Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Merevfarú vagy összteleszkópos?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
276 hozzászólás a témában

#1
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Már irtam neki mail.t,hogy a méretét megtudjam. De mit gondolsz,árban ez jó vétel lehet? És persze csak remélem,hogy nincs hibája...
Meg ha jól látom,nem is integrált vagy félintegrált a korm.csapágya?

ismerem a vázat,semmi hibája nincs,teljesen ok.nyugodtan megveheted

#2
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Jó lesz.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#3
Flubber

Flubber

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás

nem rossz, csak nem tudni mekkora. -vagy csak én nem látom a hirdetésben a vázméretet ?-


2011-tõl igen, tapered fejcsõvel érkeznek a One-Twenty-k. Ha a villád 1 1/8-as nyakkal szerelt, nem gond, egy 1 1/2 --> 1 1/8 átalakító alsó kormánycsapágyat kell csak vásárolnod hozzá. Mivel a Meridák félintegrált, azaz ZS csapágyasak, így például ez lehet egy megoldás: Cane Creek ZS/56/30/H4/K.


Sziasztok!

biketigger: 17,5 a mérete a haibike váznak! Az jó lehet a 178cm-hez vagy kicsit kicsi?

zscs: köszi a segítséget! Igen a villám 1 1/8-os,igy az átalakító szükséges lesz hozzá,ha az 1-20 mellett döntök! De most egyenlõre ez a hai a kiszemeltem! Már egy ideje szemezek vele...

http://apro.bikemag....ike-l52775.html

#4
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Azt el is felejtettem,hogy olyan vázat keresek,ami 1,1/8 os homlokcsõvel van,mivel a fox villám ilyen! S ha jól láttam ez a váz is ilyen!
A merida 1-20as vázak viszont nem 1,5 - 1, 1/8 homlokcsõ méretûek?


2011-tõl igen, tapered fejcsõvel érkeznek a One-Twenty-k. Ha a villád 1 1/8-as nyakkal szerelt, nem gond, egy 1 1/2 --> 1 1/8 átalakító alsó kormánycsapágyat kell csak vásárolnod hozzá. Mivel a Meridák félintegrált, azaz ZS csapágyasak, így például ez lehet egy megoldás: Cane Creek ZS/56/30/H4/K.

#5
Flubber

Flubber

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Azt el is felejtettem,hogy olyan vázat keresek,ami 1,1/8 os homlokcsõvel van,mivel a fox villám ilyen! S ha jól láttam ez a váz is ilyen!
A merida 1-20as vázak viszont nem 1,5 - 1, 1/8 homlokcsõ méretûek?

#6
Flubber

Flubber

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Már irtam neki mail.t,hogy a méretét megtudjam. De mit gondolsz,árban ez jó vétel lehet? És persze csak remélem,hogy nincs hibája...
Meg ha jól látom,nem is integrált vagy félintegrált a korm.csapágya?

#7
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nagyon köszi nektek is!
Én ezt néztem ki,ez tetszene: 140et mozgó Am váz + FOX RP 23 HAIBIKE « MTB váz « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása
Errõl mi a véleményed Biketigger?

Meridából az 1-20 is tetszik,de az drágább... Szabii nagyon szépek a képeid!


nem rossz, csak nem tudni mekkora. -vagy csak én nem látom a hirdetésben a vázméretet ?-
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#8
Flubber

Flubber

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás

vázméretnél azért erõsen gyártófüggõ, inkább kérdezz ha van egy ejlölt.

merida 1-20 pl jó lehet, pont akartam isajánlani még jobb ha 2010-es, az még masszívabb volt. (és -abból 18-as)

de ez is egy jó darab , igen masszív. és jó geó, és 140-es fox-hoz van tervezve. a tag kicsit gyenge szal 80nál nem ér többet, és ebbõl max 17-es.

http://apro.bikemag....-09-l54079.html

kb így néz ki

Feltöltött kép


Nagyon köszi nektek is!
Én ezt néztem ki,ez tetszene: 140et mozgó Am váz + FOX RP 23 HAIBIKE « MTB váz « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása
Errõl mi a véleményed Biketigger?

Meridából az 1-20 is tetszik,de az drágább... Szabii nagyon szépek a képeid!

#9
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
vázméretnél azért erõsen gyártófüggõ, inkább kérdezz ha van egy ejlölt.

merida 1-20 pl jó lehet, pont akartam isajánlani még jobb ha 2010-es, az még masszívabb volt. (és -abból 18-as)

de ez is egy jó darab , igen masszív. és jó geó, és 140-es fox-hoz van tervezve. a tag kicsit gyenge szal 80nál nem ér többet, és ebbõl max 17-es.

http://apro.bikemag....-09-l54079.html

kb így néz ki

Feltöltött kép
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10
Szabii

Szabii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Nekem anno merida tfs szériát javasoltak a 115 kilómra, sokan mondják hogy erõs masszív vázak ezek. Most OneTwenty vázam van, anno kicsit nehéz volt a választás mert ~2 méter vagyok, de sikerült kifogni egy 22-est, neked ebbõl a szempontból könnyebb lesz vázat találnod. :)

#11
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
igen, hasonlo meretut vegyel - a vaz felepitese meghatarozza, hogy mennyit mozog, es altalaban egy adott tagmerethez lovik be. ergo a taggal nem kell foglalkoznod, mert optimalis ha vazban veszed.

nem tunik rossznak a vaz, nincs agyonkonnyitve, az rp23 meg az egyik legnepszerubb tag.

#12
Flubber

Flubber

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás

ezt kette kellene valasztani - a rugoutat es a szogeket a felhasznalasnak megfeleloen alakitjak ki. ez ugyan evrol evre valtozik, de jelenleg valahogy igy alakul (csak a villaszoget irom):
xc/maraton 100-120mm ~70 fok
trail/all mountain 120-140mm ~68 fok
enduro 150-160mm ~66 fok

szerintem ha a tekeres is szempont, ezeket erdemes nezni. az xc/maraton gepek inkabb tekerosek, ezek masznak felfele a legjobban, a legfordulekonyabbak, konnyebbek. lefele viszont "razosabbak" (persze nem egy merevhez kepest), a hatso felfuggesztes inkabb a tekeresi hatekonysag noveleset szolgalja. a masik veglet az enduro, ami hazai viszonylatokban szinte dh gepnek hasznalhato, de meg lehet vele tekerni felfele. ez az a bringa, amivel fel tudsz jutni mindenhova, de lefele a legnagyobb elvezetet adja. ertelemszeruen felfele ez joval munkasabb, mint egy xc. a ketto kozotti a trail/am - szerintem itthonra ez a legjobb turagep hobbybringasoknak. felfele egesz hatekony, es lefele is elvezetes.

ezeken belul hasznalnak eltero felfuggeszteseket: mashol vannak a forgaspontok, a rugos tag. itt szinten mind elonyokkel es hatranyokkal. az egyik gyarto erre eskuszik, a masik arra, illetve az egyes teruleteknek megvannak a nepszeru konstrukcioi. ez eleg jo iras:
Buyer's Guide To Mountain Bike Suspension, Part 2 - BikeRadar

a sulyod miatt nem akarok konkret modelleket irni, ha nem lenne ilyen kikotes, akkor konnyebb lenne. vard meg a sulyosabb kollegak valaszat, sajat tapasztalatokkal.

ps: esetleg probalj ki egy merev 29ert :)

***

irtam egy kis bejegyzest a 29eres attetelekrol:
Plojekt Blájen: Hajtás-áttételek 29er viszonylatban


Köszi ismét az "okosítást"!! Ahogy írtad is,én magamnak igy elsõre sacc/kb egy trail/AM felhasználásra való gépet gondolnék. Itt az össztelós gépeknél is javasolt az olyan méretû vázat venni,mint egy merev váznál? (Jelenleg 18,5-es a vázam a 178centimhez) Vagy itt még figyelembe kell venni a rugóstag méretét is,hogy mennyit mozog?

Valami ilyesmibe kellene gondolkodnom talán? :

http://apro.bikemag....ike-l52775.html

Mivel egyenlõre még nem akarok mást cserélni a gépemen mint a vázat,ezért az olyan vázakat nem is keresnék,amik átütõs tengelyt fogad,illetve ami nem 29"es,mivel sima gyorszáras 26"os kerekeim vannak!

A tesztet amit linkeltél köszi,de sajnos ez nem magyar leírás.

#13
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
egy merev 29er egy 26-os össztelós xc géphez képest mennyivel "rázósabb"?

#14
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ezt kette kellene valasztani - a rugoutat es a szogeket a felhasznalasnak megfeleloen alakitjak ki. ez ugyan evrol evre valtozik, de jelenleg valahogy igy alakul (csak a villaszoget irom):
xc/maraton 100-120mm ~70 fok
trail/all mountain 120-140mm ~68 fok
enduro 150-160mm ~66 fok

szerintem ha a tekeres is szempont, ezeket erdemes nezni. az xc/maraton gepek inkabb tekerosek, ezek masznak felfele a legjobban, a legfordulekonyabbak, konnyebbek. lefele viszont "razosabbak" (persze nem egy merevhez kepest), a hatso felfuggesztes inkabb a tekeresi hatekonysag noveleset szolgalja. a masik veglet az enduro, ami hazai viszonylatokban szinte dh gepnek hasznalhato, de meg lehet vele tekerni felfele. ez az a bringa, amivel fel tudsz jutni mindenhova, de lefele a legnagyobb elvezetet adja. ertelemszeruen felfele ez joval munkasabb, mint egy xc. a ketto kozotti a trail/am - szerintem itthonra ez a legjobb turagep hobbybringasoknak. felfele egesz hatekony, es lefele is elvezetes.

ezeken belul hasznalnak eltero felfuggeszteseket: mashol vannak a forgaspontok, a rugos tag. itt szinten mind elonyokkel es hatranyokkal. az egyik gyarto erre eskuszik, a masik arra, illetve az egyes teruleteknek megvannak a nepszeru konstrukcioi. ez eleg jo iras:
Buyer's Guide To Mountain Bike Suspension, Part 2 - BikeRadar

a sulyod miatt nem akarok konkret modelleket irni, ha nem lenne ilyen kikotes, akkor konnyebb lenne. vard meg a sulyosabb kollegak valaszat, sajat tapasztalatokkal.

ps: esetleg probalj ki egy merev 29ert :)

***

irtam egy kis bejegyzest a 29eres attetelekrol:
http://project-brian...zonylatban.html

#15
Flubber

Flubber

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás

Hali! Elõször is BÚÉK mindenkinek!
Cserélni szeretném a merev aluvázamat egy jobbra,és elgondolkodtatott hogy lehet inkább egy össztelós fully-t kellene vennem! Sajnos eddig csak egy ilyen bicót tudtam kipróbálni (merida nemtudom milyen volt),de az beült alattam majdnem teljesen,jó-jó tuti a 130kilóm miatt. Nem nagyon értek hozzá ezt bevallom,ezért légyszi ne nézzetek hülyének,ha véletlen hülyeséget kérdeznék! Fogalmam sincs,milyen kialakítású,milyen forgáspontú,milyen rugóstaggal rendelkezõ vázat kellene vennem,hogy a rugóstagnak hol kellene elhelyezkednie a vázon stb.
Ajánlotok a 130kiló súly alá egy fully-t? Biztos egy erõs DH váz kibirna,de annyi pénzem nincs rá! 100e-bõl szeretnék venni valami használt de jó vázat,ami a jelenleg 100mm-t mozgó elsõ teleszkópomhoz jó lenne. (eredetileg 140-et mozgó fox vanilla villám van,de szervízben 100ra leültették,hogy a merevvázomhoz jó legyen.De ezt vissza tudom akár állíttatni,mert megvan a legerõsebb rugó (zöld ha jól emlékszem) hozzá.)
A 130kilóm ellenére nemcsak hétvégente veszem elõ a biciklit,és ha megyek,akkor nemcsak országúton megyek. Szerintem mint mindenki,igy énis utálom az emelkedõket,de mindig tisztességesen megpróbálom legyürni õket,kiállva a nyeregbõl ha kell,és ha máshogy nem is megy,akkor feltolva a biciklit a dombtetõre,hogy utána élvezhessem lefelé az utat!
Szóval ennyi lenne,és köszönöm ha valaki értelmesen próbál nekem majd ebben segíteni,és elmondaná pl a vázak közti különbséget,hogy melyik mire való!


a dh vazak nem a bringas sulya miatt erosebbek, hanem teljesen mas felhasznalasi teruletre keszultek, totalisan mas vazszogekkel. ha eddig utaltad tekerni, akkor ez meg rosszabb lenne. tehat ha a felhasznalasi teruletet eggyel el is tolod a suly miatt (pl enduro -> trail), akkoris torekedni kell, hogy olyat valassz, ami megfelel a bringazasi stilusodnak. van itt par sulyosabb egyen, aki ossztelossal nyomja, ok biztos tudnak par erosebbre epitett vazat ajanlani :)


Köszi a választ! Amúgy nem utáltam tekerni,csak a nagyobb emelkedõket utálom. :)
Pont arra tértem ki,és kértem tõletek segítséget,hogy nem ismerem az össztelós vázakat. Ahogy irtad is,hogy másak a vázszögek stb. ezeket ha lenne kedves valaki,de elmagyarázná? Azt is néztem nemegy váznál,hogy az sem mindegy hogy hol a rugóstag hátul?

#16
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a dh vazak nem a bringas sulya miatt erosebbek, hanem teljesen mas felhasznalasi teruletre keszultek, totalisan mas vazszogekkel. ha eddig utaltad tekerni, akkor ez meg rosszabb lenne. tehat ha a felhasznalasi teruletet eggyel el is tolod a suly miatt (pl enduro -> trail), akkoris torekedni kell, hogy olyat valassz, ami megfelel a bringazasi stilusodnak. van itt par sulyosabb egyen, aki ossztelossal nyomja, ok biztos tudnak par erosebbre epitett vazat ajanlani :)

#17
Flubber

Flubber

    vendég

  • fórumtag
  • 24 hozzászólás
Hali! Elõször is BÚÉK mindenkinek!
Cserélni szeretném a merev aluvázamat egy jobbra,és elgondolkodtatott hogy lehet inkább egy össztelós fully-t kellene vennem! Sajnos eddig csak egy ilyen bicót tudtam kipróbálni (merida nemtudom milyen volt),de az beült alattam majdnem teljesen,jó-jó tuti a 130kilóm miatt. Nem nagyon értek hozzá ezt bevallom,ezért légyszi ne nézzetek hülyének,ha véletlen hülyeséget kérdeznék! Fogalmam sincs,milyen kialakítású,milyen forgáspontú,milyen rugóstaggal rendelkezõ vázat kellene vennem,hogy a rugóstagnak hol kellene elhelyezkednie a vázon stb.
Ajánlotok a 130kiló súly alá egy fully-t? Biztos egy erõs DH váz kibirna,de annyi pénzem nincs rá! 100e-bõl szeretnék venni valami használt de jó vázat,ami a jelenleg 100mm-t mozgó elsõ teleszkópomhoz jó lenne. (eredetileg 140-et mozgó fox vanilla villám van,de szervízben 100ra leültették,hogy a merevvázomhoz jó legyen.De ezt vissza tudom akár állíttatni,mert megvan a legerõsebb rugó (zöld ha jól emlékszem) hozzá.)
A 130kilóm ellenére nemcsak hétvégente veszem elõ a biciklit,és ha megyek,akkor nemcsak országúton megyek. Szerintem mint mindenki,igy énis utálom az emelkedõket,de mindig tisztességesen megpróbálom legyürni õket,kiállva a nyeregbõl ha kell,és ha máshogy nem is megy,akkor feltolva a biciklit a dombtetõre,hogy utána élvezhessem lefelé az utat!
Szóval ennyi lenne,és köszönöm ha valaki értelmesen próbál nekem majd ebben segíteni,és elmondaná pl a vázak közti különbséget,hogy melyik mire való!

#18
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
igen
csak egy tagcserével már nem biztos hogy annyira jó vétel

engem spec nem gyõztek meg a sr tagok, de ez az én véleményem

mindensetre nem emléxem ez melyik fajta, de ha jót akar akkor figyel olyan tag legyen ami egy mozduklattal nagyjából zárható (most tökmindegy mi a tech neve) mert nem egy pogómentes váz. lefelé jó, de odáig is el kell jutni :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#19
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

azzal már nem hallottam hogy lett volna probléma.
de a tag még mindig kérdés


összegezvén akkor elmondható, hogy egy tag cserével jó lehet ez a váz, fõleg a merida 5 éves vázgaranciájával?
köszönöm a válaszokat! :-)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#20
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
azzal nem volt semmi gond, csak nem volt rajta propedal/lock :) amit meg vettem bele, az nem passzolt bele, mert kicsit mas meretu volt. de ettol a tagok jok voltak, illetve a korabbi bringamon is volt egy ilyen, azert is vettem masodszorra is azt. a speciben a triadot nem ereztem semmivel sem elobbrevalonak.