Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#1401
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
anyagmérnökök is ábrisoznak :)

#1402
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
értem gabe, sok sikert a diplomamunkádhoz! :)

egyébként sopronról az jutott az eszembe h elöször oda akartam jelentkezni erdömérnökire, de aztán mégis maradtam helybe miksolcon gépésznek. (itt csak környezetmérnöki van...)

#1403
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég

ábrisnak csak az építészek hívják, mi ábgeózunk. ez szentségtörés volt

Hujujujjj, elnézést! :D
Sajna, sok miskolci gépésszel vagyok kapcsolatban, õkis ábrisoznak, de okés, csakis ábgeo...suliban mi is így hívjuk egymás közt, csak gondoltam az ábris elterjedtebb...

#1404
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás

Én BME-Gépész-gépész vok, nálunk van szigorlat matekból és mechából is, de sztem energetikásoknak és mechatronikán is lesz, iparis az már más tészta, az egy elvarázsolt bagázs :D...néha nézegettem ábris elõadáson miket csinálnak...sok beszívott mûvészlélek XD

BME-n már rég megvolt a tárgyfelvétel sztem minden karon...



ábrisnak csak az építészek hívják, mi ábgeózunk. ez szentségtörés volt

#1405
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A tantárgyfelvételrõl annyit, hogy jóban kell lenni a t.o.-s nõvel és akkor bõvítenek 1-1 fõvel :)
Koca: Okleveles környezetmérnöki szakra járok, sima kredites rendszerben, bár már 3. éve van nálunk is bsc. Volt is belõle affér, mivel elõfordult 1-2 olyan tárgy, amit együtt hallgattam 4-ed évesen 2-os évesekkel és egyik kedves hölgy szaktársam nem vehette fel a tárgyat, mert nem teljesült az elõfeltétel, míg a 2-od éveseknek a nekünk elõfeltételként megnevezett tárgyhoz közük nem volt. Szóval vannak itt még komoly keveredések.
Szigorlatok nálunk: matematika (gyenge kettes), kémia (ötös), környezettechnika (négyes), de bsc-n - ha jól tudom - már nincs szigorlat.
Diplomamunkám: Sopron-Szombathely vasútvonal korszerûsítésének hatásvizsgálata.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1406
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nyílván nem mehet bárki msc-re. átlag+felvételi alapján kerülsz be vagy nem. de még elég képlékeny a dolog, semmi konkrétum nincs tudtommal

#1407
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Jááá. Most fedeztem fel ezt a topicot. Jóó.
Ide leírhatom, hogy a jó k*rva annyát már a vizsgaidõszaknak meg az idõjárásnak is. Rendszerek tervezése meg sucks.
Legyen jó idõ most azonnal! Bringázni akarok.

Ja az én jelem cseresznye volt oviba. Bölcsiben meg kizárt dolog, mert nemtudom :D

#1408
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
mondjuk egyenlõre én is úgy tervezem h majd bscvel megpróbálok elhelyezkedni, ahogy elnézem bõven elég lesz nekem ez is, már ami a nehézséget illeti.
az utolsó mondatod ha valóban így van a magam részérõl nem bánom, elég nekem eleinte a kevesebb fizu is csak legyen vmi normális melóm majd ahol feljebb lehet lépni

#1409
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

1ébként azt még megtod mondani h msc-re bárki mehet? mert haverom azt mondta csak a legjobb 30% én meg elég sereghajtó vok most a csoportba és az egyetemi diplomához meg jó lenne ha meg lenne az msc is nem?


Igen, valahogy így van. Tanulmányi átlag alapján megajánlják az msc-t, úgy tudom.

Amúgy nagyon sok cég pont, hogy "csak" bsc-s képzésben részt vett kollegát keres, mert aztán õk továbbképeztetik a nekik megfelelõ irányba. Nem kell nekik az agyonképzett zseni több pénzért :/
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1410
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
1ébként azt még megtod mondani h msc-re bárki mehet? mert haverom azt mondta csak a legjobb 30% én meg elég sereghajtó vok most a csoportba és az egyetemi diplomához meg jó lenne ha meg lenne az msc is nem?

#1411
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
haramadév.
matek szigó kötelezõ + info,mecha,elektro szigó kötelezõen választható

#1412
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Én BME-Gépész-gépész vok, nálunk van szigorlat matekból és mechából is, de sztem energetikásoknak és mechatronikán is lesz, iparis az már más tészta, az egy elvarázsolt bagázs :D...néha nézegettem ábris elõadáson miket csinálnak...sok beszívott mûvészlélek XD

BME-n már rég megvolt a tárgyfelvétel sztem minden karon...

#1413
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás

mechatronikán vagyok ;)


komoly? hányadéves? akkor teljesen ugyanarra a szakra járunk csak én még elsõéves vok

#1414
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
és nálatok van a fõsulin/egyetemen tárgy elõfelvétel?
én mindig ezzel sz*pok, mert le csúszok róla aztán mindig van 1-2 tárgy amit nem tok felvenni...

#1415
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Matt, te is csütörtökön 8-10ig írtad az audmaxban? Azt tudom, hogy a formatervezõknek van még matekszigója,de sztem az egész gépészkarnak van.


szerdán volt nekünk déltõl, de leiratkoztam...
inkább tanultam gépelemeket egésznap, hogy aztán megírjam profira az írásbelit, szóbelin meg adott egy feladatot amit szintén faszán megcsináltam, de a hozzá tartozó rajz szar volt, amit megnézett és aszonta hogy a feladatot már nem nézi meg, viszlát.
áj láv géeszí
marosfalvinál akarok vizsgázni... ilyet lehet kérni amúgy? ha már ezredszerre buktat meg ugyanaz, akkor nem kérhetem hogy én szeretnék másnál?

#1416
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
hát nálunk gépészen ugy van hogy:

én hál istennek még sima neptunos kreditrendszerben kezdtem és maradok is ebbe. itt 10 félév a képzés végig ingyen és egyetemi diplomát kapok majd (ha eljutok addig... még 3félév + a mostani vizsgaidöszak)
volt 3 szigorlatom: matek, mechanika, fizika

utána kezdödött a BsC. nekik maradt a matek szigó hamarabb mint nekünk és a mechanika is. a fizika ami persze a legnehezebb volt nekünk az nekik már nincs.
viszont nekik 11 félév ha msc diplomát akarnak.

és bsc-n tényleg csicskább lett a képzés. viszont vmilyen szempontból van elönye is..

#1417
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Matt, te is csütörtökön 8-10ig írtad az audmaxban? Azt tudom, hogy a formatervezõknek van még matekszigója,de sztem az egész gépészkarnak van.

#1418
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
mechatronikán vagyok ;)

#1419
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
és ez az összes gépésznek van vagy csak a "sima" gépészeknek? ne már:S

#1420
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
bsc-ben vok és van szigorlat.... csaknálunk gec. mindenmás bscben minden más suliban, minden más karon nincs, csak itt a gépészkaron...