Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1461
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Én szívem szerint a 31.8 as ban bíznék de karbon kormányom még nem volt ezért kérném a segítségeteket

#1462
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
tartósságot tekintve karbon kormányoknál

#1463
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

mindenképp a 26,2-es. csakis azt vennék, de legalább 3 darabot.

amúgy ezt hogy értetted ?
Sziasztok Monti, ......egyrészt nem ismerjük Montit, másrészt mindjárt többen van ?


Ne bántsd! Ahhoz képest, hogy svájci, elég jól beszél magyarul.


A sebesség mindent megold.

 


#1464
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok Monti kormányba a 26.2 es vagy a 31.8 as jobb szerintetek?
Köszi


mindenképp a 26,2-es. csakis azt vennék, de legalább 3 darabot.

amúgy ezt hogy értetted ?
Sziasztok Monti, ......egyrészt nem ismerjük Montit, másrészt mindjárt többen van ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1465
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás
Sziasztok Monti kormányba a 26.2 es vagy a 31.8 as jobb szerintetek?
Köszi

#1466
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Az jó ár. Ha megjött megírhatnád a magasságát.

#1467
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Köszi mindenkinek!
Annyira nem vészes a dolog, hogy toldani kelljen. Jelenleg van egy 10 mm-es távtartó a stucni alatt, azt kiszedem, alatta van egy kúpos 22 mm magas távtartó, ebbõl le tudok esztergáltatni pár mm-t, de ha találok alacsonyabb stucnit akkor nem kell esztergáltatnom. Picit nagyobb emelkedésû stucnit mindenképpen szeretnék venni, de ha nem lesz alacsonyabb, akkor leszedetek a kúpos távtartóból 2-3 mm-t és kész.
Ezt az FSA-t néztem ki: 70mm, 17 fok.


Én ugyanezt a modellt rendeltem crc-rõl 6,5 fontért, csak ott 90 mm-es a legkissebb, 17 fokosban, és most éppen azt várom, hogy megjöjjön

#1468
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Köszi mindenkinek!
Annyira nem vészes a dolog, hogy toldani kelljen. Jelenleg van egy 10 mm-es távtartó a stucni alatt, azt kiszedem, alatta van egy kúpos 22 mm magas távtartó, ebbõl le tudok esztergáltatni pár mm-t, de ha találok alacsonyabb stucnit akkor nem kell esztergáltatnom. Picit nagyobb emelkedésû stucnit mindenképpen szeretnék venni, de ha nem lesz alacsonyabb, akkor leszedetek a kúpos távtartóból 2-3 mm-t és kész.
Ezt az FSA-t néztem ki: 70mm, 17 fok.

#1469
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Szia!

Hasonló problémával szembesültem, s több megoldást is találtam. Az a baj, hogy olcsó, az nincs - inkább a felsõ-csúcskategória gyárt 35-38 mm magas stucnit. Hogy példákat mondjak, FSA, Sunline, Syncross.

Olcsóbb megoldás pár mm-t rátoldani a nyakra - az X-faktor csinál ilyet, s nagyon szépen, hõzsugorítással belepréselnek egy dugót, a kért méretben. Ez 3500 Ft, s nekem nagyon szépen megcsinálták. A helyedben 5 mm-t toldanék, s felülre rátennék egy pici gyûrût a stucni fölé, hogy ennyi tartalék legyen benne - mert ezt már csak flex alkalmazásával lehet majd kiszedni.


ezzel a módszerrel lehet akár 2 centit is toldani a kormányszáron? van valami hátránya?

pont ilyen rátoldáson elmélkedtem a napokban, mert kéne egy kis magasságemelés a kormányon, most rendeltem egy meredekebb stucnit, de még nem jött meg

#1470
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Sziasztok!
Olyan stucnit keresek, aminek a villanyakra fogatandó része kb 38 mm magas. A jelenlegi 41 mm, és a vett villám rövidebb nyaka miatt kellene. Sajnos ezt az adatot nem találtam meg a gyártóknál.
1 1/8 villanyak, 31.8 mm kormánybefogó, 60-70 mm hossz, 6 és 20 fok közötti emelkedés, túra felhasználás, semmi durvulás, árban középkategória.


Szia!

Hasonló problémával szembesültem, s több megoldást is találtam. Az a baj, hogy olcsó, az nincs - inkább a felsõ-csúcskategória gyárt 35-38 mm magas stucnit. Hogy példákat mondjak, FSA, Sunline, Syncross.

Olcsóbb megoldás pár mm-t rátoldani a nyakra - az X-faktor csinál ilyet, s nagyon szépen, hõzsugorítással belepréselnek egy dugót, a kért méretben. Ez 3500 Ft, s nekem nagyon szépen megcsinálták. A helyedben 5 mm-t toldanék, s felülre rátennék egy pici gyûrût a stucni fölé, hogy ennyi tartalék legyen benne - mert ezt már csak flex alkalmazásával lehet majd kiszedni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1471
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Sziasztok!
Olyan stucnit keresek, aminek a villanyakra fogatandó része kb 38 mm magas. A jelenlegi 41 mm, és a vett villám rövidebb nyaka miatt kellene. Sajnos ezt az adatot nem találtam meg a gyártóknál.
1 1/8 villanyak, 31.8 mm kormánybefogó, 60-70 mm hossz, 6 és 20 fok közötti emelkedés, túra felhasználás, semmi durvulás, árban középkategória.


azt hiszem az utolsó bikemag magazinban volt kormányszár bemutató, 50 darab talán és ott megadták ezt az adatot is.

#1472
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Az FSA gyártmányok általában 35mm magasak


#1473
hatragyi

hatragyi

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Sziasztok!
Olyan stucnit keresek, aminek a villanyakra fogatandó része kb 38 mm magas. A jelenlegi 41 mm, és a vett villám rövidebb nyaka miatt kellene. Sajnos ezt az adatot nem találtam meg a gyártóknál.
1 1/8 villanyak, 31.8 mm kormánybefogó, 60-70 mm hossz, 6 és 20 fok közötti emelkedés, túra felhasználás, semmi durvulás, árban középkategória.

#1474
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Igen...bevállalnám én is, de nincs a világon se. :( Írtam a Caprine-nak is, de csesznek válaszolni. Azt sem tudom forgalmazza-e valaki mostanság. Nekem egyenes van , az 1990 volt, 125g környékén van a súlya.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1475
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nekem van egy a bringámon ha belegondolok hogy 1600ft-ért kaptam egy 145gr-os kormányt akkor szerintem jól jártam kb 11ft grammja :) ennél jobb ár érték arányt nem nagyon tudok.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1476
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hi,

Még mindig erõs, könnyû és olcsó (muhaha) 25,4-es, 20-25mm-t emelõ fekete, alumínium kormányt keresek.

Trinity light-ot azóta sem látott senki, sehol? Teljesen eltûnt mint márka?

Mit tudnátok ajánlani jó áron? BBB-t, PRO-t láttam 5k körül 240-260g súlyban. Van jobb alternatíva?

Vagy gondolkodjak OS rendszerben (ami nem tetszik)?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1477
lgabster

lgabster

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

esetleg veszel egy akármilyet, és filctollal ráírod a bajszos nevét :)


ezt a megoldást végszükségre tartogatom :)
A lehetetlen egy tévhit, semmi több!

#1478
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Hali!
A segítségeteket kérem. Szeretnék egy Ritchey kormányfej kupakot (1 1/8"), viszont így külön csak magában nem találtam.
Ha valaki ismer valami üzletet, ahol beszerezhetõ, esetleg egy elfekvõ/eladó darab, az kérem szóljon, vagy küldjön egy linket.
Köszi!


esetleg veszel egy akármilyet, és filctollal ráírod a bajszos nevét :)

#1479
lgabster

lgabster

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás
Hali!
A segítségeteket kérem. Szeretnék egy Ritchey kormányfej kupakot (1 1/8"), viszont így külön csak magában nem találtam.
Ha valaki ismer valami üzletet, ahol beszerezhetõ, esetleg egy elfekvõ/eladó darab, az kérem szóljon, vagy küldjön egy linket.
Köszi!
A lehetetlen egy tévhit, semmi több!

#1480
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Ezer köszi. :)