Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sportfotózás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
62 hozzászólás a témában

#1
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Hát én úgy vagyok vele h inkább bringázok, mint fotózgatok... :D
De mondjuk saját magamat nem is tudom, max ha arra adódik megkérek vkit, csak egyszer már összetört egy fényképezõm, haverok jóvoltából....


Konkrétabban itt arról van szó, hogy nem Te fotózol, hanem TÉGED fotóznak le akció közben a profi fotósok. Õket tessék megbecsülni jól!
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#2
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Hát én úgy vagyok vele h inkább bringázok, mint fotózgatok... :D
De mondjuk saját magamat nem is tudom, max ha arra adódik megkérek vkit, csak egyszer már összetört egy fényképezõm, haverok jóvoltából....



nem olvashattam én ezt egy-két napja ? ismerõs a szöveg

amúgymeg [fejrenagyotcsapós szmájli]

#3
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
loool:) nagyon paff--

#4
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
köszönjük szépen, hogy ezt megosztottad velünk!

#5
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás
Hát én úgy vagyok vele h inkább bringázok, mint fotózgatok... :D
De mondjuk saját magamat nem is tudom, max ha arra adódik megkérek vkit, csak egyszer már összetört egy fényképezõm, haverok jóvoltából....

#6
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
ez is mehetett volna a fotós topicba...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#7
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás
nem annyira sport(idõvel majd az is..:)),de fotózás:


Kaptam a helyi Photo Hall-os embertõl(késõbbiekben Sanyi) egy

HOYA HMC 1B-s Skylight-szûrõt ajándékba.
Nos a kérdésem a következõ:
Mire tudom használni,milyen témák fotózásánál veszem igazán hasznát.
Borongós,vagy ragyogó napos felvételeknél?
Közelebbi témáknál(kert,udvar,erdõben), vagy olyannál amiben az égbolt is látszik(látkép városról-hegyrõl,tenger- tópart,erdõ kívülrõl)?

Vagy állandó szûrõként használjam, legyen mindig az optikán, mint pl egy UV szûrõ?
Mi a különbség a Polár, és a Skylight sz.-k között?

PLS valaki aki járatos a témában!!
LOR?SYSSPO?THOMMEY?


ui:
jelenleg egy ZENIT-ET vel nyomulok.Addig nem veszek "drága" 70E-Ft-os digigépet,amíg meg nem tanulok fényképezni.
Ezt a gépet Sanyi javasolta,mert sokmindent tudok rajta állítani..és óccsó
(csak a gyári optikán nincs zoom:(,de sebaj)
SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#8
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Hát rólam készült egy darab rajtszám nélküli kép...


Ha hosszún indultál nézd meg esetleg holnap még egyszer. 408 képböl csak 229-et jelenített meg a rendszer így azt újratöltik.

#9
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Szerintem is várd még meg a "Cél" és "Rajtszám nélkül" képeket. Szerdáig végezni szeretnék az egész anyaggal.

Hát rólam készült egy darab rajtszám nélküli kép...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#10
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Most akkor vitatkozzunk arról, hogy mennyire tartoznak az ilyen kérdések ide :-)
Az már totál ontopic lesz :D
Bocs, abbahagytam :-)


Nem, igazad van. Szerintem minden hozzászólást értékeljünk 1-10-ig :)
Ontopic: 3
Tricks: 6
Amplitude: 7
Fluidity: 4 :D
Ausztria, Kenguruk földje!

#11
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Áhhá, szóval titeket vittelek majdnem telibe 40el! :D És tényleg jó lett a kép, ebbõl mindenképpen rendelek egyet, ez azért bátor fotózás volt!


Hé drusza! Ha jól látom ez a Kisrigó kerítése melletti lejtõ. Én is emlékszem a fotós bácsira, ott volt mögötte az a k.. nagy fa, amit úgyis ki kellett kerülni. Szóval, ha a fotós neked útban vót, a fa nem lett volna? Vagy az eeeeszalad a gyökerein? ;)
Ausztria, Kenguruk földje!

#12
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Most akkor vitatkozzunk arról, hogy mennyire tartoznak az ilyen kérdések ide :-)
Az már totál ontopic lesz :D
Bocs, abbahagytam :-)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#13
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Sysspo-nak adok igazat, nem "sysspo-ról és cégérõl szól" hanem csak itt tartottam legegyszerûbbenk feltenni a kérdést és ahogy látom, nem én voltam az egyetlen.
Ha nagyon zavar, legközelebb privbe megy majd.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#14
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Bár a hozzászólások tartalma nem tér el a támától ( sportfotóról van szó ) de véletlenül sem szeretném azt a látszatot kelteni, hogy ez a topic az én céljaimat szolgálja. Tehát, aki tölem kérdez tegye ezt privátban vagy mail-ben. Ha valaki itt kérdez itt fogok rá választ adni.

"és kijelenthetjük, hogy sysspo-ról és cégérõl szól"

Bocs, én nem generálom a hozzászólásokat és ezek nem rólunk szólnak, ha nem tölünk kérdeznek. Ez nagy különbség!

#15
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
OFF:
Elnézést, hogy beleszólok, de a hozzászólások nagy százaléka eltér a témától és kijelenthetjük, hogy sysspo-ról és cégérõl szól. Ami nem gond, csak a "mikor rendelhetek, mikor lesznek fent a fotók?" és egyéb rendszerezéssel kapcsolatos dolgokat nem feltétlenül ebben a topicban kellene megbeszélni.
Azt gondolom, az elsõ másfél oldalnak volt valami értelme, avagy, ha azon a vonalon haladna tovább az eszmecsere. Az meg bõven elfér már a fotós topicban.
Lehet, csak az én szõrõmön keresztül nem passzol a cím a tartalommal.

ON:
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#16
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Hello!

Igen volt ott egy fotósom. A képeket már tölti egy FTP szerverre. Mivel A hét nagy részén Debrecenben az atlétika eb-n fotózom így a jövö hét elején kerül fel az anyag. Sajnos pillanatnyilag gyorsabban nem megy.

#17
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Hello!

Itt is itt voltatok Egerszegen a kupafutamon, azt szeretném kérdezni hogy ezek a képek rendelhetõek lesznek-e és ha igen, akkor kb. mikor.
Kössz: Maty
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#18
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Szerintem is várd még meg a "Cél" és "Rajtszám nélkül" képeket. Szerdáig végezni szeretnék az egész anyaggal.

#19
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Áhhá, szóval titeket vittelek majdnem telibe 40el! :D És tényleg jó lett a kép, ebbõl mindenképpen rendelek egyet, ez azért bátor fotózás volt!

http://www.systemspo...00;quality:100;

Gondolom érdemes megvárnom a teljes feltöltést, hátha lesz még kép valahol, cél közelében stb, mielõtt rendelésbe kezdek? Mikorra várható kb?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#20
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Vegyük példának a Duna maratont. Nekem 3000 a másik fotósnak 1000 képe volt ezekböl kb. 3500 olyan ahol a filenév átírásra kerül a rajtszámmal. A képeket egyedül dolgozom fel. Az azonnal világossá vált hogy ez az eddigi manuális módszerrel nem megy. Kedden írtam egy kis software-t, ami megjeleníti a képet, mellette kiválasztod a távot, beírod a rajtszámot azt a progr. megállapítja, hogy ehhez eddig hány kép tartozik és ennek megfelelöen elnevezi sorszámozza és a megfelelö mappába helyezi a képet. Ez hatalmas segítség. Ezek után minden képet megnyitok és, ha szükséges vágom, korrigálom. Erre nekem a Picasa tökéletesen bevált. Itt készítem el az internet méretet is. A vízjeleket a 20 EUR-es Bilschutz Pro-val csináltatom.

Természetesen nem raw-ban fotózunk, mert az valóban idöigényes lenne és bár 20GB-nyi kártya van nálam az talán még helyigényben is gondot jelentene. Eddig 2MB-re állítottam a gépet de átállok 3,5-re.