Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#4961
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég

és ez a szakszerü is....
ésszel és ERÕVEl.


Én is így gondoltaam, csak elsõre kicsit ilyesztõnek tûnt a feladat.. sérülést nem okoznéka lovamnak. De az alsót már ki is ütöttem, finomra csiszolt rézcsõ, zsír, átlós ütések. 3-ra eltaláltam az erõsséget is, megmozdult, figyeltem, nem ferdül-e el nagyon, aztán fokozatosan csökkentettem az ütések erõsségét, míg kipottyant alul. most megyek vissza a pince hidegébe és folytatom.

kösz a bíztatást

#4962
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
és ez a szakszerü is....
ésszel és ERÕVEl.

#4963
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
vascsõ/rúd-hagyományos kalapács kombo nekem szokott sikerülni. Váz alátámaszt vastag fadarabon, csõ bedug a fejcsõbe és megakaszt a csapágy peremén. A csõ végére meg nagyot ütni. Lehetõleg az egész csapágyházperemen végigmenni körkörösen, vagy átlósan. Türelem!!!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4964
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Alu- ill. mûanyagcsõ-gumikalapács nem jött be. Lehet, hogy a csap.hûtés vázcsõ melegítés segítene+wd-40
Flexxxre én is gondoltam, de a fûrészlap frankóbb. Megyek szenvedek vele.

Kár, hogy festett a váz, különben borszeszégõvel frankón alágyújtanék. Jövõre lepucolom a vázat "natúr" színre.

#4965
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Laza csuklóval.

Egyébként én belülrõl szoktam, de volt egyszer egy kívül-belül flém, és ban meg minden lett a vége, szal ízlés szerint na.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#4966
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
ésszel?

#4967
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nem mivel, hanem hogyan? :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#4968
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
vascsõ, fadarab etc......
ja meg egy kalapács
de flexxel is kilehet...:)

#4969
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Hogyan lehet kiütni a kormánycsapágyat a fejcsõbõl????

Házi praktikákat kérek...

#4970
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 posts
ilyet persze lehet, csak kérdés, hogy akarom-e, hogy a felgyülemlett extra feszültségek miatt egy kényes pillanatban megadja magát ez elõlap v a stucni? venni kell bele egy megfelelõ méretût, ezt meg eladni, ennyi!!!

#4971
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég

Az pont annyi, hogy mivel a belsõ átmérõk nem egyeznek ezért nem 1-1 teljes felületen, hanem csak 2-2 vonal mentén fekszik fel, gondolj bele, ez tiszta greometria.


Helyes meglátás, de szerintem ha elég rugalmas a stucni akkkor "rásimul". Fõleg, ha jól meghúzza a csavarokat. Mindkét eset elõfordulhat, attól függ,h milyen a stucni.

#4972
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 posts

lehet, hogy hülye kérdés, de ahonnan vázat + a kerekeket szerezted nem volt?

amúgy ha van hozzá kapcsolatod Pajti-bá biztos megcsinálja és biztos nem 40 ropi.


Egyelore kiprobalas szinten megy a dolog, ugyhogy egy trekking vazra epitem az egeszet. Kerekeket en epitettem. Van kapcsolatom Pajti bahoz. Megkerdezem tole, hogy mit tudna.

Merida CX500


#4973
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 posts

Sztem legföljebb meg kéne igazítani reszelõvel a stucni peremét, hogy ne harapjon bele a kormányba. Ma a Corratec egyik eladója említette, hogy neki MTB stucnija van... Az a 0,6 mm tényleg nem sok. De mivel piros kosaras...:(


Az pont annyi, hogy mivel a belsõ átmérõk nem egyeznek ezért nem 1-1 teljes felületen, hanem csak 2-2 vonal mentén fekszik fel, gondolj bele, ez tiszta greometria.

#4974
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 posts

Nem akarok igenytelen dolgot. Kell a tarcsafekkonzol is. Az a gond, hogy csak kintrol tudnek normalis merevvillat hozni, ami minimum 40ezer, es az meg csak acel. Akkor mar inkabb egy titan 80-ert.


lehet, hogy hülye kérdés, de ahonnan vázat + a kerekeket szerezted nem volt?

amúgy ha van hozzá kapcsolatod Pajti-bá biztos megcsinálja és biztos nem 40 ropi.

#4975
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts
Sztem legföljebb meg kéne igazítani reszelõvel a stucni peremét, hogy ne harapjon bele a kormányba. Ma a Corratec egyik eladója említette, hogy neki MTB stucnija van... Az a 0,6 mm tényleg nem sok. De mivel piros kosaras...:(

#4976
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
attól függ, hogy milyen anyagból van a stucni. felteszem alu, bár ezek közt is van eltérés, általában rugalmasak.

ha acál akkor is rugalmas, de a tapasztalat azt bizonyítja, hogy inkább hajlik. nameg persze azt vedd figyelembe, hogy az erõsen hajlított és ha a stucni egy bilincs szerkezetéhez hasonlít, (vagyis nem lehet akárhogy kitágítani) akkor a hajlatnál megakad a kormánycsõ....és nem megy bele.

anyag és szerkezetfüggõ, sztem bele lehet tenni.

#4977
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
szerintem MTB stucniba MTB kormány, oútibam eg oúti kormány...vagy nem?

#4978
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts
25,4-es MTB stucniba hiba lenne 26os oúti kormányt rakni? Naon teccik és ebike-on olcsó a Pazzaz XC light... Vagy inkább egy oúti Ritchey Comp? Az a másik verzió... Tudja vki, melyik könnyebb?

Edit: Ehh, piros kosár.

#4979
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 posts
Nem akarok igenytelen dolgot. Kell a tarcsafekkonzol is. Az a gond, hogy csak kintrol tudnek normalis merevvillat hozni, ami minimum 40ezer, es az meg csak acel. Akkor mar inkabb egy titan 80-ert.

Merida CX500


#4980
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
gusztustalan ha csavaros vállba raksz két egyenes szárat
szedj ki egy parasztbájkból egy villát, kormáncsapágyból van olyan amibe belemegy az 1"os is!