Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6409 hozzászólás a témában

#141
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Pontosan, epp akartam linkelni :) vegulis a flattop egy riser vhol, egy fel keresztmetszetu emelessel. Total egyenes, hajlitas nelkuli kormany a mai szeles kormanyoknal nem lenne tul kenyelmes.

De nem is ertem a ket szoget egy flat kormanyon,

 

Számomra legalábbis az az értelme, hogy a hátrahajlás és a felhajlás hozza olyan szögbe az egyenes kormányt is, hogy az a csuklómnak kényelmes legyen. Sem a hátrafelé túl egyenes (pl 7 fok vagy kisebb) sem a felfelé 0 fokos nem esik jól a csuklómnak, fura szögben áll ezeken. 

 

asszem ez a flat-top:

95690_1550287.jpg

 

ez meg a "tengelyénél hajlított":

64840.jpg

 

utóbbiból van egy eladóm 11 fokos hajlítás B) . :D

Kössz, így már világos! :) 

A 11 már sok :P csak a 9! :D 



#142
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.689 hozzászólás

"utóbbiból van egy eladóm 11 fokos hajlítás B) . :D"

 

Még érdekelhet is :) Habár a mostani 9-est tényleg már nem érzem kényelmetlennek, szóval magamtól nem állnék neki nézelődni a piacon. Na jó, csak ritkán.

 

"De nem is ertem a ket szoget egy flat kormanyon,"

Rájöttem: a felirat miatt fontos! ;)


ZolkoW módosította - 2019. március 12. - 13:12


#143
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Pontosan, epp akartam linkelni :) vegulis a flattop egy riser vhol, egy fel keresztmetszetu emelessel. Total egyenes, hajlitas nelkuli kormany a mai szeles kormanyoknal nem lenne tul kenyelmes.

De nem is ertem a ket szoget egy flat kormanyon,

arn módosította - 2019. március 12. - 11:10


#144
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.918 hozzászólás

asszem ez a flat-top:

95690_1550287.jpg

 

ez meg a "tengelyénél hajlított":

64840.jpg

 

utóbbiból van egy eladóm 11 fokos hajlítás B) . :D


Kisherceg módosította - 2019. március 12. - 11:02

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#145
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Most flat kormanyrol beszelsz, vagy vmi riserrol? Hogy kell ezt elkepzelni?
Flatban en ketfelet lattam - a siman a tengelyenel hajlitott, v a flat top.

Csak egyenes kormányra gondoltam. Olyan kormány tudtommal nem létezik, ami teljesen egyenes, illetve azt úgy hívják, hogy seprűnyél . :) 

Hátrahajlása minden kormánynak van, felhajlása meg némelyik egyenesnek ahogy látom nincs. 

én meg pont azt nem értem, hogy mit jelent a "siman a tengelyenel hajlitott" a flat top-ot sem értem, csak gondolom, hogy ez jelenti azt, hogy felhajlása nincs. 



#146
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem mindegy ??? De most tényleg !!!

Én fanatikus Aliexpress vásárló vagyok de karbonkormányt biztosan nem vennék tőlük. karbont SEMMIT !

Sokan istenítik a karbon nyeregcsöveiket is. Nem látom be, az mivel lenne jobb a kormányoknál ? Bármelyik is törik el alattad, az bőven 8 napon túl gyógyuló lesz.

Talán a januári számban teszteltek a németek Alis karbonvázat. Nem tudja valaki, mi lett a végeredmény ?

 

Extralight ? Schmolke ??? Zsolti, Te arra felülnél ? A merev villáddal ? Amelyik tesztben volt Schmolke, egészen brutálisan gyenge volt.

Én maradok a Syntace-nél. Jó, csak az alu verzió van nekem de annál erősebb és megbízhatóbb nem sok van - max a karbon verziójuk.

Marci, nem volt sosem ezekből a márkákból semmim. Viszont piszkosul érdekelne, hogyan teljesítenek ezek, és ha már 250-400 EUR-ba kerülnek, legalább hozzák-e az elvárható szintet. És ezzel biztosan nem vagyok egyedül. ;)

 

Tavaly, tavalyelőtt jó sok osztrák versenyen jártam és minden 3. bringán ezen márkák kormányai, nyeregcsövei vannak.



#147
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Egyre több helyen látom, és a Renthal-ra is ezért nézek például furcsán, mert: 
 
régen a klasszikus kormányhajlítás úgy nézett ki egy egyenes kormánynál, hogy 9 fok hátrahajlás és 5 fok felhajlás
 
ezzel szemben manapság pl ritchey-nél látok olyat, hogy 9 fok hátrahajlás és nulla fok felhajlás, a niner ugyanilyen 
 
a renthal legalább 7 fokot hajlik hátra és 5-öt fel, de nem értem az okát, mert a 9 fok (szerintem) jobb volt és ha variálnak is, mért nem marad meg a régi is? 
 
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én nagyon megérzem, ha más egy kormány hajlása mint a megszokott. Aztán az is lehet, hogy a 9 hátra/ 5 fel a ritka, én meg droid! :)


Most flat kormanyrol beszelsz, vagy vmi riserrol? Hogy kell ezt elkepzelni?
Flatban en ketfelet lattam - a siman a tengelyenel hajlitott, v a flat top.

#148
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.689 hozzászólás

Engem azért csak érdekelne! :) Nomeg...a korrektség jegyében is... ha le akarnám járatni (máshogy fogalmazok: öregbíteni akarnám a rossz hírét) az alis karbon cuccoknak, pont ezt csinálnám: vennék pár kormányt 50e HUF költségvetéssel, és ami eltört, beraknám a tesztbe név nélkül. Mindenki elismerően bólogathat, hogy ugye megmondtuk.... 

 

Nem mindegy ??? De most tényleg !!!

Én fanatikus Aliexpress vásárló vagyok de karbonkormányt biztosan nem vennék tőlük. karbont SEMMIT !

Sokan istenítik a karbon nyeregcsöveiket is. Nem látom be, az mivel lenne jobb a kormányoknál ? Bármelyik is törik el alattad, az bőven 8 napon túl gyógyuló lesz.

Talán a januári számban teszteltek a németek Alis karbonvázat. Nem tudja valaki, mi lett a végeredmény ?



#149
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.639 hozzászólás

Akinek van hozzáférése a teljeshez: kiderül,hogy milyen matrica van az alis kormányon?

Nem mindegy ??? De most tényleg !!!

Én fanatikus Aliexpress vásárló vagyok de karbonkormányt biztosan nem vennék tőlük. karbont SEMMIT !

Sokan istenítik a karbon nyeregcsöveiket is. Nem látom be, az mivel lenne jobb a kormányoknál ? Bármelyik is törik el alattad, az bőven 8 napon túl gyógyuló lesz.

Talán a januári számban teszteltek a németek Alis karbonvázat. Nem tudja valaki, mi lett a végeredmény ?

 

nem derül ki sajnos, melyik alis.

 

Egy komoly probléma van a teszttel, ez pedig, hogy nem a leginkább vágyott márkákat teszteli. Darimo, Tune, Extralight, MCFK, Schmolke, Bike Ahead Components stb. nem került tesztelésre.

Extralight ? Schmolke ??? Zsolti, Te arra felülnél ? A merev villáddal ? Amelyik tesztben volt Schmolke, egészen brutálisan gyenge volt.

Én maradok a Syntace-nél. Jó, csak az alu verzió van nekem de annál erősebb és megbízhatóbb nem sok van - max a karbon verziójuk.


marton módosította - 2019. március 11. - 23:29

  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#150
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.689 hozzászólás

A 9 fok hátra + 5 fok fel nem ugyanaz, mint mondjuk 10 fok hátra, 0 fok semerre, csak kicsit eltekerve?

Én a 9 fokossal már elvagyok, bár kicsit mégnagyobb hajlításnak mégjobban örülnék - ez perpillanat még nem érte el az ingerküszöbömet, már ha figyelembe veszem az árkülönbözetet, amibe kerülne, szóval majd ha már semmi mást nem bírok fejleszteni...



#151
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 520 hozzászólás

Hát én piszkosul le vagyok maradva, de a fenti márkák tördékéről is csak hallottam. Ha már a fogsoromról van szó, veszek egy Eastont (rendeset), ha meg vágyakozni kell, ott a Renthal. Tune-ból aheadkupakot, kulacstartócsavart és hasonló mütyüröket, maximum.

Egyre több helyen látom, és a Renthal-ra is ezért nézek például furcsán, mert: 

 

régen a klasszikus kormányhajlítás úgy nézett ki egy egyenes kormánynál, hogy 9 fok hátrahajlás és 5 fok felhajlás

 

ezzel szemben manapság pl ritchey-nél látok olyat, hogy 9 fok hátrahajlás és nulla fok felhajlás, a niner ugyanilyen 

 

a renthal legalább 7 fokot hajlik hátra és 5-öt fel, de nem értem az okát, mert a 9 fok (szerintem) jobb volt és ha variálnak is, mért nem marad meg a régi is? 

 

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én nagyon megérzem, ha más egy kormány hajlása mint a megszokott. Aztán az is lehet, hogy a 9 hátra/ 5 fel a ritka, én meg droid! :) 



#152
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.001 hozzászólás
  • LocationKelenföld

nem derül ki sajnos, melyik alis.

 

Egy komoly probléma van a teszttel, ez pedig, hogy nem a leginkább vágyott márkákat teszteli. Darimo, Tune, Extralight, MCFK, Schmolke, Bike Ahead Components stb. nem került tesztelésre.

Hát én piszkosul le vagyok maradva, de a fenti márkák tördékéről is csak hallottam. Ha már a fogsoromról van szó, veszek egy Eastont (rendeset), ha meg vágyakozni kell, ott a Renthal. Tune-ból aheadkupakot, kulacstartócsavart és hasonló mütyüröket, maximum.


  • Kisherceg kedveli ezt

#153
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

nem derül ki sajnos, melyik alis.

 

Egy komoly probléma van a teszttel, ez pedig, hogy nem a leginkább vágyott márkákat teszteli. Darimo, Tune, Extralight, MCFK, Schmolke, Bike Ahead Components stb. nem került tesztelésre.



#154
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.689 hozzászólás

Akinek van hozzáférése a teljeshez: kiderül,hogy milyen matrica van az alis kormányon?



#155
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Szvsz legalabb akkora gond, hogy nem tudod mit kapsz - lehet egyik jo, a masik meg nem.

#156
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.308 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

https://www.bike-mag...est/a40729.html

 

21 kormány alapos tesztje, minden márka+típusból egy 2-2 kormány+stucni kombót teszteltek. Vigyázat, kőkemény az anyag! ;)

 

...külön kiemelném az Aliexpress-féle cuccot. Még a minimálisan elvárhatót sem bírta hozni, a legalapabb ISO-teszten eltört minden mintájuk és azonnal...



#157
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.918 hozzászólás

http://whatbars.com/

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#158
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás
Sziasztok!
Montira keresek valami kényelmes low riser alu kormányt 760mm-ben.27,5-os,120mm-es rugoutu Cannondale bicom van, saját márkás kormánnyal, de a csuklomnak nem kényelmes, ha a mutatóujjam a féken van.mar dontogettem mindenfelé, de nem sikerült osszebaratkoznom vele.koszi

#159
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Ez nagyon egyéni dolog. Én pl elképzelhetetlennek tartom a széles kormányt. Ahány haver bringáját kipróbáltam egyszerűen megszokhatatlannak érzem.

De azt is látom, hogy nagyon kisebbségben vagyok ezzel. Maradok egyelőre a 600mm-nél, bár egy haver 640es kormányával mentem egyszer, az még talán beleférne.

Viszont a haveroknál tényleg látom a szélesség-függőséget. Ők is azt mondják, minél szélesebbre vágynak. Már van 800 v 810-es is a haveri körben, ő is felüdülésnek érezte a 760mm után.

Kinek a pap, kinek a papné...kinek a paplan...

 

Én se nagyon vágyom szélesebbre. Most nekem 660-as van. Meg egyébként is, ha nagyon akarnám, 1-2 centivel tudnám DIY toldozgatni, hogy ha ki akarnám netán próbálni a picivel szélesebbet. Pl a 700mm-t. Meg egyéni dolog ugyan, de pl a nagyon széles kormány nem is tetszik.  (összhatást nézve)

 

+ Egy időben teljesen egyenesre akartam kicserélni, de már azt se érzem annyira.



#160
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az igaz, hogy a teljesen elcsusztak a kategoriak... szinte egyel "magasabb" kategoriara jellemzo villaszoget, rugoutat, stb hasznalnak mint akar ot eve. anno a 66-68cmet ereztem idealisnak, aztan eleg sokat hasznaltam 72eset, most meg 70eset :) mindig kicsit szokni kell, de mindegyikkel tudtam egyutt elni. a korabbi downhill bringakra jellemzo szelesseggel mar en sem tudok azonosulni.

 

hozza kell tenni, hogy valoban elvezetesebb lejtozni a mostani xc bringakkal, mindig meglep, hogy mennyi tartalek van egy konnyu ht montiban is, es hogy boven en vagyok a szuk keresztmetszet - pedig a strava alapjan nem is vagyok olyan lassu (es gondolom nem mindenki ht bringaval csapat).