Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#1161
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
azt ra kell utni. lehetoleg ugy hogy egyenes maradjon. van hozza celszerszam, de csinalni is lehet egy megfelelo meretu csodarabbol

Feltöltött kép

Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1162
adamrc

adamrc

    vendég

  • fórumtag
  • 34 posts
SEGÍTSÉG!!!!!!!!!
Most vettem egy Marzocchi villát és be szeretném építeni a vázba, de a kormánycsapágy alsó gyûrûje nem megy rá a villanyakra, megakad az alsó peremnél, már gumikalapáccsal is ütöttem de meg sem mozdu....Most mit tegyek?

#1163
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

Ezzel azért vitatkoznék mert nekem a Scott sparkban 90/680 volt és most 70/620 van és nem lett sokkal idegesebb bõven a tolerancia küszöbömön belül van.


kinek-kinek mi a tolerancia küszöb.

Piros pont. :) Így van ahogy írod.


kár, hogy Aske az ülés-középcsapágy helyzetérõl, meg az ülés-kormány távolságról (népies nevén pilótafülke hossz) írt, én meg a vízszintes felsõcsõ-hosszról. ettõl persze nem írt butaságot...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1164
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

kerdezz meg tobbet akkor, es hagyd figyelmen kivul a kapott valaszokat ahogy eddig is tetted. latod milyen jol mukodik.


ne haragudj, de tévedsz, eddig sem hagytam figyelmen kívül a kapott válaszokat. sõt, szinte mindig megfogadom a tanácsaitokat. csak azt nem szeretem ha totál hülyének néznek. nyilván alaposan kiválasztottam a vázméretet, de más amikor az ember ráül a boltban és más ha már fent teker vele a hegyen. ahhoz, hogy a boltban rajta ülve is tökéletesen érezzem, hogy jó lesz-e vagy sem, rengeteg tapasztalat kell. na az nekem nincs. ezért megeshet, hogy az ember rosszul választ.
kicsit hosszúnak érzem a bringát, de nem vészes. meg nagyon elugrált az eleje mászásnál. ezt az ülés elõrébb tolása egész jól megoldotta, de még most is kicsit hosszúnak érzem, ezért akarom kipróbálni a stucnicserét.

#1165
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

a változás az lesz, hogy nem fogsz tudni vele biciklizni, annyira érzékeny lesz. nem tudom, mekkora teló van benne, de az anthem kb 72 fokos fejcsõ szöggel az egyik leggyorsabban forduló bringa a gyári 80-100mm-s telókkal. ha erre 90mm stucni + 580mm kormány kerül, akkor kezdhetsz újra megtanulni biciklizni, annyira idegen lesz a 110+660 kombináció után. szerintem. én 600 vagy 620mm-es egyenes kormányt vennék rá, 100vagy110mm-es 0-5fokos stucnival.

Ezzel azért vitatkoznék mert nekem a Scott sparkban 90/680 volt és most 70/620 van és nem lett sokkal idegesebb bõven a tolerancia küszöbömön belül van.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1166
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

ezt szeretted volna?

Feltöltött kép

vagy ezt?
REAL WORLD CYCLING HEADSET ADAPTER/EXTERNALIZER

Igen kis gondolat olvasó:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1167
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

"A magánvéleményem meg az, hogy egy ilyen értékû verdánál nem ártott volna a neked megfelelõ méretet venni. Ahelyett, hogy közben mindent lecserélsz rajta."

de mit csináljak ha segghülye vagyok?

mondjuk egy kormányszár azért talán még nem minden...


kerdezz meg tobbet akkor, es hagyd figyelmen kivul a kapott valaszokat ahogy eddig is tetted. latod milyen jol mukodik.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1168
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Azért ez nem teljesen így van, hogy ha rövidebb villát teszel bele akkor csökken az effektív felsõcsõhossz.

Mert ha csak simán összehúzod, akkor a nyeregvázcsõ szög is meredekebb lesz, azaz a hajtómûhöz képest elõrébb fogsz ülni. Ha ez mondjuk már kényelmetlen, és kompenzálod azzal, hogy hátrahúzod annyival a nyerget, akkor a kormány nyereg távolság marad ahol eredetileg volt, hibába rövidebb az eff. felsõcsõhossz.

Piros pont. :) Így van ahogy írod.


A sebesség mindent megold.

 


#1169
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

Azért ez nem teljesen így van, hogy ha rövidebb villát teszel bele akkor csökken az effektív felsõcsõhossz.


de, így van.

Mert ha csak simán összehúzod, akkor a nyeregvázcsõ szög is meredekebb lesz, azaz a hajtómûhöz képest elõrébb fogsz ülni. Ha ez mondjuk már kényelmetlen, és kompenzálod azzal, hogy hátrahúzod annyival a nyerget, akkor a kormány nyereg távolság marad ahol eredetileg volt, hibába rövidebb az eff. felsõcsõhossz.


nem hinném, hogy hátrébb akarja tolni a nyerget, ha most is teljesen elöl van.

Az meg sehol nincs kõbe vésve, hogy pl. 100mm körüli stucni kell rá. Sõt igazából ha ennyire komolynak érzed a dolgot, akkor lehet, hogy drasztikusabban kellene változtatni. Pl. akár 60as stucni, meg egy emelt kormány vagy hézagolók a stucni alá. Jó persze, ekkor az imidzs megváltozik rendesen.


nincs kõbe vésve semmi, csak tapasztalatok vannak, amiket megosztunk. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1170
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts
"A magánvéleményem meg az, hogy egy ilyen értékû verdánál nem ártott volna a neked megfelelõ méretet venni. Ahelyett, hogy közben mindent lecserélsz rajta."

de mit csináljak ha segghülye vagyok?

mondjuk egy kormányszár azért talán még nem minden...

#1171
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
Azért ez nem teljesen így van, hogy ha rövidebb villát teszel bele akkor csökken az effektív felsõcsõhossz.

Mert ha csak simán összehúzod, akkor a nyeregvázcsõ szög is meredekebb lesz, azaz a hajtómûhöz képest elõrébb fogsz ülni. Ha ez mondjuk már kényelmetlen, és kompenzálod azzal, hogy hátrahúzod annyival a nyerget, akkor a kormány nyereg távolság marad ahol eredetileg volt, hibába rövidebb az eff. felsõcsõhossz.

Elõbbi helyzetben ráadásul a súlypont is sokkal elõrébb kerül, és szerintem ez fokozza azt az érzést, hogy hosszú a bringa. (legalábbis a saját bringámnál ezt tapasztaltam)

A magánvéleményem meg az, hogy egy ilyen értékû verdánál nem ártott volna a neked megfelelõ méretet venni. Ahelyett, hogy közben mindent lecserélsz rajta.

Az meg sehol nincs kõbe vésve, hogy pl. 100mm körüli stucni kell rá. Sõt igazából ha ennyire komolynak érzed a dolgot, akkor lehet, hogy drasztikusabban kellene változtatni. Pl. akár 60as stucni, meg egy emelt kormány vagy hézagolók a stucni alá. Jó persze, ekkor az imidzs megváltozik rendesen.

#1172
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

szólj, mielõtt eladnád.


ott azért még nem tartunk :D hátha nem lesz olyan vészes. valahogy csak megszokom. a reba összehúzása már nekem is megfordult a fejemben.

#1173
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
szólj, mielõtt eladnád.

ha a rebát összehúzod 85mm-re, azzal a vízszintes felsõcsõhossz kicsit rövidebb lesz.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1174
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

L-es a váz?


igen. én meg 181cm vagyok. kicsit hosszúnak érzem, ezért kell rövidebb kormányszár. az ülés már nem megy elõrébb.

#1175
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
L-es a váz?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1176
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts

a változás az lesz, hogy nem fogsz tudni vele biciklizni, annyira érzékeny lesz. nem tudom, mekkora teló van benne, de az anthem kb 72 fokos fejcsõ szöggel az egyik leggyorsabban forduló bringa a gyári 80-100mm-s telókkal. ha erre 90mm stucni + 580mm kormány kerül, akkor kezdhetsz újra megtanulni biciklizni, annyira idegen lesz a 110+660 kombináció után. szerintem. én 600 vagy 620mm-es egyenes kormányt vennék rá, 100vagy110mm-es 0-5fokos stucnival.


ettõl félek én is basszus. bár a kormányt elírtam, a syncros flv2-t néztem ki és az biza 600mm. a stucnicsere muszáj, szerintem M-es váz kellett volna az anthembõl ba....meg :( egyébként egy 100mm körül mozgó reba teló van benne.

#1177
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
a változás az lesz, hogy nem fogsz tudni vele biciklizni, annyira érzékeny lesz. nem tudom, mekkora teló van benne, de az anthem kb 72 fokos fejcsõ szöggel az egyik leggyorsabban forduló bringa a gyári 80-100mm-s telókkal. ha erre 90mm stucni + 580mm kormány kerül, akkor kezdhetsz újra megtanulni biciklizni, annyira idegen lesz a 110+660 kombináció után. szerintem. én 600 vagy 620mm-es egyenes kormányt vennék rá, 100vagy110mm-es 0-5fokos stucnival.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1178
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,513 posts
sziasztok. azt szeretném kérdezni, hogy egy 660-as kormány cseréje egy 580-asra, valamint ezzel egyidõben a stucni cseréje 110-esrõl 90esre milyen váltzásokat fog elõidézni az irányításban? (giant anthem) nyilván majd kitapasztalom, de azért jó lenne tudni, hogy mire számítsak, mielõtt beruházok.

#1179
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
ezt szeretted volna?

Feltöltött kép

vagy ezt?
REAL WORLD CYCLING HEADSET ADAPTER/EXTERNALIZER

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1180
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
http://enduroforkseals.com/id338.html
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!