Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#4821
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Szerintem van vagy 30 ilyen gép de inkább 40 és a kcs nem örök életû darab(kivéve ha ck:)) szóval tényleg lehetne behozni párat elfogyna az..
Ilyen van igen, láttad;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4822
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
szerinted hány fajta 1,5-es vázat forgalmaznak itthon a cannondalen kívül? ;) tényleg malinál próbáltad? jó én se gondoltam komolyan.

edit: j mindíg gyorsabb :)

dig: neked ilyen van?
Feltöltött kép

#4823
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
De, bizonyára, nemtom, én csak érdeklõdtem, hogy kb mennyi lehet.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#4824
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Keveset nem lehet hozni? Amugy van par ;) Sok kis Kancso, Wheeler Wasp -ok, Mongoose Fairlane, Foes, Yeti, B1 es meg par. De ha mar forgalmaznak 1.5 -os vazat, azert illene egy 10 darab 1.5 - 1 1/8 kcs -t is hozni, nem hiszem hogy olyan nagy teher lenne szegenykeknek ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#4825
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Hány darab 1.5-ös gép van az országban?

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#4826
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Sebaj, akkor legfeljebb megrendelem. Meg jo hogy senki nem forgalmaz ilyesmit. Minek is...
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#4827
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Nincs itthon semmilyen szûkítõ, csak rendelni tudsz:(
Nekem van de ugye a vázban:)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4828
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Ganyolni semmikepp sem szeretnek, o pedig ganyolt :D

Szoval esztergalt kozdarab, meg kolasdoboz meg hasonlo okossagok nem erdekelnek.
Hogy tiszta legyen a dolog, valami ilyesmit keresek itthon:
http://cgi.ebay.de/R...1QQcmdZViewItem

Ha nincs, akkor megrendelem kintrol, nem olyan nagy dolog, csak nem akartam ezert rendelgetni.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#4829
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts

Lehet itthon kapni olyan kormanycsapagyat, ami 1.5 -os vazba valo, es 1 1/8 -os villahoz? Vagyis leszukitit a fejcsovet a villahoz. Esetleg valakinek hasznaltan?


errõl kala tuti tud mesélni mert a Carbon DHt belerakta a geminibe valahogy

#4830
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,218 posts
Itthon sztem felejtõs. Régen talán Yasec csinált valami ilyesmi szûkítõt a headshock villák helyére.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#4831
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Lehet itthon kapni olyan kormanycsapagyat, ami 1.5 -os vazba valo, es 1 1/8 -os villahoz? Vagyis leszukitit a fejcsovet a villahoz. Esetleg valakinek hasznaltan?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#4832
Rollin Limp

Rollin Limp

    vendég

  • fórumtag
  • 36 posts
igazad van ggx :] mindenképpen el kell vinnem szervizbe...... .De sztem jól össze lett rakva kormánycsapi ,semmi bajom sincs vele ,de úgy ,hogy semmi sincs benne még jó ,hogy kotyog :]

#4833
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,613 posts

de aztán megoldottam, szétfúrtam az egészet és darabokban kiesett


ez okosan hangzik... :D

Rollin Limp: szerintem ha nem igazán vágod a témát, és otthon szerelgetsz monster telót és hasonló dolgokat össze úgy, hogy mondod hogy lötyög a kormánycsapágy, pedig te semmivel össze sem húztad....hááát...szerintem inkább vidd szervízbe, ott összerakják rendesen, és nem fog az arcodba állni a bicikli, az elsõ sulilépcsõ ugráskor...

#4834
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
nem mintha a headlock tartana bármit is, mer hogy a stucni tart mindent;)

#4835
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
azaz:) nehéz. headlock persze jo ha cserélgeted de a cserélgetés az ugy néz ki hogy mész 1 évet egyel, majd rádjön és mész hirtelen egy másikkal 2 évet.
amúgy egy hosszabb csavar is megoldás körmös diónál:) és csak extrémkedésre van sok értelme, amugy csak pluszsúly:)

#4836
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
headlock nehéz. nemkell :)

#4837
DeviatE

DeviatE

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
nem igazán jellemzõ, tudom, de valahol azt olvastam, hogy ha az ember cserélgeti a stucnit, vagy variálni akar a magassággal elöl, akkor a headlock jobb, rugalmasabb megoldás a fix diónál.

nekem idáig karmos dió volt, de most headlock lesz, mert "tisztább" megoldásnak gondolom.

egyébként meg majdnem mindegy...

#4838
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Az esztergas embernek mindegy mennyit szed le az anyagbol, gyari meg biztos nem jo bele. Hercehurca nincs, hamar elkeszul egy ilyen, nem valami bonyolult :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#4839
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
thez: azt híjják az rs-nél integrált headlocknak

vole: most a gyáriakra gondoltam, mert esztergáltatni ugye mindent lehet, ha megvannak a kapcsolataid ;) ez a kettõ van azt hiszem ami ilyen betétcsöves megoldást használ, gondolom nem variáltak túl sokat. nem emlékeztem mekkora a luk, mert csak futólag láttam, de akkor ezek szerint végülis lehet. kérdés, hogy megéri-e a hercehurcát? :rolleyes:

#4840
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts

egyébként sem ütném végig a nyakon a rózsát. az olyan topis megoldás :) meg egy 66-nál vagy z150 elég nehezen kivitelezhetõ. tényleg azoknál csak diót vagy rózsát tudsz használni vagy létezik olyan headlock ami belemegy abba a pici lukba alul? vagy ott még a menetesszár se nagyon fér el?


Nem olyan pici az. Csak a pontossag kedveert lemertem, egy 14-15 milis csobe siman lehet olyan talpat esztergalni egy headlocknak amibe belemegy egy hosszu csavar, anelkul hogy veszesen vekony lenne a falvastagsag.
Ugyan 66 -ot mertem, de szeritnem a Z150 -nek sem kisebb a nyak aljanak belso atmeroje.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!