Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#121
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás
Ja de azért az erõs lenne, ha csak átlag alapján adnának ösztöndíjat.:)

Tudom, csak a "szabvány" szerint írtam így:D



#122
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Tudom, csak a "szabvány" szerint írtam így:D
"Ride today, heal tomorrow"

#123
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás
HA az elsõ egyenletet egyszerûsíted akkor X= átlag jön ki.:)
Amúgy elvileg a felvehetõ kreditekkel kell számolni.



Azt nem tudjátok, hogy ösztöndíj-index számolásánál az összes felvehetõ kreditponttal kell számolni vagy a teljesített kreditekkel?
Tehát x=(teljesített kredit x átlag)/teljesített kredit vagy x=(teljesített kreditek száma x átlag)/felvehetõ kreditek száma
Év elején elsõs lévén voltam olyan hülye, hogy nem vettem fel szabadon választottat 2 kreditért mondván, hogy nem kötelezõ. Csak most gondolkodtam el azon, hogy ez lehet beleszámít az ösztöndíj számításába. Egyébként ME.



#124
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Azt nem tudjátok, hogy ösztöndíj-index számolásánál az összes felvehetõ kreditponttal kell számolni vagy a teljesített kreditekkel?
Tehát x=(teljesített kredit x átlag)/teljesített kredit vagy x=(teljesített kreditek száma x átlag)/felvehetõ kreditek száma
Év elején elsõs lévén voltam olyan hülye, hogy nem vettem fel szabadon választottat 2 kreditért mondván, hogy nem kötelezõ. Csak most gondolkodtam el azon, hogy ez lehet beleszámít az ösztöndíj számításába. Egyébként ME.
"Ride today, heal tomorrow"

#125
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nekem a számítástudomány volt ilyen - már harmadjára vettem fel most õsszel a tárgyat, de most Karácsony elõtt voltam elõször vizsgázni.:D (mázlim volt - a 20 tételbõl sikerült az 1-est húzni (kb gimis matek), és amibe belekérdeztek, azok is a "kedvenc" tételeim voltak. de csak 4-es lett, nem tudtam egy hülye bizonyítást:D)

#126
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
hehe az jo lehet az

Én a szilárdságtant szerettem így a mechanika tantárgyon belül...:D
az analitikai kémia mint egyik mumus már meglett 3-asra, még a szerves van meg két könnyebb és kivégeztem a bsc vizsgahadát....

#127
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
valaki csinálja meg helyettem a dinamika vizsgát légyszi.
vaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

sírás off

#128
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
stp1: ez is valahol igaz - de amúgy is nagyon sokan csak mobilozni/aludni/laptopozni járnak be. azt ne mondja már nekem senki, hogy ha kb üres a terem, és még van 10 perc órakezdésig, akkor az, aki tényleg figyelni akar, nem a terem elsõ felében helyezkedik el...amikor én figyelni akartam, mindig elõre ültem - a terem felétõl vagy nem hallani, vagy nem látni, vagy tuti van valaki, aki elvonja a figyelmet.

az viszont tényleg az érme másik oldala, amit MaTT ír: sok elõadó olyan szinten sz*rik az egészre, hogy az félelmetes...bejön, elmondja, viszlát. és ezek mellé általában társul az, hogy olyan az elõadás módja/stílusa is, hogy nem tudja lekötni azt sem, aki figyelni akar...

#129
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Bírom azt a legendát, ( állítólag nem az) , hogy a jogi karon akkor szûnt meg, amikor valakinek eltörték a bordáját, igaz vagy sem, jó sztori:)

#130
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a folyosora kirakott fuzetrol ne is beszeljunk!

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#131
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Mi van? Ti telefonrol Neptunoztok es meg sirtok is miatta? :D

Mi orultunk amikor mar nem csak a HSZK-ban tudtuk folvenni a vizsgainkat. :D Meg a jo oreg Citrix kliens amit telepiteni kellett, hogy elerjuk a rendszert...

A webes felulet mar megvaltas volt. Es most sem vagytok tobben mint akkoriban. :)

#132
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
Miskolcon is ez az új neptun hódít. telefon gyári böngészõjét kiakasztja mint a huzat. Opera Mobile az egyetlen ami képes elviselni...

#133
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
múltkor voltam bent a sote-n katalógusos közegészégügy elõadáson. félelmetes, hogy mennyire leszarták a diákok, hogy órán vannak, és mennyire leszarta a tanár, hogy leszarják a diákok. elmondta a 45perces mondókáját, addig mindenki megbeszélte a tegnap esti történéseket és mindenki ment a dolgára...

#134
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

stp1: teljesen jó intézkedés az


de ezzel csak azt érték el, hogy az a kevés se tud figyelni elõadáson aki akarna. a többi meg csak zavaró tényezõ, nem fog attól odafigyelni, hogy kötelezõ bejárni csak a csekkolást várja a végén.

#135
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
mondjuk a cikkíróval abban nem értek egyet, hogy a kedvencek menü f*szság - ennyi erõvel a könyvjelzõk is f*szságok a böngészõkben, stbstb...én pl kidobtam szép sorban azt a 8 dolgot (órarend, tárgyfelvétel, felvett tárgyak, vizsgajelentkezés, felvett vizsgák, befizetés, leckekönyv, idõszakok), amire a neptunt általában használom, és sokkal gyorsabb így használni, mint mindig kikeresni.

arról nem is beszélve, hogy így a legtöbb mobiltelefonról tudom használni a neptunt - alapból nem tudnám, az Opera Mini a tömörítés miatt nem kezeli a legördülõ menüket, a régebbi mobilok böngészõi meg nem is tudják, mi az. (az Android gyári böngészõje kezeli, de az más.)

Gabe84: nálunk név-neptun alap dolog, nem kell mondani. de azon nagyon ki tudunk akadni diákként, amikor a 300-400 fõ zéháit már estére kijavítják - facebookon bele is került a bme-s b+-ekbe: "600 zh és estére van eredmény? biztos jól átnézték õket, b+"..:D

#136
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Végig olvastam a cikket és könnyesre röhögtem magam. Nekem nem kell használnom a neptunt de áttudom érezni, mert amikor öcsém megkért hogy keressem meg neki egyik-másik menüpontot fingom nem volt hol keressem. :D :D

#137
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
most raneztem a mienk is ilyen

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#138
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

stp1: teljesen jó intézkedés az - kicsit nevetséges volt, hogy nálunk elsõ félévben elõadásokon alig volt tele a terem, de most még a duplakereszt és a tavaszi n*15 után is 10% körüli azok száma, akik elsõ féléves tárgyra járnak. mi bejártunk, nyomtuk keményen - most egy qrva szavunk nincs a szopózás miatt (szopózás != az, hogy a tanszékek direkt g*ciznek a néppel), csináljuk amit kell csinálni, míg azoknak akik ehhez nem szoktak hozzá mert csak buliztak meg be-bejárogattak elsõ félévben, aztán tavasszal 30-35 kredittel éppen bent maradtak, azok meg szenvednek a sok követelmény miatt.
amúgy meg a hónap egyetemista cikke:

himmel - Megújult a web


Te jó isten! A ZMNE Neptunnal ilyen nem történt még.... :D

#139
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
ilyenkor nem tudom, hogy a tanárok hozzáállása avagy a növekvõ agyhalottak száma az oka mindennek...
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#140
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Most nézegetem a Zh-kat. Az milyen már, hogy kiosztom a feladatsort, elsõ: írjátok fel hogy hívnak (ugye a nélkül nehéz beazonosítani a dolgozat tulajdonosát, van akit még így is, mert olvashatatlan..), erre mit ír fel kettõ "tanuló" is: 1) Hogy hívnak? :D Aztán rájöttek, hogy nagyon hülyék és átsatírozták.
A másik, kérdés: mi a drift (genetikai sodródás - populáció és evolúcióbiológia zh)? Válasz: amikor autóval, kézifékkel csúsztatnak a kanyarban :D Ráírtam a dolgozatra, hogy a válasz rossz, nem kell hozzá kézifék :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"