Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#4661
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mert te is bevetted azt a hatalmas kamu maszlagot, melyet az iparis bringás alkatrészek bevezetésénél rágtak mindenki szájába. idõvel elmúlik ez a téveszme;) van ahova jobb, van ahol meg értelmetlen kiadni érte X összeget.

#4662
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Azt tudom, h a régi XL II iparis volt (legalább alul) - az új már nem az. De a PIG_DH_pro igen.

Õszintén szólva, én kicsit tartok a sima golyóscsapágytól...az ipari valahogy szimpatikusabbnak tûnik. (Vajh miért lehet ez :)?)
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#4663
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Nekem anno FSA Orbit XL II-m volt a PolarX-ben, és elég jól teljesített/szépen bírta a kiképzést, plusz jól nézett ki (fehér és széles). De régebbi volt és tuti nem tûgörgõs, és szerintem most sem az.

#4664
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
bármely 1 1/8-os vázba.
nem azt mondom h ne menj 5 fölé, hanem hogy a 6500ft-os bolti áru fsa the pig kormánycsapágynál felesleges ebbe a szakágba drágábbat,jobbat venni, mivel ez is kiváló minõségû.
én hiába vettem egy 16 ezer körüli kcs-t msot, ha egyszer ugyanazt tudja, acél, nagy golyók, ennyi.
ez is kónuszos.

#4665
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
+1?: a the pig BMX az ugye nemcsak BMX-be jó...? V igen?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#4666
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Még egy kicsit utánnaolvastam a dolgoknak.
Azt már tudom, h van (legalább) 3fajta csapágy. De azt nemtom, hogy melyik a jó és melyik nem, meg melyik miért.
PigDHpro-ban: ipari+tû
OrbitXL II-ben: tû+tû
The PIG-ben: golyós+golyós
(ugye így van?)

Egyik haverom azt mondta, h a sima golyós azért nem jó, mert hamar le lehet gyilkolni - fõleg az alsórészt. (Aszongya az iparis a jó - ami ugye a pro lenne - de neki se az van, hanem az XL II.) Másik azt mondja, bõven elég max 5e-ret költeni ilyesmire. (Thez is hasonló véleményen van ugye...de azért mégiscsak vett egy megabrutált;)) A 3. szerint jobb a golyós, de neki mégis tûgörgõs van - pedig az drágább is.

Akkor most jöjjön mindenki és írja le, h szerinte melyik a jobb és miért! (Hátha segít valamit...:D)
Kössz
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#4667
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
semmi szükség többet kiadni erre az alkatrészre, semmivel nem tudnak azok sem többet ennél.
;)

#4668
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Ja - hát a Syncros az tömegben is kb 2x-annyi :) - de biztos jó lehet.
Ez a BMX-verzió kb olyan súlyú, mint a pig_DH_pro. Tehát mégcsak nemis nehezebb - inkább az XL II a könnyebb.
Tetszik ez a cucc - fõleg ennyiért. Bár 8-10ezret még kiadnék kcs-ra, ha annyival jobb is - de ha nem, akkor minek?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#4669
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen, õaz, golyóskosaras.

nem feleslegesen drága, hisz súlyban nagyon ottvannak, szemben ezzel a piggel, melyben azért van anyag.
viszont mivel ebben a szakágban ez az ami nem a legfontosabb szempont, így tudtak csinálni egy olyan kormánycsapágyat, melyet igencsak megéri megvenni és használni.
nekem ricsi scuzzy logic pro volt eddig, meglepõdtem mikor lemértem, alsó felsõ csésze: 12 és 15 gramm. nagyon durva. van ahova való ez, de amit kapott, abba nemcsoda hogy meghalt. most egy syncros fr csapi van benne, meglehetõsen bíztató darab:)

#4670
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
"bocsi h mindig belekotyogok" - legalább van aki segít:)
Tehát akkor a pro meg az XL II fölöslegesen drága és nemis jobb? Ez vicces :wtf: - de simán lehet, h igaz. (Jólenne okosabbnak lenni:) )

Nah, akkor tehát errõl beszélünk ugye? http://ebike.hu/imag...0002793_001.jpg
Árban tényleg korrekt...
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#4671
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én ezek közül mind a piget venném.
acél, bmx-es méretü acélcsésze, hatalmas golyókkal, jó áron, megnyírhatatlan. tûgörgõt én még nem használtam, iparis volt, az sem gyõzött meg, azonos helyen, átmérõben sokkal kisebb golyókkal megy, sokkal kisebb felfekvõfelületen, átmérõben... szóval jobb nem tud lenni, max azonos, több pénzért.
bocsi h mindig belekotyogok:)
a pig bevált nekem.

#4672
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Olvasgattam a fórumot - meg ezt-azt, - és egyre jobban elbizonytalanodtam...
1. még mindíg nem tudom, hogy hogyvan ez a csapágyazás dolog.
Miaza Micro Angular-csapágyazás? (Ez lenne a tûgörgõnek nevezett dolog?) Jobb-e, mint a sima, v az ipari? (Vagy mi a sorrend?)
2. felkerült a listára a the pig (bmx) is - ha berakható a gépezetbe...és perszze, ha ajánlott.

De még mindíg marhára nemtudom melyik legyen. :confused:
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#4673
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Illetve: FSA PIG DH PRO és FSA XL II között mi a különbség? (A tömegén kívül?)
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#4674
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Hello!
Ittis pár gyors kérdés:):
Kormánycsapágy: FSA PIG DH PRO v FSA XL II, (v egyéb - de max annyiért, mint ezek)?
Stucni: Specialized Mountain Stem v Syncros Race DH v Truvativ Hussefelt (új/régi?)
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#4675
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Azért gondolkodtam fejcsapiban, mert tavaly vettem egy Flick Plus-t amivel nagyon meg vagyok elégedve. Természetesen opció az is, hogy veszek egy 1.5 villát, csak az picit többe kerülne. Amennyiben még megvan neked a hirdetett Breakout még a hétvégén megvenném, ha valóban 60K-ért adod. Ha még aktuális, akkor keress meg - mert te nem válaszoltál az általam küldött levelekre....
Köszi elõre is!



Írtam prtivit, megvan, eladó, 60! :)

#4676
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
(van);)

már csak a vám miatt is szükséges ismerõs
Autist Team:)



#4677
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

hát mit mondjak, nem szégyellõsek:)

ezt mondtam amúgy:
http://www.jensonusa...Xc Stem 05.aspx


Csak számold még hozzá a 65$ postaktg-t és mindjárt nem olyan jó az a 59$-s ár. Persze ha van rokon/ismerõs az USA-ban aki 15$-ért elküldi neked akkor OK.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4678
m3nace

m3nace

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sztem több tízezres költség helyett megoldható 1-2e-bõl is.
http://img.tar.hu/ka.../19475543.jpg#3
Volt HSZ is a pontos módjáról, amit persze nem sikerült elõguberálnom, és most lusta vagyok leírni, de a kép magáért beszél, amúg az egy Altrix kcsapi.
Miért nem 1.5-ös villával használod amúgy a géped, ha ilyen a fejcsöve?


Azért gondolkodtam fejcsapiban, mert tavaly vettem egy Flick Plus-t amivel nagyon meg vagyok elégedve. Természetesen opció az is, hogy veszek egy 1.5 villát, csak az picit többe kerülne. Amennyiben még megvan neked a hirdetett Breakout még a hétvégén megvenném, ha valóban 60K-ért adod. Ha még aktuális, akkor keress meg - mert te nem válaszoltál az általam küldött levelekre....
Köszi elõre is!

#4679
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Sziasztok!

Lehet itthon valahol olyan fejcsapit kapni, ami 1.5 fejcsõbe megy bele, de 1 1/8-as villával használható? Pl. ilyen a Cane Creek Double XC short vagy az FSA ORBIT XTREME PRO- 1.5R. Ha ilyenek itthon nem kaphatóak, akkor érdekelne valami reduceres megoldás is, szintén gyárt reducert az Fsa valamint az e.13 is!
- Vajon ilyet találok ?

Amennyiben szerintetek hiú ábránd hasonló cuccokat itthon keresni, akkor szóljatok, mert akkor inkább rendelek a netrõl.
Köszi és üdv!


Sztem több tízezres költség helyett megoldható 1-2e-bõl is.
http://img.tar.hu/ka.../19475543.jpg#3
Volt HSZ is a pontos módjáról, amit persze nem sikerült elõguberálnom, és most lusta vagyok leírni, de a kép magáért beszél, amúg az egy Altrix kcsapi.
Miért nem 1.5-ös villával használod amúgy a géped, ha ilyen a fejcsöve?

#4680
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
persze, mint minden más hossz a bringán.