Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Városi bringák, alkatrészek, megoldások

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
77 hozzászólás a témában

#41
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
ohh... nagyon kafa gép ez az Uno bike, a nekem a sárvédõk is bejönnek meg a színe is, az ilyen ilyen szín összeállítás nagyon jól áll egy városi célgépnek, csak a feliratokat szedném le, de ez totál szubjektív :)

Milyen gumó van rajta? Elsõ fék az koncepciózusan nincs rajta?

A Moncsicsi az büntet :D

#42
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Enyim városi

Feltöltött kép

Majd, ha egyszer nem mindig másra ba*om el a pénzt, akkor kap egy értelmesebb sárvédõt.. azon kivûl teljesen hibátlan :)

Mondjuk most kiküldetésen van a drága.. kölcsönadtam egy havernak egy hétre... (bõ 3hónapja :D)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#43
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Patentpedál kell, az nem lehet kérdés.

Szabadonfutóssal tudsz annyit helyben állni? Ha igen, akkor elismerésem.


igen azzal, köszi :)

érdemes megtanulni, mert fõleg gyalogosok kerülgetésénél jól jön, lámpánál sem rossz, de akár technikás terepen is hasznát lehet venni

#44
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

A patent pedál bevált a városi közlekedésben? Most tervezem, hogy veszek egyet. Remélem nem dölök el vele sokszor a lámpánál, bár szerencsére egy piros váltást általában ki tudok várni egyhelyben állva :)

Patentpedál kell, az nem lehet kérdés.

Szabadonfutóssal tudsz annyit helyben állni? Ha igen, akkor elismerésem.

#45
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

en egy vadaallat kempinget ujitok be a hetvegen. van ket vaz, 4 kerek. dinamos lampa, sarvedo. Biztos ami tutti :)

majd kap egy rorakat matricat, es egyebet.


kempingel faszán lehet zúzni az biztos :) nekem az öntötvas bulgár megfelelõje volt, a BALKAN nevezetû, elõnye volt,hogy soha nem volt szervízelve mégis mûködött :)

Orka

használsz egyébként spd-t terpen? mennyi idõ azt megszokni a városban való használathoz? nekem muszáj pedált vennem, mert mostaninak látom a csapágy golyóit és akkor már legyen spd :)

#46
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
A spdt Én nem merem városban kezdeni. Túrákra meg nem nagyon van idõm. Rutin kell hozzá az biztos...sõt jó minõségû spd. Ennek ellenére egy Shimano SH-M021 cipõben tekerek. Ami így is sokkal jobb mint bár melyik sportcipõ. Mire lesz spd addigra el is kopik:-)

#47
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
en egy vadaallat kempinget ujitok be a hetvegen. van ket vaz, 4 kerek. dinamos lampa, sarvedo. Biztos ami tutti :)

majd kap egy rorakat matricat, es egyebet.

#48
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
ha egyébként spd, akkor városban is!



#49
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

merre szoktál járni vele? egy két dolog kellene róla:D



Mit szeretnél róla? Az ülést mindíg magammal viszem és 3 zárat használok + a testzsír százalék mérésen az azt csináló azt mondta, hogy ritka, atlétákra jellemzõ felépítésem van :D


A patent pedál bevált a városi közlekedésben? Most tervezem, hogy veszek egyet. Remélem nem dölök el vele sokszor a lámpánál, bár szerencsére egy piros váltást általában ki tudok várni egyhelyben állva :)

#50
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

az én jelenlegi városi kecském, csak mint mondtam túl feltünõ

Feltöltött kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


merre szoktál járni vele? egy két dolog kellene róla:D

#51
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
az én jelenlegi városi kecském, csak mint mondtam túl feltünõ

Feltöltött kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

#52
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
nekem is az a bajom, hogy a GT-m túl feltünõ, még akkot is ha nemképvisel jelentõs piaci értéket. Meg hiába kókányolom a vázat a tripla háromszög elárulja, hogy egy GT, még a bringához nem értõ haverom is egybõl mondta, hogy az egyik melós kolegája egy ilyet kötött el pár éve

Szép a keród amúgy :) Majd én is teszek fel a GT-rõl képeket :)

#53
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
orka kíváncsi vagyok arra a bringára... :)[/QUOTE]

Kiváncsi is lehetsz:-P
SZombaton ha kijutok a Millire (legalább valami szép legyen a képen.) Akkor ott lekapon és gyönyörködhetek benne.:-)

#54
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
Igen az elsõ benyomás nagyon fontos és ezt pont a váz képviseli mert azt nézi szerintem elõször mindenki, mert az a legnagyobb felület a bringán.
Igyhát szerintem is azt kell 'elcsúfítani' , minden felirat, mindent meg lehet ugy csinálni hogy becsapja az ember szemét és csak hozzáértõ szemmel alaposan megnézve lehessen látni hogy ez nem is annyira tákolmány gép :D
és a gazdája tudja hogy lelke mélyén milyen szép is az a városi betonszaggató :D

orka kíváncsi vagyok arra a bringára... :)

#55
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Én ha "ha" tolvaj lennék lehet elbugáznám ezt a BULLTEK-et mert szerintem korrket :D

De ahogyan elnézem itt a kerókat egyik sem az a tipikus 'városi lopásálló' mert egyik forumtag sem bírta ki hogy ne legyen rajta valami jó kis alkatrész:p


Akkor még nem láttad az enyimét:-) Szerintem legértékesebb jelen pillanatban az újsárvédõm és a nyereg. A fotók készülnek lassan de biztosan:-)

#56
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
na ja, hát ez egy ilyen fórum, itt ilyen "hülyék" vannak csak, akik költenek a biciklijükre :D
komolyra fordítva: ha naponta mész vele, akkor muszály, hogy normális legyen a kerék, meghajtás stb. ezt vagy sikerül csúnyán összerakni, vagy nem, és akkor szívtál, mert szép és másnak is megtetszik.

sztem egyébként nem rossz megoldás, ha magad fested a vázat: mintásra(!) néhány futár alatt láttam ilyet, nem szép, de túl egyedi, hogy értelme legyen ellopni.

Amit még jó lehet, az a márkátlanítás: amikor raktam össze a fixit, akkor a felnirõl azonnal szedtem le a 40cm-es matricát, ami kiabálta a világba a típusát! Így eccerûbb, esztétikusabb, és nem mondja meg senki, hogy milyen típusú. És a kerék a legdrágább alkatrész egy fixin/ss-en.



#57
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
Én ha "ha" tolvaj lennék lehet elbugáznám ezt a BULLTEK-et mert szerintem korrket :D

De ahogyan elnézem itt a kerókat egyik sem az a tipikus 'városi lopásálló' mert egyik forumtag sem bírta ki hogy ne legyen rajta valami jó kis alkatrész:p

#58
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Ha kivilágított helyen jársz, akkor szvsz csak a láthatóság a szempont, tehát nem kell drága lámpa, elég valami olcsó villogó. Ezek alapban sztem nem kimondott tolvaj-célpontok, tehát csak a "brahiból leszedem a lámpáját" típusú hülyegyerekek ellen kell védeni. Aki komolyan le akarja szedni, az le is fogja...

Én ezt hátul egy gyorskötözõvel oldottam meg (olyan a felfogatás, mint régen a walkmanoknak volt, ilyen övre is csíptethetõ). Esetleg pici csavarral is meg lehetett volna oldani.
Elõl a villogó gyorsbilincses, annak a tekerõjét ki lehet cserélni csavarra, és kész.

Ha meg valami köc*ög letöri, lehet kárörvendeni, hogy bár széttört, õ sem lett boldogabb. Erre jobb megoldást nem tudok!



#59
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
nekem ez a munkábajárós városi bringám, lekopogom de eddig lopásálló :)

tervezek még egy ulakatot hozzá, és szerintem akkor már semelyik tolvajnak nem éri meg nekiállni szarakodni vele, inkább néz egy drágább bringát gyengébb zárral


Feltöltött kép

#60
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
még télen láttam nagyon frankó megoldást világításra :)
elõl egy õsrégi dinamós lámpához tartozó lámpabúra, ami a villához a fékcsavarhoz van rögzítva tudjátok. szal az a nagyon csúnya. hátul meg a párja a sárvédõn. a kormányon pediglen egy legalapabb hauser vagy bármilyen két cerkaelemmel mûködõ villogó. a villogóból egy-egy kábel ment az elsõ illetve hátsó lámpához, tán telefonzsinór volt, de igazából tökmindegy. maga a villogó csupán a kapcsoló volt :) ahogy nyomogattad rajt a gombot, úgy kapcsolta ki-be vagy villogó állásba az elsõ és a hátsó lámpát :D amikben természetesen ki lettek cserélve a hagyományos izzók ledre. szóval kívülrõl abszolút õsrégi megoldásnak tûnik, amúgy meg tök jól világít és még kényelmes is hogy kormányról vezérelhetõ. barkácsoló kedvûeknek ajánlom figyelmébe ;)