Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Merevfarú vagy összteleszkópos?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
276 hozzászólás a témában

#261
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

De ha azt, hogy "gyorsabb" mosolygok.

(khm)
Emlékezz vissza az Isaszegi piros jelre (köves lejtõ, csak gurultunk)...

#262
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

....
De ha azt, hogy "gyorsabb" mosolygok.


A Blur-rel _sokkal_ gyorsabb vagyok ugyanazon a körön (Velencei-hegység, Angelika-forrásig fel, aztán tavat megkerülve go home)
...


Tehát most mosolygok.
:)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#263
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Itt nem lehet észrevétlenül mondani semmit :D

"Powered by Orwell fórum endzsín" :D

Nincsenek meg már a precízen a gumikhoz kalibrált kilométerórával mért eredményeim, de a lefeléken voltak _nagyon_ jelentõs különbségek. Jelenleg annyira a Moratival vagyok összenõve, hogy nem hiszem hogy idén a Blurrel hozni tudnám a jelenlegi "köridõimet" - és az egész már nem is mozgat ilyen szinten. Kilométer órám sincs. Öregszem?
"In idem flumen bis non descendimus"

#264
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Itt nem lehet észrevétlenül mondani semmit :D

#265
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Huhh, milyen nagy ugrás van a merev és a fullyk között... Ott viszont már nem nagyon számított, hogy melyikre ült...
Bezzeg, ha Zorg apóval csinálták volna a tesztet, õ saját bevallása szerint csak gyorsult, amikor ráült a Blurre :)


A Blur-rel _sokkal_ gyorsabb voltam ugyanazon a körön (Velencei-hegység, Angelika-forrásig fel, aztán tavat megkerülve go home) és az is stimmel hogy kevésbé fárad el az ember (pedig közel 3.5 kilogrammal többet cipelek a merev montimhoz képest). Mégis: idén egészen rákattantam a fullmerev gépemre, igaz most 2.3"/2.1" ballonosabb gumókkal megyek. Sõt: gyakran hajtok egy Kona Jake-kel ugyanezen az útvonalon (a gép a cimborám feleségéé) és be kell vallanom nagyon élvezetes ezzel a "nagykerekû" ciklokrossz géppel terepezni.
"In idem flumen bis non descendimus"

#266
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
annyira azért nem nagy +fejtések ezek.....
részemrõl mivel (nem versenytempóban nyomom) a merev 10,4 kiló. 70 körüli fejcsõszög, 3 centivel alacsonyabb középcsapágy, a dawg ehhez képest 13 kiló, más geo, mászásban meg aszfalton nyilván kissé gyorsabb a merev.....

de érdekes meg az hogy tavaly összel mikor volt erõnlétem, akkor egy kb ilyen 50 kilcsis 1000 méter szinttel 'megvert" nagyobb részben terepes túrán, ugyanazon az útvonalon átlagsebbeségben gyakorlatilag ugyanazt mentem a 2 döggel......

de eccerû cc versenyre merev, vagy nagyon könnyû keveset mozgó ccrace fulli kell. minden egyébre az oda +felelõ fulli :) :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#267
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Azt gondolom, az átlagos túra, maraton terepeken idõben nem hoz a fully semmit.
Itt a társaság nagy része, -Valéria kivételével- meg nem megy olyan terepre, ahol hozna.

A kényelmét nem vitatom.
Ha azt mondjátok "kényelmesebb", egy szót sem szólok.
De ha azt, hogy "gyorsabb" mosolygok.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#268
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Láttunk egy tök jó videót errõl az Eatough srácról (6szoros 24 világbajnok) - csak úgy észrevételezném, hogy ott mindenki fullyval nyomta...:) Szóval ha ezt a tesztet mondjuk 10 körön át nyomták volna, akkor nem biztos,hogy ez lett volna az eredmény.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#269
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

akkkor most a merevvel vagy gyorsabb vagy a scottal? (össztelós)


Ha lassan elolvasod még párszor akkor meglesz a megoldás...


"Egyetértek kalával abban, hogy nem feltétlen gyorsabb minden fully minden merevfarúnál[itt a lejtõzéserõl beszéltünk ugye]; a nagyobb váz, szélesebb kormány miatt (meg az agresszívebb gumik, meg talán a súly is) nekem is gyorsabb a Trek. Scott meg felfele meg egyenesben."

" Illetve felfele aszfalton csak maratonokon megyek (szinte), tükörsima terep meg ritkán van, inenntõl már nem vagyok lassabb a fullyval felfele.[Sõt!]"

"Egyébként érzés meg stopper alapján is összességében gyorsabb vagyok fullyval, lefele annyit nem veszetek mint amit spdvel meg a súllya meg taggal nyerek felfele meg enyenesen..." [Ezek nem általánosan, hanem az én esetemre szólnak, hogy a könnyebb gép/egyenetlen tererpen való mászás miatt fel jobban megyek a scottal mint a trekkel; és a nagyobb váz/szélesebb kormány/agresszívebb gumik miatt jobban mentem lefele a trekkel.]


Hozé: Gondolom azt támasztódott alá valamelyest, hogy inkább felfele dõl el a gyorsaság kérdése mondjuk egy marcin/versenyen. Bár ez olyan... nem szeressük összehasonlítás; versenyzõknek nem túl technikás fel/lefelékkel tarkított pályára általánosan igaz hogy gyorsabbak a merevek; de amúgy soxor nem lassabb a fully, sõt általában lefele is gyorsabb vmivel; így vannak akik (kik csak érzésre, kik óra szerint is) általánosan gyorsabbak - bár lehet hogy azon esetkben nem csak vázcserérõl van szó, de nem akarok ebbe jobban belebonyolódni :prosze:

Az meg hogy kiknek mennyire pogózik az megint egy elég hosszadalmas és sok vitára okot adó dolog; mások vizuális visszajelzése alapján nem nagyon/alig pogózok (egyenesen felfele fél centi), ill vannak akiket látok hogy tényleg meg sem moccana tag a seggük alatt, másoknak ugyanolyan géppel 3 centit hintázik a bicikli segge...

Dante, link van? Jah, és Szilvásmarcis videókat hol találok ha már eszembe jutott? Mert nem találtam amit le tudnék töltögetni :(

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#270
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
62 kiló alatt 3 bar terepre elöl 1.9", hátul 3.5 bar 1.7", nyomások viszonylag nagyok a telókban, visszaút csillapítása elöl minimális, hátul lejtõn kiengedõs, emelkedõn lassítós.
Amióta fullyval megyek terepre, nem fáj a hátam, nem fárad el a kezem-lábam a rázkódástól és sokkal jobban élvezem a lejtõzést.

#271
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Csak azt nem értem miért csodálkoztok a tesz eredményén.
Nem arról szólt a tesz, melyik a kényelmesebb.
Arról, melyik a "hatékonyabb".
Nyilván a merev (csak persze kényelmetlenebb).

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#272
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

És hogy tudnak eléggé tárgyilagos teszet készíteni, azonos erõnlétet biztosítva pl? Csak kérdem... Váz kivételével azonos fully/merev setupot nem próbáltam, de a scottival jobban megyek/gyorsabb vagyok...



akkkor most a merevvel vagy gyorsabb vagy a scottal? (össztelós)

#273
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

És hogy tudnak eléggé tárgyilagos teszet készíteni, azonos erõnlétet biztosítva pl? Csak kérdem... Váz kivételével azonos fully/merev setupot nem próbáltam, de a scottival jobban megyek/gyorsabb vagyok...

ugyanazaz az ember volt és valószinû nem egy csirke kezdõ, tehát jó eséllyel 4 ilyen kör nem vágja földhö.......amúgy csak az érdekesség kedvéért idéztem....

de 2 azonos erõnlétû és tecnikájú ember -tom ilyen nincs de legyenek ikrek :) - egy átlag itthoni maraton középtávon ha az egyik egy könnyû mereven üldögél a másik egy slayeren, mernék nagyobb összeget tenni a merevseggû legalább 20 perccel jobb idejére......ettõl független a saját seggem alá a slayert kérném :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#274
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Huhh, milyen nagy ugrás van a merev és a fullyk között... Ott viszont már nem nagyon számított, hogy melyikre ült...
Bezzeg, ha Zorg apóval csinálták volna a tesztet, õ saját bevallása szerint csak gyorsult, amikor ráült a Blurre :)

#275
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás
És hogy tudnak eléggé tárgyilagos teszet készíteni, azonos erõnlétet biztosítva pl? Csak kérdem... Váz kivételével azonos fully/merev setupot nem próbáltam, de a scottival jobban megyek/gyorsabb vagyok...

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#276
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Rotwild rcc 1,3 /hardt/ 8:25.35 min
SC blur xc 8:41.25 min
Stumpi fsr 8:44.85 min
Slayer 8:46.44 min


Íme a tanulság, hogy a mászáson múlik szinte minden.

#277
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Aha, már értem, mondjuk 20 centirõl ejtsem le, és hogy visszapattan-e. Meglesem, de nem igazán fog visszapattani. Én mindig minden biciklin kemény gumikkal szeretek közlekedni... bár a mostanim néha meglep így is mert az elõzõ nap hidegben még jó volt az másnapra melegben már nem annyira :).

Thez, számadat a kemény relatívsága miatt volt ott. :prosze: Otthon nincs mérõsöm, csak múlt héten hazahoztam asszony gépét, és ott elõtte felfújtam ahogy szoktam és 4 bar volt :D - úgyhogy a Scottban is ekörül szokott lenni.

Tigris, melyik nyert? :)

szerinted ? :)

kikerestem amúgy :

2229 méteres pálya volt.

Rotwild rcc 1,3 /hardt/ 8:25.35 min
SC blur xc 8:41.25 min
Stumpi fsr 8:44.85 min
Slayer 8:46.44 min
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való