Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
518 hozzászólás a témában

#421
danmail

danmail

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás
Helló!
Szeretnék összeraknie gy bringát a közeljövõbe és az érdekelne, hogy a trekking váz mérete megegyezik az országúti vázzal? Fel tudod rakni országúti hajtókart a trekkingre? A monti 44-fogas hajtókarok túl kicsik, ezért szeretnék nagyobbat, csak nemtudom, hogy fel fér-e egy 50-es a trekking vázra!?

#422
csari

csari

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Köszi! Akkor 18'' a méret!

#423
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok! Úgy látom, váz méret témában otthon vagytok, így új téma nyitása helyett kérdezek:

Van egy eladó Kona Hahannám és valaki azt kérdezte, mekkora a váza.
Õszintén szólva fogalmam sincs, honnan kellene ezt tudnom. Magasságom alapján 16", de fickókkal vásároltam, akik mindent jobban tudtak nálam, így nem sok beleszólásom volt. Hogyan mérjek?
Segítsetek!

középcsapágy közép tengelytõl a nyeregvázcsõ tetejéig, és a mm-ben kapott eredményt oszd el 25,4-el.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#424
csari

csari

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok! Úgy látom, váz méret témában otthon vagytok, így új téma nyitása helyett kérdezek:

Van egy eladó Kona Hahannám és valaki azt kérdezte, mekkora a váza.
Õszintén szólva fogalmam sincs, honnan kellene ezt tudnom. Magasságom alapján 16", de fickókkal vásároltam, akik mindent jobban tudtak nálam, így nem sok beleszólásom volt. Hogyan mérjek?
Segítsetek!

#425
Reptile

Reptile

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Üdv!
A 47 cm-es vázméter 181 cm-es magassághoz jó? most egy 17-es vázam van, de az már kicsi nekem :S

#426
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás

Ha így kényelmes akkor nem rövid (így lehet eldönteni :) ). Ezek alapján jó lenne neked a 18"os és a 20"os váz is, legfeljebb 100as stucnit használnál a 20as vázhoz. A 18"os merida akkora, mint a mostani vázad, annyi a különbség köztük, hogy a meridánál nem kellene annyira kihúzni a nyerget.


Köszönöm, hogy segítettél.

#427
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ez az elsõ vázam, amit terepen használok, úgyhogy nem tudom, hogy rövid-e. Megmértem, a vízszintes felsõcsõhossz 590 mm. A vázat 110 mm-es stucnival használom. A nyereg 278 mm-re van a váztól. Talán ezek méretek segítenek kicsit.

Ha így kényelmes akkor nem rövid (így lehet eldönteni :) ). Ezek alapján jó lenne neked a 18"os és a 20"os váz is, legfeljebb 100as stucnit használnál a 20as vázhoz. A 18"os merida akkora, mint a mostani vázad, annyi a különbség köztük, hogy a meridánál nem kellene annyira kihúzni a nyerget.


A sebesség mindent megold.

 


#428
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás

Ha rövidnek érzed a mostani vázad (a speci 17"-os méretben minimum 580mm-es vízszintes felsõcsõhosszal rendelkezik és ezt adják meg a meridánál) akkor 20"-os vázat vegyél.


Ez az elsõ vázam, amit terepen használok, úgyhogy nem tudom, hogy rövid-e. Megmértem, a vízszintes felsõcsõhossz 590 mm. A vázat 110 mm-es stucnival használom. A nyereg 278 mm-re van a váztól. Talán ezek méretek segítenek kicsit.

#429
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hát a mostani vázam egy 17'-os Specialized 560mm-es felsõcsõvel, szóval ahhoz nem érdemes viszonyítani.
Ezért is veszek új vázat mert ez baromi kicsi. Versenyzésre használnám, nem jobb esetleg ilyenkor egy kisebb méret, tehát 18'-os? vagy inkább a méretben közelebb álló 20'-ost vegyem?

A 18-asnek 590 mm a felsõcsöve, míg a 20-asnak 605mm.

Ha rövidnek érzed a mostani vázad (a speci 17"-os méretben minimum 580mm-es vízszintes felsõcsõhosszal rendelkezik és ezt adják meg a meridánál) akkor 20"-os vázat vegyél.


A sebesség mindent megold.

 


#430
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás

Mérd meg a mostani vázad felsõcsõhosszát, aztán nézd meg a merida geo táblázatot, amelyik közelebb van az lesz jó. A felsõcsövek ismerete nélkül a 20'-ast venném.


Hát a mostani vázam egy 17'-os Specialized 560mm-es felsõcsõvel, szóval ahhoz nem érdemes viszonyítani.
Ezért is veszek új vázat mert ez baromi kicsi. Versenyzésre használnám, nem jobb esetleg ilyenkor egy kisebb méret, tehát 18'-os? vagy inkább a méretben közelebb álló 20'-ost vegyem?

A 18-asnek 590 mm a felsõcsöve, míg a 20-asnak 605mm.

#431
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Mérd meg a mostani vázad felsõcsõhosszát, aztán nézd meg a merida geo táblázatot, amelyik közelebb van az lesz jó. A felsõcsövek ismerete nélkül a 20'-ast venném.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#432
Rimó

Rimó

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Sziasztok

Gondolkozom egy Merida HFS 3000 váz megvételében.
183 centi vagyok. Melyik lenne a jobb a 18' vagy a 20'-os méretû?

Adnak hozzá egy félintegrált kormánycsapágyat. A geometriai adatok között a fejcsõ hosszba beletartozik a csapágy kilógó része vagy nem? Ha nem, akkor mekkora kb egy ilyen kilógó rész?

Elõre is köszi:
Rimó

#433
brian18

brian18

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Nekem a hosszú váz nagyon bejött. A Magellan pyxis-t használom. Lefelé menet is sokkal stabilabb mint egy rövidebb váz. Felfelé meg mindenen átmegy, nem emelgeti az elejét.

#434
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy egyedi váz vásárlásához.
Ö lenne az:
Feltöltött kép
Én 175 magas vagyok. A felsöcsö 500,a nyeregcsö pedig 430 mm.
Egy kicsit kicsinek tartom a vázat,bár a tulaja sem alacsonyabb nálam.
Lehetséges,hogy például a hajlított nyerecsö miatt mégis passzolna?
Elöre is köszi a segítséget!

az nagzon rövid

a 430 az pont jó lenne , az kb 17"

de szvsz felsõcsõnek kéne lenni egz 55-56 centinek (csõköyéptõl köyépig)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#435
DomT

DomT

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy egyedi váz vásárlásához.
Ö lenne az:
Feltöltött kép
Én 175 magas vagyok. A felsöcsö 500,a nyeregcsö pedig 430 mm.
Egy kicsit kicsinek tartom a vázat,bár a tulaja sem alacsonyabb nálam.
Lehetséges,hogy például a hajlított nyerecsö miatt mégis passzolna?
Elöre is köszi a segítséget!
...Az érdeklõdve nézõ kutyák, a tompa csillagok, itt tologatják a belsõ idõt és a végén mind halott...

#436
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Konkrétan a Meridánál van az,hogy a 188 cm-es magasságomhoz a gyári ajánlás cross-hoz 58 cm(igaz nekem 55-öst ajánlottak a boltban és azt is vettem,nincs is vele semmi gond),viszont most Merida mtb-t szeretnék,a vázméret a gyári ajánlás szerint 20 inch,ami ugye 50,8 cm.Ezt tartom fúrcsának,hogy ekkora az eltérés.Egyébként a vázméret növekedésével nem nõ a kerékpár hossza,tengelytávja is?

de nõ az is

egyébkény meridánál nincs is akkora különbség (mellesleg olyan magassághoz én inkább 58-ast ajánlottam volna :) )

de konából pl nekem montiból 17/18, a fene tudja milyen se nem trekking se nem cross de azért olyasmi dew-ból meg 58-as kellene.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#437
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Konkrétan a Meridánál van az,hogy a 188 cm-es magasságomhoz a gyári ajánlás cross-hoz 58 cm(igaz nekem 55-öst ajánlottak a boltban és azt is vettem,nincs is vele semmi gond),viszont most Merida mtb-t szeretnék,a vázméret a gyári ajánlás szerint 20 inch,ami ugye 50,8 cm.Ezt tartom fúrcsának,hogy ekkora az eltérés.Egyébként a vázméret növekedésével nem nõ a kerékpár hossza,tengelytávja is?

#438
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!Miért van az,hogy ugyan ahhoz a test magassághoz,más méretû vázt ajánlanak cross bringához és mtb-hez?

mert általában máshogy méreteznek a gyártók :)

alapvetõen a cross vázak a trekkingbõl nöttek ki, ott meg annyira nem volt szempont mint a montinál hogy alacsony legyen ha le kell ugrani, viszont rövidebbek a felegyensedett tartás miatt.
amúgy a normálisabb gyártók már kezdik a cross bicók geóját közelíteni a montikhoz pl az idei speci crosstrail már kb montis geó (konkrétan az M-es 43-cm-es (ami kb 17") 585 mm az efektiv felsõcsöve, (kb pont a 17-es stumpi váz hossza) 69 fokos fejcsõszöggel) nyilván a ngykerékhez illõ láncvillahosszal.
a meridánál is a 48 centis -ami azért még mindig 19- 585 de mégf mindig hosszabb mint az átlag.
szal elõbb utóbb lesznek cross vázak normális geóval, :) viszont most már oda kell figyelni vásárlás elõtt , és ezt sajnos soxor a boltosok sem teszik meg.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#439
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Sziasztok!Miért van az,hogy ugyan ahhoz a test magassághoz,más méretû vázt ajánlanak cross bringához és mtb-hez?

#440
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 hozzászólás
Helló!

52-es sloping-os outi. váz az 180cm-hez stimmel nem?