Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#661
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

így van, nem ritka hogy kell egy kis használat és utánfeszítés a kormánycsapágynak.

a csészék "beszerelése", amit leírtál, na az gáz. ennél még a "home_made_headset_press_fit_tool" is jobb, bár nem sokkal.


Ez annyira gáz? Ha ezt tudom, neki sem állok. Pont az ilyen gányolást akartam elkerülni. Mindig minden szerszámot megveszek bármi az ára vagy precízen elõkészítem. Senki nem mondta, hogy ez ennyire macera lesz, akkor szembesültem vele, amikor a villát akartam cserélni. Már olyan pipa vagyok, hogy mindjárt kivágom az egész kormánycsapágyat ahogy van és rendelek egy újat, de azt már behúzóval együtt. Vagy elviszem egy biciklisboltba ahol berakják normálisan vagy mégnagyobb kárt csinálnak benne a magyar szokás szerint...

#662
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts
így van, nem ritka hogy kell egy kis használat és utánfeszítés a kormánycsapágynak.

a csészék "beszerelése", amit leírtál, na az gáz. ennél még a "home_made_headset_press_fit_tool" is jobb, bár nem sokkal.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#663
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
Új kormánycsapágy igazodik. 1-2-szer rá kell majd húzni és jó lesz. Persze mellette használd is!

#664
kobormuki

kobormuki

    vendég

  • fórumtag
  • 192 posts
Túlütni szvsz nem tudod (max elgörbíteni a csészét). Én nem hiszem, hogy a beütött résszel lenne probléma. Azt gyanítom, hogy most került valami rendesen a helyére és többet ilyen problémád nem lesz. Én (nyomatékkulccsal) meghúznám a stucnit és várnék vele. Ha újra jelentkezik, akkor vinném szervízbe.

#665
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Kormánycsapágyat cseréltem házilag. A régi is és az új is külsõ csapágyas. A csészéket kiütni nem volt nehéz, egy camping nyeregcsövet betekertem szigetelõszalaggal (hogy ne sértse belül az alumíniumot) és azzal szép egyenletesen körben-körben kiütöttem. A beütés pedig mindkét oldalon fenyõfán és azokon elhelyezett vastag, kemény gumilapokon keresztül történt. Ez is szépen egyenletesen, hogy minden irányban azonosan menjen befelé. Elõtte bezsíroztam belül a vázat és a kormánycsapágy illeszkedõ részét is. Látszólag szépen beült a helyére, amennyire szemre meg lehet állapítani.

A korábbi csapággyal sosem volt ilyen, de lelazult a kormánycsapágy. Eddig csak egyszer, de gyanítom ez rendszeres lesz. Nem húztam meg eléggé a stucnit (korábban is így szoktam meghúzni)? Mégis ferde a csésze, lehetséges, hogy túlütöttem a peremen (ezt gyanítom)? Túl lehet egyáltalán ütni? Mit tehetek ezzel? Vegyek új kormánycsapágyat és vigyem el olyan helyre ahol géppel betolják a csészét?

#666
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Alibabás?

#667
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 posts
Bukott a srác, majd amikor újra indult és rátámaszkodott egyszerûen letört.
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#668
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
Baleset volt vagy csak úgy eltört?

#669
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 posts
Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép

Képek a tegnapi Duna maratonról.:confused:
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#670
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Szia!
Megpróbáltam, írtam nekik, de még csak nem is válaszolnak......

Azért köszi..


Telefonon kell keresni õket, de ebay-en is lehet venni, külföldi webshop-okban....

#671
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 posts

Szia!

Keresd Matuzékat újpesten, én két éve vettem tõlük ilyen méretût.

WheelDoctor Kerékpár alkatrész webshop


Szia!
Megpróbáltam, írtam nekik, de még csak nem is válaszolnak......

Azért köszi..
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#672
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Nem akar valaki egy 70mm -es 31.8-as Thomson stucnit?
Cserébe kérnék 90-100mm-es 31.8-as Thomson stucnit. :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#673
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Sziasztok!
Abban kérem a segítséget, hogy:
Karbon elsõ villa 1" méretû, a nyaka is karbon. A belsõ átmérõje 20-as. Lehet hozzá venni belevaló kormánycsapágy dugót? Én nem találtam.
Esetleg valaki tudna egy szerkezeti rajzot küldeni, hogy legyárthassam? Vagy valami hasonlót....




Szia!

Keresd Matuzékat újpesten, én két éve vettem tõlük ilyen méretût.

WheelDoctor Kerékpár alkatrész webshop

#674
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 posts
Sziasztok!
Abban kérem a segítséget, hogy:
Karbon elsõ villa 1" méretû, a nyaka is karbon. A belsõ átmérõje 20-as. Lehet hozzá venni belevaló kormánycsapágy dugót? Én nem találtam.
Esetleg valaki tudna egy szerkezeti rajzot küldeni, hogy legyárthassam? Vagy valami hasonlót....
Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#675
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Ilyet használok, nagyon finom holmi. Hiba nélkül teszi a dolgát.
De szerintem olcsóbban is megkapod (pl. eBay), és színesre eloxált változatban is van.


Tuti, köszönöm.. Ha már amúgy is rendelek innen, a postaköltség már nem megy rá pluszban. Fekete bringához, kormányhoz ez illik.

#676
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts

Szerintetek ez a kormánycsapágy jó ár/érték arány? Ütõsebb XC használatra elmegy?

FSA Orbit MX schwarz


Ilyet használok, nagyon finom holmi. Hiba nélkül teszi a dolgát.
De szerintem olcsóbban is megkapod (pl. eBay), és színesre eloxált változatban is van.

#677
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Szerintetek ez a kormánycsapágy jó ár/érték arány? Ütõsebb XC használatra elmegy?

FSA Orbit MX schwarz

#678
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Sziasztok!

Nincsen valakinek otthon elfekvõben 1"-os menetes kormánycsapágya? EC30 as szabvány, nem JIS, tehát a csészék 30,2 az alsó kónusz 26,4. A másik szempont az alacsony beépítési magasság 37-39 mm. Régi shimano 105 vagy 600-as de más is szóba jöhet, nem ragaszkodok ezekhez. Jó állapotú használt vagy új érdekelne. Sajnos nem nagyon találok sehol...

Köszi

#679
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 posts

meg kulonbozo meretu 1" szabvanyok is voltak. az europai 26.4mm a japan meg 27mm.

https://groups.googl...ech/XNhG-4LDtto
@Gááboor: eszerint ritkán, de lehet más:
Bicycle fork - Wikipedia, the free encyclopedia
Fork steerer tubes may be threaded or unthreaded, depending on the headset used to attach the fork to the rest of the bicycle frame. An unthreaded steel steerer tube may be threaded with an appropriate die if necessary. The thread pitch is usually 24 threads per inch except for some old Raleighs which use 26.

#680
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
meg kulonbozo meretu 1" szabvanyok is voltak. az europai 26.4mm a japan meg 27mm.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F