexagon X3-as MTB-m.
...
Szóval arra a versenyre szeretném lecserélni a gumikat (mivel aszfalton lesz a verseny) Bontrager H2 26x1,5 típusúra.

persze, hogy jó lesz!
sõt, én még keskenyebbet is feltennék ;)
Mérd meg a felni külsõ szélességét és annál keskenyebb gumit ne tegyél fel, ha biztonságosan akarod használni.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#202
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Helló majd írd meg mire jutottál a fékkel kapcsolatban :))
Nekem is ezt csinálja mostanában az elsõ fék.
Lehet kicserélem a betétet mert már "kiégettem" csiszoltam lereszeltem a széleket. De ideig óráig lett csak jó.


Múltkor írtam nem fog a fékem. A probléma megoldásra került. Feltettem gáztûzhelyre a fékbetétet és kitüzeltem . Kis csiszolás és most úgy fog mint új korában. ))

#203
amok

amok

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Üdv mindenkinek!
Segítségeteket szeretném kérni, van egy 2012-es Kross Hexagon X3-as MTB-m. A helyzet az, hogy augusztusban megyek egy triatlon versenyre. Szóval arra a versenyre szeretném lecserélni a gumikat (mivel aszfalton lesz a verseny) Bontrager H2 26x1,5 típusúra. A kérdésem az lenne, hogy ebben a méretben ez a gumi jó lenne-e a felnire? Elõre is bocsánat mindenkitõl ha hülyeséget kérdezek. :)
További szép napot!

#204
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

köszi! :)


Nincs mit :))

#205
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
köszi! :)
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#206
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Kross Evado 3.0-m van a fék pedig Shimano Disc BR-M446. Ehhez melyik fékbetétet ajánljátok? Sajna a neten nem igazán találok semmit hozzá.


Shimano fékbetét B01S (Fék | Fékpofa | Tárcsafék) | Kerékpár Webshop
Ez abban különbözik a 3000forintostól hogy a sasszeg más. Pár hete kérdeztem én is mert nekem meg br-m445 ös fékem van .

#207
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Kross Evado 3.0-m van a fék pedig Shimano Disc BR-M446. Ehhez melyik fékbetétet ajánljátok? Sajna a neten nem igazán találok semmit hozzá.
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#208
zolikahf

zolikahf

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

A benne lévõ az THUN márkájú és "ál"monoblokk, nem teljesen zárt mint a monoblokkok! Jó neked nekem már az elején problémám volt vele, és amire figyeljél mikor a menetet hajtod be a vázba hogy jól zsírozd meg mert ha nem bemegy a menet közé a kosz és hajtásnál nyikorgó sercegõ hangot fog adni amitõl olyan érzésed lesz hogy "tanyabájkot" hajtanál.


Akkor azért kezd el elég hamar tekeréskor nyekergõ, kattogó hangot kiadni. Kár volt kispórolni egy ilyen fontos alkatrészt, de sebaj.
Nekem azért jöhetett késõbb is elõ a "meghibásodás", mert mikor megvettem tavaly nyáron, pont akkor volt egy kisebb focibalesetem, jó ideig még lépni sem bírtam ergó a kerót se nagyon tudtam használni egy darabig.
Akkor a héten meg is rendelem a cuccokat, meg hozzá a monoblokk kiszedõt is mert még ilyen szerszám nem volt itthon.
Nagyon szépen köszi az infót,tippeket. Sokat segítettél.

#209
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
A benne lévõ az THUN márkájú és "ál"monoblokk, nem teljesen zárt mint a monoblokkok! Jó neked nekem már az elején problémám volt vele, és amire figyeljél mikor a menetet hajtod be a vázba hogy jól zsírozd meg mert ha nem bemegy a menet közé a kosz és hajtásnál nyikorgó sercegõ hangot fog adni amitõl olyan érzésed lesz hogy "tanyabájkot" hajtanál.

#210
zolikahf

zolikahf

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

A 68 az biztos a gyári méret az nem 122,5-es hanem 127-es(elméletileg és gyakorlatilag is jó a 122.5-es de én azért biztos ami biztos alapon a gyári méretût vettem)! Onnan tudom hogy én már cseréltem és mikor kiszedtem lemértem! És ha gyári a hajtókar akkor nem 171-es van rajta gyárilag hanem a 191-es Shimano. Arra figyelj ha veszel monoblokkot akkor a rögzítõcsésze ne mûanyag hanem alu legyen! Én ezt vettem:
SHIMANO MONOBLOKK - Bringa Butik Webáruház
Én elsõre az olcsóbb BB-UN26-os monot vettem aminek a mûanyag csészéje megrepedt.........


Tényleg, megnéztem és 191-es hajtókar van rajta, de miért hittem a 171-et... mindegy, jó hogy írtad! Így neten a 122.5 es írták a hajtókarhoz ajánlottnak, de én is ugyanakkorát akarok rárakni mint gyárilag volt, szóval ha 127-es mint írtad, akkor az lesz a választás. A monoblokk típusán meg akkor elgondolkodok.
Nem tudod, véletlenül hogy a gyári benne lévõ monoblokk az a BB-UN26 os típus? Mert ha igen akkor lehett a drágábbat kéne venni, persze ha jobb is mert ez ami most benne van 1 évet bírt, viszonylag kevés használat mellett. Azért többet vártam volna... :)
Ja,és köszönöm szépen a segítségedet! Így már akkor nyugodtan rendelem meg a cuccokat.

#211
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
A 68 az biztos a gyári méret az nem 122,5-es hanem 127-es(elméletileg és gyakorlatilag is jó a 122.5-es de én azért biztos ami biztos alapon a gyári méretût vettem)! Onnan tudom hogy én már cseréltem és mikor kiszedtem lemértem! És ha gyári a hajtókar akkor nem 171-es van rajta gyárilag hanem a 191-es Shimano. Arra figyelj ha veszel monoblokkot akkor a rögzítõcsésze ne mûanyag hanem alu legyen! Én ezt vettem:
SHIMANO MONOBLOKK - Bringa Butik Webáruház
Én elsõre az olcsóbb BB-UN26-os monot vettem aminek a mûanyag csészéje megrepedt.........

#212
zolikahf

zolikahf

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Nekem egy 2010 es kross hexagon v3 as bringám van. Megérett egy monoblokk cserére. Azt szeretném kérdezni, milyen méretû monoblokk kell bele? Shimano Altus fc-m171-es hajtókarral szerelt. Mekkora tengelyhossz illetve átmérõ kellene? 122,5 illetve 68-as jó lenne? Elõre is köszi a segítséget :)


Bocsi, este volt már.... a 68-asnál a csapágyház méretére gondotam :)

#213
zolikahf

zolikahf

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Nekem egy 2010 es kross hexagon v3 as bringám van. Megérett egy monoblokk cserére. Azt szeretném kérdezni, milyen méretû monoblokk kell bele? Shimano Altus fc-m171-es hajtókarral szerelt. Mekkora tengelyhossz illetve átmérõ kellene? 122,5 illetve 68-as jó lenne? Elõre is köszi a segítséget :)

#214
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

sziasztok!
Kb egy hónapja vásároltam KrossLEVEL A2 DISC bringát.Egy -két napja elkezdett az elsõ tárcsafék nyekeregni mikor fékezek vele és a fékereje is jóval gyengébb lett.
Aki tudja mi lehet a baj lécci irja meg.

Elõre is köszönöm

Helló majd írd meg mire jutottál a fékkel kapcsolatban :))
Nekem is ezt csinálja mostanában az elsõ fék.
Lehet kicserélem a betétet mert már "kiégettem" csiszoltam lereszeltem a széleket. De ideig óráig lett csak jó.

#215
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

miért nem direktbe írsz neki vagy hívod fel egybõl? ;)

Mert nem tudom a számát?! :D
de legrosszabb esetben majd a szigetelõszalag megoldja :P

#216
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Szia Exxpert!
... Viszonylag sürgõs is lenne a dolog...

miért nem direktbe írsz neki vagy hívod fel egybõl? ;)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#217
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Szia Exxpert!

Már a helyi boltban (bikeland) próbálkoztam, azt mondták, szóljak még pluszba Neked is!
Kéne a LevelA10-es (2011) vázhoz váltófül/ váltópapucs (ki minek hívja). Viszonylag sürgõs is lenne a dolog, mert szerdán utazok Csehországba, egy négy napos versenyre. Tájbringában viszonylag gyakori a papucstörés, így szeretnék inkább biztosra menni.


Köszi!
Csabi

#218
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Valószínûleg koszos, olajos lett a tárcsa vagy a betét. Amennyiben még nem szereltél ilyet ne kezdj bele a javításába inkább kérj meg egy a témában jártasabb havert vagy vidd a botba ahol vetted. Lehet garisbaja is
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#219
jena

jena

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
sziasztok!
Kb egy hónapja vásároltam KrossLEVEL A2 DISC bringát.Egy -két napja elkezdett az elsõ tárcsafék nyekeregni mikor fékezek vele és a fékereje is jóval gyengébb lett.
Aki tudja mi lehet a baj lécci irja meg.

Elõre is köszönöm

#220
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Rubena Cobra 26x1.90, én vaterán vettem 3e Ft/db, de árulja pár bolt is......