Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Please log in to reply
6413 replies to this topic

#4801
DeviatE

DeviatE

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
hehe, ez igaz. de akkor sincs... ;) pedig kerestem is neked.

#4802
Saud

Saud

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
DeviatE! Az elsõfékcsõ átmegy a villanyakon. A hátsóhoz kell a rotor, mint a bowdenes fékeknél.

#4803
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
control tech kormányról mi a vélemény? régen elég kult márka volt, de most?
ráadásul scandium. az okosabbak felvilágosíthatnának,hogy mennyire bízhatok benne.
köszi

#4804
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
úgyemlékszem mintha létezne ilyen hidraulikus rotor.

#4805
DeviatE

DeviatE

    vendég

  • fórumtag
  • 52 posts
szerintem ilyen állat pedig nincs.... :)
vagy nem kell elsõfék, vagy pedig a villanyakban megy a vezeték.
nem tudom elképzelni hirtelen a hidraulikus rotort, de persze minden lehet...

#4806
Saud

Saud

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 posts
Sziasztok,
látott már valaki olyan fejcsapágyat ami úgy mûködik mint egy rotor(bmx) csak olajos fékhez való?!Tehát: az olajosfékrendszerbe be van "kötve" a korm.csapágy zárt, olajban futó egysége!!!Valószinûleg a csapágyak nem a fékolajban futnak ..... vagy nemtudom. Lehet 25 kormánypörit nyomni vele :)

#4807
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts
A kormányszár belsejében levõ hosszú csavart tényleg vissza kell rakni, betekerni 1-2 fordulatot, és izomból ütni. Belül egy ék van, aminek szét kell csúsznia. Ha a kormányszár kijött, akkor csak a külsõ bazi nagy anyákat kell levenni, és alul kiesik a villa.
Kormányszáraknak szokása nagyon megszorulni... ha nem nagy kár érte, fûrészeld el.

#4808
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 posts

biker: ha ez a feladat gondot okoz, akkor lehet hogy jobban teszed, ha elviszed a gépet egy szervibe.

Fõleg ha majd össze akarod rakni.
Ha nem húzod meg rendesen az ék csavarját akkor elfordulhat , de akár a kezedben is maradhat a kormány!

#4809
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,280 posts
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
biker: ha ez a feladat gondot okoz, akkor lehet hogy jobban teszed, ha elviszed a gépet egy szervibe.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#4810
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Valszeg menetes (A-Heades-en nincs "nagy csavar"), és valszeg össze van rohadva. WD-40-nel áztasd, vagy vmi hasonló monyóval, és próbáld vhogy kiütni. A kormányszár kijön a villanyakból? Mert akkor az ékes vége van berohadva a nyakba, és hiába tekered ki a csavart, nem mozdul el az ék.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#4811
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 posts
Ha menetes rendszert használsz akkor húzd ki a villanyakból a kormányszár rúdját, ha nem megy akkor üss rá valamivel a kormányszárra mert meg van szorulva. Ezutánn le kell csavarnod egy villáskulcsal a kormánycsapi ellenanyáját (ha még nem tetted meg), utánna a kónuszt kézzel leszeded , ekkor már ki tudod venni a villát. Ha meg véletlenül A-heades akkor meg elég gáz hogy beütötted a csavart ...

#4812
BikerH8

BikerH8

    vendég

  • fórumtag
  • 11 posts
Hali!

A segítségeteket kérném. A helyzet a következõ: van egy törött vázam, amit már ki akar dobni az egyik õsöm, de van benne egy nagyon jó kormányrúd meg kormány +villa amit semmiképp nem tudok leszedni róla.
A középsõ hosszú csavart már kicsavaroztam, meg a váznyak felett közvetlen levõ szélest is, de nem jön szét. Egy ismerõs azt mondta hogy rakjam vissza a csavart és üssek rá kalapáccsal hogy kilazuljon de semmit nem ér mert a csavar beleesik tövig.
Valaki légyszi írja meg hogy hogyan tudnám szétszedni.

#4813
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

A WTB kormánycsapágy tényleg "FSA féláron"??? mert nem to mmelyiket válasszam.


Valaki tudna ebben nekem segíteni.

#4814
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Nofene, már a hirdetéseimet se tudom elég yól eldugni:P
Kimaradtak a költségvonzatok; acélnál kb a munkadíjjal kell számolni, az egész max 1-2e, alu esetén sincs több 2500-nál, bár ez függ attól is hogy milyen drága anyagot vesz az ember.
Az Altrix kiskerára meg olyan 5e körül lehet.

#4815
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
NNa, akkor a kétkedõk és érdeklõdõk számára tegnap lõttem pár képet...

Feltöltött kép

Az elsõn még az eddigi állapot figyel, Altrix kcsapi, Coda stucni, sima ügy.
(no meg kivehetõ rajta h Hayesnek tényleg elég nyomorék, C alakú adapter kell..)
Mellette a lényeg, a két újragyártott gyûrû, gondolom így egyértelmû a kép alapján, h miért lesz ez ilyen böszme nehéz, ha nem aluból csináljuk :(
(kb 750g olyan többlet van a gépen, amit 5e-bõl le lehet ugrasztani 1 kis idõ ráfordításával )
A csapival nem kell variálni semmit, lényegében ennyivel kompatibilissá válik a gép mindkét szabvánnyal.A külsõ tömítéseket ugyanúgy lehet tovább használni, a belsõ, villanyak felölieket nem, de kis utánajárással az is megoldható lenne.Azt mondanom sem kell, hogy nem kotyog és nem szorul.
1 bibi van/volt, az utolsó képen látható talán; a 01-es villánál még nem számoltak különösebben az új szabvánnyal - így a vállak ejtése ill. a fejcsõ/csapágy szélessége együttesen problémás, ha nem rakok a felsõ váll alá 1 alátétet,akkor elöbb ér hozzá a kcsapi szélénél, mint mielõtt felfeküdne rendesen a nyakra.

Feltöltött kép

Kompletten.
Jelenleg még Altrix minden, de van egy alacsonyabb építésû CaneCreek is, és amennyiben 1x valamikor Zap darabja alapján meg tudom csinálni, még lentebb kerül a kormány.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx apróba vagy privátba légyszíves

#4816
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
A WTB kormánycsapágy tényleg "FSA féláron"??? mert nem to mmelyiket válasszam.

#4817
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
A villával ténylegesen érintkezõ alsó és felsõ gyûrût (nemtom a nevüket,bocs')
kell legyártatnod ugyanolyanra,csak értelemszerûen szûkebb belsõ résszel.Ez acél esetén hatalmas súlytöbbletet jelent,célszerûvel szánni rá 1 kis pénzt és megcsinálni yóféle aluból,ha lesz idõm,én is nekiállok a dolognak.
Hogy ez mennyire gányolás,azt mindenki maga döntse el,én egy kis plusz súlyt vesztettem a dolgon,meg kimaradt 1,a villanyakat körbeölelõ gumi tömítés,amit megcsináltathattam volna, csak nem akartam túlbonyolítani a dolgot.


Mondjuk ha van olyan,ahol 2 szettet adnak hozzá és így megválaszthatom h 1.5 vagy sima villával használom,az érdekelne..

#4818
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Mindegy, valszeg rendelek kintrol. Akinek kell az szoljon, es akkor rendelek egyszere tobbet. Hirtelen szamolassal kb. 12e lesz.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#4819
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10,884 posts
Ha rendelnének is, dupla áron adnák merthogy "kuriózum" és azt nagyon sokért el lehet sózni mert rá vagy szorulva..
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#4820
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,507 posts
hát meg mennyibe kerül egy ilen? nemhiszem, hogy sokba...azon kívûl a polcon eláll, késõbb meg csak több 1,5ös váz lesz...:/
Van állásom...:bananadan