Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sportfotózás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
62 hozzászólás a témában

#41
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Thommey továbbra is demagóg amit mondasz, példálódzol egy millás programmal, noha egy antivírus 7ezer HUF, egy ACDSee meg 3ezer, egy TotalCommander 4ezer - kíváncsi lennék, hogy ezeknek a "kisértékû" programoknak a lenyúlását igazoltnak látod-e. Ha már nem adsz 5rugót egy programét, ami 8 sör ára a Liszt-téren, akkor mondhatnám, hogy használd a windóz intézõt és képnézegetõt, a természetesen jogtiszta windózon. ;) (kisérték lopás = lopás / nagyértékû lopás = szegény a magyar, megérthetõ :rofl: )


Lehet, hogy ezért is eredeti a vírusirtóm otthon, mert nem sok pénz, és nem kell szívni, meg a total commander is. ACD-t nem használok, a IW meg ingyenes. A PS már más kérdés.
Mindenkinek más a véleménye, nekem az, hogy amiért megdolgozik valaki, azért fizessen, ha kell neki, még ha saját célra is. Ha nekem kell a gardán készült fotó rólam, akkor megrendelem. Ilyen egyszerû

#42
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

B Ez mára megszûnt, valószínûleg hasznosabb dolgokra fordították a pénzt.


Piára és nõkre ;) XD

burcénál a pont!

#43
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Te hallottál már hírbõl is szerzõi jogokról? nem hiszem...

Rémlik valami, a nyomtatott sajtóban dolgozom. Persze engem a kiadók fizetnek ki és nem az olvasók utalgatnak egyenként.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#44
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nézzétek - én már elég jó ideje nyomom a neten prezentált mûvészeti produktum dolgot, s következõ a véleményem. Saját használatra, az tölt le, s azt, amit csak akar. Ugyanis azzal, hogy netre teszem a képet, vállalom azt, hogy valaki, valamilyen formában le fogja szedni. Visznont nyilván nem járulok hozzá ahhoz, hogy valaki ezt (a saját szórakozásán kívül, mert pl élvezi az én munkámat, amire egyébként büszke vagyok) pénzkeresésre használja - ez nyilván más téma. Éppen ezért én is azt csinálnám, hogy engedélyezném ilyen felbontásban a lementést (800x600) valami szoid vízjellel, ezzel a hülyegyerekek ;) is ellesznek, kérnék egy reális összeget az eredeti, vízjelezetlen fotóért (a megadott árak egész korrektek, csak nem értem, hogy mondjuk 2 fotó 2 emberrõl, miért kerül többe, mint 3 fotó 1 emberrõl - szóval ezen még finomítsatok - vagy félreértek valamit?), s kérnék egy komolyabb összeget a prezentált (címlap, hírdetés stb) fotókért (prezentálási jogdíjat beszedném). Keménykedni a kisméretû elmentésével nincs értelme, mert ezeken egy hozzáértõ ellenállás nélkül "átgyalogol", s csak komikussá teszi a próbálkozást. Más kérdés, hogy egy "hozzáértõ" nem 800x600-ra utazik, s úgyis rendelni fog, ha jó a kép. :)

Még mindig az a véleményem, hogy aki nem ad 500 ft-ot egy képért az ne is töltse le. Ez nem 800000 egy AutoCad-ért, hanem egy szaros szelet pizza ára...


Thommey továbbra is demagóg amit mondasz, példálódzol egy millás programmal, noha egy antivírus 7ezer HUF, egy ACDSee meg 3ezer, egy TotalCommander 4ezer - kíváncsi lennék, hogy ezeknek a "kisértékû" programoknak a lenyúlását igazoltnak látod-e. Ha már nem adsz 5rugót egy programét, ami 8 sör ára a Liszt-téren, akkor mondhatnám, hogy használd a windóz intézõt és képnézegetõt, a természetesen jogtiszta windózon. ;) (kisérték lopás = lopás / nagyértékû lopás = szegény a magyar, megérthetõ :rofl: )
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#45
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Bárki, aki kitesz a netre egy monitoron megjeleníthetõ képet (vagy bármi mást), az gyakorlatilag keresztet vethet rá, onnantól kezdve bármi történhet vele. Ez benne van a pakliban... A topik egyébként bõven elfér a párszáz fölöslegesen hurcolt, hónapok vagy évek óta halott topik mellett.


Ilyen már volt a Duna és Bükk Maratonon, mindkettõn papírképet kaptán néhány héttel, hónappal a verseny után. Ez mára megszûnt, valószínûleg hasznosabb dolgokra fordították a pénzt.


Te hallottál már hírbõl is szerzõi jogokról? nem hiszem...

A második dolog, meg az ehhez hasonló felfogásból adódhat...no comment...
de remélem a ti munkátokat is ilyen becsben fogják mások tartani...

#46
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

aki nem ad 500 ft-ot egy képért az ne is töltse le.

Ami megjelenik a monitoromon, azt mind le kellett, hogy töltsem ;-)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#47
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Még mindig az a véleményem, hogy aki nem ad 500 ft-ot egy képért az ne is töltse le. Ez nem 800000 egy AutoCad-ért, hanem egy szaros szelet pizza ára...

Bárki, aki kitesz a netre egy monitoron megjeleníthetõ képet (vagy bármi mást), az gyakorlatilag keresztet vethet rá, onnantól kezdve bármi történhet vele. Ez benne van a pakliban... A topik egyébként bõven elfér a párszáz fölöslegesen hurcolt, hónapok vagy évek óta halott topik mellett.

Hosszú távon megoldás lehet, hogy a nevezési díjba belekalkulálnak a szervezõk (pár) száz Ft-ot. Cserébe mindenki kap a rajtcsomagjába egy azonosítót, ami x db kép letöltésére jogosít. Azaz a szervezõk kötnének szerzõdést a céggel. így a fotósoknak fedezve lennének a minimális költségei, a plusz rendelés pedig a haszon. így elérhetõ lenne, hogy minden versenyen legyen profi fotós.

Ilyen már volt a Duna és Bükk Maratonon, mindkettõn papírképet kaptán néhány héttel, hónappal a verseny után. Ez mára megszûnt, valószínûleg hasznosabb dolgokra fordították a pénzt.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#48
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Nem tudom a célfotónak mennyire érte meg. Egyébként amit õk csináltak az dögunalmas robotmunka. A fotósnak sem nagy élmény az ilyen, zéro kreativitás, csak nyomod a gombot, meg nézed az akksit, nehogy akkor foggyon ki és kelljen cserélni, amikor beér a hosszútáv élmezõnye sprintbefutóra...
Sajnálatos tény, hogy magyarországon az emberek nem igazán akarnak fizetni a minõségi sportfotókért. Tavaly a Salzkammergut fotóspartnere minden résztvevõnek kipostázott egy papírképet, mellé egy levelet, hogy ha igényt tartasz rá utalj át XX-et, ha nem, akkor küldd vissza. Ez úgy másfél millió HUF lehetett. Ha a résztvevõk fele kifizette (joggal feltételezhetõ, arrafelé jól mûködnek a becskasszás dolgok), akkor úgy 3 milla visszajött belõle. Magyarországon úgy 1,45 milla mínuszban maradt volna a srác...
Ausztria, Kenguruk földje!

#49
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás

Felmerült, hogy problémás a fizetés, utalás.
Kezdetbe lehetne olyat csinálni, hogy a verseny után a fotóstól meg lehet rendelni x db képet... Ott ki is fizethetõ rögtön.

Azt hiszem ez a 3 évvel ezelõtti Szilvásmaratonon mûködött is.
Odamentél fotós csapathoz,bemondtad a rajtszámod és õ azonnal meg is tudta mutatni,hogy milyen képek készültek Rólad a verseny közben.
Lehetett kérni,hogy mailban küldjék,vagy már a kidolgozott képeket.
Külön méretválasztékkal.
Aztán a következõn már nem voltak ott.
Elég sokan éltek a lehetõséggel.
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#50
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Igazad van, de bocs, mert éjjel már nem láttam ki a fejembõl és nem találtam hozzá megfelelõ topikot. Ha tetszik zárasd be, én tévedtem, mikor nyitottam. Csak nem akartam tovább a DM topikban faggatózni.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#51
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sztem full nem volt értelme ennek egy új topikot nyitni, mert a fotós topikba simán befért volna. Persze nekem is vannak feltört progijaim, meg egyebek, de a különbség, hogy nem részletezem, hogy fel lehet ám törni, én tudom, de nem mondom el, használj google-t...
A másik meg az, hogy nem hogy örülnének az emberek, hogy valaki kimegy bringaversenyre fotózni, és minõségi képeket csinál, nem csak gombot nyomkod, mint a célfotó. Még mindig az a véleményem, hogy aki nem ad 500 ft-ot egy képért az ne is töltse le. Ez nem 800000 egy AutoCad-ért, hanem egy szaros szelet pizza ára...

#52
Piszkos Fred

Piszkos Fred

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Elmondom én ezt, hogyan kívánom megvalósítani.

Honlap: A kép melleti kosárra kattintva annak a file-nak a neve automatikusan megy a megrendelésbe és a végén a file-ok számától függöen látod a fizetendö összeget. Annak átutalása után mail-ben megy a megrendelt anyag. Kép rendelése esetén utalás vagy postai utánvét lehetséges. Ezen már dolgoznak a programozók.

Stand: Itt monitoron tekinthetö meg az egyes versenyek anyaga és így lehet választani és a helyszínen nyomtatni is. Ezen kívül miniatürképek ki is lesznek nyomtatva és verseny valamint táv és rajtszám szerint rendszerezve.


Esetleg nem lenne haszontalan vmi PayPal-es / bankkártyás (elõbbi magába foglalja az utóbbit is) fizetési rendszert integrálni, ez technikailag nagyon egyszerûen megvalósítható, olcsó is, egyszerû is. Aztán a V2-ben meg lehet oldani, hogy mondjuk paypales fizetés után a rendszer automatikusan küldje a képeket azonnal :)

Átutalás egy netes szolgáltatásnál elég körülményes.

#53
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Felmerült, hogy problémás a fizetés, utalás.

Tudni kéne, hogy lesz technikailag megvalósítva a képek rendelése. Utána könnyebb lenne egyeztetni, hogy mi jó a versenyzõnek, ill. a fotósnak.


Elmondom én ezt, hogyan kívánom megvalósítani.

Honlap: A kép melleti kosárra kattintva annak a file-nak a neve automatikusan megy a megrendelésbe és a végén a file-ok számától függöen látod a fizetendö összeget. Annak átutalása után mail-ben megy a megrendelt anyag. Kép rendelése esetén utalás vagy postai utánvét lehetséges. Ezen már dolgoznak a programozók.

Stand: Itt monitoron tekinthetö meg az egyes versenyek anyaga és így lehet választani és a helyszínen nyomtatni is. Ezen kívül miniatürképek ki is lesznek nyomtatva és verseny valamint táv és rajtszám szerint rendszerezve.

#54
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás

Hosszú távon megoldás lehet, hogy a nevezési díjba belekalkulálnak a szervezõk (pár) száz Ft-ot. Cserébe mindenki kap a rajtcsomagjába egy azonosítót, ami x db kép letöltésére jogosít. Azaz a szervezõk kötnének szerzõdést a céggel. így a fotósoknak fedezve lennének a minimális költségei, a plusz rendelés pedig a haszon. így elérhetõ lenne, hogy minden versenyen legyen profi fotós.


A versenyszervezõknek nincs pénze, öröm, ha annyit összeszednek, hogy a verseny lebonyolítása "rendben" menjen.
Ez lenne a normális, de hát nem normális világban élünk...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#55
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ja igen, én még azt akartam mondani, hogy hosszú idõ óta elõször látok nagyon jó bringás fotókat. Sysspo-ék nagyon elkapják a pillanatokat. Ilyen jellegûeket csak Viktor és Mario fotóz az általam ismert fotósok közül.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#56
thread

thread

    vendég

  • fórumtag
  • 217 hozzászólás
Felmerült, hogy problémás a fizetés, utalás.
Kezdetbe lehetne olyat csinálni, hogy a verseny után a fotóstól meg lehet rendelni x db képet... Ott ki is fizethetõ rögtön.
Szerintem az eddigi képek alapján, mindenki el tudja dönteni elõre, hogy kell neki 5-10-20- kép. Nem feltétlenül, csak az adott verseny képeibõl lehetne rendelni...
Ezt tényleg csak átmeneti megoldásnak gondolom, mert ugye elõfordulhat, hogy egy kép sem készült az illetõrõl.

Hosszú távon megoldás lehet, hogy a nevezési díjba belekalkulálnak a szervezõk (pár) száz Ft-ot. Cserébe mindenki kap a rajtcsomagjába egy azonosítót, ami x db kép letöltésére jogosít. Azaz a szervezõk kötnének szerzõdést a céggel. így a fotósoknak fedezve lennének a minimális költségei, a plusz rendelés pedig a haszon. így elérhetõ lenne, hogy minden versenyen legyen profi fotós.

Tudni kéne, hogy lesz technikailag megvalósítva a képek rendelése. Utána könnyebb lenne egyeztetni, hogy mi jó a versenyzõnek, ill. a fotósnak.

#57
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Elõrebocsájtom, hogy egyetértek a Sysspoval, és gratulálok a csapatnak a színvonalas fényképekhez, azért hadd írjak le egy elkeserítõ példát is.
Most szombaton volt a menyasszonyom diplomaosztója a váci dómban. A templom hátsó traktusa le volt választva egy kordonnal, azon túl vendégek nem mehettek. Tehát fényképezést felejtsd el. A rendezvényen volt hivatalos fotós gárda, akik ígéretük szerint mindenkirõl készítenek fényképet a diploma átvételekor. Hát, tegnapra felkerültek a honlapjukra a képek, a durván 1000 fotó közül mondjuk 100 ha jól sikerült. Persze a menyasszonyomról is jól elszúrták a képet, ennyit a szép emlékrõl.
No de azért mégis, nézzük meg az árakat, 800 píz a papírkép, 700 a jpg. Ha öt felett rendelsz, akkor már csak 500 darabja.
Innen is gratulálok a csapatnak :(
A flamet megelõzendõ, ajánlom figyelmetekbe a postom elsõ sorát.
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#58
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
A kereslettel még nem is lenne gond, rengetegen érdeklõdnek, de azt az 500forintot jó esetben 10%-a sem fizetné ki (DH/4X)

A maratonosokkal pedig... sok sikert!
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#59
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

A kereslet engem pozitívan meglepett föleg, hogy még nagyon az elején tartok.


Nahát ez tök jó, sok sikert kívánok nektek!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#60
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Sysspo, akartam kérdezni, hogy mik lennének az áraitok (és most a privát felhasználásra gondolok, nem sajtómegjelensére, stb...),

Persze meg lehet érteni az embereket is, hiszen itt kicsit más a fizetés és fotó ár arány, mint külföldön. Viszont ez azt jelenti, hogy lehet, hogy idehaza nektek nem kéne német árakban gondolkoznotok, mert ugye egy kicsit mások az arányok.


Én arra mindig próbálok odafigyelni, hogy az árak ne legyenek túl magasak és egyáltalán nem orientálódom a német piac irányába. Ez a következöket jelenti:

Képek prémium papírra
20 x 30cm - 500 Ft
10 x 15cm - 250 Ft
10 x 15cm - 300 Ft matrica
3-5 kép rendelése esetén 10%, 5 kép felett 20% engedmény.

képfile ( JPG teljes méret vízjel nélkül )
Az árak rajtszámonként:

1 file - 600 Ft
3 file - 1500
4 file - 1900
4 file felett egységesen 2400 Ft.

DVD - 1900

Ha készült rólad mondjuk 15 fotó, azt megkapod 2400 Ft-ért. Azt hiszem ez korrekt.


Átolvastam a DM topic idevonatkozó részét és nem találkoztam azzal a megoldással, amit oly sok fotós(cég) alkalmaz, miszerint egy kicsinyített (kb. 640x480pixel), vízjellel ellátot kép magáncélú felhasználásra letölthetõ.

Jöhet a kérdés, hogy miért nincs kereslet? Nem azért mert nincs elég fizetõképes vásárló, 1-2ezer forintot mindenki tudna áldozni pár remekül elkapott pillanatért.


Én a letölthetö 640x480-as méretet azért nem akarom engedélyezni, mert esetleg potenciális vásárlók ezzel is megelégednének. Ingyen marad a nézegetés a neten.

A kereslet engem pozitívan meglepett föleg, hogy még nagyon az elején tartok. Már az elsö versenyen jött oda hozzám team hosszútávú együttmüködést kérdezve pedig képet még nem is láttak csak a szerelésünket és a munkamódszerünket. Ami különösen meglepett, hogy tegnap az egyik legnagyobb hazai maratonszervezö is felhívott, mert tetszik neki a honlap anyaga és szeretné, ha az ö eseményein hivatalosan ott lennénk. Az azért nagyjából világos, hogy egyszerüen a képek eladásából ez a tevékenység nem lesz rentábilis de van elképzelésem, hogy milyen konstellációban válhat azzá.