Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sportfotózás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
62 hozzászólás a témában

#21
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
sysspo (illetve bárki aki csinált már ilyet): egy ilyen rendezvény fotózásánál ahogy írtad többezer kép készül. Hogyan rendszerezitek / dolgozzátok fel õket?
Gondolom jpeg-be fotóztok, a raw feldolgozás nagyon sok idõt venne igénybe. Milyen felbontással készülnek az eredeitiek? Vágjátok õket? Valami korrekcióra van idõtök vagy úgy kerülnek fel, ahogy kijöttek a gépbõl? A vízjel saját eszközzel, vagy valamilyen "gyári" megoldással (PS batch, Picture Shark, stb...) kerül fel?

#22
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Visszavonom korábbi beírásomat: mégis volt értelme ennek külön topikot nyitni! :D
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#23
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Sysspo: ha egy versenyen kint vagytok standdal, ott meg lehet venni azonnal a régebbiekrõl készült DVD-ket? Esetleg a honlapon errõl is lehetne majd valami. Mikor, hol lesztek stb.


Most beszéltem a fejlesztökkel és a honlap kb. 2 hét múlva lesz kész. Azon minden info rajta lesz. DVD-t ( korábbiakat is ) a standon meg lehet nézni és vásárolni.

Az meg nem kicsit idegesítõ, s rombolja a látványt. Mondjuk valamit, valamiért. Azért szolid legyen, mert máshogy éppen az ellenkezõ hatása lesz a profitra. Pl ha kitakarja a fél arcomat, hogy dönthetném el, hogy rendeljek-e?


Elég transzparens lesz ahhoz, hogy lásd az alatta lévö képrészleteket is.

Ácsi, de az a szervezõkre vonatkozik és nem - velük semmilyen kapcsolatban álló - külsõs fotósokra.

back to the main line


A legtöbb eseményen a fotósok 99,9%-ának semmi köze a szervezökhöz. Mint akreditált ( ha szükséges ) vagy egyszerüen ott fotózó profi azt csinálok az anyaggal, amit akarok. Kivétel persze, ha az eseményt valamely ügynökség megvásárolta.

#24
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Egyébként - a versenyekre való nevezési lapon MINDIG ott figyel, hogy szerepelhetsz fotón, s ezért ellenszolgáltatást nem kérhetsz.


Ácsi, de az a szervezõkre vonatkozik és nem - velük semmilyen kapcsolatban álló - külsõs fotósokra.

back to the main line

#25
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Az meg nem kicsit idegesítõ, s rombolja a látványt. Mondjuk valamit, valamiért. Azért szolid legyen, mert máshogy éppen az ellenkezõ hatása lesz a profitra. Pl ha kitakarja a fél arcomat, hogy dönthetném el, hogy rendeljek-e?


Arról ne is beszéljünk, hogy talán az egyén fotózása mintha felvetne valami személyiségi jogokat... mert ugye nem tömeg.


Egyébként - a versenyekre való nevezési lapon MINDIG ott figyel, hogy szerepelhetsz fotón, s ezért ellenszolgáltatást nem kérhetsz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#26
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
Amíg lesznek olyanok akik lopnak addig teljesen midegy hogy mivel véded a tulajdonod. Engem ez egyáltalán nem lep meg (sajnos) kishazánkban. De ez már egy újabb topik és egyáltalán nem erre a szájtra való.
Bill-ékrõl olvastam, hogy miért ennyire egyszerû a windows védelme: ha túlságosan megnehezítenék, rengeteg felhasználót elveszíthetnének, ami messze nem éri meg nekik. Inkább legyen a világon sokx feltört rendszerük mint sem! Persze õk megengedhetik...
Sysspo: ha egy versenyen kint vagytok standdal, ott meg lehet venni azonnal a régebbiekrõl készült DVD-ket? Esetleg a honlapon errõl is lehetne majd valami. Mikor, hol lesztek stb.

#27
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Remélem ti nem akarjátok ekkorába feltenni majd a képeket. :)


Nem, ezek a miniatürök nekem soha nem voltak szimpatikusak. Egy áttetszö vízjel lesz a képek közepén de csak az akcióképeknél.

#28
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
a Gardán ez a cég készített fotókat:
http://www.marathon-photos.com/

ott rajtszám alapján kereshetsz, de csak egy 265x180-as képet kapsz, a közepén egy bazinagy vízjellel. Elég profinak tûnnek, a világ minden táján fotóznak versenyeken, gondolom ez a megoldást vált be nekik hosszútávon.
Feltöltött kép
Ez nyilván csak arra elég, hogy megnézd, tényleg te vagy a képen. A Systemsport képei között tök jó most nézelõdni, a verseny hangulatát felidézni, arra ezek a "bélyegek" teljesen alkalmatlanok. Remélem ti nem akarjátok ekkorába feltenni majd a képeket. :)
Az árak megintcsak megérnek egy pár szót... 20x30as nagyítás pl. 15EUR. Lehet rendelni a verseny logójával,a kiválasztott képpel keretben, és a célidõvel ellátott "Certificate"-et, ami szép emlék lehet, talán érdemes lenne ilyeneket is csinálni, gondolom lehet rá szoftvert írni.
Hát így megy ez külföldön, én összeteszem a két kezem, ha sysspo-ék vállalkozása hosszútávon életképes lesz, mert mi csak nyerhetünk vele!

#29
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás

...De minek panaszkodnék, amikor emberek akciófotót akarnak készíteni a versenyen mobiltelefonnal...


:D és egyben :(

totál így van sajnos...

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#30
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Egyetértek azzal, hogy amit felteszel a netre, az veszett fejsze nyele. Szerintem a vízjelet középre érdemes tenni, és felesleges a 640 X 480 méret. Legalábbis, ha az a cél, hogy vki megvegye a képet.
Alapvetõen engem is az zavar, ha valaki felhasználja a képemet. Aki magának elmenti, arra áldásom, csakhát szomorú, hogy az országban nincs igény a minõségi fotókra. De minek panaszkodnék, amikor emberek akciófotót akarnak készíteni a versenyen mobiltelefonnal...
Ausztria, Kenguruk földje!

#31
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Visszatérve a fotókra:
Komoly, külföldön üzemelõ (nem sport témájú) képügynökséget üzemeltetõ ismerõs szerint csak egy komoly méretû, a kép nagy részét lefedõ, áttetszõ vízjel érhet valamit.


Azt hiszem a mai naptól kezdve át is térek erre. A bíztatást pedig köszönöm!

Úgy látom én elég különleges madár vagyok abban a tekintetben, hogy minden software jogtiszta a gépemen. Vonatkozik ez a 20 és a 6000 eurósra is. Pálcát különben nem török senki fellett aki nem így jár el. Olyan ez, mint a dopping az élsportban. Mindenki csinálja.

#32
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
:offtopic:
Menjetek a számtech topikba szoftverrõl vitatkozni!
"In idem flumen bis non descendimus"

#33
Sunshine

Sunshine

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

OFF
Min kell szívni? NOD32 havonta frissítve legális és free, nem kell fizetni érte. Total commander indulásnál rákérdez, hogy 1-2-3, ennyi veszõdés meg nulla erõfeszítés, és free marad. Szinte mindenre van free alternatíva, lásd zOrg.
Ha egy programnak az idõkorlátos, vagy funkciókorlátios verziója is megteszi nekem, akkor azt fogom használni, szintúgy, mint a cd-re elarchiválós akár 640x480, vagy 800x600 képet, ami egy darab emléknek elmegy. Akár jobbklikk, akár nem, ha egyszer azt mutatja a neten, azt bizony el is rakom.
Arról ne is beszéljünk, hogy talán az egyén fotózása mintha felvetne valami személyiségi jogokat... mert ugye nem tömeg.
ON


Közterületen bárki fotózhat, aki közterületen tartózkodik, annak számolnia kell azzal, hogy lefényképezik. Személyiségi jogot nem sérthet, akkor, ha a képrõl nem derülnek ki egyéb adatok - pártállás, szexuális szokások, vallás, stb. - márpedig, aki a versenyen jelen van az vállalja, hogy õ bringázik és egyébként ne viseljen a pólóján, vagy a mezén az "érzékeny adatokra" utaló jeleket (meleg, neonáci, stb.).

#34
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

OFF
Min kell szívni? NOD32 havonta frissítve legális és free, nem kell fizetni érte. Total commander indulásnál rákérdez, hogy 1-2-3, ennyi veszõdés meg nulla erõfeszítés, és free marad. Szinte mindenre van free alternatíva, lásd zOrg.
Ha egy programnak az idõkorlátos, vagy funkciókorlátios verziója is megteszi nekem, akkor azt fogom használni, szintúgy, mint a cd-re elarchiválós akár 640x480, vagy 800x600 képet, ami egy darab emléknek elmegy. Akár jobbklikk, akár nem, ha egyszer azt mutatja a neten, azt bizony el is rakom.
Arról ne is beszéljünk, hogy talán az egyén fotózása mintha felvetne valami személyiségi jogokat... mert ugye nem tömeg.
ON

Én arra gondolok, mikor letöltessz egy fullos avg-t, és utánna crakkeled, majd szívsz mikor meghal, lejön a crakkel a vírus, mégis kódot kér...stb..
AVG-bõl is van free.
Maratonon bárkit fotózhatsz, mert a nevezéssel elfogadod, hogy a rendezvényen készülhet rólad fotó, videó...stb

Thread: nem is mondtam, hogy nem használok crackelt progit...de itt az alap téma még mindig 500 HUF!

#35
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

Mindenkinek más a véleménye, nekem az, hogy amiért megdolgozik valaki, azért fizessen, ha kell neki, még ha saját célra is.



es a PS ugye mikent is jon letre?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#36
thread

thread

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás

Total commander indulásnál rákérdez, hogy 1-2-3, ennyi veszõdés meg nulla erõfeszítés, és free marad.

Ha elolvasnád mi van kiírva az 1-2-3 felett, akkor rájönnél, hogy 1 hónap után már nem legális a program használata! Azaz ugyanúgy lopás mint a feltört PS, a szerzõi jog alatt álló képek letöltése...
Persze ez mind free a te felfogasod szerint.

A kerékpár tolvaj szerint, pedig a kint felejtett kerékpár a free. Hát ott volt, és nem állt mellette senki.

#37
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Visszatérve a fotókra:
Komoly, külföldön üzemelõ (nem sport témájú) képügynökséget üzemeltetõ ismerõs szerint csak egy komoly méretû, a kép nagy részét lefedõ, áttetszõ vízjel érhet valamit. Flash szájt nehezebben kezelhetõ, drágább, hasonló módon "kilopható" belõlük bármi(!) - ráadásul a keresõoptimalizálás full flash szájt esetében elég nightmare. Szerintem.

Kellene már egy ilyen csapat, mint Sysspo-éké. Hajrá.
"In idem flumen bis non descendimus"

#38
thread

thread

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás

Te hallottál már hírbõl is szerzõi jogokról? nem hiszem...

Gondolom nem zárod otthon a ház ajtaját, úgy sincs joga bemenni idegennek...
A kerékpárodat is kint mered hagyni az utcán. A Tied, más nem viheti el...

Persze sántít a dolog, mert Te is használsz "lopott" programot. (Azokat is védi szerzõi jog!)
Mivel sosem vennéd meg pénzért a PS-t, ezért úgy állsz hozzá, hogy nem károsítasz meg mást. Legalábbis nem közvetlenül.
Aki letölti a képet (kis felbontásba), az sem károsítja meg a fotós, mert pénzért nem kell neki.

A szerzõi jogok manapság arra jók, hogy egyes ügyvédek, jogvédõ cégek halálra keressék magukat.

#39
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Lehet, hogy ezért is eredeti a vírusirtóm otthon, mert nem sok pénz, és nem kell szívni, meg a total commander is.


OFF
Min kell szívni? NOD32 havonta frissítve legális és free, nem kell fizetni érte. Total commander indulásnál rákérdez, hogy 1-2-3, ennyi veszõdés meg nulla erõfeszítés, és free marad. Szinte mindenre van free alternatíva, lásd zOrg.
Ha egy programnak az idõkorlátos, vagy funkciókorlátios verziója is megteszi nekem, akkor azt fogom használni, szintúgy, mint a cd-re elarchiválós akár 640x480, vagy 800x600 képet, ami egy darab emléknek elmegy. Akár jobbklikk, akár nem, ha egyszer azt mutatja a neten, azt bizony el is rakom.
Arról ne is beszéljünk, hogy talán az egyén fotózása mintha felvetne valami személyiségi jogokat... mert ugye nem tömeg.
ON

#40
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Rémlik valami, a nyomtatott sajtóban dolgozom. Persze engem a kiadók fizetnek ki és nem az olvasók utalgatnak egyenként.


Akkor minek írsz hülyeséget?