Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#4941
GreatVictory

GreatVictory

    vendég

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Tud valaki valamit mondani a Cane Creek ZerosStack 2- rõl. Vásároltam egy ilyen csapágyat, csak nem tudom, mit várhatok tõle. Lehet egyáltalán kis hazánkban kapni ezt a csapágyat? Viszonylag occsóér vettem és tudni kéne, mennyire érte meg.

#4942
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Integrált, félintegrált menetest én még nem láttam, de szerintem nincs is, úgyhogy az felejtõs. Vagy olyan vázat válassz ami hagyományos csapágyat fogad és akkor mehet bele a B+, vagy tényleg nem marad más mint a telócsere. Esetleg nyakcsere a villában, de azt nem ajánlon!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4943
bodza81

bodza81

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Üdv mindenkinek !

A következõ kérdésem lenne, van egy 1" menetes Suntour telóm amit egyelõre meghagynék, vázat cserélnék, ami ugye 1 1/8" kormánycsapágyat tud fogadni. Namármost a Bike+ gyárt olyan "normál" 1 1/8"-os kormánycsapágyat ami fogad 1" menetes villát, viszont félintegráltba nem találtam ilyet, létezik egyáltalán ? Vagy mennyire kompatibilis a normál kcs a félintegrált kcs vázzal, gondolom semennyire ..

Esetleg vmi ötlet, azon kívül hogy cseréljem le a telót is ?

#4944
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Az mitõl lehet, hogy amíg nincs meghúzva a stucni, és úgy húzom meg a kupakot, akkor nem kotyog, és ha utána megszorítom a stucnit akkor megint elkezd kotyogni?


Mert hulladék a stucnikonstrukció, s oválba torzítja a villanyakat, ha megtéped - ilyenkor a stucni igazából ferdén ül fel, s ez szétlazítja (vagy megszorítja) a kormánycsapágyat. Sajnos ezt egy módon tudod kivédeni, feltételezed, hogy ez fog történni, s a stucnicsavar megtépése elõtt egyrészt a torzulásnak átellenes irányba terheled (azaz általában lefelé, mert fölfelé szoktak elállni - amit észrevehetsz a kormánycsapágy porsapkájából - azaz elõl van egy pici hézag (átvilágít rajta a lámpa), hátul meg nincs), másrészt ne úgy húzd meg a stucnicsavaraokat, hogy elõször az egyiket, utána a másikat, hanem fokozatosan haladj mindkettõvel. (ha egycsavaros megoldásod van, megszívtad, az egy elvi hibás konstrukció, sosem lesz jó)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#4945
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Ok, megnézem majd, remélem nem kell az egész fejacsapágyat kicserélni.

#4946
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Húzz egy picit többet elõtte a kupakon, mint ahogy kényelmes lenne.Hátha...

#4947
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Az mitõl lehet, hogy amíg nincs meghúzva a stucni, és úgy húzom meg a kupakot, akkor nem kotyog, és ha utána megszorítom a stucnit akkor megint elkezd kotyogni?

#4948
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
a fejcsövet ahova beütöd a csészét. elegánsabb megoldás pedig az összesülés gátló, de jó a zsír is.

#4949
tamaspc

tamaspc

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
De fsa pig dh pro kormánycsapágynál mit zsírozzak? Ott ugye nem kell semmit csak ráütni a vázra és kész?

#4950
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
be kell
hogy utánna ki is tudd könnyen szedni...
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#4951
tamaspc

tamaspc

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás

a berakás már macerásabb. Most jöhet a sablon szöveg, hogy vidd szervízbe, de otthon is megvalósítható a történet. Ahogy írtad az úgy jó, csak a csészéket külön-külön kell beütni, tehát váz alátámaszt, fejcsõre rárak a bezsírozott 1ik csésze, arra fadarab és próbálni mrõlegesen tartani a fejcsõvel miközben erõs magabiztos ütésekkel betessékeled a vázba a csészét. itt is célszerû átlósan próbálkozni. Ésszel és ismét türelem.



Szóval akkor be kell zsírozni a csészét? Mert vhol azt olvastam nem kell.

#4952
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
olvasgatom ezt a betétel dolgot és pont most aktuális nekem is egy korm.csapi beveres.

Életemben vagy 20-30 szor már biztos tettem be vettem ki kormcsapit házilag szóval nem gáz..de most találkoztam eg yolyan 1"os villanyakkal hog y nem akar az istennek se rámenni az 2 féle kormcsapágy alsócsésze amivel összszerelném..mintha tul vastag lenne...
pedig tutko 1"...szal mert egy másik csésze rámegy csakhát az ahoz tartozo a kormcsap eg yhullaytár....:(
ötlet??
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#4953
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
marha sépci szerszám kell hozzá: min 10-es menetesszár, két anya, két alátét, két kifúrt fadarab

#4954
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Ehhez eredetileg nem létezik ilyen spéci behúzó szerszám? Mintha láttam volna valahol... mondjuk amilyen barbár szervizek vannak, már semmin nem lepõdök meg.
Nem vitatom a módszer helyességét... gondolom, vasparipába az oldszkúúl menetes csészét beverni sem jár nagyobb kockázattal...

Tényleg, tud valaki nagyon príma 1 1/8"os menetes fejcsapit (lehetõleg olcsóbbat, mint a Chris King, vagy más már nem foglalkozik vele) Mondjuk most DX van, amit elég nehéz szétverni...



#4955
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Kész. vééégre. tök ügyes vagyok. meg ti is... ügyesek vagyunk. csak szegény szerelõknek nem lesz keresetük belõlem...legfeljebb a sznob gyökerekbõl, akik félpercenként rohangálnak hozzájuk... de ez off

na kellemes telelést

#4956
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
és elrontani nem lehet, csak ha elferdül ne üsd tovább ferdén! egyenesités, vagy újrakezdés)!
minden mást szabad

#4957
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
a berakás már macerásabb. Most jöhet a sablon szöveg, hogy vidd szervízbe, de otthon is megvalósítható a történet. Ahogy írtad az úgy jó, csak a csészéket külön-külön kell beütni, tehát váz alátámaszt, fejcsõre rárak a bezsírozott 1ik csésze, arra fadarab és próbálni mrõlegesen tartani a fejcsõvel miközben erõs magabiztos ütésekkel betessékeled a vázba a csészét. itt is célszerû átlósan próbálkozni. Ésszel és ismét türelem.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4958
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én nem szoktam alá tenni semmit
fa lap alulra, ahol nincs csésze, rátenni a fejcsüvet ttetejére csészét, még egy falap, és kalapács. mindnképpen csak egyenesen mehet be, ha ferdül akkor ujra...

majd fordtva is. figyelj, határozottan, erõset és sima ügy;)

#4959
vendég_kerekeske_*

vendég_kerekeske_*
  • vendég
Meg is vagyok. Az új berakásánál: deszka-csésze-fejcsõ-felsõ csésze-deszka-kalapács? reggelire kész a szendó... :) És a lényeg: Alu vázba megy, alu csap.csésze. kell alá valami? zsír pl?

#4960
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
felsõt is igy.. pl a mátrixbullitomból nem akart kijönni(igaz hajnali egykor csináltam, idegrohammal)


egy fejszével toltam kalapács helyett, csak nem volt elég kezem.
:D

szervzben is igy csinálják, szal elrontani nagyon nem lehet, baja se tud lenni ám! ésszel, érzékkel