Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázméret, vázméretezés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
518 hozzászólás a témában

#381
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás

röhgni fogsz, az angol újságban az alsócsõ hosszát adják meg


melyikben?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#382
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Az alsócsövet azt viszont nem. :)


röhgni fogsz, az angol újságban az alsócsõ hosszát adják meg
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#383
Bornfree

Bornfree

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, összeraktam azóta a biciklit és kényelmesnek tûnik..!!

#384
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!
Lenne egy összetett kérdésem. A vázmérettel még valahogy mindig nem vagyok tisztában. Ugyebár az általános méret pl 56-58 cm az a nyeregcsõ hossza a pedáltengelyközéptõl a végéig (amíg az (állítható) üléscsõ belecsatlakozik..) Ezt szokták megadni. De a felsõcsõ hossza ugyan annyit számít legalább szerintem? (És gondolom az alsócsõ is fontos lehet..) Van egy scott treking vázam (28-as kerekekhez), akitõl vettem azt mondta, kb 180 cm-s embernek jó. Megmértem, a nyeregcsõ 47-48 cm, a felsõcsõ 56 cm az alsócsõ 64cm. Nem lesz ez nekem kicsi? Ill. ha az nem lehet valamennyit csalni rajta? (kormány, stucni, ülésbeállítás...)
Köszönöm a válaszokat!
Áron


ha a felsõcsõ hossza csõközéptöl csõközépig 56 cm akkor trekkingnek kb jó lesz...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#385
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
A legfontosabb a felsõcsõhossz, ettõl függ mennyire kell nyújtózkodnod, persze a többi cucc (kormány, stucni, hézagolók, nyereg) állandósága mellett.

A nyeregvázcsõ nagyjából addig fontos, hogy a zacsidat ne koccolja le. Ezzel együtt mégis ezt szokták megadni, mert az adott kategóriákon belül (mtb, országúti, trekking) adott gyártónál nagyjából összefüggnek a nyeregvázcsõ és felsõcsõ méretek, magyarul ha nem kell égig kihúznod a nyeregcsövet meg tökig leengedned, akkor akár hosszra is jó lehet a váz ha nincs valami különös testméreted. Különbözõ gyártóknál másképp alakulnak a méretek, pl. vannak akik ugyanazon nyeregvázcsõ mérethez hosszú gépeket, vannak akik rövidebbeket csinálnak, így minden esetben egységben kell gondolkodni, minden méretet figyelembe kell venni.

Az alsócsövet azt viszont nem. :)

Azt, hogy amit mondtál az trekkingben jó-e azt nemtudom, majd valami szakavatott megmondja. Mondjuk így elsõ blikkre kicsinek tûnik az egész.

#386
Bornfree

Bornfree

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Sziasztok!
Lenne egy összetett kérdésem. A vázmérettel még valahogy mindig nem vagyok tisztában. Ugyebár az általános méret pl 56-58 cm az a nyeregcsõ hossza a pedáltengelyközéptõl a végéig (amíg az (állítható) üléscsõ belecsatlakozik..) Ezt szokták megadni. De a felsõcsõ hossza ugyan annyit számít legalább szerintem? (És gondolom az alsócsõ is fontos lehet..) Van egy scott treking vázam (28-as kerekekhez), akitõl vettem azt mondta, kb 180 cm-s embernek jó. Megmértem, a nyeregcsõ 47-48 cm, a felsõcsõ 56 cm az alsócsõ 64cm. Nem lesz ez nekem kicsi? Ill. ha az nem lehet valamennyit csalni rajta? (kormány, stucni, ülésbeállítás...)
Köszönöm a válaszokat!
Áron

#387
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ez itt komolyan felkeltette az érdeklõsésemet. A méretét "M"-nek jelöli a leírás. A GT nem coll-ban számoz vázat? Mekkora lehet ez a bringa mondjuk kona mértékegységgel mérve?

Köszi


19-es

18,5-es váz 23,6" felsõcsõhossz (19-es konáé 80-as telóval ugyanennyi, 100-as telóval 0,1"-al több)

http://www.gtbicycle...X-Zaskar-Expert

de az a kinesis superlight csõ amibõl van nem biztos hogy a legjobb választás.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#388
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Ez itt komolyan felkeltette az érdeklõsésemet. A méretét "M"-nek jelöli a leírás. A GT nem coll-ban számoz vázat? Mekkora lehet ez a bringa mondjuk kona mértékegységgel mérve?

Köszi


#389
ruki

ruki

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Na,úgy néz ki egy 14colos da bomb sputnikot veszek,mert találtam 45k-ért.
Nem hiszem,hogy ennél olcsóbban találnék jobb minõséget.
Vagy esetleg mi a véleményetek a gepida karatonról?
Bár gondolom nem igazán lhet egy lapon emlegetni a da bomb-al.

#390
ruki

ruki

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
11es váz? :)
az már tényleg kicsi lenne :)
amúgy mindig is kona ellenes voltam valamiért :D
de 50kig beleférne a váz ha van valami jó még emberi méretben :)

#391
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
ruki:
én a helyedben megnézném ezt ha belefér a költségvetésbe:
V



#392
ruki

ruki

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Hali!
Dirt-street bringát akarok összepakolni.
2m meg 100kg vok.
14-14,5es vázat akarok venni és az érdekelne,hogy szerintetek az nem túl kicsi?
De streetre már 16ost nem akarok :s
Meg szerintetek csúszópapucsos legyen a váz vagy nem?
Polarx table top-ot vagy da bomb-ot néztem,esetleg umf.
Vagy esetleg mondhattok még pár jó vázat.
Elõre is köszi.üdv

#393
bjozi

bjozi

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok!

A barátnõm egyszerû trekking bicajt szeretne, kinézett egy nõi vázas Schwinn-Csepel Landridert, 44-es nyeregcsõhosszal. Kb. 163 cm magas. Jó lenne neki? Elõre is köszi a választ, üdv!

#394
gsxr1981

gsxr1981

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Megfogadom, köszi!

#395
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.297 hozzászólás
annyit még ajánlanék,hogy inkább a vízszintes felsõcsõ méretét vedd figyelembe. az ejtett felsõcsõ is bekavarhat. ha a kalkulátort használod,akkor a french fit méreteihez közel álló vázat keress magadnak.

#396
gsxr1981

gsxr1981

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszönöm a válaszod! Legközelebb figyelmesebb leszek!

#397
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.297 hozzászólás
54-55cm (középtõl-középig),de olvass vissza 1 kicsit,és kapsz segítséget.

#398
gsxr1981

gsxr1981

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok! Help Please! Az lenne a kérdésem, hogy a 175cm magasságomhoz + a 79-es belsö lábhosszomhoz mekkora outi váz kellene?

#399
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.861 hozzászólás
nekem is a french (57) jött be, az eddy (56)-vel is elgurulgatnék, a verseny az már meredek: 178 cm-hez vmi 53/54es vázat ajánl, nagyon lehajlós lenne az nekem

#400
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.297 hozzászólás
french fit. sztem jobb lett volna otthagyni ahova az elején írtam,mert nemcsak a vázméretrõl van benne szó. ember tervez,moderátor végez.