Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1401
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ejha, nem gondoltam volna, hogy erre ennyire figyelni kell, ismét tanultam valamit! Beszélek a boltosommal és rendelek egy ugyanilyen kormányt (vagy riser helyett a low risert, ami nem 40mm, hanem 20mm emelésû, kicsit úgyis magas a cockpit). 8-9e Ft bõven kevesebb, mint a tolókocsi... :-/

#1402
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
kormányról jut eszembe egy szörnyü dolog, ami itt történ.
egy lefelén eltört a bringás kormánya (a féknél). leesett és azonnal eszméletét veszotette.
este a felesége felhivta a rendöröket, hegyimentöket stbt. mivel nem telt el 24h az eltünése óta ,nem kezdték el keresni.
Bringás ismerösei találták meg másnap reggel. azóra tolókocsiban ül.

ennyi volt. miért, miért nem, még ö sem mondaná meg, ezért nem kell it sem megbeszélni. Megtörténik ilyen is.

#1403
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Csak egy kérdés: 3 éves kormányt, ami AM felhasználás alatt állt érdemes vajon cserélni, biztos ami biztos alapon?


Nem játszanék vele, én 2évente cserélem.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1404
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Igen, ezt a hozzászólást olvastam Tõled a nyeregcsöves topikban és elkezdtem olvasgatni egy kicsit visszafelé. No sebaj, akkor csere, és köszi!

#1405
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ezt ma már leírtam egy topicban bocs az ismétlésért. Yasec mester szerint évente minden kormányt érdemes lecserélni (verseny szinten). Szerintem mindenki döntse el, hogy mennyire terhelheti, de 3 éves kormányt én már cserélnék oké hogy + pénz, de egy lejtõn nem jó letörni.
Mindenképp szed szét takarítsd meg és nézd meg nem -e látsz rajta akármilyen kis repedést ha igen azonnal kuka.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1406
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Csak egy kérdés: 3 éves kormányt, ami AM felhasználás alatt állt érdemes vajon cserélni, biztos ami biztos alapon? FSA XC-280 riser kormányom van és mostanában fura, recsegõ hangokat hallok a kormány és stucni körül, amikor kiállva tekerek. Persze tudom, simán lehet a kormánycsapágy, amint lesz idõm, egy alapos tisztítással, majd újrazsírozással kiderül, az volt-e.
Kormányon van egy apró horzsolódás, mert mikor tesztbicaj volt a vasam, egyszer estek vele, úgy tudom. Stucnim pedig egy 70mm-es RaceFace Evolve AM és csak 1 éves, ott nem hiszem, hogy lenne gond. (A csavarokat nyomatékkulccsal a gyárilag ajánlott értékkel húztam meg mindenhol.) Én balga visszaolvastam pár tucat oldalt itt és volt téma a kormánytörés. Jaj. :->
Köszi!

#1407
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Helo valami 620-660 körüli egyenes vagy fél rizer kormányt keresek valaki tud esetleg tippet adni mely cégek gyártanak ilyet ?
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#1408
dirobi

dirobi

    vendég

  • fórumtag
  • 139 hozzászólás
Hát tényleg. Ahhoz képest, hogy karcmentes, elég karcosnak tûnik. :)

Kerékpár apróhirdetés: eladó használt és új bicikli és alkatrész ingyenes apró: Karcmentes SPECIALIZED Pro stucni és kormány!

csak én látom a karcokat? :)



#1409
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Kerékpár apróhirdetés: eladó használt és új bicikli és alkatrész ingyenes apró: Karcmentes SPECIALIZED Pro stucni és kormány!

csak én látom a karcokat? :)

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1410
breeze

breeze

    vendég

  • fórumtag
  • 149 hozzászólás
A 2011-es FSA SL-K vonal továbbra is elég mutatós design. Örültem volna ha faragnak a tömegen is egy picit, mert amúgy a carbon kormányuk kifejezetten elõnyös paraméterekkel bír.
Feltöltött kép
;) breeze :mad:

#1411
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
ez is egy szempont...

#1412
DöG

DöG

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Én meg annó a 610mm-es kormányomból levágtam 8+8mm-t, de nem bántam meg... Így szarvval eggyütt, ügyeskedés nélkül éppen befér az ajtón, meg vonatra is kényelmesebb a felszállás. :P

#1413
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
+1
anno levágtam a roox 680as kormányom, 620ra. egész nyáron 76os kormányokkal mentem, azóta keskenynek találom a 71es promat...

#1414
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

szerváltam Zoom egyenes kormányt, 680 mm-est - kegyetlen széles, ami lejtõzésnél nagyon jól jöhet, viszont lehet vágni kéne belõle, mert kis szarvat is használok. (lockout pótlék nálam) 42 centi a vállszélességem, szerintetek mennyit szükséges (ha egyáltalán szükséges) vágni belõle, hogy kényelmesen/ hatékonyan használjam a végére rögzített szarvakat?


Ne vágd még le.
Tekerj még vele, rendesen pár hónapot. Levágni akármikor lehet.
én is sokkot kaptam a 685ös töl és majdnem levágtam. Most örülök neki.

#1415
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
elgondolkodtató, köszi. bikemarket-en még olcsóbb:

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1416
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

szerváltam Zoom egyenes kormányt, 680 mm-est - kegyetlen széles, ami lejtõzésnél nagyon jól jöhet, viszont lehet vágni kéne belõle, mert kis szarvat is használok. (lockout pótlék nálam) 42 centi a vállszélességem, szerintetek mennyit szükséges (ha egyáltalán szükséges) vágni belõle, hogy kényelmesen/ hatékonyan használjam a végére rögzített szarvakat?


kb. 8cm-t. :)

Hi,

Ez jó súlyban / árban van. Minõségileg vállalható..?

ALTRIX - HB015 Altrix XC kerékpár kormány - Bringati kerékpár üzlet és szerviz


Igen.


A sebesség mindent megold.

 


#1417
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hi,

Ez jó súlyban / árban van. Minõségileg vállalható..?

ALTRIX - HB015 Altrix XC kerékpár kormány - Bringati kerékpár üzlet és szerviz

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#1418
WD-40

WD-40

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
szerváltam Zoom egyenes kormányt, 680 mm-est - kegyetlen széles, ami lejtõzésnél nagyon jól jöhet, viszont lehet vágni kéne belõle, mert kis szarvat is használok. (lockout pótlék nálam) 42 centi a vállszélességem, szerintetek mennyit szükséges (ha egyáltalán szükséges) vágni belõle, hogy kényelmesen/ hatékonyan használjam a végére rögzített szarvakat?

#1419
czmate

czmate

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Viszont a stucnit is lecserélném ami 5°-os, tehát nem lenne sokkal magasabban mint most csak az a kérdés, hogy pontosan mennyivel. Amúgy én is a kisebb felé hajlok. (Hátamnak nincs baja szerencsére)

#1420
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás
Szvsz én a kisebbet venném, nekem már így is magasnak tûnik.Mászni elég rossz lesz vele, de ha hátfájós és amúgy is csak túrázgatsz és azért akarsz hajlítottat, mert kényelmesebb lenne, akkor vedd a nagyobbat.Szerintem.