Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
518 hozzászólás a témában

#401
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.861 hozzászólás

Átmozgatott post másik topicból! - VV

a témát azért indítom,hogy segítség legyen mindenkinek. még nem találtam hasonlót. kb 17 éve foglalkozom komolyabban az országuti kerékpározással (a camping-es korszakot nem számolom ide). 3 évet a fradiban is eltöltöttem,Hóbor Lajos felügyelete alatt. szóval vlmit konyítok a vázméretezéshez,és az alkatrészek méreteihez. leginkább a klasszikus olasz vázméretezést veszem alapul,mert ez 1 jól mûködõ dolog. az ejtett felsõcsõ,és a marketing szöveg xart sem ér. talán ennyi elég a szófosásból.
tegnap találtam néhány videót a témával kapcsolatban,és ezeket gyorsan meg is osztom veletek: ez sztem 1 elég jó kis film. használható,érthetõ,bár nem a legpontosabb. itt 1 másik is: na ez 1 kicsit komolyabb. ez 1 kalkulátor segéd videója. a kalkulátort innen lehet elérni: http://www.competitivecyclist.com/ a számológépet kipróbáltam,és elég jó. nekem a stucnit 1 cm-vel rövidebbre írta annál,mint amit használok. mondjuk én nekem ez így jó,ahogy van. így némileg sportosabb. a vázméret az pontosan meg1ezett a jelenlegivel. hozzáteszem: a vázamat 10 éve,méretre készítettem.
ja. ezt majdnem elfelejtettem. az oldal nem csak országutival foglalkozik,hanem mtb-vel is. ehhez sajna nem annyira tudok hozzászólni. nem nagyon volt terepezõs bringám.
végszó: a jól beállított méretû kerékpár hasonlatos 1 méretre készült armani öltönyhöz. az tutira kényelmes,és élmény viselni.



a vázméret megegyezett, de melyik? mert 3at ad: competitive, eddy, french fit.

#402
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.297 hozzászólás
remélem nem tûnik el a süllyesztõben amit ide firkantottam

#403
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.297 hozzászólás
Átmozgatott post másik topicból! - VV

a témát azért indítom,hogy segítség legyen mindenkinek. még nem találtam hasonlót. kb 17 éve foglalkozom komolyabban az országuti kerékpározással (a camping-es korszakot nem számolom ide). 3 évet a fradiban is eltöltöttem,Hóbor Lajos felügyelete alatt. szóval vlmit konyítok a vázméretezéshez,és az alkatrészek méreteihez. leginkább a klasszikus olasz vázméretezést veszem alapul,mert ez 1 jól mûködõ dolog. az ejtett felsõcsõ,és a marketing szöveg xart sem ér. talán ennyi elég a szófosásból.
tegnap találtam néhány videót a témával kapcsolatban,és ezeket gyorsan meg is osztom veletek: ez sztem 1 elég jó kis film. használható,érthetõ,bár nem a legpontosabb. itt 1 másik is: na ez 1 kicsit komolyabb. ez 1 kalkulátor segéd videója. a kalkulátort innen lehet elérni: http://www.competitivecyclist.com/ a számológépet kipróbáltam,és elég jó. nekem a stucnit 1 cm-vel rövidebbre írta annál,mint amit használok. mondjuk én nekem ez így jó,ahogy van. így némileg sportosabb. a vázméret az pontosan meg1ezett a jelenlegivel. hozzáteszem: a vázamat 10 éve,méretre készítettem.
ja. ezt majdnem elfelejtettem. az oldal nem csak országutival foglalkozik,hanem mtb-vel is. ehhez sajna nem annyira tudok hozzászólni. nem nagyon volt terepezõs bringám.
végszó: a jól beállított méretû kerékpár hasonlatos 1 méretre készült armani öltönyhöz. az tutira kényelmes,és élmény viselni.

#404
Russell

Russell

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Helló mindenki!

segítséget kérnék abban hogy milyen vázat vegyek dirt dh 4x és street felhasználásra /merev váznak kinéztem egy p3at de nem tudom hogy viselekdik egy drop offal/ fogadja a p3 a 130mmes telót vagy csak a 100assal mûködne? ha nem menne így milyen vázat vegyek, most egy polarxem van S-es és kezdem kinvögetni a 185 centimmel és hát zavar az hogy a stucnit térdelem minden kanyarban.

kösz az infókat elõre is és, plíz e-mailban várom a válaszokat.

#405
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
lassan belekezdenék egy SS outi építésébe.
magasságra jelenleg 173cm vagyok, de még növésben (és reménykedek is benne, hogy lesz ez több :D). belsõ lábszárhossz 80cm körüli.
találtam ilyen irányadó méretezést:
"170-175 cm->53-55 cm 175-180 cm->55-57 cm"


mekkora vázat lenne érdemes venni? :)

#406
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

OK, meg vagyok gyõzve! (pedig jó ajánlat volt a 21"-osé...)

Ahogy elnézem egyes márkák (trek, kona, speci ) tipikusan "hosszúvázasok", mások rövidebbek (ktm, cube). Az említett hármon kívül melyek még hosszúvázasak?

a ktm-et nem vágom

a cube és a kona inkább az átlagos(a cube drágább modelljei leginkább) a trek és a specialized a hosszabb vázak, illetve többé kevésbé a merida. az újabb giantek szintén speckósan hosszúak ellenben a régiek kifejezetten rövidek.
a régi magellna pixis vázak szintén nagyon hosszúak az újabbak átlagosak.
igy nálunk forgalomban lévõ átlagosnáé hoszabb most nem igazán jut eszembe
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#407
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

de akkor már jó a nyeregpoziciód és egészésges hosszú stucnid van...lehet nem is kell több
és az a 625 sem épp rövid váz amúgy


OK, meg vagyok gyõzve! (pedig jó ajánlat volt a 21"-osé...)

Ahogy elnézem egyes márkák (trek, kona, speci ) tipikusan "hosszúvázasok", mások rövidebbek (ktm, cube). Az említett hármon kívül melyek még hosszúvázasak?

#408
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Egyértelmûen nagy lenne neked a 21,5".


A sebesség mindent megold.

 


#409
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ez oké, de az ülést mindenképp vissza szeretném tolni normál helyzetbe (néha érzi a térdem) tehát -10mm (nyeregcsõszög azonos), és talán a 120-as stucni is tulzás (szükség vitt rá annó) esetleg cseréném majd vissza egy "normál" 100-asra, tehát még -20mm, és így már csak +3mm-nél járok (a 33mm helyett) a mostani ülés-kormány távhoz képest!
Vagy rosszul gondolkozom?

de akkor már jó a nyeregpoziciód és egészésges hosszú stucnid van...lehet nem is kell több
és az a 625 sem épp rövid váz amúgy
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#410
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

A 21,5" az nagyon nagy, én a helyedben maradnék a 19,5"-nál, az 33mm-el hosszabb mint a mostani vázad, pont jó lesz.


Ez oké, de az ülést mindenképp vissza szeretném tolni normál helyzetbe (néha érzi a térdem) tehát -10mm (nyeregcsõszög azonos), és talán a 120-as stucni is tulzás (szükség vitt rá annó) esetleg cseréném majd vissza egy "normál" 100-asra, tehát még -20mm, és így már csak +3mm-nél járok (a 33mm helyett) a mostani ülés-kormány távhoz képest!
Vagy rosszul gondolkozom?

#411
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Sziasztok!

Viszonylag jó áron hozzá tudnék jutni egy új '09 21.5"-os Trek 8500 vázhoz. A gond ott van hogy nem tudom kipróbálni (se ezt se kisebbet) és nem vagyok benne bitos hogy nem e lesz nagy.

186cm magas vagyok, a jelenlegi vázam egy '08 KTM ultra flite 19", 592mm vizszintes felsõcsõhosszal, amit 120mm-es stucnival és 1cm-t hátratolt nyereggel használok (emiatt nincs is függõben a térd és a pedáltengely..) de még így is eléggé KICSINEK érzem.

A 21.5"-os Trek felsõcsõhossza 641mm. Megvegyem-e ezt "akciósan" és szükség esetén stucni csere ksiebbre,
vagy válasszam az eggyel kisebb 19.5"-t a 625mm felsõcsõhosszával bolti áron?

http://trek.hu/images/pdf/mtb_geo.pdf

Nagy a dilema , és fejbe is verem magam ha a mostani alulméretezett vázam helyett egy felülméretezett veszek..:)

Elõre is Köszi!
mayor


A 21,5" az nagyon nagy, én a helyedben maradnék a 19,5"-nál, az 33mm-el hosszabb mint a mostani vázad, pont jó lesz.

#412
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

Viszonylag jó áron hozzá tudnék jutni egy új '09 21.5"-os Trek 8500 vázhoz. A gond ott van hogy nem tudom kipróbálni (se ezt se kisebbet) és nem vagyok benne bitos hogy nem e lesz nagy.

186cm magas vagyok, a jelenlegi vázam egy '08 KTM ultra flite 19", 592mm vizszintes felsõcsõhosszal, amit 120mm-es stucnival és 1cm-t hátratolt nyereggel használok (emiatt nincs is függõben a térd és a pedáltengely..) de még így is eléggé KICSINEK érzem.

A 21.5"-os Trek felsõcsõhossza 641mm. Megvegyem-e ezt "akciósan" és szükség esetén stucni csere ksiebbre,
vagy válasszam az eggyel kisebb 19.5"-t a 625mm felsõcsõhosszával bolti áron?

http://trek.hu/images/pdf/mtb_geo.pdf

Nagy a dilema , és fejbe is verem magam ha a mostani alulméretezett vázam helyett egy felülméretezett veszek..:)

Elõre is Köszi!
mayor

szerintm az borzasztó hosszú lenne
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#413
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
Sziasztok!

Viszonylag jó áron hozzá tudnék jutni egy új '09 21.5"-os Trek 8500 vázhoz. A gond ott van hogy nem tudom kipróbálni (se ezt se kisebbet) és nem vagyok benne bitos hogy nem e lesz nagy.

186cm magas vagyok, a jelenlegi vázam egy '08 KTM ultra flite 19", 592mm vizszintes felsõcsõhosszal, amit 120mm-es stucnival és 1cm-t hátratolt nyereggel használok (emiatt nincs is függõben a térd és a pedáltengely..) de még így is eléggé KICSINEK érzem.

A 21.5"-os Trek felsõcsõhossza 641mm. Megvegyem-e ezt "akciósan" és szükség esetén stucni csere ksiebbre,
vagy válasszam az eggyel kisebb 19.5"-t a 625mm felsõcsõhosszával bolti áron?

http://trek.hu/images/pdf/mtb_geo.pdf

Nagy a dilema , és fejbe is verem magam ha a mostani alulméretezett vázam helyett egy felülméretezett veszek..:)

Elõre is Köszi!
mayor

#414
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a canyon pedig m-es, és mégsem adja. stumpi nem lenne rossz, csak valószínûleg nem szeretné a vanillát(bár ha nem így van, egyezkedhetünk:)) amit semmiesetre sem szeretnék elpasszolni.. és mivel rövidebbre sem lehet hekkelni az útját, kb a villához választok vázat:/
lehet hogy túl sok elhamarkodott döntést hoztam az elmúlt 2évben..?

a canyon -minden erénye mllett - elég beteg vázméretekkel dolgozik. legalábbis fulliban, nálam ezért is esett ki. merevben mondjuk tetszik a 16,5-es geója.
én próbálgattam a stumpit 140-re eresztett talassal, teljesen jó. persze 15% fölötti emelkedõn emelgeti az orrát, de ott minden 140-essel szerelt emelgtni fogja. ettõl független nem akarlak rábeszélni.

faktornál most jó árban van a dawgma. abból 17-es sztem tökéletes geó. mondjuk tag elég fos, de ilyen szempontból a faktor elég rugalmas.próbálgattam tavalyi dawg-ot az finom volt.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#415
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

szerintem kicsi lesz. mint ahogy a canyon meg nagy :)

esetleg egy M-es stumpi ? :)


a canyon pedig m-es, és mégsem adja. stumpi nem lenne rossz, csak valószínûleg nem szeretné a vanillát(bár ha nem így van, egyezkedhetünk:)) amit semmiesetre sem szeretnék elpasszolni.. és mivel rövidebbre sem lehet hekkelni az útját, kb a villához választok vázat:/
lehet hogy túl sok elhamarkodott döntést hoztam az elmúlt 2évben..?

#416
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

adott egy 600mm-es vízszintes felsõcsõhosszal megáldott 18.5"-os magasságú váz(canyon), ami 70es stucnival, elõretolt nyereggel nyújtózkodós, éppen nem halálkényelmetlen.
lehetne alternatíva 560as felsõcsõvel egy merida one-five-o(s-es, 15.5, apróból) mondjuk 100as stucnival, hosszú nyeregcsõvel?
178centi vagyok, arányos felépítéssel. najó talán kicsit vékony a 66kilóval, de se nem nyakigláb, és ha a viszket a térdem, hajolnom kell.
felhasználásnak változatlanul az am-túra, jövõre hobbiszinten maratonozós középtávos felhasználást lõném be.
10-e után jön az új nyeregcsõ, aztán ha azzal a variációval sem javul a helyzet, akkor végleg elkötelezem magam egy új váz mellett(csak ne lenne olyan szép..).

szerintem kicsi lesz. mint ahogy a canyon meg nagy :)

esetleg egy M-es stumpi ? :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#417
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
adott egy 600mm-es vízszintes felsõcsõhosszal megáldott 18.5"-os magasságú váz(canyon), ami 70es stucnival, elõretolt nyereggel nyújtózkodós, éppen nem halálkényelmetlen.
lehetne alternatíva 560as felsõcsõvel egy merida one-five-o(s-es, 15.5, apróból) mondjuk 100as stucnival, hosszú nyeregcsõvel?
178centi vagyok, arányos felépítéssel. najó talán kicsit vékony a 66kilóval, de se nem nyakigláb, és ha a viszket a térdem, hajolnom kell.
felhasználásnak változatlanul az am-túra, jövõre hobbiszinten maratonozós középtávos felhasználást lõném be.
10-e után jön az új nyeregcsõ, aztán ha azzal a variációval sem javul a helyzet, akkor végleg elkötelezem magam egy új váz mellett(csak ne lenne olyan szép..).

#418
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Természetesen cross-t.
A váz gyártmányát még nem választottam, van választék bõven úgyhogy még dönteni kell.
Mit kell figyelni akkor? Vagy honnan tudom, hogy rámegy-e az 50-52-es?

mivel gyárilag többnyire gyatyavédõs 48-assal vannak az 50es még biztos elfér. aztán lehet gyártója válogatja azt is.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#419
danmail

danmail

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás

az attól függ melyik cég gyártmánya .

eleve trekking, cross vagy fitness bringát szeretnél ?


Természetesen cross-t.
A váz gyártmányát még nem választottam, van választék bõven úgyhogy még dönteni kell.
Mit kell figyelni akkor? Vagy honnan tudom, hogy rámegy-e az 50-52-es?

#420
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Helló!
Szeretnék összeraknie gy bringát a közeljövõbe és az érdekelne, hogy a trekking váz mérete megegyezik az országúti vázzal? Fel tudod rakni országúti hajtókart a trekkingre? A monti 44-fogas hajtókarok túl kicsik, ezért szeretnék nagyobbat, csak nemtudom, hogy fel fér-e egy 50-es a trekking vázra!?

az attól függ melyik cég gyártmánya .

eleve trekking, cross vagy fitness bringát szeretnél ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való