Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cube tulajdonosok ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
246 hozzászólás a témában

#41
Puzsi01

Puzsi01

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
A fõ problémám nem a fékkel van, azt "meg csinálták"...

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Egyik nap ki akartam menni bringázni... A kapu elõtt meg akartam álni, szinte csak gurultam... Erre meg, akkorát reccsent... És nem is húztam nagy féket...

Ezt még "meg" is "csinálták" a féktest !!felét!! kicserélték jah és a mi a számomra a legdurvább, ha megfigyeled a képeken az adaptert, a felsõ rögzítés közelében meg is hajolt... Nah ezt õk, valszeg kalapáccsal egyenesítették vissza...

A nagyobb problémám az, hogy elsõ részbe nem vették észre a repedt telót, és úgy kellett vissza vinni másnap... Az alsó pm rögzítés fél úton keresztbe szépen... Az oka az megvan, a dart 3 max 160-as tárcsát bír (sram.com) de nekem gyárilag 180-assal volt szerelve... Elhajtottak, hogy se a magyar Rock Shox, se a Velo (MO. Cube forgalmazo) nem fog új telót adni... Mondom akkor élnék a jogaimmal, mivel se javításra se cserére nincs lehetõség elálnék a szerzõdéstöl, az az kérem vissza a pénzem. Erre õk (Miskolci kerékpár bolt, Bombastic) Elhajtottak mivel hogy ez nem lehetséges, mármint a pénz vissza fizetése... Megírtuk szépen megfogalmazva képekkel Garancia papír és blokk másolattal egybekötve az nfh-nak ( Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság Észak-Magyarországi Felügyelõségének) a levelet, a válaszukat meg már leírtam...

Bocsánat ha hosszú lett, de kijött belõlem... Nagyon idegesít, hogy nem tudok bringázni... már 3 hónapja...

Addig élsz míg tudod hol a fék!!!!
Aki nem tud elugrani a bringám elöl, az nem érdemli meg az Evoluciót!!! BY NIHILHERO

#42
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Puzsi mi baj a fékeddel?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#43
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Sziasztok.Az Appear a a legalapabb Cube montis fronton.


Sziasztok!
Látom zajlik az élet....
Puzsikám, részvétem! Vígasztaljon, hogy az én Rebám még mindig szervízben, alkatrészre várunk.....június óta....
Mivan 80....grat a géphez. Azt meg ne ródd fel nekünk, ha nem szólunk hozzá valamihez, pl én itt hallottam elõször az Appear típust. Ez már a 2010-es eresztés?
Utána fogok nézni, de mostanában nincs sok idõm....
Tomtomtom, az olvasgatással én is így vagyok....

Én meg a 24 órás óta nem ültem cangán, most október elején voltam 10 napot Törökbe, nagyon bejött!!!! Anyám azok a hegyek.....és alig láttam bringásokat....


Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#44
Puzsi01

Puzsi01

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
Az öszes Cube-snak és kerékpárosnak Békés Boldog Karácsonyt és mûszaki híbáktól mentes sok sok kilómétert kívánnék az új évre!!!
Addig élsz míg tudod hol a fék!!!!
Aki nem tud elugrani a bringám elöl, az nem érdemli meg az Evoluciót!!! BY NIHILHERO

#45
mivan80

mivan80

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Mindnyájatoknak Békés, Szeretetteljes Karácsonyt, és Defekt-, és balesetmentes Új esztendõt kívánok!


Köszi Neked is hasonló jókat! :)

#46
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Mindnyájatoknak Békés, Szeretetteljes Karácsonyt, és Defekt-, és balesetmentes Új esztendõt kívánok!
" A Cube el van vetve! "

#47
Puzsi01

Puzsi01

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
Kijött a levél az NFH-tól... nem az õ hatáskörük... Menyenek a jó édes... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Jah, de amien f@szkalapok, odaírtál hogy 3000-ért fellebbezhetek... De ha nem az õ "hatásköre" akkor... Pereljek... Többe lenne a leves mint a hús... Most itt állok egy életveszélyes cube-val... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Bringázni akarok...
Addig élsz míg tudod hol a fék!!!!
Aki nem tud elugrani a bringám elöl, az nem érdemli meg az Evoluciót!!! BY NIHILHERO

#48
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Végre nálam a villa! A visszaút csillapításnál ment el valami, de ahhoz képest, hogy gariba mondták, ki kellett csengetnem 14 ropit! :(
" A Cube el van vetve! "

#49
Puzsi01

Puzsi01

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
A papírokat leadtuk a NFH-nak elméletileg 22 munkanap alatt ki kell vizsgálniuk... De azt mondták szabatságra akarnak majd menni, szóval sietni fognak :) Elméletileg szilveszterre ki kell vizsgálniuk... Az eredményhez mérten koccintunk majd szilveszterkor...
Addig élsz míg tudod hol a fék!!!!
Aki nem tud elugrani a bringám elöl, az nem érdemli meg az Evoluciót!!! BY NIHILHERO

#50
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Ezt hogy sikerült összehozni?


Hála Istennek sehogy, holnap már nálam a teló, a diagnózis: a villa belsejében rpedt el valami, de majd a munkalapon megnézem pontosan.
Pedig a brinyóboltban azt mondták, hogy meghajlott a nyakánál.
" A Cube el van vetve! "

#51
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

mert ha egy közel 1,5 mm-es hátrahajlás vehetõ észre közvetlen a nyaknál


Ezt hogy sikerült összehozni?


#52
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Milyen alkatrészre vársz? Garanciális dolog egyébként?


Hála az égnek még bevették garanciába, mielött bevittem volna elötte szûnt meg a gari egy héttel. Sajnos pontosan nem tudom, és nem is értem, mert ha egy közel 1,5 mm-es hátrahajlás vehetõ észre közvetlen a nyaknál, akkor mire kell várni ilyen sokáig.... de közben felhívtam a boltot, kész van a villa, kértem, hogy majd bõvebben világosítsanak fel, ha már mehetek érte.
" A Cube el van vetve! "

#53
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Vígasztaljon, hogy az én Rebám még mindig szervízben, alkatrészre várunk.....június óta....


Milyen alkatrészre vársz? Garanciális dolog egyébként?


#54
mivan80

mivan80

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Igen, már én is gyorsan utánanéztem...:)
Ha teszteket szeretnél olvasni bringákról, akkor bátran ajánlom a testbike.hu oldalt, itt is fenn van a bringád, de még nem tesztelte senki. Ide nyugodtan beírhatod a tapasztalataidat.



Igen, hasznos kis oldal, már én is rátaláltam.
Kifejezetten tetszik, h nem csak bringákról, hanem kiegészítõkrõl is vannak fent tesztek, nem is kevés.

Alaposabb használat után szeretnék, és majd fogok is írni, nem két tekerés után. :)

Sajnos, sem az idõjárás , sem a feleségem nem engedi használni a bringát (tulajdonképpen Karácsonyi ajándékként kapom a családtól), így még nem sok tapasztalatom van róla. De már nagyon várom a tavaszt!! :D

#55
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Igen, már én is gyorsan utánanéztem...:)
Ha teszteket szeretnél olvasni bringákról, akkor bátran ajánlom a testbike.hu oldalt, itt is fenn van a bringád, de még nem tesztelte senki. Ide nyugodtan beírhatod a tapasztalataidat.
" A Cube el van vetve! "

#56
mivan80

mivan80

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Szia Boca!

Köszi szépen, és nem rovom fel. :) Igazából csak vmi kis bátorítást vártam volna, vagy vmi tapasztalatot, h mire figyeljek, de sajnos nem tudtatok segíteni. De ez persze nem a ti hibátok.

Inkább a másik technikai topikban vártam volna vmi jelzést, hiszen azt a nagykeresek is olvassák, vagy nem?

De igazából már úgy is mindegy, megvettem, és eddig nagyon elégedett vagyok vele. Nagyon szép kerékpár. :)

Nem, ez 2008-as, szerintem ezért sem nagyon hallottál róla.

http://www.cube-bike...mkod=679&kezd=0

#57
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sziasztok!
Látom zajlik az élet....
Puzsikám, részvétem! Vígasztaljon, hogy az én Rebám még mindig szervízben, alkatrészre várunk.....június óta....
Mivan 80....grat a géphez. Azt meg ne ródd fel nekünk, ha nem szólunk hozzá valamihez, pl én itt hallottam elõször az Appear típust. Ez már a 2010-es eresztés?
Utána fogok nézni, de mostanában nincs sok idõm....
Tomtomtom, az olvasgatással én is így vagyok....

Én meg a 24 órás óta nem ültem cangán, most október elején voltam 10 napot Törökbe, nagyon bejött!!!! Anyám azok a hegyek.....és alig láttam bringásokat....
" A Cube el van vetve! "

#58
Puzsi01

Puzsi01

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
Gratulálok az új szerzeményhez mivan80!!! Remélem téged jobban fog szolgálni a Kocka...


Nekem sajnos a fék probléma az átcsapott teleszkóp problémába, ami a fogyasztó védelemnél fog folytatódni... Sajnos...
Addig élsz míg tudod hol a fék!!!!
Aki nem tud elugrani a bringám elöl, az nem érdemli meg az Evoluciót!!! BY NIHILHERO

#59
mivan80

mivan80

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Gratula hozzá, és sok-sok vidám és problémamentes kilómétert!
Nem úgy mint szegény Puzsinak, ha jól láttam most valami
fékproblémája is van...
Na én meg már vagy egy hónapja nem is ültem a bringán (na jó,
ilyen 2-3 km-re igen, de azt is talán kétszer).
Azért majdnem minden nap megsimogatom a kicsit este. :)
Ha jobban bele gondolok, a fórumot sem olvastam szeptember vége
óta. Most pótolgatok.


Köszi szépen. :)

Sokat még én sem használtam, amíg ilyen "jó" idõ van, nem is fogom. :(

#60
tomtomtom

tomtomtom

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 559 hozzászólás

Hali srácok, tegnap óta boldog és elégedett tulajdonosa vagyok egy Cube Appearnak. :)


Gratula hozzá, és sok-sok vidám és problémamentes kilómétert!
Nem úgy mint szegény Puzsinak, ha jól láttam most valami
fékproblémája is van...
Na én meg már vagy egy hónapja nem is ültem a bringán (na jó,
ilyen 2-3 km-re igen, de azt is talán kétszer).
Azért majdnem minden nap megsimogatom a kicsit este. :)
Ha jobban bele gondolok, a fórumot sem olvastam szeptember vége
óta. Most pótolgatok.
Tom
Csak simán 1x. Max 2x. :)