Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#521
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Termésfelismerésen én is úsztam el.
- Nah ez milyen termés?
- Makk!
- Milyen fajé?
- Tölgy!
- Ez kicsit kevés lesz, 6 tölgyfajt kell tudnia.
- õõõõ :D
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#522
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

biketigger, növényrendszertan vizsgán puskáztam. A felismerést tanultam meg, a latin név, családnév latinul, élõhely, ökológiai igények, virágképlet részt viszont puskáztam. Utóbbiakat szerintem normál ember képtelen megtanulni 400 faj esetén.

na én elsõ 2 re gondoltam

mert itt olzan a vizsga, (félévente van 180-200 faj) hogy mutatnak 10-et abból 7et fel kel ismerni -latin magyar név+ család. 3at hibázhatsz, különben nem mehetsz irásbelizni. namost ott már hiába tudnál puskázni, ha be sem jutsz :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#523
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
biketigger, növényrendszertan vizsgán puskáztam. A felismerést tanultam meg, a latin név, családnév latinul, élõhely, ökológiai igények, virágképlet részt viszont puskáztam. Utóbbiakat szerintem normál ember képtelen megtanulni 400 faj esetén.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#524
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
Természetesen vannak olyan dolgok amikkel bármit lehet. Csak sok pénzért.
Olyan füldugó, amit alig lehet észrevenni... fülbe be hallod amit mondanank, van olyan gomb, ami mikrofon, gombot fel, halljaák mi akérdés. Kikeresik és megmondják a füledbe...
És még számtalan ilyen és hasonló modszer van, Mini kamera gombba... csak ugye több 10-100 ezrekért.


http://209.85.129.13...u&ct=clnk&gl=hu
"Minden hülyeség" by Tomidny

#525
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
rendben, korán kezdem. ebben egyetértek. viszont ha le kell írnom egy fél földrészt, országokra, azon belül is részekre tagolva, akkor ha már felírok egypár címszót, akkor már nyert ügyem van. nálunk nem lehet telózni, meg zenét hallgatni, tehát ez csak infóban mûködik, általában matekdogakor. matekból nagyon jó vagyok, sorba nyerem a versenyeket, de még életemben nem tanultam matekot! egyszer sem! (na jó, talán 1., 2. osztályban) mindig tudom, mit-hogyan-mi alapján kell kiszámolni, le is tudom írni képlettel, de az a tanárnak sose tetszik. pedig ugyan úgy jó, mint amit õ lediktált. (mondta is hogy jó!)
viszont elõfordul velem olyan (általában iroalmon), hogy felírom mik voltak a legfontosabb dátumok, meg nevek egy ember életében, de nem is használom végül a puskát, mert benne maradt a fejemben :D

#526
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Ha már puskák:
Hallottam olyan hightech puskákról pl tollba rejtett kütyükrõl vagy a fülbe dugható mini fülhallgatóról. Egy fapados puskamódszer a cipõ talpra vagy zokniba rejtett puska. S igen a puskázás csak akkor kivitelezhetõ ha van rá idõ :D
Szerintem.

#527
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
kiváncsi lennék pl botanikavizsgán hogy puskázik vki...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#528
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
Nálunk Ált kémián aszondta tanár, puskázni addig lehet amig nem veszi észre, észreveszi elveszi és folytathatjuk. Aztán meg feladatonként van 5 perced, keresd ki a 25 oldalas puskábol ami kell... Esélyed nincs.
"Minden hülyeség" by Tomidny

#529
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
szvsz vagy engednek puskázni és szinte bármirõl megy, vagy nem és akkor próbálkozhat az ember bármivel:D

#530
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
1. amennyi idõ alatt ilyen pepecs módszerekkel megcsinálod a puskát, annyi idõ alatt akár egy tisztességes vázlatot is írhatsz, és akkor már az anyag nagy részét tudod...mondjuk irodalomhoz nehezen írsz puskát, ha verselemzés van, törihez azért elég sok összefüggést kell ismerni meg van atlasz, reálból meg hiába tudod a képleteket, ha nincs rutinod a példamegoldásban, akkor semmit nem ér...

én echte reálos vagyok, mégis a gimiben csak 4-5ös jegyeim voltak a humán tárgyakból is. az összefüggések tanulhatók, évszámok meg képletek atlasz/fgvtábla...akinek meg egy versrõl nincs véleménye, asszociációja és ezt nem tudja logikusan felépítve, indokolva leírni, az nem is értem, mit keres a gimiben...jó, mondjuk az meredek volt, amikor szóbeli érettségin a "hamuszín egek"-rõl a krematórium jutott eszembe egy holokauszt korában játszódó versben, de megmagyaráztam és felfûztem erre a gondolatszálra az egész feleletet, és 95%os lett a szóbeli....

1.5. gimiben azért bõven van még ideje arra az embernek, hogy a szórakozás meg sport mellett tanuljon is a dolgozatokra, számonkérésekre. (persze, kirívó esetektõl tekintsünk el, de az átlagnak lenne ideje..)

2. egyetemen nincs olyan, hogy puskázás a zéhán (ha komoly a tárgy). a minap egy srácot azért küldtek haza zéháról, mert azt mondták, hogy "akkor mostantól nincs kommunikáció, és nincs puskázás", és a srác meg ezután kért egy tollat/zsepit a mellette ülõtõl - se feladatlap nem volt még elõtte, se semmi...

a tölteléktárgyakat meg hagyjukmár...látásnyelv zéhá elején a diákfelelõs közölte, hogy "nincs se puskázás, se kommunikáció", és 5x tapsolta vissza a dugig telt AudMax. mondjuk elég sok dolgot tudtam, mert amúgy egész érdekes tárgy és legalább nem lesz szakbarbár az ember, de egyszerûen nincs idõ rendesen megtanulni..

de ha már tippek:
- fogsz egy hohes-c-s dobozt, beszkenneled azt az oldalát ,ahol a leírása meg a tartalma van, átírod a puskára, kinyomtatod, szépen visszaragasztod és ha ügyes vagy, akkor végig ott lehet a tanár szeme elõtt a doboz, mégse veszi észre.

#531
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nyilván a Te dolgod mit csinálsz, általános/középiskolában én tanultam. Az egyetemen/fõiskolán ok, hogy az ember puskázik, ha olyan a tárgy (töltelék), amit az életben soha nem fog használni vagy képtelen megtanulni, de kicsit korán kezded.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#532
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
egy két trükk, amit már ki is próbáltam, tehát ne árulok zsákbamacskát :) nem tudom mennyire tudjátok hasznosítani (remélem mínél jobban) vizsgákon.
-Elõkészületet igényel, ennyi idõ alatt meg is lehet tanulni, kivéve ha nem egyenletek, ilyen-olyan kriksz-kraksz szavak :D Kinyomtatom a szöveget, és azonnal a nyomtatás után tixót rakok rá! Lesszedem a tixót és rajta lesz a betû :D ezt bárhova lehet /pl.:padra, padba, kézre, lábra(szoknya alá), táskára, tolltartóra/ ragasztani
-Hosszú újjú póló/pulcsi ujjába írom, ha nagyjából tudod az anyagot, csak úgy magadtól nem jut eszedbe milyen szemszögbõl mutass be vmit, akkor egy két szót felfirkantasz (pl.: vízrajza, hegyei (K-NY), lakosság)
-Ha megengedett az üveg a padon, akkor a papírját szedjétek le. Tegyetek oda egy másikat, amire hasábokban puska van írva. Erre tegyetek rá még egy papírt, akár azt amit levettetek, egy hasábnyi lyukkal. Az alsó lapot forgatva tudjátok kipuskázni
-Ha olyan terembe vagytok, ahova elõre bemehettek (tehát nem kémiai elõadó, meg ilyenek) akkor halványan ceruzával fel lehet írni a dolgokat.
--ehhez van egy jó sztorim :D nyelvtan doga elött mindenki nagyban jegyzetel a padra :D és a cuccát teszi mindenki a puskára. doga vége felé, a tanár odaállt mellém és elveszi a könyvet (munkaf. még ott van) megnézi és visszarakja. ez volt életem leghosszabb 2 perce :D
-ha szabad telefonálni, vagy nem veszi észre a tanár: gépen megírjátok jegyzettömbbe és átdobjátok telóra. egy progit is letöltetek, hogy meg lehessen nyitni. nekem tele van a telóm world dokumentumokkal, meg jegyzettömbbel :D
-bár ez kissé problémás és feltûnõ lenne fiúknál, de leírom :D rakottszoknyának minden "redõjébe" más-más tananyag :D
-nyakba akasztós kulcstartó, leszeded az üveg részét és a kép helyére puskát teszel
-mp3ra felondjátok
Töri dogám, jópár puskával: tartalom: 4-es (volt egy csomó olyan feladat, ami nincs is a tananyagban :S) térkép: 1 xD

#533
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Látásnyelvrõl jut eszembe, ha valaki véletlenül tudná, hogy mikor lesz a Víztáj-védelem ZH az szóljon már rám, plíz! :)

#534
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
és amint nem hétvége lett, megjavult...ezek direkt szopatnak, nehogy hétvégén tudjunk tanulni.

meg most a digitet is megértettem, elég láma hibát csináltam...kicsit átolvasom még a látásnyelv meg a számtud diákat, aztán akkor be is értem magamat.:D

#535
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
szokj hozzá, hogy a bme-n semmi nem mûködik
én a matektanárnak küldenék egy számot. valami eljön érted a kaszás-t vagy hasonlót.

#536
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
szeretnék küldeni a BME ATT tanszéknek egy jó nagy randombüntit...gondoltam 7végén szépen felkészülök a következõ, elég szopós hétre, de hát nem, majd hétfõ meg kedd este fogok szopózni, miután 9re hazaérek...

szerdára fel kellene készülni laborra a mérési segédletbõl, illetve megírni az elõzõ labor jegyzõkönyvét egy másik segédlet alapján. pénteken ZH, amihez a témaköröket és az elõadásokat a szerverre tették fel.

a legszebb az, hogy a szerver kb 1 hete nem elérhetõ, a pingprogramok "offline" státuszt dobnak ki rá. még jó, hogy ott fent vannak a segédanyagok...

#537
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

meg beleszamitott. De azota lehet, hogy valtozott. Tampont irodat megprobalnam
Vizgep tanszeken milyen targy? Csaknem ATG?



Kösz! Ez nem jó hír. :(
ATG, az. Most járt le az aláírásom, és keresztfélév csak vizsgás...
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#538
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

Srácok!

A passzív félév szerintetek beleszámít a képzési idõbe? BME gépészkar, és jah. Kalor és Vízgépek tanszék alkotott.
(Hátha mást is érint ilyen téma)

Buki, egyik Hõtan2 vizsgán 50/3 lett az arány. És ez egy nem túl nehéz tárgy.


Szerintem nem szamit bele, de meg varom a megerositest... Most szoltak: mikor en kezdtem (2004) meg beleszamitott. De azota lehet, hogy valtozott. Tampont irodat megprobalnam

Marmint 50 emberbol 3 ment at? Hotan II-t mar negyedszer veszem majd fol. Nem vagyok hulye hozza, csak nem erdekel, es lusta vagyok :(

Vizgep tanszeken milyen targy? Csaknem ATG?

#539
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Srácok!

A passzív félév szerintetek beleszámít a képzési idõbe? BME gépészkar, és jah. Kalor és Vízgépek tanszék alkotott.
(Hátha mást is érint ilyen téma)

Buki, egyik Hõtan2 vizsgán 50/3 lett az arány. És ez egy nem túl nehéz tárgy.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#540
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

jellemzõ azért a Miskolci Gépész képzésre h 66 ember vett ma át nappali tagozatos egyetemi gépész diplomát, és ebbõl 3 db vörös diploma mindössze. /5 éve felvettek kb 300 embert :D/
más szakokon ahogy elnéztem azért nagyságrendekkel több summa cum laudes végzett volt...

En is oteves gepeszkepzes , csak BME, es sokkal lustabb :D Ezek utan kivancsi lennek nalunk milyen aranyok voltak... Haver tegnap meg allamvizsgazott :D