Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1181
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Stucnin kettõ kilazít, tetejét kicsit meghúz. Stucni visszahúz.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1182
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Sziasztok!
Ha egy kicsit kotyog a kormánycsapágyam melyik csavart kell meghúzni, amelyik a stucnit szorítja a villanyakra vagy a villanyak 'tetején' lévõt?

Köszi a segítséget!

#1183
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Nekem van egy karcmentes comp, 100 mm 6 fok, 25,4-es. Írj privit ha érdekel.

#1184
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
létezik ma Magyaroszágon Ritchey 25,4es befogóval stucni 90/100 mm-es 6/17 fokos, hozzá való legalább 580mm-es kormánnyal?
mert nagykerben nincs,webshopokban nincs,apróban nincs. ami a legnagyobb baj,hogy a bicajomban sincs! :D

van egy 6 fokos 110es Ritchey logic stucnim,540re vágott hozzá való kormány, 31,8asok,cserélnék/ráfizetnék/vennék,ha valahol lenne mit...

#1185
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Sziasztok,

a stucni hosszát, hogyan kell megmérni, mettõl meddig kell nézni (villanyak közepétõl, vagy teljes hosszot), illetve az emelést figyelembe kell-e venni(mint négyzetnél, hogy az átló hosszabb az oldalaktól) a hossznál, vagy csak a hosszirányú vetülettel kell dolgozni?


A stucni összekötõ csöve mentén, csõközéptõl-csõközépig

MÁS

Tud valaki infót mondani CB Cobalt 11 (600mm/flat) kormányról?
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#1186
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok,

a stucni hosszát, hogyan kell megmérni, mettõl meddig kell nézni (villanyak közepétõl, vagy teljes hosszot), illetve az emelést figyelembe kell-e venni(mint négyzetnél, hogy az átló hosszabb az oldalaktól) a hossznál, vagy csak a hosszirányú vetülettel kell dolgozni?


Csõközéptõl csõközépig.


A sebesség mindent megold.

 


#1187
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás
Sziasztok,

a stucni hosszát, hogyan kell megmérni, mettõl meddig kell nézni (villanyak közepétõl, vagy teljes hosszot), illetve az emelést figyelembe kell-e venni(mint négyzetnél, hogy az átló hosszabb az oldalaktól) a hossznál, vagy csak a hosszirányú vetülettel kell dolgozni?

#1188
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Pedig szerintem jobban néz ki az Anthem az egyenes kormánnyal, de a te dolgod.


ilyenre cserélném. szerinted? elég jó árban van a CRC-n, üléscsõbõl is ilyet kapna. szerintem nagyon szép. üléscsõ topikban is kérdeztem a csõrõl, hogy tartós meg strapabíró is ez a ritchey classic széria, vagy csak tetszetõs?

#1189
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a haz mogott tekertem egy kort, hat kiallva jobb az biztos, mert konnyebben ulok a nyereg moge, es nem kell annyira elore nyujtoznom. a problema az lehet, hogy esetleg tul magasra kerult a sulypont, es instabilla valik lefele, meg elobb billen at felfele. de majd kiderul. nyeregnel hasonlo csokkentes eleg drasztikusan befolyasolja a lejtozos kepessegeket, csak hat ott forditva tortenik minden :)

azon en is meglepodtem, hogy hiaba volt alacsonyan a kormany, megis biztonsagosabbnak ereztem neha, mint a korabbi 26os laposabb villaszogu bringaknal (csak ugye itt megmarad a fordulekonysag is). ha nem jon be, akkor a stucnirovidites marad, csak ott szinten olyasmitol tartok, hogy elvesziti a stabilitasat. harmadik eset, hogy laposabb szogu, de rovidebb stucnit veszek az emelt kormanyhoz.

#1190
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

nah valaszolok magamnak :D pontosan megmerve a kormany vegenek tengelye 29mmel kerult feljebb egy 20as emelkedesu kormannyal az egyeneshez kepest. kivancsi leszek, hogy menetkozben milyen lesz, mert kenyelmesnek kenyelmesebb... remelem a hatam is jobban preferalja.


Én negatívba állítottam a stucnit, ma mentem egy rövidebb kört a bringával, és mintha így jobb lenne, felfelé meg lefelé is egyaránt. A derekam eddig nem ellenkezett. Fene meg érti. Igaz, szombaton lesz egy hosszabb túra, majd ott kiderül, mennyire is felel meg a derekamnak a kicsit alacsonyabb kormánypozíció.

#1191
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a kormany emelkedesenel mit adnak meg? a kormanyvegi max magassagot a felfelehajlasi szoggel, vagy a kozepso resz emeleset? tehat ha van egy 20mm 5 fok emelkedesu kormanyom, akkor az hol 20mm?

milyen lowriser kormanyt ajanlanatok, ami nem nez ki furan egy 29er xc gepen? 670mm koruli, 15-20as emelkedessel.


nah valaszolok magamnak :D pontosan megmerve a kormany vegenek tengelye 29mmel kerult feljebb egy 20as emelkedesu kormannyal az egyeneshez kepest. kivancsi leszek, hogy menetkozben milyen lesz, mert kenyelmesnek kenyelmesebb... remelem a hatam is jobban preferalja. igy "bringabb" kinezete is lett, nincs az a fura 29er "nyakiglab" formaja, hanem sokkal jobban kozelit egy felnagyitott 26oshoz. egy 26os mes bringa szvsz jatekbiciklinek tunik mellette.

#1192
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Pedig szerintem jobban néz ki az Anthem az egyenes kormánnyal, de a te dolgod.


de a mostani kormánya hajlított :)

#1193
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

kizárólag esztétikai okok miatt. hülyeség, tudom, de nekem nem tetszik a kona kormány a gianten...


Pedig szerintem jobban néz ki az Anthem az egyenes kormánnyal, de a te dolgod.

#1194
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

semmi a vilagon. a hajlitott kormany magasabbra teszi a fogast, de ugyanazt a poziciot el lehet erni egy egyenes kormannyal es nagyobbat emelo stucnival is.

miert akarod kicsierelni a kormanyt?


kizárólag esztétikai okok miatt. hülyeség, tudom, de nekem nem tetszik a kona kormány a gianten...

#1195
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
semmi a vilagon. a hajlitott kormany magasabbra teszi a fogast, de ugyanazt a poziciot el lehet erni egy egyenes kormannyal es nagyobbat emelo stucnival is.

miert akarod kicsierelni a kormanyt?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1196
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
sziasztok! itt még nem kérdeztem :) el tudnátok mondani egykét szóban h mi a különbség érzésre és/vagy irányításban az egyenes és a hajlított, riser kormányok között? kormánycserét tervezek a gianten és nem tudom milyet kellene...

#1197
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
epp ezert kellene egy jol bevalt geohoz ragaszkodni, nem? :) mert a technikai dolgok valtozhatnak, de ugyanazoknak az embereknek keszul, hasonlo feladatra.

#1198
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

valahogy el kell hitetni veled hogy az idei jobb. nem mondhatjak azt hogy nem valtoztatnak semmit mert mar tavaly is tokeletesen jo volt. uj trendeket meg szabvanyokat kell krealni, aminek 90%-ara semmi szukseg de mokusvakitasilag szukseges.

dont_believe_the_hype.

:)

altalanos felhaszalasra, nekem :D csak arra celoztam, hogy ugyanazoknak a bringaknak (ugyanarra hasznaljak) miert szelesitik evrol evre a kormanyat?


Elsõsorban függ a vállszélességtõl. Aztán a széles kormány a fújtatógépeknek és sokat állva tekerõknek jó felfelé. Lefelé pedig a fekvõtámaszozóknak való. :)


A sebesség mindent megold.

 


#1199
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
valahogy el kell hitetni veled hogy az idei jobb. nem mondhatjak azt hogy nem valtoztatnak semmit mert mar tavaly is tokeletesen jo volt. uj trendeket meg szabvanyokat kell krealni, aminek 90%-ara semmi szukseg de mokusvakitasilag szukseges.

dont_believe_the_hype.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1200
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Truvativ World Cup verziók, Stylo vagy Holzfeller. 680 és 700-as szélesség, nagyon jó ívek és jól mutatnak a 29-esen.


koszi, en is mindig a truvativhoz lyukadok ki. jo sulyban van, konnyen beszerezheto, olcso. a stylo team es a race kormanya miben ter el? ugyanolyan agyag, forma, doles, etc... a stucni anyagaban mas.

lehet veszek egy racet 90es stucnival - az olcso, es ki tudok vele mindent probalni a geora vonatkozoan.

Mire? Kinek?


altalanos felhaszalasra, nekem :D csak arra celoztam, hogy ugyanazoknak a bringaknak (ugyanarra hasznaljak) miert szelesitik evrol evre a kormanyat?