Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#701
dirobi

dirobi

    vendég

  • fórumtag
  • 139 posts
Félintegrált.

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy az általam vásárolt vázhoz milyen kormánycsapágy tartozik.

A váz az idei Big Nine Lite 1500 és ez a kormánycsapágy (FSA Gravity SX Pro Tapered Headset | FSA | Brand | www.PricePoint.com) tartozik hozzá, viszont nem tudom hogy ez most integrált avagy félintegrált.

Segítségeteket elõre is köszönöm.
Üdv!



#702
komporio

komporio

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy az általam vásárolt vázhoz milyen kormánycsapágy tartozik.

A váz az idei Big Nine Lite 1500 és ez a kormánycsapágy (FSA Gravity SX Pro Tapered Headset | FSA | Brand | www.PricePoint.com) tartozik hozzá, viszont nem tudom hogy ez most integrált avagy félintegrált.

Segítségeteket elõre is köszönöm.
Üdv!

#703
Morph

Morph

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts
Oké, köszi a megerõsítést, én is hajlottam erre, de azért bennem volt a para.
Kicsit fájt volna a szívem befogni ezt a szépséget muskátli karónak...:-)

tnx

#704
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
semmi baja, hasznald nyugodtan.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#705
Morph

Morph

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts
Sziasztok!

Van egy hajlított FSA K-Force karbon kormányom, és ahogy állítgattam a fékkar pozícióját, észleltem, hogy sikerült a bilinccsel megsérteni a külsõ lakkozást, egy 2-3 centi hosszon a matt felület maradt meg, majdnem a teljes körön lepergett, ahol a bilincs felfeküdt. Repedésnek, horpadásnak nincs nyoma, se hajlongás, se recsegés nincs, és amennyire tudom (lehet, hogy rosszul?), a külsõ réteg (a fényes) leginkább esztétikai célokat szolgál, minimális védelemmel.

Mit gondoltok, merjem-e így használni, ha a szövet nem sérült, van valakinek ezzel tapasztalata, vagy esetleg lakkoztassam újra valami szakemberrel, netán dobjam a kukába?

Köszi elõre is

#706
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Azt latom hogy szukit 1.5"-rol 1.1/8"ra vagy 1/8"-rol 1"-ra, azt nem latom hogy hol irja a fejcsoszog valtoztatast :confused:


Igazad van.... nem olvastam el eléggé figyelmesen... Azt hittem, hogy az 1.5-be akarja az 1 1/8-os villát. A villa szög felett elsiklottam....

#707
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Azt latom hogy szukit 1.5"-rol 1.1/8"ra vagy 1/8"-rol 1"-ra, azt nem latom hogy hol irja a fejcsoszog valtoztatast :confused:
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#708
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Cane Creek Angleset-nek hivjak a dolgot, es baromi draga. En nem tudok rola hogy a Chris King gyart olyat ami tud fejcsoszoget valtoztatni.

Ezen kivul van meg ket opcio:
K9 ARC

Works Components - Angle Headsets to fit Most Frame Types & CNC Bicycle Components Proudly Made in the UK


Van, nekem is ilyen van. Devolution a neve. Chris King Devolution a nagy piros csapágy képe alatt van a táblázat hozzá.
Vagy félintegrált is van http://chrisking.com...dsets/hds_inset ott a 49-es fejcsõhöz a táblázat.

Ja és ez se olcsó, viszont szép és jó....:)

#709
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
Cane Creek Angleset-nek hivjak a dolgot, es baromi draga. En nem tudok rola hogy a Chris King gyart olyat ami tud fejcsoszoget valtoztatni.

Ezen kivul van meg ket opcio:
K9 ARC

Works Components - Angle Headsets to fit Most Frame Types & CNC Bicycle Components Proudly Made in the UK
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#710
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

szakik!

aott egy 1,5" fejcsövû váz és egy 1 1/8" nyakú villa,olyan kcs kellene,amivel módosítható lenne a villaszög a fejcsõben
amikor elkezdett terjedni az 1.5" láttam egy-két ilyet,de most nemtalálom,aki tud valamit ne tartsa magában

thx


Chris King, Hope, Cane Creek pl

#711
Mewy

Mewy

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
váz alul-felül 1.5",villa végig 1 1/8",egyiksem tapered,ez kimaradt az elõbb

#712
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
Alul és felül is 1,5"-ös cannondale, vagy csak alul 1,5" és fent 1-1/8 azaz tapered?

#713
Mewy

Mewy

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
szakik!

aott egy 1,5" fejcsövû váz és egy 1 1/8" nyakú villa,olyan kcs kellene,amivel módosítható lenne a villaszög a fejcsõben
amikor elkezdett terjedni az 1.5" láttam egy-két ilyet,de most nemtalálom,aki tud valamit ne tartsa magában

thx

#714
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Szerintem bevállalom...:D

#715
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
ha jól tudom/látom ez a meglévõ 1 1/8"-os villanyakat toldja csak meg.

neked ilyen kéne:
Noname 1" menetes -> 1 1/8" Ahead átalakító | Kormány |

Zoggie Ahead univerzális | Kormány | Kormányfej | Adapter

#716
Bade

Bade

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok!

Adott egy ilyen kerékpár:
KELLY'S VIPER - KELLY'S 2010 - KELLY'S KERÉKPÁROK, FELSZERELÉSEK, KIEGÉSZÍTÕK, RUHÁZAT - WEBSHOP, WEBÁRUHÁZ, ONLINE ÜZLET

Ki szeretném cserélni rajta a kormányszárat(régi bedugós van rajta) ahead-esre.

Nézegettem ezeket a kormányszár adaptereket,az lehet a megoldás?

K2 Bike Shop :: XLC 1-1/8 Ahead kormányszár átalakító adapter

Vki aki ért hozzá felvilágosíthatna:)
Köszi!

#717
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

Jó választás lehet nekem egy Easton EC70xc kormány?


azt hittem letettel rola :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#718
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Jó választás lehet nekem egy Easton EC70xc kormány?

#719
meszarosgabor

meszarosgabor

    vendég

  • fórumtag
  • 25 posts
sziasztok,

bts xc elite kormánycsapágyhoz van valakinek alsó kónusza? Az a kis gyûrû, amit a villanyakra kell rákalapálni. Mert ha nem muszáj, nem cserélnék csapágyat, viszont nincs meg a hozzá való kónusz.
Köszi,
G

#720
tread

tread

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts
Akkor nincs tul sok lehetoseg, vagy kukazhatom a feket es a valtot is...