Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#1641
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Köc. :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1642
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Elõre is köszi!
Jut eszembe; gyártanak õk más 'light' cuccokat is? Neyeregcsövet pl.?

úgy tudom, hogy csak kormány és talán kormányszáruk volt - már ami a lightot illeti
másról nem tudok.
kormányból van nekem kettõ is, 'aprópénz' volt és ahhoz képest régóta bírja és 1-2 grammal nehezebb csak a WCS-nél.

amint megtudok valamit, jelzek.
illetve egyéb trinity, caprine, maxxis, hauser, specialized-es kérdésre is megpróbálok válaszolgatni...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1643
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Elõre is köszi!

Jut eszembe; gyártanak õk más 'light' cuccokat is? Neyeregcsövet pl.?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1644
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts

Basszus...köszi. Feketére lenne szükségem. (Azt sem tudtam hogy létezik fehér; nem túl erõs a marketing)

utánakérdezek

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1645
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Ha sürgõs,holnap nagykerezek,ha van bent, hozok.
De nincs bent.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1646
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Basszus...köszi. Feketére lenne szükségem. (Azt sem tudtam hogy létezik fehér; nem túl erõs a marketing)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1647
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Egy fehér van bent nálam.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1648
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hi,

Trinity light hajlított kormányt merre lelek? Nagyon kéne egy. 3990 HUF, 205g...

X

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1649
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Én is hülyeséget írtam,mert írtad mekkora a stucnid szélessége,csak nem figyeltem oda rá.
Ha meg felér a felsõ középvonaláig,nincs gáz.
(Ha meg mégis, tegyél rá egy Truvativot az csak egy csavaros,ott biztos a középvonal fölé ér!:))

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1650
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Ezt értem,de azt nem, hogy ez a kettõ ,hogy passzol egymáshoz.
Ha nekem a stucnim 60 mm hosszan fogja a villanyakat,akkor ha 30 milliméterig ér bele a villanyak,pont sehol se van a felsõ csavartól.
Magyarul mindannyian hülyeséget mondunk ,amíg nem tudjuk milyen szélesen fogja Dante stucnija a villanyakat.


Nem azt mondtam, hogy 30 mm ér bele, hanem, hogy "megvan a 30 mm". Nem tudom, nem mértem le pontosan. Az biztos, hogy a felsõ csavarnál ér véget - az, hogy a középvonal alatt fél mm-el, vagy fölött fél mm-el, nem tudom megállapítani.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1651
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
igazad van, ebben a cikkben is ezt írják egyik elõnynek (Singletrack.com: Mountain Biking, Product Reviews, Bike Tests, Racing News, Trail Guide, Windham World Cup)
végül addig variáltam, míg rendeltem egy "riser" kormányt 15mm-es emeléssel

#1652
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

köszi az infokat
még szemezek a Ritchey 10d kormányokkal is. ebben van egy elõre kurfli, emiatt esetleg kell rövidebb stucnival számolni, vagy annál is jó lesz a már megszokott méret?


Azért van benne elõre a kurfli, hogy a nagyobb visszahajlás miatt ne legyen közelebb a markolat. Szerintem ugyan az a stucnihossz kell.

#1653
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Ezt értem,de azt nem, hogy ez a kettõ ,hogy passzol egymáshoz.
Ha nekem a stucnim 60 mm hosszan fogja a villanyakat,akkor ha 30 milliméterig ér bele a villanyak,pont sehol se van a felsõ csavartól.
Magyarul mindannyian hülyeséget mondunk ,amíg nem tudjuk milyen szélesen fogja Dante stucnija a villanyakat.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1654
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Egyébként ,hogy jött ki pont 30 mm?


Csak egy kb szám. Millió 35mm magas stucni van, ami kb 30-33mm hosszan fogják a villanyakat.


A sebesség mindent megold.

 


#1655
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts

Hány mm-t fogja a stucni a villanyakat? Ha megvan a 30mm akkor ne aggódj, jó a megoldás amit alkalmazni akarsz.


Egyébként ,hogy jött ki pont 30 mm?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1656
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Ja.
Csak akkor meg a felsõ csavar középvonala alatt van a villanyak vége.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1657
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Hány mm-t fogja a stucni a villanyakat? Ha megvan a 30mm akkor ne aggódj, jó a megoldás amit alkalmazni akarsz.


Bõven megvan a 30 mm, mivel 44 mm a stucni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1658
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Ha picit "cinkes" a villanyak hossz (kábé a stucni felsõ csavarjánál vége is van), ti mennyire mernétek így használni? Én azt találtam ki, hogy a stucni okozta deformáció elkerülése érdekében egy pici gyûrût bevágok a tetejére (mint egy toldás, csak nincs összehegesztve), s szépen ráhúzom a csavarokat.


Ha felér a villanyak a felsõ csavar középvonaláig, akkor nem paráznék. Én már használtam így stucnit, nem volt vele gond, toldással sem bûvészkedtem.

#1659
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Ha van 30 mm, az szerintem fölér a középsõ csavar közepéig.Ha addig érne ,nem kellene semmilyen külsõ "alkalmazás".

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1660
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Ha picit "cinkes" a villanyak hossz (kábé a stucni felsõ csavarjánál vége is van), ti mennyire mernétek így használni? Én azt találtam ki, hogy a stucni okozta deformáció elkerülése érdekében egy pici gyûrût bevágok a tetejére (mint egy toldás, csak nincs összehegesztve), s szépen ráhúzom a csavarokat.


Hány mm-t fogja a stucni a villanyakat? Ha megvan a 30mm akkor ne aggódj, jó a megoldás amit alkalmazni akarsz.


A sebesség mindent megold.