Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#141
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Newment teszteltek egy alu és egy karbon kormányt. Az alu nagyon jól teljesített. A karbonjuk meg... Hát...  :huh:

 

Ami nagyon nagy flash volt (nekem) és meglepő, az a Syncros Fraser iC SL. Nagy pozitív csalódás! Szemtelenül könnyű, stucnistól 230 gramm körül mozgott mindkét kormány, amit teszteltek és nem hogy az XC, hanem az Enduro által támasztott követelményeket is simán hozta. Sőt, majdnem annyit bírt, mint egy DH-kormány (pontosan nem tudom persze, most nincs előttem a cikk).

 

Ami kiábrándító volt viszont az alis cuccok mellett, az az FSA. Bennem úgy élt ez a márka, hogy egy jó, megbízható gyártó és még az alis hulladékot is alig teljesítette túl...

Mindkét Newmen karbon volt, a nehezebb az lényegében egy Syntace, a könnyebb (167gr) a saját könnyített változat. 

A Syncros nekem is feltűnt, csak ha esek egy olyat, mint tavaly egyben megy a kukába 350eur :D

A RaceFace Next SL volt még meglepő. A 184 grammjával könnyűnek mondható, 149 euróért az egyik legolcsóbb és túlélte a tesztet. 


dzsonhee módosította - 2019. március 12. - 21:11


#142
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Én is nagyon kíváncsi lennék ezekre az ezoterikus márkákra. A Newmen kb jó lehet, mivel az egyik Syntace alapító csinálta a céget.

De a többiben nem vagyok biztos. Kizártnak tartom, hogy olyan súlynál mint egy Schmolke, megbízható minőséget lehet csinálni.

A Syntace biztosan a legmagasabb minőségű alapanyagot használja (szerintük ez a legfontosabb a tartósságra) és nagyon nem grammániás egyik cuccuk sem.

Az osztrákok meg megveszik ezeket a márkákat, mert ultrakönnyű és kész. Más nem érdekli őket. Belefér a költségvetésükbe.

Newment teszteltek egy alu és egy karbon kormányt. Az alu nagyon jól teljesített. A karbonjuk meg... Hát...  :huh: 

 

Ami nagyon nagy flash volt (nekem) és meglepő, az a Syncros Fraser iC SL. Nagy pozitív csalódás! Szemtelenül könnyű, stucnistól 230 gramm körül mozgott mindkét kormány, amit teszteltek és nem hogy az XC, hanem az Enduro által támasztott követelményeket is simán hozta. Sőt, majdnem annyit bírt, mint egy DH-kormány (pontosan nem tudom persze, most nincs előttem a cikk).

 

Ami kiábrándító volt viszont az alis cuccok mellett, az az FSA. Bennem úgy élt ez a márka, hogy egy jó, megbízható gyártó és még az alis hulladékot is alig teljesítette túl...



#143
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Engem azért csak érdekelne! :) Nomeg...a korrektség jegyében is... ha le akarnám járatni (máshogy fogalmazok: öregbíteni akarnám a rossz hírét) az alis karbon cuccoknak, pont ezt csinálnám: vennék pár kormányt 50e HUF költségvetéssel, és ami eltört, beraknám a tesztbe név nélkül. Mindenki elismerően bólogathat, hogy ugye megmondtuk.... 

Az a baj a kínai "márkákkal" hogy kb hetente tudnak neki valami fantázianevet adni. Nem számít.

+szerintem egy csomó "márka" egyazon gyártótól jön.

Sőt ! Ha küldesz nekik egy logo-mintát, gyártathatsz ZolkoW márkájú alkatrész szériát. :) (lásd a hazai nagykerek,Bikefun,...,stb cuccait)


Marci

#144
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Marci, nem volt sosem ezekből a márkákból semmim. Viszont piszkosul érdekelne, hogyan teljesítenek ezek, és ha már 250-400 EUR-ba kerülnek, legalább hozzák-e az elvárható szintet. És ezzel biztosan nem vagyok egyedül. ;)

 

Tavaly, tavalyelőtt jó sok osztrák versenyen jártam és minden 3. bringán ezen márkák kormányai, nyeregcsövei vannak.

Én is nagyon kíváncsi lennék ezekre az ezoterikus márkákra. A Newmen kb jó lehet, mivel az egyik Syntace alapító csinálta a céget.

De a többiben nem vagyok biztos. Kizártnak tartom, hogy olyan súlynál mint egy Schmolke, megbízható minőséget lehet csinálni.

A Syntace biztosan a legmagasabb minőségű alapanyagot használja (szerintük ez a legfontosabb a tartósságra) és nagyon nem grammániás egyik cuccuk sem.

Az osztrákok meg megveszik ezeket a márkákat, mert ultrakönnyű és kész. Más nem érdekli őket. Belefér a költségvetésükbe.


Marci

#145
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Pontosan, epp akartam linkelni :) vegulis a flattop egy riser vhol, egy fel keresztmetszetu emelessel. Total egyenes, hajlitas nelkuli kormany a mai szeles kormanyoknal nem lenne tul kenyelmes.

De nem is ertem a ket szoget egy flat kormanyon,

 

Számomra legalábbis az az értelme, hogy a hátrahajlás és a felhajlás hozza olyan szögbe az egyenes kormányt is, hogy az a csuklómnak kényelmes legyen. Sem a hátrafelé túl egyenes (pl 7 fok vagy kisebb) sem a felfelé 0 fokos nem esik jól a csuklómnak, fura szögben áll ezeken. 

 

asszem ez a flat-top:

95690_1550287.jpg

 

ez meg a "tengelyénél hajlított":

64840.jpg

 

utóbbiból van egy eladóm 11 fokos hajlítás B) . :D

Kössz, így már világos! :) 

A 11 már sok :P csak a 9! :D 



#146
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

"utóbbiból van egy eladóm 11 fokos hajlítás B) . :D"

 

Még érdekelhet is :) Habár a mostani 9-est tényleg már nem érzem kényelmetlennek, szóval magamtól nem állnék neki nézelődni a piacon. Na jó, csak ritkán.

 

"De nem is ertem a ket szoget egy flat kormanyon,"

Rájöttem: a felirat miatt fontos! ;)


ZolkoW módosította - 2019. március 12. - 13:12


#147
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Pontosan, epp akartam linkelni :) vegulis a flattop egy riser vhol, egy fel keresztmetszetu emelessel. Total egyenes, hajlitas nelkuli kormany a mai szeles kormanyoknal nem lenne tul kenyelmes.

De nem is ertem a ket szoget egy flat kormanyon,

arn módosította - 2019. március 12. - 11:10


#148
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.991 hozzászólás

asszem ez a flat-top:

95690_1550287.jpg

 

ez meg a "tengelyénél hajlított":

64840.jpg

 

utóbbiból van egy eladóm 11 fokos hajlítás B) . :D


Kisherceg módosította - 2019. március 12. - 11:02

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#149
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Most flat kormanyrol beszelsz, vagy vmi riserrol? Hogy kell ezt elkepzelni?
Flatban en ketfelet lattam - a siman a tengelyenel hajlitott, v a flat top.

Csak egyenes kormányra gondoltam. Olyan kormány tudtommal nem létezik, ami teljesen egyenes, illetve azt úgy hívják, hogy seprűnyél . :) 

Hátrahajlása minden kormánynak van, felhajlása meg némelyik egyenesnek ahogy látom nincs. 

én meg pont azt nem értem, hogy mit jelent a "siman a tengelyenel hajlitott" a flat top-ot sem értem, csak gondolom, hogy ez jelenti azt, hogy felhajlása nincs. 



#150
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nem mindegy ??? De most tényleg !!!

Én fanatikus Aliexpress vásárló vagyok de karbonkormányt biztosan nem vennék tőlük. karbont SEMMIT !

Sokan istenítik a karbon nyeregcsöveiket is. Nem látom be, az mivel lenne jobb a kormányoknál ? Bármelyik is törik el alattad, az bőven 8 napon túl gyógyuló lesz.

Talán a januári számban teszteltek a németek Alis karbonvázat. Nem tudja valaki, mi lett a végeredmény ?

 

Extralight ? Schmolke ??? Zsolti, Te arra felülnél ? A merev villáddal ? Amelyik tesztben volt Schmolke, egészen brutálisan gyenge volt.

Én maradok a Syntace-nél. Jó, csak az alu verzió van nekem de annál erősebb és megbízhatóbb nem sok van - max a karbon verziójuk.

Marci, nem volt sosem ezekből a márkákból semmim. Viszont piszkosul érdekelne, hogyan teljesítenek ezek, és ha már 250-400 EUR-ba kerülnek, legalább hozzák-e az elvárható szintet. És ezzel biztosan nem vagyok egyedül. ;)

 

Tavaly, tavalyelőtt jó sok osztrák versenyen jártam és minden 3. bringán ezen márkák kormányai, nyeregcsövei vannak.



#151
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Egyre több helyen látom, és a Renthal-ra is ezért nézek például furcsán, mert: 
 
régen a klasszikus kormányhajlítás úgy nézett ki egy egyenes kormánynál, hogy 9 fok hátrahajlás és 5 fok felhajlás
 
ezzel szemben manapság pl ritchey-nél látok olyat, hogy 9 fok hátrahajlás és nulla fok felhajlás, a niner ugyanilyen 
 
a renthal legalább 7 fokot hajlik hátra és 5-öt fel, de nem értem az okát, mert a 9 fok (szerintem) jobb volt és ha variálnak is, mért nem marad meg a régi is? 
 
Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én nagyon megérzem, ha más egy kormány hajlása mint a megszokott. Aztán az is lehet, hogy a 9 hátra/ 5 fel a ritka, én meg droid! :)


Most flat kormanyrol beszelsz, vagy vmi riserrol? Hogy kell ezt elkepzelni?
Flatban en ketfelet lattam - a siman a tengelyenel hajlitott, v a flat top.

#152
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

Engem azért csak érdekelne! :) Nomeg...a korrektség jegyében is... ha le akarnám járatni (máshogy fogalmazok: öregbíteni akarnám a rossz hírét) az alis karbon cuccoknak, pont ezt csinálnám: vennék pár kormányt 50e HUF költségvetéssel, és ami eltört, beraknám a tesztbe név nélkül. Mindenki elismerően bólogathat, hogy ugye megmondtuk.... 

 

Nem mindegy ??? De most tényleg !!!

Én fanatikus Aliexpress vásárló vagyok de karbonkormányt biztosan nem vennék tőlük. karbont SEMMIT !

Sokan istenítik a karbon nyeregcsöveiket is. Nem látom be, az mivel lenne jobb a kormányoknál ? Bármelyik is törik el alattad, az bőven 8 napon túl gyógyuló lesz.

Talán a januári számban teszteltek a németek Alis karbonvázat. Nem tudja valaki, mi lett a végeredmény ?



#153
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Akinek van hozzáférése a teljeshez: kiderül,hogy milyen matrica van az alis kormányon?

Nem mindegy ??? De most tényleg !!!

Én fanatikus Aliexpress vásárló vagyok de karbonkormányt biztosan nem vennék tőlük. karbont SEMMIT !

Sokan istenítik a karbon nyeregcsöveiket is. Nem látom be, az mivel lenne jobb a kormányoknál ? Bármelyik is törik el alattad, az bőven 8 napon túl gyógyuló lesz.

Talán a januári számban teszteltek a németek Alis karbonvázat. Nem tudja valaki, mi lett a végeredmény ?

 

nem derül ki sajnos, melyik alis.

 

Egy komoly probléma van a teszttel, ez pedig, hogy nem a leginkább vágyott márkákat teszteli. Darimo, Tune, Extralight, MCFK, Schmolke, Bike Ahead Components stb. nem került tesztelésre.

Extralight ? Schmolke ??? Zsolti, Te arra felülnél ? A merev villáddal ? Amelyik tesztben volt Schmolke, egészen brutálisan gyenge volt.

Én maradok a Syntace-nél. Jó, csak az alu verzió van nekem de annál erősebb és megbízhatóbb nem sok van - max a karbon verziójuk.


marton módosította - 2019. március 11. - 23:29

  • Rabbit kedveli ezt
Marci

#154
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

A 9 fok hátra + 5 fok fel nem ugyanaz, mint mondjuk 10 fok hátra, 0 fok semerre, csak kicsit eltekerve?

Én a 9 fokossal már elvagyok, bár kicsit mégnagyobb hajlításnak mégjobban örülnék - ez perpillanat még nem érte el az ingerküszöbömet, már ha figyelembe veszem az árkülönbözetet, amibe kerülne, szóval majd ha már semmi mást nem bírok fejleszteni...



#155
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Hát én piszkosul le vagyok maradva, de a fenti márkák tördékéről is csak hallottam. Ha már a fogsoromról van szó, veszek egy Eastont (rendeset), ha meg vágyakozni kell, ott a Renthal. Tune-ból aheadkupakot, kulacstartócsavart és hasonló mütyüröket, maximum.

Egyre több helyen látom, és a Renthal-ra is ezért nézek például furcsán, mert: 

 

régen a klasszikus kormányhajlítás úgy nézett ki egy egyenes kormánynál, hogy 9 fok hátrahajlás és 5 fok felhajlás

 

ezzel szemben manapság pl ritchey-nél látok olyat, hogy 9 fok hátrahajlás és nulla fok felhajlás, a niner ugyanilyen 

 

a renthal legalább 7 fokot hajlik hátra és 5-öt fel, de nem értem az okát, mert a 9 fok (szerintem) jobb volt és ha variálnak is, mért nem marad meg a régi is? 

 

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én nagyon megérzem, ha más egy kormány hajlása mint a megszokott. Aztán az is lehet, hogy a 9 hátra/ 5 fel a ritka, én meg droid! :) 



#156
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld

nem derül ki sajnos, melyik alis.

 

Egy komoly probléma van a teszttel, ez pedig, hogy nem a leginkább vágyott márkákat teszteli. Darimo, Tune, Extralight, MCFK, Schmolke, Bike Ahead Components stb. nem került tesztelésre.

Hát én piszkosul le vagyok maradva, de a fenti márkák tördékéről is csak hallottam. Ha már a fogsoromról van szó, veszek egy Eastont (rendeset), ha meg vágyakozni kell, ott a Renthal. Tune-ból aheadkupakot, kulacstartócsavart és hasonló mütyüröket, maximum.


  • Kisherceg kedveli ezt

#157
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

nem derül ki sajnos, melyik alis.

 

Egy komoly probléma van a teszttel, ez pedig, hogy nem a leginkább vágyott márkákat teszteli. Darimo, Tune, Extralight, MCFK, Schmolke, Bike Ahead Components stb. nem került tesztelésre.



#158
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

Akinek van hozzáférése a teljeshez: kiderül,hogy milyen matrica van az alis kormányon?



#159
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Szvsz legalabb akkora gond, hogy nem tudod mit kapsz - lehet egyik jo, a masik meg nem.

#160
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

https://www.bike-mag...est/a40729.html

 

21 kormány alapos tesztje, minden márka+típusból egy 2-2 kormány+stucni kombót teszteltek. Vigyázat, kőkemény az anyag! ;)

 

...külön kiemelném az Aliexpress-féle cuccot. Még a minimálisan elvárhatót sem bírta hozni, a legalapabb ISO-teszten eltört minden mintájuk és azonnal...