Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Merevfarú vagy összteleszkópos?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
276 hozzászólás a témában

#41
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Igazad van a lejövetel ügyében, vita azonban nem volt csak egy fiatal ember nem ismervén egy kategóriát beleszólt, rosszul, aztán rájött és elismerte a tévedését ennyi történt:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#42
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Hármashatáron az aszfalt is tereppé válik lefelé.... :D Pláne egy olyan esõs idõ után, ami csütörtökön volt, sok átfolyással, tele kaviccsal. >.<

Amúgy régi montimban, (merev farú Magellan) 80-as RST teló volt és bõven elég volt. Ugyan nem voltam olyan aki nagyon keményen csapatta, de azért mentem le vele köves, meredekebb részeken, ahol gyökerek is kilátszottak az úton, meg hasonlók. Ha a 80-as már elég volt akkor nekem, most neked, még ha jobban nyomod, akkor sem hiszem, hogy 90-100-tól többre lenne szükséged.

Szóval zeezoltanoval egyet értek. Bõven elég a 100 ebben a kategóriában.

#43
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Múlt héten a hármashatárhegyen több helyen jöttem 40-et terepen lefelé, és még csak teló sem volt a gépben, ráadásul 1,5-ös slic gumival, canti fékkel.

És nem vagyok egy nagy terep bringa bajnok.

Ezzel csak arra utalnék, hogy itt azon megy a vita, hogy a 100 mm az mire elég, meg nem elég, meg minimum 120, meg anyám kínja.

#44
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Egyébként itt van egy ugyan olyan váz mint a Cube csak más matrincával a lehetõ legjobb rugós taggal
CC/Maratonfully 18" « MTB váz « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása


Ok, igazatok van, nem sok ilyen vázat láttam és nekem volt furcsa, de van amire tényleg elég a 100 és van választék 100-as villákból is. Nekem a 120 lenne a minimum és azok a villák, amik tetszenek 110-120-tól indulnak. Arra próbáltam célozni, ha késõbb nagyobbra lenne igénye, a váz behatároló tényezõ.

#45
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...A fullyt a kényelem miatt gondoltam volna de ha lebeszéltek róla sok pénzem megmarad ....

Nekem merevfarún hosszú távokon fájt a derekam-hátam, bármit állítgattam... fully-n megszûnt a probléma, de ez csak az egyik elõny a sok közül. Az a +2-3 kiló (súlyban) meg szerintem bõven megéri a kényelemért, meg az "eszetlen" lefelékért.
100-120mm meg bõven elég, ha maratonozol-túrázol.
Nerve XC 5.0-t én megfontolnám a helyedben, ez a top vétel az árkategóriában :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#46
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Egyébként itt van egy ugyan olyan váz mint a Cube csak más matrincával a lehetõ legjobb rugós taggal
CC/Maratonfully 18" « MTB váz « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#47
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Cube-nál kevesellem az elsõ teleszkóp útját (össztelósokhoz képest). Ha késõbb cserélnéd komolyabbra, 100mm-ben nagyon szûk lesz a választék. .


ezt a ******** olvastad valahol vagy magadtól sikerült ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#48
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Cube-nál kevesellem az elsõ teleszkóp útját (össztelósokhoz képest). Ha késõbb cserélnéd komolyabbra, 100mm-ben nagyon szûk lesz a választék. Suntour tag nem lehet nagy durranás.. Össztelósban a rugóstag, váz forgáspontok is karbantartást igényelnek, érdemes elõre tudni, hogy ez mit takar a konkrét kerékpár esetében, mielõtt belevágsz. Ezek a tárcsafékek nem érnek meg +60k-t, gyanítom itt nem az kerül annyiba. Off, de pár jótanács. Fékrendszer (tárcsa) cserével gond lehet, ha ez kevés lesz, mert centerlockos (hacsak nem maradsz a Shimanonál). Az agyakat a hirdaulikus fékek csavarják (a hátsóra értem fõleg), erre nem a legideálisabb a kónuszos agy, mert a tárcsa felõli oldalon megeszi a csapágyat. A váltórendszer korrektnek néz ki, a többit nem tudom.. A vázméretre figyelj, nem a colban megadott méretre értem, a felsõcsõre.

Miért kevesled 100mm-t egy xc-maraton kategóriában bõven elég, nekem még a 90mm-t mozgó Anthemem van és ahhoz a Giant 80mm-es villát ajánlott.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#49
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Esetleg valaki, adna valami típust?


Amit idéztél HEX77 válaszából, ott a típus. Árban ugyanaz mint a Cube lényegesen jobb felszereltségben. Kevés dolog van, amit ne kritizálnék, de ez még nekem is tetszik, a cuccok egy része mintha én válogattam volna, korrekt felszereltség. A fék nem a legjobb, de ha normálisan mész, szerintem bõven elég.

#50
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Én vettem egy bringát, aztán még egyet ésatöbbi, a motorjaim meg azóta szépen porosodnak. nem mondd, hogy nem szóltam ;)

#51
Arthur1

Arthur1

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Utolsó bringa? 40 évesen ez egy kicsit túl pesszimistán hangzik! :-)
Ebben az árkategóriában amúgy én tuti ezt venném: Canyon | Mountainbikes | Nerve XC 5.0



:-) Nme annyira pesszimista....
Az utolsó MTB 16 évig tartott a fiam lenullázta, amennyit bringázok az a következõ évekre kitartana....
Nem szívesen adok 3 kilót egy bringáért, mert van motorom is, ezért 2 kiló körül keresgélnék valamit, de félek hogy 2 kilóért mit nyerek vagy mit bukok :-) :-( Esetleg valaki, adna valami típust? A fullyt a kényelem miatt gondoltam volna de ha lebeszéltek róla sok pénzem megmarad .... szerintem :-)

Köszi

#52
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Utolsó bringa? 40 évesen ez egy kicsit túl pesszimistán hangzik! :-)
Ebben az árkategóriában amúgy én tuti ezt venném: Canyon | Mountainbikes | Nerve XC 5.0


Igen, elég pesszimista közelítés, pláne, hogy tavaly például a Salzon a brutális, 211 km-es távot egy 1961-es születésû (!) osztrák tag nyerte, szóval... ;-)
Alap Canyon-t én is megfontolnám, kedvesemnek a 2011-es Nerve XC 6.0 van és nekem is piszkosul tetszik! Felszereltségben is teljesen jó már egy 5.0, igaz, a Juicy 3 fékeket talán nem tartják a legjobbnak, de a többi OK. Ilyen felszereltséggel egy bicaj nálunk 500-550e lenne Cube/KTM/Merida/Kellys stb. és pláne Trek vagy Specialized felirattal. ;-)

#53
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Olcsó fully helyett lehet jobban megéri a 29er merevfarú. ;)

#54
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

K2 Bike Shop :: Cube XMS kerékpár


Cube-nál kevesellem az elsõ teleszkóp útját (össztelósokhoz képest). Ha késõbb cserélnéd komolyabbra, 100mm-ben nagyon szûk lesz a választék. Suntour tag nem lehet nagy durranás.. Össztelósban a rugóstag, váz forgáspontok is karbantartást igényelnek, érdemes elõre tudni, hogy ez mit takar a konkrét kerékpár esetében, mielõtt belevágsz. Ezek a tárcsafékek nem érnek meg +60k-t, gyanítom itt nem az kerül annyiba. Off, de pár jótanács. Fékrendszer (tárcsa) cserével gond lehet, ha ez kevés lesz, mert centerlockos (hacsak nem maradsz a Shimanonál). Az agyakat a hirdaulikus fékek csavarják (a hátsóra értem fõleg), erre nem a legideálisabb a kónuszos agy, mert a tárcsa felõli oldalon megeszi a csapágyat. A váltórendszer korrektnek néz ki, a többit nem tudom.. A vázméretre figyelj, nem a colban megadott méretre értem, a felsõcsõre.

#55
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Utolsó bringa? 40 évesen ez egy kicsit túl pesszimistán hangzik! :-)
Ebben az árkategóriában amúgy én tuti ezt venném: Canyon | Mountainbikes | Nerve XC 5.0

#56
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
A Cubenak amúgy ez a rúgós tag megoldás olyan szépen van kidolgozva. :)

#57
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Belépõ modell az össztelósok világába. Megbízható felszereltsége a középkategória tetejére emeli a Swing-et.


meg hogy kozepkategoria... :)

#58
Arthur1

Arthur1

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Linket!!!
Gyorsabban kapsz válaszokat.
Az hogy megéri-e az ösztelos váz a merevhez képest ezt mindenkinek magának kell eldönteni-e nekem 40 évesen megérte
és a kor elõrehaladtával még inkább így vagyok vele, de ez csak az én véleményem.


Én is 40 :-)

K2 Bike Shop :: Cube XMS kerékpár

K2 Bike Shop :: Kellys Swing kerékpár

#59
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Linket!!!
Gyorsabban kapsz válaszokat.
Az hogy megéri-e az ösztelos váz a merevhez képest ezt mindenkinek magának kell eldönteni-e nekem 40 évesen megérte
és a kor elõrehaladtával még inkább így vagyok vele, de ez csak az én véleményem.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#60
Arthur1

Arthur1

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Segítséget kérnék!

Már eljutottam oda /sajnos../ hogy megvenném lehet életem utolsó MTB jét. Kinéztem 2 bringát mindkettõ fully egy CUBE XMS 360.000 a másik Kelly swing 175.000 A Cube nagyon tetszik és túl drága a másikat meg az olcsósága miatt nem merem megvenni....
Egyáltalán megér a merevhez képest egy merev duplája pénzt a fully miatt??
Mennyire ad komfortot a fully?
A tárcsa megér +60000ft ot?

Köszi a segitséget!