Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1581
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Ilyet én nem kaptam. Hardy 1 07-es váz.

#1582
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

A villa nyakán ezek vannak: kép (nem az én képem)
Az arany gyûrû fent, alul a középsõ csapágyban. Az alsó jobboldali csapágy pedig fent. A jobb felsõ gyûrû legalul.
Amirõl pedig nem tudom, hogy mi, amit elöbb kérdeztem, azt a gyûrût, az a korona gyûrû? A villa nyakára rá megy, de kicsit lötyög is rajta, és semmelyik alkatrészhez sem passzol.


Ilyen egy "korona gyûrû" - Cane Creek Crown Race - C2 | Buy Online | ChainReactionCycles.com
Az angol terminológiában "crown race" néven fut. Ez kerül a villa nyakán legalulra, közvetlenül a váll fölé. Célszerszámmal szokták ráütni, így nem lötyög, majd ezt követõen jönnek a kormánycsapágy egyéb darabjai.

#1583
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Ok, ezt kijavítottam, most így néz ki. :) kép

#1584
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Szerintem rosszul raktad össze. Felül fordítva van benne a csapágy.


A sebesség mindent megold.

 


#1585
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
A villa nyakán ezek vannak: kép (nem az én képem)
Az arany gyûrû fent, alul a középsõ csapágyban. Az alsó jobboldali csapágy pedig fent. A jobb felsõ gyûrû legalul.
Amirõl pedig nem tudom, hogy mi, amit elöbb kérdeztem, azt a gyûrût, az a korona gyûrû? A villa nyakára rá megy, de kicsit lötyög is rajta, és semmelyik alkatrészhez sem passzol.

#1586
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
A villa nyakán van a "korona gyûrû"? Mert ha nincs, akkor az utoljára linkelt alkatrész lesz az.

#1587
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
A nyakon így még marad 3 cm, nem tudom rá férne e a stucni, még nem vettem meg (truvativ hussefelt)
Ha már itt tartunk, jól raktam össze? felsõ

alsó

És még maradt egy gyûrû, ez sehova sem passzol.
link

Tehát alul az integrált csésze, golyós csapágy zárva, és egy gumigyûrû. Felül: integrált csésze, golyóscsapágy zárva, és az a nagy fedõ amit az elõzõ hsz-ben kérdeztem.

#1588
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A kormánycsapágy és a stucni közé kell rakni? De ezt muszáj oda tenni? Sok helyet foglal, a stucni már nem biztos, hogy oda férne a nyakra.


Kell az oda, az alján az a gumis gyûrû védi az alatta lévõ csapágyat a portól. Ha túl magas, létezik ennek az alkatrésznek egy alacsonyabb verziója (ha jól rémlik, egy egy ZS-3, amit linkeltél), de inkább kérdezz rá valamelyik boltban. Félõ viszont, hogy külön nem kapod meg, egy teljes új kormánycsapágyat kell venned...

#1589
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
A kormánycsapágy és a stucni közé kell rakni? De ezt muszáj oda tenni? Sok helyet foglal, a stucni már nem biztos, hogy oda férne a nyakra.

#1590
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Sziasztok
Ez mire jó? kép
Félintegrált kormánycsapi tartozéka, de sajnos nem értek hozzá.

#1591
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Kell hozzá betét, és kivitelezhetõ. Atomlabnál jó ideje gyárilag is mûködik ez a megoldás.

#1592
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni 25,4es alu kormányszárba szeretnék 22,2es acél kormányt tenni.Válaszaitokat elõre is köszönöm.

#1593
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Akkor tessék megtekinteni a neves gyártók mûszaki dokumentációit! Ott van az igazság.;)
Az már egy másik dolog, hogy milyen elnevezések kezdenek elterjedni, fõleg úgy, hogy ott sincs teljesen egységes standard.


#1594
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
kotozkodnek

en altalaban integrated es semi integrated megnevezest szoktam latni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1595
Rapax

Rapax

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Könnyen félreértelmezhetõ a dolog magyarra történõ fordításkor, mert az angol terminológia "integral" és "integrated" neveket használ. Az "integral" a teljesen integrált, míg az "integrated" a félintegrált a magyar terminológia szerint.

#1596
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
köszönöm! csak azért estem gondolkodóba, mert itt integrált van írva, én meg enyhén szólva nem vagyok tech guru :)
Sei, soku Si.

#1597
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
jól tévedsz.
fél integrált.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1598
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
Feltöltött kép

ebbe a vázba integrált fejcsapágy való, ha jól tévedek?
Sei, soku Si.

#1599
Mohojojo13

Mohojojo13

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Ma be lett téve a 60as stucni, amivel javult a kormányzás közvetlensége, a magasabb kormánnyal a csuklóterhelés is megoldódott, de ugye mászásnál emelni fogja az elejét, és lejtõn se lesz annyira stabil! A kormánybecsuklás nem oldódott, meg, bár 90%ban biztos voltam benne h igazad lesz, csak reménykedtem! Köszönöm a segítséget!

#1600
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Az is lehet, hogy túl puha hátul a tag, a kelleténél több a sag, és tovább laposodik a fejcsõszög.