Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sárvédõ

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
221 hozzászólás a témában

#161
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Ezzel van valakinek tapasztalata?
Esetleg ez, vagy ez?


Szerintem annyira nem bonyolult szerkezetek ezek, hogy nagyon mellé tudjál nyúlni.

#162
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
Szerintem teljessen jok az elsönél a pálca befogatásnál ovatossan kell eljárni sokan vágják haza a sárvédöt mert szét barmolják a müanyag csavart de ha megfelelö méretü csavarhuzot használsz semmi gond.Még talán a végükröl a müanyagot lehagynám és inkább gumibol jó nagy laffantyut reá föleg az elsöre mert tapasztalatom szerint mindkettönél picit lehetne hosszabb de ez csak akkor gond ha szinte áll a viz az uton és tépsz 30-al:)) na akkor minden viz a cipöre zudul laffi nélkül:))
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#163
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
Ezzel van valakinek tapasztalata?
Esetleg ez, vagy ez?

#164
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
Milyen sárvédõt ajánlotok? Mindenképp rendes kéne, nem a gagyi mûanyag nyeregcsõre rakható parasztvakítás. Sajnos se a vázon se a telón nincsen szem amire fel lehet illeszteni. Illetve nem tudom menyire számít, de hátul V-fék van.

#165
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
nekem cateye kicsi villogo bilincs volt hátul a felfogato szem elölre meg hajtottam lemezböl bilincset raktam gumilapbol laffantyukat elöre hátra hátra mindkét végére (középcsapinál csak rövidet:))) és igy már müködött a dolog ha csak az ut volt vizes én száraz maradtam és a bringa is kevesebbet kapot a sós koszos vizböl
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#166
xle

xle

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás

Télre kizárólag pálcás ér valamit.


Ez így van. Semmi mással nem érdemes próbálkozni. Nekem volt SKS Raceblade: a nyári esõkben jó valamire, de télen.... kalap sz.r. Bár úgy egész jó volt, hogy a Raceblade tartójában (amit a vázra gyorskötegelõzöl) a pálcás szetthez tartozó sárvédõt használtam. Csak így sem volt teljesen stabil. A belinkelt típusok ennél is sokkal rosszabbak. Az én bringámon sincs szem, cateye v. valami hasonló konzollal van megoldva a felfogatás. Plusz még érdemes megtoldani az alap sárvédõt - az elsõt és a hátsót is.

Ha kell, csinálok képet arról, hogy van nálam megoldva a dolog.
"Nem felejtem soha el, hogy ki volt mindig velem, azt is mindig tudni fogom, ki fordult ellenem."

#167
TheKop

TheKop

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Sziaszttok!

http://www.fahrradma...espeed_182.html

Ugyanilyen bringám van -leszámitva a sárvédõket és a nyerget.Sajnos nem a legjobb kép,de nem találtam hirtelen mást.Hol tudnék ilyen sárvédõt beszerezni?
You'll never walk alone!
„A fájdalom elmúlik, a gyõzelem örökké megmarad."

#168
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

nincs felfogató szem :o sufnizni sincs kedvem. támvillára rögzíthetõ pálcások meg nagyon rövidek szintén :/


hmmm... pedig elég komoly, karbon villás országutikon is láttam már profin felhelyezett, rendes pálcás sárvédõt (pont ma is egy ismerõsömnél), de sajna nem figyeltem, hogy miként van felfogatva.

Mindenesetre ezek a hátsó sárvédõk max a hátadat védik, de a combod elõrõl-hátulrõl, lábszárad, cipõd, középcsapágyad és hajtómûved az pont telibe fogja kapni a vizet, rosszab esetben a sós hólét.

#169
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nincs felfogató szem :o sufnizni sincs kedvem. támvillára rögzíthetõ pálcások meg nagyon rövidek szintén :/

#170
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Acor: http://mali.hu/image...or/AFD-2704.jpg
BBB: http://bringabutik.h...arlas/142/1420/
Zefal: http://bringabutik.h...arlas/142/4744/

ezek érnek valamit?
BBB a legrövidebb az nem szimpi, az Acor 2 centivel hosszabb és olcsóbb is, meg van hozzá elsõ sárvédõ is (mondjuk az annyira rövid h nem ér semmit). A Zefal tûnik a legprofibbnak, de félek, hogy azt meg hip-hop lelopnál a gyorsrögzítõ miatt :s


Télre kizárólag pálcás ér valamit.

#171
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Acor: http://mali.hu/image...or/AFD-2704.jpg
BBB: http://bringabutik.h...arlas/142/1420/
Zefal: http://bringabutik.h...arlas/142/4744/

ezek érnek valamit?
BBB a legrövidebb az nem szimpi, az Acor 2 centivel hosszabb és olcsóbb is, meg van hozzá elsõ sárvédõ is (mondjuk az annyira rövid h nem ér semmit). A Zefal tûnik a legprofibbnak, bár lehet csak a fényképen hosszú :P de félek, hogy azt meg hip-hop lelopnák a gyorsrögzítõ miatt :s

edit: most látom, a nyeregcsövet ki kéne venni a lelopáshoz

#172
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Sziasztok!

Szett vásárlásán gondolkozom, mi a véleményetek alábbiakról, ha vannak tapasztalatok, ne tartsátok vissza! MTB-re kellene, fõként arra, hogy ne verje fel vizes sarat arcomra, és hátsómra. És egy vagyont nem akarok költeni két mûanyag darabra.

Polisport Colorado
BBB Dirt Protector II
BBB High Protector
Helyi bolt
Itt van egy tûrhetõ áron, kicsit rövidnek tûnik képen a hátsó.

Üdv.


Ha rám halgatsz vegyél egy Pepis üveget és vágjad félbe, a sarkait kerekítsed le ollóval majd kábelkötelõzd fel vázra és ingyen van egy sárpofozód.

pl: http://www.xiont.hu/ így a Kona jel alatt :P
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#173
ramm84

ramm84

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Üdv mindenkinek!
Vázsárvédõt használ(t) valaki? Mik a tapasztalatok?
CC-re kellene.
Ajánlott márka/típus esetleg?

#174
pinya

pinya

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Sziasztok!

Szett vásárlásán gondolkozom, mi a véleményetek alábbiakról, ha vannak tapasztalatok, ne tartsátok vissza! MTB-re kellene, fõként arra, hogy ne verje fel vizes sarat arcomra, és hátsómra. És egy vagyont nem akarok költeni két mûanyag darabra.

Polisport Colorado
BBB Dirt Protector II
BBB High Protector
Helyi bolt
Itt van egy tûrhetõ áron, kicsit rövidnek tûnik képen a hátsó.

Üdv.

#175
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
köszi a tippet! ránézek.

bikepositiveból létezik országúti méret?

#176
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Ha arra gondolsz hogy a vázon a papucsoknál nincs semmi furat ahova a sárvédõ pálcáját rögzítheted, akkor szerezz Cateye lámpakonzolt támvillára, a Zöldpontban 250Ft/db és nekem bevált. Az ottani szerelõsrác is azzal rögzíti a hátsó sárvédõt a régi Magellan Cruxára amin a Ritchey papucsok miatt nincs szem és terepen sincs vele gondja. ;)


ez jó ötlet, de egyébként sima kábelkötegelõvel nem lehet ilyenkor felrakni?
lehet hogy nem látom át teljesen a problémát. esetleg valami közdarab, védõgumi, stb segítségével..
de a kis bilincs ügyes megoldásnak hangzik!

#177
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

én bicómon sincs szem de ez a szutyok idõ rákényszerít valami okosságra.
érdekelne minden tipp.


Ha arra gondolsz hogy a vázon a papucsoknál nincs semmi furat ahova a sárvédõ pálcáját rögzítheted, akkor szerezz Cateye lámpakonzolt támvillára, a Zöldpontban 250Ft/db és nekem bevált. Az ottani szerelõsrác is azzal rögzíti a hátsó sárvédõt a régi Magellan Cruxára amin a Ritchey papucsok miatt nincs szem és terepen sincs vele gondja. ;)

#178
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Én visszavittem a protectort... szerencsére szó nélkül visszaadták a pénzt.
A szélesebbet vettem és állandóan beleért a gumiba valahol, zörgött mint a fene és nem lehet stabilan rögzíteni...

Sztem Raceblade sem éri meg az árát, ua. a kettõ...
Én élbõl Acorral próbálkoznék, ugyanaz a szar csak olcsóbb.

Rendes sárvédõ kell nem ilyen gumipókos, valahogy meg fogom oldani...


sikerült valamit alkotni?
én bicómon sincs szem de ez a szutyok idõ rákényszerít valami okosságra.
érdekelne minden tipp.

#179
Amen

Amen

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Jhajj de behalt e topic:P
Na nem baj, találtam sárvédõt (1500pénz a szett de van 1000resért is:)) sztem ez lesz a megoldás, nem kell nekem 4ezerért egy mûanyag darab. Amúgy nem is értem miért nem megy a topic, mindenkinek van sárvédõje csak nekem nincs?:P
Meg amúgy hasznos infó volt a ha nem elég hosszú a sárvédõd, toldd meg petpalackkal:)
Na minden jót!

#180
Amen

Amen

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Sziasztok! Hát igen, eljött a nyár vége, egyben a dzsuva is. Szóval bármennyire is nem akaródzik, de muszály felrakni azt a nyomorult sárvédõt. Kérdésem lenne: Acor sárvédõt merre találok (budapest)? Nem szeretnék rá sokat szánni, lényeg, h hosszú legyen és puff.
Elõre is köszi!
Amen