Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6406 hozzászólás a témában

#181
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

akkor megnyugodtam, hogy nem csak nekem jutott eszembe. 



#182
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

gondolkozok rajta, hogy ki kellene próbálni egy ilyen összeállítást:

 

1119882d1486397616-lets-see-your-km-buil

 

nem tűnik hülyeségnek (még ha úgy is néz ki). ss-en jól jönne...

 

 

 

edit: nahát, létezik "modern" és "hivatalos" formában  is a koncepció:

http://shop.sq-lab.c...arends-411.html

...bár mondjuk ez annyira rövid, hogy a csaj keze sem fér el rajta, nem hogy még mozgatni is tudja... :D :D :D 


Kisherceg módosította - 2018. június 14. - 23:01

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#183
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Szétnéztem a neten, de nem sok mindent találtam (ez végülis jó jel :) ). A kérdés, hogy a thomson motyókat mennyire hamisítják?

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#184
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Biztos szabad. De itt mintha occóbb lenne: https://www.bike-dis...er-740mm-580242


Marci

#185
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
Ilyet szabad venni?

https://www.rosebike...17-/aid:2677339

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#186
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 437 hozzászólás

 

Köszönöm.



#187
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok!

 

Érdeklődésképpen kérdezem, hogy jó minőségű alu kormányt, 25.4 befogóval, "egyenes, 5 fok.." kivitelben lehet még kapni???

 

Most nem a Zoom, Zoggie...stb kategóriára gondolok (ilyenem van), hanem valami könnyű, erősebb típusra (pl: régi retro dolgok közül Syncros, Race Face...stb).

Ezekből leginkább már csak használtan lehet kapni, ha felbukkan egy-egy példány.

 

Nézegettem az ismertebb márkákat, de már csak 31.8 befogóval gyártják őket.

 

Esetleg van még ilyen gyártó, aki régebbi befogó mérettel is gyárt még jó minőségű kormányt?

 

Köszi.

https://www.bike-com...ips/MTB-25-4mm/

 

 

https://www.bike-com...-Lenker-p13355/

 

https://www.bike-dis...44599/wg_id-498



#188
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 437 hozzászólás

Sziasztok!

 

Érdeklődésképpen kérdezem, hogy jó minőségű alu kormányt, 25.4 befogóval, "egyenes, 5 fok.." kivitelben lehet még kapni???

 

Most nem a Zoom, Zoggie...stb kategóriára gondolok (ilyenem van), hanem valami könnyű, erősebb típusra (pl: régi retro dolgok közül Syncros, Race Face...stb).

Ezekből leginkább már csak használtan lehet kapni, ha felbukkan egy-egy példány.

 

Nézegettem az ismertebb márkákat, de már csak 31.8 befogóval gyártják őket.

 

Esetleg van még ilyen gyártó, aki régebbi befogó mérettel is gyárt még jó minőségű kormányt?

 

Köszi.

 

 



#189
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

OFF: Köszi, még, még, még sok ilyet! A piros kiemeléses idézetekért dupla bónuszt kapok J.

A fizetett hirdetéseket be szokták keretezni, esetleg a sarokban egy X szokott lenni.

Tényleg 3x kell elmondani, hogy melyik boltban tesznek veled csodát ?



#190
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

A K2-ben jófejek voltak, fogadtak soron kívül, és 5 perc alatt kész is volt a dolog. Meló után kipróbáltam a HHH-n, és nem csörömpöl! A következőket csinálták:

  1. betettek még egy hézagoló gyűrűt a stucni fölé, a lezáró kupak alá,
  2. az impact protection unit-nak is meglazították a rögzítő csavarját, amikor előfeszítették a csapágyat,
  3. erősebben húzták meg a csapágy előfeszítő csavart, mint én szoktam.

Szerintem a 2-es pont a megoldás kulcsa, és nem is értem magam, hogy lehettem olyan hülye, hogy nekem ez nem jutott eszembe.

 

A plusz hézagolót azért tették be, mert a lezáró kupaknak van egy betüremkedő pereme, és arra tippeltek, az feküdt fel a villanyak végére, azért nem lehetett meghúzni. Ezt még majd szétszedem, és kipróbálom, tényleg kell-e, de szerintem nem, mert akkor korábban hogy lehetett volna jó?

 

Köszi K2!!!

 

(OFF: És fél méterről ránézve még azt is kiszúrták, hogy a váltómon nem jó irányból/oldalon vezettem a bowdent a rögzítő csavar alá. Emiatt a bowdenben volt még a rögzítés előtt egy kis törés, ettől nem egyenesen, és nem annyit húzott, mint kellene. Áttettem a bowdent a leszorító csavar másik oldalára, fél perc alatt beállítottam (amúgy az elmúlt két hétben már legalább egy órát állítgattam, majdnem jó volt, de soha sem 100%-os), menet közben még 2x tekertem az állítókán, és tökéletes a váltásom :)   :)   Még 1x köszi K2 !!!)

A fizetett hirdetéseket be szokták keretezni, esetleg a sarokban egy X szokott lenni.

Tényleg 3x kell elmondani, hogy melyik boltban tesznek veled csodát ? Vagy ha a tesód/sógorod/barátod boltja, akkor persze érthető minden és várjuk a bringád további alkatrészeinek rendbetételét - szigorúan 2-3 alkalommal megnevezve a boltot.

Ami amúgy meg is történt, mert a váltód beállítását is elmesélted a másik topicban - szigorúan utalva arra csodálatos szerviz-szentélyre.

Amúgy meg tök jók a hozzászólásaid, informatívak és hasznos tippeket tartalmaznak de 2 hozzászólásban 5x kell szenté avatni az a boltot ? Kicsit soknak érzem.

(és tudom, most jön az, hogy szólásszabadág van, ne olvasd ha nem tetszik, stb, stb,...)


xclajos módosította - 2017. augusztus 27. - 05:28

  • blash kedveli ezt

#191
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Bizony ! Ezt szét kell szedni, pl. hátha valami alátét rossz helyre került.

Gyurcsók MÁR nem rendel. Az év elején elhunyt.

 

attól még rendelhetne, végülis telepátia, nem? :D bocs, kicsit morbid lett.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#192
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

A K2-ben jófejek voltak, fogadtak soron kívül, és 5 perc alatt kész is volt a dolog. Meló után kipróbáltam a HHH-n, és nem csörömpöl! A következőket csinálták:

  1. betettek még egy hézagoló gyűrűt a stucni fölé, a lezáró kupak alá,
  2. az impact protection unit-nak is meglazították a rögzítő csavarját, amikor előfeszítették a csapágyat,
  3. erősebben húzták meg a csapágy előfeszítő csavart, mint én szoktam.

Szerintem a 2-es pont a megoldás kulcsa, és nem is értem magam, hogy lehettem olyan hülye, hogy nekem ez nem jutott eszembe.

 

A plusz hézagolót azért tették be, mert a lezáró kupaknak van egy betüremkedő pereme, és arra tippeltek, az feküdt fel a villanyak végére, azért nem lehetett meghúzni. Ezt még majd szétszedem, és kipróbálom, tényleg kell-e, de szerintem nem, mert akkor korábban hogy lehetett volna jó?

 

Köszi K2!!!

 

(OFF: És fél méterről ránézve még azt is kiszúrták, hogy a váltómon nem jó irányból/oldalon vezettem a bowdent a rögzítő csavar alá. Emiatt a bowdenben volt még a rögzítés előtt egy kis törés, ettől nem egyenesen, és nem annyit húzott, mint kellene. Áttettem a bowdent a leszorító csavar másik oldalára, fél perc alatt beállítottam (amúgy az elmúlt két hétben már legalább egy órát állítgattam, majdnem jó volt, de soha sem 100%-os), menet közben még 2x tekertem az állítókán, és tökéletes a váltásom :)  :)   Még 1x köszi K2 !!!)



#193
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

nem ártana szétszedni és megnézni, találgatás helyett. ha nem megy, irány egy szerelő, Gyurcsók ma nem rendel.

Bizony ! Ezt szét kell szedni, pl. hátha valami alátét rossz helyre került.

Gyurcsók MÁR nem rendel. Az év elején elhunyt.


marton módosította - 2017. augusztus 25. - 21:02

Marci

#194
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Nem az a két csavarral rögzített kis műanyag ütköző kotyog, hanem a párja, a gyűrű, ami a kormánycsapágy tetején van. Illetve szeintem vagy maga a kormánycsapágy lötyög, vagy a csapágyház a vázban - ha van ilyen egyáltalán. (Ez nagyobb baj lenne.)

 

nem ártana szétszedni és megnézni, találgatás helyett. ha nem megy, irány egy szerelő, Gyurcsók ma nem rendel.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#195
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Nem az a két csavarral rögzített kis műanyag ütköző kotyog, hanem a párja, a gyűrű, ami a kormánycsapágy tetején van. Illetve szeintem vagy maga a kormánycsapágy lötyög, vagy a csapágyház a vázban - ha van ilyen egyáltalán. (Ez nagyobb baj lenne.)

#196
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy Grand Canyon CF SL montim van. Egy ideje feltűnt, hogy köves úton lefelé egyre csörömpölősebb a bringa eleje. Nézegettem, de az első féket behúzva és a gépet tologatva nem volt egyértelmű, hogy mi a baj. Mostanra viszont már annyira csörömpöl, hogy rászántam az időt, addig nézegettem, amíg egyértelművé vált, hogy a kormánycsapágy körül van a probléma. Eddig azért nem tudtam azonosítani, mert egyrészt a telót fogdostam a becsúszószárnál, másrészt a teló vázba csatlakozását a váz alatt. Most este viszont a váz fölött néztem/fogdostam a villanyakat: és bizony egyértelmű, hogy itt kotyog valami. Méghozzá ez a bizonyos IPU, azaz "impact protection unit" (http://www.mtb-check...ection-unit.jpg ) mozog a vázhoz képest, mondjuk 0.1mm-et (durva becslés). Van ennek a dolognak egy csavarja, az nem volt kilazulva, illetve a stucni meglazítása, és a villa tetején lévő csavar (bocs, nem tudom, mi a neve) finom meghúzása nem változtat a dolgon.

 

Nem szedtem még szét ilyet, nem tudom, mi mihez és hogyan rögzül, nem látom át, pontosan mi is a probléma gyökere. Van erre tippetek?

 

(Ezt az IPU-t egyébként így elsőre nem tudtam leszedni, hiába csavartam ki a csavarját, nem lehetett csak úgy leemelni, mint ahogy halvány emlékeim szerint egy normál, IPU nélküli esetben a csapágy (?) tetejét, ez elég masszívan ott van. Ezt belepréselhették a vázba?)

 

Vasárnap Mátra Maraton, addig nem túl reményteli, hogy találjak szervízt, aki ezt gatyába rázná. És itt jön a fő kérdés: Okozhatok kárt a vázban ha ezt még tovább használom így kotyogósan, csörömpölősen?

Ha azt a 2 csavart kicsavarod, nem jön le az elfordulás gátló a vázról ? Lötyög de nem lehet levenni ?

Tömj alá egy gumibelsőből egy mini kis darabkát, akkor nem fog lötyögni, zörögni.



#197
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy Grand Canyon CF SL montim van. Egy ideje feltűnt, hogy köves úton lefelé egyre csörömpölősebb a bringa eleje. Nézegettem, de az első féket behúzva és a gépet tologatva nem volt egyértelmű, hogy mi a baj. Mostanra viszont már annyira csörömpöl, hogy rászántam az időt, addig nézegettem, amíg egyértelművé vált, hogy a kormánycsapágy körül van a probléma. Eddig azért nem tudtam azonosítani, mert egyrészt a telót fogdostam a becsúszószárnál, másrészt a teló vázba csatlakozását a váz alatt. Most este viszont a váz fölött néztem/fogdostam a villanyakat: és bizony egyértelmű, hogy itt kotyog valami. Méghozzá ez a bizonyos IPU, azaz "impact protection unit" (http://www.mtb-check...ection-unit.jpg ) mozog a vázhoz képest, mondjuk 0.1mm-et (durva becslés). Van ennek a dolognak egy csavarja, az nem volt kilazulva, illetve a stucni meglazítása, és a villa tetején lévő csavar (bocs, nem tudom, mi a neve) finom meghúzása nem változtat a dolgon.

 

Nem szedtem még szét ilyet, nem tudom, mi mihez és hogyan rögzül, nem látom át, pontosan mi is a probléma gyökere. Van erre tippetek?

 

(Ezt az IPU-t egyébként így elsőre nem tudtam leszedni, hiába csavartam ki a csavarját, nem lehetett csak úgy leemelni, mint ahogy halvány emlékeim szerint egy normál, IPU nélküli esetben a csapágy (?) tetejét, ez elég masszívan ott van. Ezt belepréselhették a vázba?)

 

Vasárnap Mátra Maraton, addig nem túl reményteli, hogy találjak szervízt, aki ezt gatyába rázná. És itt jön a fő kérdés: Okozhatok kárt a vázban ha ezt még tovább használom így kotyogósan, csörömpölősen?



#198
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

nem akkor tekeredik jobban a csuklód, ha kevesebb a visszahajlás (egyenesebb a kormány) ?

 



#199
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy Grand Canyon 6.9-en szeretnék kormányt cserélni. Eredetileg egy IRIDIUM \ 3 - 5 \ FLATBAR van rajta, amely 700 mm széles és nincs benne nagy emelés. Ezt a kettőt tudom róla, egyedül a visszahajlás mértékét nem tudom pontosan.

 

Azért szeretném lecserélni, mert talán túlságosan visszahajlik számomra és így a csuklóm picit kitekeredik a szélére mikor fogom a kormányt. Kevesebb visszahajlással és/vagy szélesebb kormánnyal szerintem nem lenne gond.

 

Szerintetek jól látom a helyzetet?

 

Ha igen, milyen paraméterekkel rendelkező kormányt ajánlotok helyére?

 

Kép a kormányról:

207_912384264.jpg



#200
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Vadászati szezonban nem mernék vele az erdőbe menni. :)

Meg szarvasbőgéskor sem...


marton módosította - 2017. június 17. - 20:25

  • zeezoltano kedveli ezt
Marci