Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1361
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Helló
Akadt egy olyan problémám, hogy a saját hülyeségem miatt elvesztettem a kormánycsapágy azon részét, amit a villa nyakára kell ráütni, ez a legalsó rész.
Cane Creek csapágyam van (a csapágy benne van a vázban, csak gyûrûk vannak külön) ezen belül nem tudok típust mondani. Lehet ilyen gyûrût szerezni MO-n külön? Ha nem, akkor az is megoldás, hogy veszek egy filléres kormánycsapit, és azt az alsó részét használom? Vagy ez nem szabvány, nem fog tökéletesen illeszkedni?


Ha mákod van tudnak adni egy bontott darabot valamelyik bringaboltban, de vidd oda a vázat és a villát is, ha biztosra akarsz menni.Amúgy 1-2000ft egy új.

#1362
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
ez esetben sajnos nem mûködik a kecske is meg a káposzta is

vagy a látványvilágra gyúrsz (mondjuk lapos stucni hajlított kormánnyal elég vicces jelenség), vagy a hátad kényelmének adsz egy keveset, esetleg lemondasz pár kütyürõl

más opció sajnos nem nagyon van

#1363
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Én az említett problémát úgy orvosoltam, hogy crc-rõl rendeltem 72%-os akcióban 16 fokos meredekségû stucnit, és így megmaradhatott az egyenes kormányom, plusz 18 mm sikerült emelnem is rajta


Köszönöm a tanácsot,de a stucnimon nem szeretnék változtatni,mert nekem nem tetszik az,ha a stucni ennyire nagy emelkedésû.
6 fokos a stucnim,s ezen nem is szeretnék változtatni. Az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy van egy hajlított race face kormányom,ami nagyon tetszik is,egyetlen bajom vele,hogy 64cmes,ami nekem nagy!56cm az ideális nekem,s ebbõl a race face kormányból már nem lehet többet levágni,mert a markolat és a karok nem férnek akkor már el.
A race face kormányom amúgy nagyon kényelmes lenne,csak a hosszával van bajom.

#1364
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Én az említett problémát úgy orvosoltam, hogy crc-rõl rendeltem 72%-os akcióban 16 fokos meredekségû stucnit, és így megmaradhatott az egyenes kormányom, plusz 18 mm sikerült emelnem is rajta

#1365
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Sziasztok!

Egy "fura" kérdésem lenne tõletek. Most épült össze az új xc biciklim. A régi montim "utasfülke" (vagy hogyis nevezzem) része,hosszabb volt a mostaninál. Azon hosszabb volt a stucni, a nyereg is más,és a váz geometriája is más volt. Itt közelebb van egymáshoz a kormány és a nyereg.
Itt az új gépen a baj,hogy alacsonyabban van a kormányom,mint a másikon volt. Ezért keresnék valami olyan kormányt,ami hajlított (mindig is egyenes kormányom volt) és nem olyan nagy méretû. Azt vettem észre,hogy nekem az 56-58cm.es kormány a kényelmes,de a hajlított kormányok mind ennél vagy 10cm-rel vagy mégtöbbel hosszabbak.Ha viszont levágok belõle,akkor meg a "megmaradt" részen nem férnek el a kormányszarv,a markolat,a fék és a váltókarok.
Szerintetek létezik olyan 30-40mm emelkedésû kormány,amin elférnek a cuccok,és max 58cm hosszú?
Köszönöm a segítséget!

#1366
gondrom

gondrom

    fórumtag

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Sziasztok !
KORE stucnit lehet valahol kis hazánkban venni ?
utoljára tizenéve volt nekem.
most megint kellene.

#1367
rain91

rain91

    vendég

  • fórumtag
  • 104 hozzászólás
Helló
Akadt egy olyan problémám, hogy a saját hülyeségem miatt elvesztettem a kormánycsapágy azon részét, amit a villa nyakára kell ráütni, ez a legalsó rész.
Cane Creek csapágyam van (a csapágy benne van a vázban, csak gyûrûk vannak külön) ezen belül nem tudok típust mondani. Lehet ilyen gyûrût szerezni MO-n külön? Ha nem, akkor az is megoldás, hogy veszek egy filléres kormánycsapit, és azt az alsó részét használom? Vagy ez nem szabvány, nem fog tökéletesen illeszkedni?

#1368
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Van egy ugyanilyenem, de nem emlékeztem, hol a határ. Most megnéztem...


Ezen ott, ahol az apró karcok vannak. Éppen csak a diós rész van bent a villanyakban. Életveszélyes.


A sebesség mindent megold.

 


#1369
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Kormányszár adapter. Így ne használjuk! :)


Van egy ugyanilyenem, de nem emlékeztem, hol a határ. Most megnéztem...

#1370
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

És miért tetted be ide?


Kormányszár adapter. Így ne használjuk! :)


A sebesség mindent megold.

 


#1371
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
És miért tetted be ide?

#1372
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az apróban találtam ezt a képet.
Posted Image


A sebesség mindent megold.

 


#1373
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Már megvan, csak érdeklõdtem , meddig élvezhetem kb egyben :)
:: SixSixOne Protection ::

#1374
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

;1072307']Köszönöm az infót !

Elvileg ezeket tudja:
■Made of lightweight 3k carbon weave
■Intended for XC and trail bike applications
■Low 19mm rise keeps the front end low with long travel forks
■685mm (27") width is perfect for trail bikes
■Lightweight at 167g
■Reinforced and textured clamping area
■Bar end compatible with reinforced brake clamp area

Ha 3 évig kibírja nálam, akkor már örülök. Bár kicsit tartok tõle, mégiscsak egy mûanyag. Teljes menetszerelésben 80- 86 kg lehetek ( éppen aktuális testsúlytól függõen) , ez még azért lehet befolyásolhatja az élettartamot.


Vegyél ilyet: Niner Bikes | The Big Revolution

Széles, könnyû, 5év gari.

#1375
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Köszönöm az infót !

Elvileg ezeket tudja:
■Made of lightweight 3k carbon weave
■Intended for XC and trail bike applications
■Low 19mm rise keeps the front end low with long travel forks
■685mm (27") width is perfect for trail bikes
■Lightweight at 167g
■Reinforced and textured clamping area
■Bar end compatible with reinforced brake clamp area

Ha 3 évig kibírja nálam, akkor már örülök. Bár kicsit tartok tõle, mégiscsak egy mûanyag. Teljes menetszerelésben 80- 86 kg lehetek ( éppen aktuális testsúlytól függõen) , ez még azért lehet befolyásolhatja az élettartamot.

#1376
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ha fullkarbon, s nincs a felület a stucninál megnyomódva, s nem estél vele, akkor nem kell, mivel a karbon nem fárad el úgy, mint az alumínium. Ami kikezdheti, azok a mikorepedések, karcolások - ezekbõl törés is kiindulhat. Én olyan 2-3 évente cserélném, de erre azért nincs tutti recept.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1377
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Üdv!

Karbon hajlított kormányok élettartamáról mik a tapasztalatok? Átlagos felhasználás mellett mennyi ideig bírják a kiképzést ? AM/XC a felhasználási terület. Olvastam olyasmit, hogy versenyzõknek évente érdemes cserélni.

#1378
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás

Errõl mi a véleményetek? Úgy ollóztam ki egy weboldalról:

"A másik beállítás a kormány hajlítási ívében történt. Minden montis, "egyenes" kormánynak van egy hajlítása, na, ha a hajlítás íve pontosan a mellkasod felé néz, akkor hihetetlen stabilitást érzel a lefelékben, persze elsõre nagyon furcsa volt nekem is, mert érzékenyebb a kormány minden mozdulatodra, de komolyan!! Ezzel elszórakoztam egy csomó idõt, mire beállítottam, de megéri."


most akkor érzékenyebb vagy stabilabb lett?


KOTYOG A FEJCSAPÁGYAM 1-2mm-t!!!!!!!!!Mit lehet ezzel a problémával kezdeni?
Lehet hogy nem ebbe a vázba való?(Merida AM-800)


vidd el szervízbe.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1379
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
KOTYOG A FEJCSAPÁGYAM 1-2mm-t!!!!!!!!!Mit lehet ezzel a problémával kezdeni?
Lehet hogy nem ebbe a vázba való?(Merida AM-800)

#1380
kotovics

kotovics

    vendég

  • fórumtag
  • 178 hozzászólás
Errõl mi a véleményetek? Úgy ollóztam ki egy weboldalról:

"A másik beállítás a kormány hajlítási ívében történt. Minden montis, "egyenes" kormánynak van egy hajlítása, na, ha a hajlítás íve pontosan a mellkasod felé néz, akkor hihetetlen stabilitást érzel a lefelékben, persze elsõre nagyon furcsa volt nekem is, mert érzékenyebb a kormány minden mozdulatodra, de komolyan!! Ezzel elszórakoztam egy csomó idõt, mire beállítottam, de megéri."