Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Városi bringák, alkatrészek, megoldások

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
77 hozzászólás a témában

#21
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

én ezt a poncsot elsösorban azért vettem meg mert 2.5k volt (használt) de az új is csak 7.5k fizukor veszek egyet és attól fogva mehet a sátrazás:D de komojan én sajna elég nagyra nöttem és a legtöbb esö ruci kicsi rám de ez nem tul nagy esöt még nem fogtam benne de a slag teszten jelesre vizsgázott:D ráadásul a lábam is egész jól védi a viztöl és kellöen szellözik
eddig csak jót tudok róla irni hibát annyit hogy zöld és nincs fényviszaverö csik


Esõkabátot szintén bekéne szereznem. Találtam is csak rákéne szánni magam. Van ez a creativb.. nem tudom ki szabad é írni. Õk csinálnak jóminõségû kabátra fényvisszaverõ mintákat tetszõlegesen nyomtatnak is. 3500 ért...nekem jó lenne.

#22
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
én ezt a poncsot elsösorban azért vettem meg mert 2.5k volt (használt) de az új is csak 7.5k fizukor veszek egyet és attól fogva mehet a sátrazás:D de komojan én sajna elég nagyra nöttem és a legtöbb esö ruci kicsi rám de ez nem tul nagy esöt még nem fogtam benne de a slag teszten jelesre vizsgázott:D ráadásul a lábam is egész jól védi a viztöl és kellöen szellözik
eddig csak jót tudok róla irni hibát annyit hogy zöld és nincs fényviszaverö csik
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#23
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

nem kell szerintem félteni a stopit én kb 7-8 honapja nyuzok egy cipöt nap mint nap mindenhova abba megyek rengeteget gyaloglok benne de a stopli még mindig franko meg külömben 2-3k egy új szoval nem nagy gáz ha begyászolódik én inkább a cipö talpa miat parázok erössen kopik lassan kell egy új csuka:( ja és esövédelemre király a német vagy amcsi katonai poncsó ha kettöt veszel akár sátrat is csinálhatsz belöle:D ráadásul olcso kis helyen elfér


Akkor jó, mert kavicsos helyen recseg ropog a stopli alatt a sok kis kõ :)

Egyébként a hervisbe vettem backwood nevû cipõt 10 ropiért. Shimanot akartam, de a boltba nem volt a méretemben, és hazafelé beugrottam a hervisbe kiváncsiságból. Ott az eladó monta, hogy õ is montizik és szerinte ez egy jó cipõ, cserélhetõ foci stoplival az orrában, meg minden, szóval rábeszált és eddig jónak is tûnik :)

Poncsón én is gondolkodtam, mert még a campagnolo esõ kabim is szarrá ázik nagyobb zuhéban és még bele is izzadok :D

Barátnõmnek pedig ma akarok elõre kis kosárkát venni a bringára, ha nem érezném annyira férfiatlannak, akkor feltennék egyet a sajátomra is :D

#24
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
nem kell szerintem félteni a stopit én kb 7-8 honapja nyuzok egy cipöt nap mint nap mindenhova abba megyek rengeteget gyaloglok benne de a stopli még mindig franko meg külömben 2-3k egy új szoval nem nagy gáz ha begyászolódik én inkább a cipö talpa miat parázok erössen kopik lassan kell egy új csuka:( ja és esövédelemre király a német vagy amcsi katonai poncsó ha kettöt veszel akár sátrat is csinálhatsz belöle:D ráadásul olcso kis helyen elfér
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#25
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Eddig nekem nagyon bejön. Szerencsére még nem estem el vele (remélem nem is fogok) :)

Csak a cipõben furcsa járni, meg nem tudom, hogy lesz e baja, ha leér a stopli az aszfaltra, mármint nem-e kopik el nagyon hamar.

Kicsit még szokni kell egyébként, hogy nincsen akkora alátámasztása a talpamnak, meg állítgatni is kell a stopli helyzetét. Ha túl elöl van, akkor kényelmetlen kiállni a nyeregbõl, ha nagyon hátul, akkor tekerni nem olyan jó, szóval most keresem az arany középutat :)


Milyen cipõvel hazsnálod? Miért kopna el? annyit csak nem jársz vele! Nekem is rákéne szánni. Merre is használod?

#26
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Na milyen az SPD?! Egybe vagy még:-P????


Eddig nekem nagyon bejön. Szerencsére még nem estem el vele (remélem nem is fogok) :)

Csak a cipõben furcsa járni, meg nem tudom, hogy lesz e baja, ha leér a stopli az aszfaltra, mármint nem-e kopik el nagyon hamar.

Kicsit még szokni kell egyébként, hogy nincsen akkora alátámasztása a talpamnak, meg állítgatni is kell a stopli helyzetét. Ha túl elöl van, akkor kényelmetlen kiállni a nyeregbõl, ha nagyon hátul, akkor tekerni nem olyan jó, szóval most keresem az arany középutat :)

#27
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

holnap megyek az spd szettemért.... kiváncsi vagyok :D


Na milyen az SPD?! Egybe vagy még:-P????

#28
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
holnap megyek az spd szettemért.... kiváncsi vagyok :D

#29
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

[off]
Tegnap voltam ott, tényleg szép lett. Egy vendáglátóipariegység jól jönne még:)
[/off]


Erõs off után igen. Talán, vagy még így "érintetlenül" hangulatos. Majd kiderül. off:-)

#30
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 hozzászólás
[off]
Tegnap voltam ott, tényleg szép lett. Egy vendáglátóipariegység jól jönne még:)
[/off]

#31
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
El ne tûnjön a topik!:-)
Komplett gyári kerék mennyire használható a városi tekerésre. Értem itt a közép kategóriás gyári fûzésû kerekeket. Egy elsõ nagyon ráférne már. Külöm is hiányzik. Milyen széles felni kell ha a külsõim 28-37 közöttiek lennének.
A rombolóm fotóival adós vagyok. Kifogás nincs mert jóidõ és fények is vannak.:-))) NA majd kigurulok a kopaszira...majd ott. Mellesleg ajánlom mindenkinek a helyet. Nem tekerésre csak a városból való kiszabadulásra. Na üdv és éledjetek!!!!!

#32
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

Nézz egy szimpatikus 4szöges hajtókart és végy egy BB-UN54, és azzal nem lesz gond. Akár használtan is nézegetheted a hajtómûvet.
Alternatív megoldások:
-1x7 rendszer (elöl 44 vagy esetleg 46os tányérral, ezt akár használtan is beszerezhetõ)
-országúti hajtómû, itt a tengelymérettel lehet játszani kell egy kicsit majd
-SS: én erre szavazok. Egyszer összerakod és sokáig jól mûködik. Alapértelmezettben sztem 42:16 vagy 44:16. Pörgess és erõsödj :D


Köszön a tanácsokat!
SS lenne a cél csak egyszerre nem tudok mindent megoldani. Viszont átmenetileg is jólenne a középhajtást cserélni...rá is férne... és nagyobb tányérral hatékonyabb is lennék...csak hogy tudjak kiállva pörgetni!!! Az outi ltányér és hajtáshoz milyen monoblokkot kell nézegetnem vagy az nem függ össze? spec nem a tengely típusára és szélességére gondolok. Hanem ami bevált és össze is építhetõ...

#33
TOZ

TOZ

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Reszemrol
Sietosbringa: Schwinn Landrider trekking vaz. 52*16 SS hajtas. 32 Conti Contact gumik.
Oltonyosnek: Sokeves Amsterdam fantazia nevu, meregzold hollandstyle, 3 fokozatu simano agyvaltoval, fullboritasu lancvedovel, dinamos vilagitas stb. stb.

#34
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Nézz egy szimpatikus 4szöges hajtókart és végy egy BB-UN54, és azzal nem lesz gond. Akár használtan is nézegetheted a hajtómûvet.
Alternatív megoldások:
-1x7 rendszer (elöl 44 vagy esetleg 46os tányérral, ezt akár használtan is beszerezhetõ)
-országúti hajtómû, itt a tengelymérettel lehet játszani kell egy kicsit majd
-SS: én erre szavazok. Egyszer összerakod és sokáig jól mûködik. Alapértelmezettben sztem 42:16 vagy 44:16. Pörgess és erõsödj :D



#35
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás
A városi rombolóm középcsapágy, hajtás, lánckerék, cserélném. Mondjatok nekem valami középkategóriás cuccokat. Trekking típusú és titkon szeretnék egy outi lánckereket elõre. Összeférnek e a hátsó montis cuccokkal?!(altus rendszer)
Adjatok tanácsot. Mert elõl szinte csak a nagytányért használom. Hátúl meg bõven elég a 7es sor de titkon konvergálok a SS felé...csak egyszerre minden nem megy. Tanácsokat elõre is köszi.:-)

#36
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Szintén egy voks az SPD mellett.. Mindhármon az van nekem is.

Elöször úgy gondoltam, hogy a városit nyomom platformmal, ez így ment egy hónapig, aztán "próbaképp mégiscsak rakjuk fel" ..


;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#37
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
azt mondják a jót könnyü megszokni:D Én egy-kettö hozzá szoktam az spd-hez eleinte csak a montin de mára már minden bicon az van a városin egy keretes amit kényelmessen használhatok sima cipövel is ha ugy alakul. Eleinte nagyon körültekintöen megfontoltan kell vele közlekedni és én a rugoeröt is a leg gyengébb fokozatba állítottam az elején ha gáz lenne könyen oldhasak igy csak egyetlen egyszer volt hogy ball láb kiold majd jobra eldöltem:D
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#38
orka

orka

    vendég

  • fórumtag
  • 35 hozzászólás

kempingel faszán lehet zúzni az biztos :) nekem az öntötvas bulgár megfelelõje volt, a BALKAN nevezetû, elõnye volt,hogy soha nem volt szervízelve mégis mûködött :)

Orka

használsz egyébként spd-t terpen? mennyi idõ azt megszokni a városban való használathoz? nekem muszáj pedált vennem, mert mostaninak látom a csapágy golyóit és akkor már legyen spd :)


Én terepen nem megyek, nem az én világom. Outiról álmodom de a magyar utak. Na persze még benne van a idõhiány is. Azért néha feltekerek dobogókõre, az jól is esik.
Most csak város. Ha outim lenne akkor is spd pedál, mert ahhoz olyan cipõt tudok felvenni amit leszállva is kényelmesen hordok. Az spd nem használom csak a cipõt. Így értettem a válaszomat, nagyon tutti még pattent nélkül is. Kényelmes és merev a sarka, fogja a lábam.

#39
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Bocs a fekete báránynak :)

Az jó olcsó volt. Én a puchomat vettem egy vidéki sráctól,mert lefordult a szingó a felnirõl és azt sem tudta mia az a szingo, így kirakta a fészer mellé.

A gépen újszerû gippimme hajtás, nyeregcsõ, kozépcsapágy, campa record agyak, dura ace fékek, itm stucni-kormány, selle rolls bõrnyereg, mavic gp4 felni, reynolds csõszettes váz, könnyített lánc, regona fogsor, campa pedál. Nagyon szép állapotban.

Mindenzt öt darab ropogós ezresért :D

Városban belettem tavaly év végén úgy 2000 kilcsit, de most megváltam tõle, mert a kerekekkel rengeteget szívtam, úgy dobáltam el a 3-4 ezer forintos külsõket, mintha kötelezõ lenne, meg a töredezett, rossz minõségú aszfalton sok idõt vesztettem vele, meg nem éreztem túl biztonságosnak esõben, szar idõben.

#40
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

ohh... nagyon kafa gép ez az Uno bike, a nekem a sárvédõk is bejönnek


a sárvédõkkel egyetlen gond van, nem látja el eléggé a feladatát.



Milyen gumó van rajta? Elsõ fék az koncepciózusan nincs rajta?


ööö valami 1,9es continental... Elsõ fék az direkt nincs rajta. (eggyel kevesebb hibalehetõség.)

A Moncsicsi az büntet :D


kikérem az õ nevében.. az egy fekete bárány ;)

A elgszebb az egészben az ára volt a gépnek.
Tavaly összeakartam rakni a PX-em ilyen egyszerû kis városinak, de rá kellett volna még költsek alsóhangon ~20ehuf-ot...
Mígnem az egyik bringaboltban szólt a srác, hogy tud egy eladó Uno montit. (azthittem azok a fekete alapon ilyen csiricsáré színû dolgok) Mondom, megnézném.. Mi az ára? 7-8ehuf..

Két nappal késõbb bevitte hozzá a tulaj. Sárvédõk, Dinamós lámpa elöl-hátul, Váztáska, Csomagtartó, gyögyházfehér szín, na mondom.. :-)
A Lánckerekeken és a hajtómûvön kopásnak _semmi_ jele nem látszódott.
Állítólag egy lánykáé volt, aztán lekerült a pincébe, ott pihent éveket és így került hozzám. 7,5ehufér..
Leszedtem róla a fékeket (Canti), kapott új gumit, mert elöregedett a régi, és lekerültek róla a sallangok.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda