Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#4841
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
elvileg a pike-n is egy 6mm-es menetszár PONT belevaló abba a lyukba, a menetébe....
gondolom ott is.

#4842
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
egyébként sem ütném végig a nyakon a rózsát. az olyan topis megoldás :) meg egy 66-nál vagy z150 elég nehezen kivitelezhetõ. tényleg azoknál csak diót vagy rózsát tudsz használni vagy létezik olyan headlock ami belemegy abba a pici lukba alul? vagy ott még a menetesszár se nagyon fér el?

#4843
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
ez csak akkor jó ha tudod hogy változó falvastagságú:D

én nem tudtam:-)

de aztán megoldottam, szétfúrtam az egészet és darabokban kiesett
Autist Team:)



#4844
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
miért?
fogsz egy csavarhúzot. 2 nyelvecskét behajlítassz, megfordítod a villát fejjel lefelé, és HOPP a körmös dió már ki is esett onnan. mindenféle teló roncsolás nélkül.
nem mindig a középkori módszerek a nyerõk ám...

#4845
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
mondjuk azért egy változó falvastagságú alu nyakból kiütni a rózsát embert próbáló feladat......:-)

ordítós-toporzékolós, amint ellepi a vörös köd az agyadat:D

headlockkal nem lehet baj, az benne a jó
Autist Team:)



#4846
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
ha nagyon zavarja az vevõt, hogy "gyengíti" lol a teló nyakát akkor majd kiveszi a rózsát :) a headlock talán jobb mert a. ki lehet venni b. én már téptem ki rózsából a menetes részt, ami azért a headlocknál nem egy gyakori eset ;) senki nem mondta hogy nem jó, de érdemben nem jobb mint a rózsa vagy a dió.

#4847
Rollin Limp

Rollin Limp

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts
Nem vágom ,hogy akkor miért nem jó a headlock .

#4848
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,349 posts

Hi!
Szerintetek melyik a jobb a headlock vagy a csillag?
Ki melyiket használja illetve ajánlja ?
köszi


Mintha tegnap még nem sokat tudtál volna a témáról, ma meg már...:wtf:

Szerintem a headlock ,sokkal biztonságosabb és egy csillag/dió kombináció 50g egy headlock meg 80g mint már mondtam :]És ez nem nagy különbség súlyban és árban sincs túl sok.Meg könnyebb eladni a villádat úgy ,hogy max a villanyak van levágva és nuku rózsa a villanyakban ,ami meggyengítené



#4849
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
a rózsa gyengít? egy rendes headlock 80 g? az semmire se jó csak mondhatod magadnak hogy "dehát volt, nemtom miért tört be az orrom, és hullottak ki a fogaim"
:P
:o

#4850
Rollin Limp

Rollin Limp

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts
Szerintem a headlock ,sokkal biztonságosabb és egy csillag/dió kombináció 50g egy headlock meg 80g mint már mondtam :]És ez nem nagy különbség súlyban és árban sincs túl sok.Meg könnyebb eladni a villádat úgy ,hogy max a villanyak van levágva és nuku rózsa a villanyakban ,ami meggyengítené :)

#4851
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
mondjuk egy combosabb szárral (8-10-es) ellátott headlock vmilyen szinten merevíti a szimplavállasok nyakát, amik ugyebár azért hajlonganak picikét. de azért egetrengetõ különbséget nem fogsz észrevenni, az tény.

dig: az nekem volt, okéééés? ;)

#4852
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Nekem is csak azért van mert nem volt rózsa a villához ez meg volt, de ezerszer inkább rózsa, mint hedlok.
Monstában is rózsa volt és nem volt kolbász:)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4853
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
+ ezersok súly, ami ugye dh-nál halál..(mint megtudtam a grammániás topikban mikor beuralta pár dh-s:p:o)
régen én is használtam kisvilláknál, boxxinál semmi értelme, a felsõváll a headlock kb. az vette át a szerepét. tartja a kcs-t össze, és összeköti a becsúszó által a kcs-t az alsóvállal.


húsevõ: minimális mértékben merevíti, de inkább tisztább szárazabb biztonságosabb érzést az ad, hogy ha tudod hogy törik a villa, akkor nem esik ki a helyérõl, mert a headlock megtarjta, sõt épp ezért nehezebben is törik ki nyakból. így tudod, hogy elkerülhetsz egy irgalmatlanul nagy föld/beton/lépcsõ letüdõzést, ha el találna szállni a teló.

#4854
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,349 posts
Ezt a nyakmerevítést akkor sem értem. Egy pár mm vastag rúd sztem nem nagyon merevít semmit. Max nem a dió feszíti a nyakat belülrõl...

#4855
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
hozzátenném, hogy duplavállas villánál nagyjából jelentõsségét veszti, hogy headlockot használsz-e. a nyakat nem merevíti, mivel a két becsúszó sokkal nagyobb merevséget kölcsönöz. a rögzítés is erõsebb, hiszen a felsõ váll csavarjai kiegészítik a stucni csavarjait. ha neadjisten integrált stucnit használsz akkor az már el sem tud fordulni mondjuk egy esésnél, de a sima is elfordulhat és újra tudod állítani, hiszen a felsõ váll még mindíg egyben tartja a kormánycsapágyat. összerakás után tehát maximum akkor van jelentõssége, ha valami eloxált azonic cuccod van, mert az nagyban fokozza a májerfaktort ;)

#4856
Rollin Limp

Rollin Limp

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts
Hi!
Én tuti headlockot veszek ,hiszen nem cécózok ,hanem inkább freerideot szeretem.
Monsterrel meg Big Hittel nem hinném ,hogy túl sokan cécóznak :))))))

#4857
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts
de neked jó egy 100 Ft-os cucc is, és az tutira van mindenhol...
ilyen neveken kérheted: csillag, körmös dió, rózsa

így néz ki (ennek az alsó felén lévõ körmös csavar...)
Feltöltött kép

#4858
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
~2000ft lehet

nemtom, kb egy éve vettem 1500-ért, azóta lehet hogy picit több
Autist Team:)



#4859
Rollin Limp

Rollin Limp

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts
És kb. mennyi egy ?

#4860
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
kb bárhol

gyapinál biztos, margithíd budai hídfõjénél, én ott vettem
Autist Team:)