Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Please log in to reply
1470 replies to this topic

#1101
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
attól h vki egyetemre jár mért kell hoyg egybõl megnõjön az arca? ez egy befektetés vagy mi.
amúgy felõlem csökkenjen nyugodtan az ösztöndíj, nincs is igazán sok értelme ilyen nagy összegben
engem csak az érdekel nekem ne kelljen fizetnem, de így is kell fizetni az elbukott kreditekért, bár ez valahol jogos.

#1102
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,344 posts
Nem értem mért van az, hogy míg ismerõs egyetemista, addig nagyképû csakfõnökakaroklenni sok pénzért, és mindenki mást lenézek. Ez tart diploma után 2 évig, amíg munkanélküli, majd Auchan polcpakoló, majd mikor felveszik a Bosch-hoz mérnöknek, vagy máshová, akkor rájön mi a munka, és újra barátok vagyunk...ez tendencia mostanában!

#1103
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Azt nem :)
Nehéz az élet :)

Valaki tényleg annyira belefekszik ebbe, hogy ír privit...? lol.

#1104
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

Kela: megint a matek.. az hogy õ befizet 750 ezer adót, az nem másfél milliós fizetést jelent havonta.

Pedig milyen szép lenne.... :)


írtam én ezt?

és most ne kezdjünk el személyeskedni, bizonyítva mindenki az igazát-.

#1105
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Kela: megint a matek.. az hogy õ befizet 750 ezer adót, az nem másfél milliós fizetést jelent havonta.

Pedig milyen szép lenne.... :)

#1106
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Andris!
Államira jártam,nappalis képzésre,pont abban a 2 évben volt tandíj.Utána más kormány,no tandíj.Így hasból nem tudom,de itt van kis infó http://www.old.sote....9614/tandij.htm
A 4 év meg távoktatás volt,az egyértelmûen költségtérítéses

Olee,nálunk is volt ilyen téli idõszakban,alkalmazott teljes fizu,nekünk mikor hozták a tartozásokat

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1107
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
héhó Dave jár a legközelebb a megoldáshoz, de ez nem az én keresetem után megy. Szép is lenne. Ez egy cég után megy. Ha már nagyzolás, a múlt hónapban mindenki megkapta a fizetését, csak én nem vittem haza egy petákot sem. Mindegy, ez nem ide tartozik.
Kela, remélem egyszer te is megtudod, hogy milyen jó adót fizetni. (szerintem sokat nem igazán tudsz a vállalkozásokról). Hidd el, nem az APEH formanyomtatványaira recskázok.
A post pedig arra szólt, hogy kurva sok adót fizetek, dögöljön meg midenki, aki kitalálta, ráadásul akiknek megy, azok meg azt mondják, hogy mi közöm hozzá.

#1108
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
s hol van az a privi, és ki írta?

Olee: annyit biztosan nem, de hidd el elég jól belelátok--- amúgy a k.rv@ sok adóval meg nem vagy egyedül sztem...

#1109
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
államira vagy költségesre jártál?
elárulod, hogy mennyi volt a tandíj akkor?
csak így viszonyításként vagyok kíváncsi rá. meg hogy mindenkinek kellett azt fizetni?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1110
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
4 évet jártam fõiskolára úgy, hogy a félévi tandíjam elvitte a 3 havi fizetésemet,kit érdekelt.....? '96-97-ben meg mki fizetett tandíjat,akkor nappalis voltam,akkor sem sírtam érte a HÖK intézkedett ha lehetett,most miért nem tud?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1111
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
a nem éppen kellemes hangú priviben Olee megkapta, hogy két technikusival mit szól bele az egyetemi dolgokba. erre õ -amúgy teljesen jogosan- úgy reagált, hogy amíg õ egy büdös forintnyi adót is fizet, amibõl finanszírozzák az oktatást, addig neki ugyanannyi köze van a témához, mint bármelyik egyetemistának. a privinek volt egy olyan felhangja, hogy "két technikusival te mi a szrt akarsz, én a diplomára megyek, és nagyobb ember vagyok", és valószínûleg erre írta Olee, hogy õ bizony csak két technikusival adózik 750ezret, míg mondjuk a diplomára hajtó üzenetíró örülhet, ha egyszer ennyi, saját keresetet egy összegben lát majd fizetéskor.

nem hiszem, hogy nagyzolásnak szánta, csak te keltél fel bal lábbal, kela, és annak vetted. :)

#1112
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
ok, szal nem panaszkodsz, csak jó volt leírni a 750ezret..

#1113
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts

nem azért írtam, hogy Oleet becsméreljem vagy,azért mert irigykednék rá, hanem mert nagyon úgy tûnik a postjából, mintha annyira szar lenne neki..

Neked szövegértelmezési problémáid vannak. Én soha nem panaszkodtam. Mellesleg mindenki legalább ennyit fizet, akinek 6 alkalmazottja van.

#1114
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

a lehetõség elõtted is ott van ;)

nem azért írtam, hogy Oleet becsméreljem vagy,azért mert irigykednék rá, hanem mert nagyon úgy tûnik a postjából, mintha annyira szar lenne neki..

#1115
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
a lehetõség elõtted is ott van ;)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1116
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

Baszki! Privátban kérdezitek meg tõlem, hogy mi a fasz közöm van a fõiskola/egyetem témához, amikor nekem csak két technikusim van.
A véleményem az, hogy ameddig ingyenes, sõt még pénzt is kaptok érte, addig minden dolgozó embernek köze van hozzá. Én havi 750 ezer körül fizetek adót. Had legyen már véleményem jó?

ezek szerint neked sem annyira szar. ( már bocs, de sokan cserélnének veled---)

#1117
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
emiatt is lett volna jó úgy feltenni a kérdést, hogy "Akarja-e Ön továbbra is más gyerekének a taníttatását is fizetni?"...
csak pártkérdés lett a szavazásból, sajnos, így aki ide húzott, az így szavazott, aki meg oda, az úgy...

tanszéken mondta egyik tanár, hogy majd jövõr megnézhetjük, hogy mennyivel kevesebb lesz az ösztöndíj, meg egyéb juttatás

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1118
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Baszki! Privátban kérdezitek meg tõlem, hogy mi a fasz közöm van a fõiskola/egyetem témához, amikor nekem csak két technikusim van.
A véleményem az, hogy ameddig ingyenes, sõt még pénzt is kaptok érte, addig minden dolgozó embernek köze van hozzá. Én havi 750 ezer körül fizetek adót. Had legyen már véleményem jó?

#1119
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
voplt pár jobb jegyem 2esnél de a nagyrésze az lett
amúgy kicsit nehezen rázódtam bele, majd remélem javítok.
az meg hogy jó e a szakirány majd az idõ eldönti, engem alapvetõen érdekel 1-2 apróságot leszámítva.
meg most ebbe a félévbe van már többtárgy is amibõl nem 2esre állok hanem jobbra:D

#1120
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,107 posts
a lényeg az h az elején mindent megcsináljon az ember.
nekem is van olyan tankörtársam, akit elsöévbe meghuztak pár vizsgán meg valamelyik szigóján is csak 3x -ra ment át, most pedig a tankör legjobb tanulója 4-hez közeli átlaggal.
én annak tulajdonítom kezdeti "gyengébbségét" hogy mezei szakközépiskolából jött ahol nem volt nagy a követelmény, és bele kellett rázódnia. sikerült neki ;)
ugyhogy én dacit is csak bíztatnám...