Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pro Tour, Grand Tour stb. versenyek, hírek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
479 hozzászólás a témában

#61
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Mondjuk azért nehéz lett volna nem megnyerni. :) :D

Canvendish is szépet sprintelt a végén.
Ott virágozz, ahova elültettek!

#62
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Remélem Cadel nyer, kedvenc színem (sárga) + kedvenc csapatom (BMC), most a kettõ összehangolódott. :D Jó lenne. :D
Ott virágozz, ahova elültettek!

#63
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Cadel Evans lehet az elsõ aki elektromos szettel nyeri a Tourt.. sõt most nincs elõttem a statisztika, de lehet hogy abszolút GT elsõség is egyben. Nagyon megérdemelten nyerhet holnap. A Shleck tesóknak meg pl a D-L in el kellene dönteniük elõre az erõsorrendet a TdFra. Vagy mondjuk legkésõbb a Tour 2. hete elõtt. Így hogy mindketten mennek a csapatot is szétszedik, meg egymást is.
11:38:11 IM 2012

#64
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

De Boasson Hagen Shimanot használ. :)

Tényleg úgy néz ki (Team Sky), rosszul láttam ezek szerint. Elnézést kérek Hagentól, Shimanotól, Tamáskától és az olvasóközönségtõl e tévedésemet illetõen.

#65
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Bocs, azt hittem, nyilvánvaló, hisz biciklis szaki vagy, jól ismered ezeket a rendszereket. Ha mégsem, íme: ha hegyen mégy, a Campa Record (mondjuk) elõnyt jelent a Sram Red-del vagy a Shimano Di2-vel szemben, mert azokkal csak egyet lehet egyszerre lefele váltani, míg a Campával többet (max ötöt). Ennek az a következménye, hogy gyorsabban neki lehet rugaszkodni vele lefele. Ez nem marketing, hanem próbáltam, használom; amúgy versenyzõk közt (akik hegyen hullámvasutaznak) ez nem titok, hanem evidencia. Ez nem azt jelenti, hogy a Campa a legjobb, hanem azt, hogy ilyen helyzetekben jobb. Hagen a tanúsága :).
Ismét fölhívom a figyelmed, hogy ne beszéljünk el egymás mellett, nem a „kolbászként hajló vázakra” tett rendszerekrõl beszéltem, azokat fölöslegesen kevered ide. Ha nem voltam világos, elnézést kérek; mondanivalóm lényegét viszont nincs okom változtatni. Ha nincs tapasztalatod Campával, érdeklõdj, ellenõrizd, amit mondok, hamar kiderül, miért tartják jónak (mint ahogy a többi rendszer viszonylagos elõnyei és hátrányai is, több szem többet lát).
(Van Shimano Ultegrás, 105-ös, Campa 10-es Veloce-s és 8-as Athena-s biciklim is (tudom, sok, keresem a legjobbat) és teszteltem mást is, ld. Országúti téma.)
Elnézést kérek az off-ért is, de hátha másnak sem volt világos, mit is akartam az általad kiszúrt félmondattal mondani, ezért nem magánban válaszolok.


De Boasson Hagen Shimanot használ. :)

#66
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
TdF 2011, Grenoble. Ezek szerint Cadel Evans az esélyes - csak egy napnyi sárga trikó, de pont a legjobbkor. Rokonszenves, sosem káromkodik, jófiú. Nagyot ment! A hegyekben is! Kétéves korában kezdte, s a benszülött gyerekeknek rendez biciklitáborokat.
Kint álltam az utolsóelõtti nagy kanyarnál (boulevard Jean Perrot) mikor „memory card full” érte a fényképezõgépemet... Pont Cancellara jött, 3/4 1 körül... Mellettem ausztrál hölgyek is (kitûnõen viselkedtek...), sok spanyol nézõ is. A város tele lakókocsikkal, a sok vitát kiváltott stadiont most nagyban fényezi a városvezetés (bár a biciklizéshez nincs sok köze, csak ott a befutó - a focicsapat viszont épp csõdbement).
Ez az idõfutam sem az igazi (tudom, ez nem pályakerékpározás): Cancellara ideje szerintem „jobb”, mint bárkié, ugyanis nagy esõben tette meg, míg Evans, Contador etc. a végén szép napsütésben (Tony Martin - a mai nyertes - idõjárását nem tudom, de nagy tehetségnek tartják). Rolland is rokonszenves, megvan a fehér trikó. Nem is olyan könnyû pálya, emelkedik is (Uriage körül) és sok az éles kanyar.
Az utolsó órát tv-n néztem. A riporter szellemeskedett, hogy Stendhal városában (Vörös és fekete) Cadel Evans (BMC) épp olyan színû mezben nyerte el a sárga trikót. Most adtak át egy afféle újságírói díjat Jacques Anquetil helyett lányának, Anquetilt választották az egész Tour története legjobb „menõjének” (rouleur).
Contador (vörös trikó, azaz legjobb küzdõ) majdnem esett egyébként, kisiklott az elsõ kereke, de helyrehozta.
Megható ez a nagy népi egyetértés, aki teheti, kimegy az út szélére, azonosul a versenyzõkkel, ordít, boldog. Az emberek beszélgetnek, megszólítják egymést, nekem pl. valaki részletesen megdicsérte a biciklimet (szakértõ szemmel kiszúrta büszkeségem, a harmincvalahány éves Peugeot modernizálását).

#67
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Na, végre egy montis nyeri, a két ropi szerintem kihagyta a kalkulációkból, hogy idõfutamban Evans egy nagyságrenddel jobb náluk. Az összetett 10. is ex montis.

#68
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Caaaaaaaaaaaaaaaadeeeeeeeeeeeeeeeeelllllllllllllll!!!!!

Ennyire régen örültem már Tour gyõztesnek.. tényleg mindent összevetve õ volt a legjobb. Az elsõ héten nyélen ment, a hegyekben ment mint egy gõzgép, minimalizálni tudta a veszteségét az idõfutamot meg kötelezõen behúzta.. Szuper!
11:38:11 IM 2012

#69
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
Evans megérdemli a gyõzelmet, odarakta magát
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#70
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
TdF 18.05. Pierre Rolland a mai gyõztes (25 éves, Europcar, nahát, csak nem Campa ? :) ) mondja épp, hogy kívülrõl ismeri Alpe d'Huez nehézségeit, s az 1. (utolsó) kanyarban nagytányérra kapcsolt, tudta, bírni fogja, s úgy nyert.
Amúgy tegnap nagyrészt õ vitte Voecklert.
Holnap Evans? Az ausztrál szurkolók viszont bugrisok - rengeteg baj van velük.
A ma nap hõse mégis Contador, nagyon nagy versenyzõ. No meg az összes többi, nagy verseny volt, az utolsó pillanatig nyitott.

#71
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Vazz.. most látom hogy a BMC is Di2vel megy nem is Campa-val. Akkor visszaszívom a 406os hszomat. Tavaly még Super Recorddal ment a Bmc, meglepõdtem, hogy váltottak.

Hajrá Evans, ha ezt kibírja õ nyerhet a végén. Contador tegnap leugrott a henteshez.
11:38:11 IM 2012

#72
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
TdF. 17.10. Az összes esélyes együtt, nagy meglepetésre Voeckler is, Bourg d'Oisans-ban - Evansnak köszönhetik, õ vitte föl (helyesebben le) az üldözõket a vezetõ négyes bolyra. Kezdõdik a fölfele, néha 13% is, átlagban 7-8%.
17.12. Voeckler kezd ismét lemaradni... Contador ismét vezetni készül...

#73
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
TdF: 16.12 van, óriási harc a Galibier-ra fölfele. Voeckler (Campa ;) ) sokáig egyedül, már 1 percre van Contador, A. Schleck etc. mögött. Nagyon küzd („Impossible c'est pas français”, azaz kb. Egy francia nem ismer lehetetlent). Hopp, utolérte Cadel Evans üldözõbolya. Pár perc és gyilkos lejtõzés jön az utolsó nagy fölfele (Alpe d'Huez) elõtt.
16.14 Evans nekilódul, Voeckler kezd lemaradni...

#74
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ha 20gramm van a két gumi között akkor biztos csak tizedek, de ha már 200g van a gumik között az már érezhetõen jobban esik ha könnyebb.

:) , 200gramm = tizedek.


A sebesség mindent megold.

 


#75
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Ha 20gramm van a két gumi között akkor biztos csak tizedek, de ha már 200g van a gumik között az már érezhetõen jobban esik ha könnyebb.

A Campa meg elkönyvelhet egy kellemetlen fiaskót, Cadel alatt besz.rt a Super Record... ha ez így megy tovább meg lesz a Di2 elsõ Tour gyõzelme. Nekem meg vegyen valaki egy Ultegra Di2õt hogy kipróbálhassam.

Gigabrutál lesz a mai szakasz ezért érdemes a tv elé ülni.
11:38:11 IM 2012

#76
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

na vegre valaki felfogja hogy mirol beszelek.


Ez kb olyan ám, mint amikor gyõzködsz minket, hogy könnyebb gumival mennyivel könnyebben mászol terepen (az is csak tizedekben mérhetõ). :)


A sebesség mindent megold.

 


#77
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

na vegre valaki felfogja hogy mirol beszelek.

+1.

#78
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
na vegre valaki felfogja hogy mirol beszelek.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#79
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Valóban igaz hogy neki lehet jobban rugaszkodni a gyorsabb váltás miatt, de ezen kb semmi nem múlik. 3-4tizedmásodperc ide vagy oda semmit nem hoz a konyhára. Azért ez még nem az F1. :)
11:38:11 IM 2012

#80
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

[...]
de konyorgom mi az hogy gyorsabban neki lehet rugaszkodni? te elhiszed a marketingrizsat a katalogusban hogy 13.58%-kal merevebb mert mittudomen CNC ureges kovacsolt lezergravirozott karbonbol van? meg kulonben is ha hajlik a vaz mint a kolbasz akkor nem mindegy hogy milyen merev a hajtomu? meg meg meg... ?

Bocs, azt hittem, nyilvánvaló, hisz biciklis szaki vagy, jól ismered ezeket a rendszereket. Ha mégsem, íme: ha hegyen mégy, a Campa Record (mondjuk) elõnyt jelent a Sram Red-del vagy a Shimano Di2-vel szemben, mert azokkal csak egyet lehet egyszerre lefele váltani, míg a Campával többet (max ötöt). Ennek az a következménye, hogy gyorsabban neki lehet rugaszkodni vele lefele. Ez nem marketing, hanem próbáltam, használom; amúgy versenyzõk közt (akik hegyen hullámvasutaznak) ez nem titok, hanem evidencia. Ez nem azt jelenti, hogy a Campa a legjobb, hanem azt, hogy ilyen helyzetekben jobb. Hagen a tanúsága :).
Ismét fölhívom a figyelmed, hogy ne beszéljünk el egymás mellett, nem a „kolbászként hajló vázakra” tett rendszerekrõl beszéltem, azokat fölöslegesen kevered ide. Ha nem voltam világos, elnézést kérek; mondanivalóm lényegét viszont nincs okom változtatni. Ha nincs tapasztalatod Campával, érdeklõdj, ellenõrizd, amit mondok, hamar kiderül, miért tartják jónak (mint ahogy a többi rendszer viszonylagos elõnyei és hátrányai is, több szem többet lát).
(Van Shimano Ultegrás, 105-ös, Campa 10-es Veloce-s és 8-as Athena-s biciklim is (tudom, sok, keresem a legjobbat) és teszteltem mást is, ld. Országúti téma.)
Elnézést kérek az off-ért is, de hátha másnak sem volt világos, mit is akartam az általad kiszúrt félmondattal mondani, ezért nem magánban válaszolok.