Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#1061
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
A tandíj melletti érvként nem hallottam még butább, korlátoltabb indokot, mint hogy "miért én fizessem más kölkének a taníttatását?"
Azt hittem, hogy ez csak kóbor véleményeket jelent, de most, hogy az utóbbi pár oldalt végigolvastam....
Mennyi minden van az országban aminek nem érzi az ember közvetlenül a hasznát, de állami pénzbõl finanszírozzák? Az egész egy kurva nagy rendszer, azt hiszem államnak szokták hívni. Az, ahol azt fizeted csak meg amit akarsz, az talán vmiféle anarchia, vagy kõkorszaki állapot. Persze lehet mondani, hogy demokráciában élünk, és mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani, csak ilyen kérdéseket nem érdemes feltenni, mert senki sem fog mondjuk drágább sörre szavazni, mert közvetlenül nem érzi érdekének.
Mindenkinek szüksége van a jó szakemberekre aki faszán dolgozik és érti a dolgát, vagy jó orvosra aki összepakolja ha vmi gáz van. Lehet persze pénzért is tanulni, de még kisebb rá az esély, hogy a legtehetségesebbeket adja ki a gép...
Vhol hallottam egy ötletet, ami nekem tetszett. Az oktatás maradjon ingyenes, de aki igénybeveszi, utána kötelezõen maradjon x évig itthon, amíg az államnak az általa végzett munkával "visszafizeti" a taníttatását.
Most is az a baj, hogy a tudás pénz, de külföldön jelenleg sokkal több pénz. Kb majdnem miinden frissen végzett külföldre vágyik, ez persze a legrosszabb párosítás az ingyen oktatással együtt. Rengeteg szakmájában igazán tehetséges ember megy külföldre dolgozni. Ha az oktatást megfizettetjük az emberekkel, úgy érzem a maradék visszatartó erõt is megszüntetjük. Kifizettem, húzok is a francba. Elõbb utóbb csak a hülyék és az elszántak maradnak Mo-on. Persze el lehet menni, tudjuk.:)

"Az anyagi tõke ma oda megy, ahol szellemi tõke van."
Vízi E. Szilveszter

#1062
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
azért azt nem mondtam hogy nem tanulok
van olyan haverom aki 2 kreditet szerzett 1 félév alatt a bme-n :D
tény h nekem se volt a legerõsebb kezdés, de hát ilyen is van, meg azt is megnézném hogy egy "átlagember" mit nyújtana ezen a szakon.

#1063
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Nem értek veled egyet minden részben. Pár éve ment fel így a tandíj, mert az állam már nem tudja mibõl finanszírozni a felsõoktatást, ezért újabb adókat, meg mindenféle fizetési lehetõséget vezetnek be maguknak. Most jön a kérdés, nem csak felõlem, hogy mondjátok sokan, hogy így hülyék a tanárok, így javítják a dolgozatot, köcsögök, satöbbi. Ezért, ilyenekért fizessünk százezreket? Azért vezették be a vizitdíjat, meg a kórházi napidíjat, mert az egészségügyre sem jut már elég pénz, minden az értelmetlen nagyberuházásokra, és FÕLEG, a fejesek zsebébe megy. Onnan kellene kivonni, és akkor minden rendbejönne. Nem azt mondtam, hogy minden hülye menjen felsõoktatásba, és eléldegéljen, itt is lehetne szabni határt. Erre is lehetne megoldást találni biztosan. A tandíj-visszatérítõs dolog nem is hülyeség. És ha így fog továbbmenni az ország, akkor X év múlva csõdbe fog menni. Vagy, jön egy új poltitikai elit, akik nem feltétlen magyarok lesznek. Lásd, terjeszkednek a franciák, németek, vagy akárki.
Lehet elindítottam egy nagy lavinát, de ez csak az én véleményem.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#1064
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Te Dave! Biztos, hogy csak 17 vagy? :)


ja, 17 éves 2 hónapos 8 napos. de miért?:)

#1065
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Te Dave! Biztos, hogy csak 17 vagy? :)

#1066
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
szerintem meg az a nagy baj ebben a hülye országban, minden téren!, hogy a nagy átlag önzõ, csak a saját dolgával tõrödik, minél többet akar kapni minél kevesebb pénzért, és mindig többet akar, hogy ne a szomszéd fûje legyen a zöldebb, sõt!, az "ilyen alapon" és a "dögöljön meg a szomszéd tehene" típusú hozzáállás is magyaros. mindenki rövid távon akar meggazdagodni, senki nem gondol bele, hogy talán hosszabb távon lett volna értelme a vizitdíjnak, hogy talán a tandíjjal elõrébbb jutna az ország, hogy talán az unokáinknak jobb lenne, ha nekünk nem is...de persze nem, NEKEM legyen jó, NEKEM legyen sok, NEKEM legyen, NEKEM legyen. és sajnos nem az a baj, hogy az átlagember ilyen, hanem a közt irányító, képviselõ emberek is így állnak hozzá a dolgokhoz. becsületrõl meg szó sincs sehol, a fikázás meg nagyon megy, ez szar az szar az megm égszarabb, de megoldásra, kreativitásra, jobb ötletre, a "hogyan lehetne jobbá tenni?" kérdésen való elmélkedésre már senkinek nincs ereje, csak tünteni meg fikázni.

ez a baj, meg az, hogy aki nem tanul, az is akar valamit, mint pl daci. ha tanulnál,és igyekeznél, akkor a mesés ösztöndíjakból simán viszajönne a tandíj, esetleg -mivel itt felmerült, hogy a mûszakin van a 2es meg az 1es- esetleg egy nagyobb adag tanulással belekerülhetnél a felsõ 15%ba, akik meg átcsúsznak az államilag finanszírozottba.

#1067
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
össze kéne egyeztetned, Jorus. éjjel tüntetsz, melóhelyen meg sztrájkolsz.
így megy ez .)

#1068
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hámer õk azok, akik ráérnek, meg a szellemi szabadfoglalkozású munkanélküliek. :) Én pl nem tudnék éjjel 2-ig tüntetni, mert 4-kor kelek, és jövök dolgozni. Ugyanígy kiesnek a hétköznapi demonstrációk is. Ejj... :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1069
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

a legjobb az egészben, hogy a diákok hõbörögnek, tüntetnek, tiltakoznak miközben nagyrészt a szüleik azok akik eltartják õket (minket).


Szerintem is, de még azt is hozzátenném, hogy olyanok is hõbörögnek, akiknek ~semmi közük az egészhez.
Pl nagypapák, nagymamák, akik utálják (jelen esetben) a "komcsikat" és minden bajuk a vizitdíj. Közben elfelejtik, hogy 20 éve ingyen utaznak például.
A nagy baj az volt, hogy mindenki barom, aki azt szorgalmazta, hogy ez népszavazási téma legyen.

/bevallom, én arra szavaztam, hogy fizessünk. De ezt is csak azért, mert véletlen kötöttem ki a szavazóhelység környékén/
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1070
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
a legjobb az egészben, hogy a diákok hõbörögnek, tüntetnek, tiltakoznak miközben nagyrészt a szüleik azok akik eltartják õket (minket).

#1071
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
Új topicot kéne nyitni. :) Mondjuk világmegfejtõs filozofálgatós már van egy :)

#1072
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Persze, hogy megoldható.
De itt, az állam a fejõstehén. Egyre több tejet szeretne mindenki, ezért egyre többet kell adni a tehénnek.
Az ilyen rendszernek volt régen egy elnevezése, amit nem írnék le, mert Zorg picsánrúg. :D

Nem rúglak, írd le nyugodtan.
"In idem flumen bis non descendimus"

#1073
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Persze, hogy megoldható.
De itt, az állam a fejõstehén. Egyre több tejet szeretne mindenki, ezért egyre többet kell adni a tehénnek.
Az ilyen rendszernek volt régen egy elnevezése, amit nem írnék le, mert Zorg picsánrúg. :D

#1074
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Daci: mond az valamit, hogy 1993. évi LXXIX. törvény? Nyilván nem. Ez a közoktatásról szóló törvény, amely - többek között - a tankötelezettséget is szabályozza. Ez alkotmányos jog, amit az állam azért biztosít állampolgárai számára, hogy ne legyenek bunkók. :) A tankötelezettség jelenleg 6-tól 18 éves korig tart (helyesebben az iskolakezdés évétõl annak a tanévnek a végéig, mikor a 18. életéveet betöltöd). Ezért nem kell fizetni a szakközépiskoláért, gimnáziumért.

Plusz egy kis EU-s körkép:
"Jelenleg a következõ országokban nem kell tandíjat fizetni az egyetemi oktatásban való részvételért: Luxemburg, Dánia, Görögország, Csehország, Lengyelország, Magyarország, Egyesült Királyság (Skócia), Ciprus és Málta. Finnországban, Svédországban és Norvégiában nem kell ugyan tandíjat fizetni, de köteles vagy tagsági díjat fizetni valamely szervezetnek. Németországban (bizonyos tanulmányok kivételével), Szlovéniában, Szlovákiában, Izlandon és Bulgáriában nem kell ugyan tandíjat fizetni, kell viszont egy nem túl magas beiratkozási díjat fizetni. A romániaihoz hasonló rendszer van még Litvániában, Lettországban és Észtországban, ahol vannak államilag támogatott helyek és fizetéses helyek. Az összes többi európai országban elég magas tandíjat kell fizetni. Tehát, ha nem találod kedvenc egyetemed a felsoroltak között, akkor azt jelenti, hogy kénytelen leszel mélyen belenyúlni a saját (vagy a szüleid) pénztárcájába ahhoz, hogy külföldön tanulj."

Forrás: http://www.gobeporta...-az-eu-ban.html

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1075
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente

összes munkatársam munka mellett tanult


Megoldható.

Én pl. megtehettem volna, hogy 22 éves koromig lazulok állam bácsi pénzén.

Helyette melóztam, adóztam és még tandíjat is fizettem.

Hova mehetek követelni vissza valamit?

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#1076
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

de ilyen alapon akkor a középiskoláért meg a többiért is fizetni kell. az is egy járható út lenne akkor hogy nem fizet senki adót de így hogy van adó is meg lenne tandíj is az eléggáz
meg mibõl fizesse egy csóróbb valaki aki tegyóük fel elég jól tenul ahhoz hogy felsõoktatásra menjen?
húzzon el takarítani az érettségijével és végezze el az egyetemet 15 év alatt?


Aki jó tanuló, simán pluszban lett volna év végén.
Én, most hogy nem tanultam halálra magamat, én is pluszban lettem volna.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1077
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

meg mibõl fizesse egy csóróbb valaki aki tegyóük fel elég jól tenul ahhoz hogy felsõoktatásra menjen?
húzzon el takarítani az érettségijével és végezze el az egyetemet 15 év alatt?


például. anno nagycégnél az összes munkatársam munka mellett tanult. igen ezt dobta nekik a gép...
az élet nem igazságos

#1078
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

de ilyen alapon akkor a középiskoláért meg a többiért is fizetni kell. az is egy járható út lenne akkor hogy nem fizet senki adót de így hogy van adó is meg lenne tandíj is az eléggáz
meg mibõl fizesse egy csóróbb valaki aki tegyóük fel elég jól tenul ahhoz hogy felsõoktatásra menjen?
húzzon el takarítani az érettségijével és végezze el az egyetemet 15 év alatt?


azzal a rendszerrel amit, nem vezetnek be nem értek egyet, de évi 105ezer forintról lett volna szó, ami kevesebb mint havi 10rugó...mirõl beszélünk?

kettõ, meg nem kell rugkapálni, nem lesz tandíj.
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#1079
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
adó? :)

(persze, kaján ruhán stb :))


ilyen alapon :) ez gyengusz magyarázat.

#1080
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
de ilyen alapon akkor a középiskoláért meg a többiért is fizetni kell. az is egy járható út lenne akkor hogy nem fizet senki adót de így hogy van adó is meg lenne tandíj is az eléggáz
meg mibõl fizesse egy csóróbb valaki aki tegyóük fel elég jól tenul ahhoz hogy felsõoktatásra menjen?
húzzon el takarítani az érettségijével és végezze el az egyetemet 15 év alatt?