Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sárvédõ

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
221 hozzászólás a témában

#181
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Én visszavittem a protectort... szerencsére szó nélkül visszaadták a pénzt.
A szélesebbet vettem és állandóan beleért a gumiba valahol, zörgött mint a fene és nem lehet stabilan rögzíteni...

Sztem Raceblade sem éri meg az árát, ua. a kettõ...
Én élbõl Acorral próbálkoznék, ugyanaz a szar csak olcsóbb.

Rendes sárvédõ kell nem ilyen gumipókos, valahogy meg fogom oldani...



#182
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás
Asszonyság gépére szeretnék sárvédõt, persze szem az nincs rajta.

SKS raceblade jó lenne (ugyanaz a felfogatás mint az elõbb említett zefal protector), csak ugye az ára...
viszont a múltkor láttam ugyanilyet Acor gyártmányban. Van valakinek tapasztalata vele vagy ismert beszerzési forrása?

Más:
az On-One hamarosan Honjo Koken disztribútor lesz és így Európában is lehet majd kapni jóféle japán sárvédõt.
http://us.st11.yimg....77_1965_6621699
persze nem lesz olcsó (16-20e körül egy pár), de 1 életben egyszer kell megvenni, minõségi 100% alu.

#183
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Mivel nem tudtam meg róla semmit, végülis bepróbáltam a Zéfal Protectort (villára és támvillára szerelhetõ típus, így rögzül kz iparmûvészeti remekmûve is)

Hát nem a stabilitás mintapéldája... Picin múlik, hogy éppen beleér-e a gumiba vagy nem (23-as gumiról beszélünk és nekem a széles változat van, ami 45mm. Ha messzebb teszem a keréktõl, akkor elõl beleér az alsócsõbe, hátul meg pont a fék csavarjait kopogtatja, ami elõbb-utóbb a mûanyag sárvédõ töréséhez vezet).
Szóval nem estem tõle hanyat, ráadásul ez is messze félmegoldás: a hátsó kerék nyeregvázcsõ felé esõ ívébe muszáj leszek még venni valami tákolmányt, mert egyrészt engem is össze fog kenni, másrészt az összes mocskot a láncra vezeti.

Olyan vázat kell venni, amiben elfér egy teljes értékû sárvédõ.
A Biondo-ban mondták, hogy ma már carbon versenyvillákon is megtalálható a szelszereléshez szükséges szem, és a vázat is úgy alakítják.



#184
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás

Te komolyan képes vagy ezt összemocskolni? Nooormáális vagy :D?
Tényleg gyönyörû, és pont ezért nem kellene, csak ha sivatagban élnénk...

Viszont ha már itt tartunk: ez a fajta rögzítés mennyire zörög, mennyire stabil? Sajnos az én gépemre is csak ilyet lehet feltenni...
És fel lehet-e úgy trükközni a vázra, hogy az összes mocskot végül ne a fékre nyomja a kerék?


Innét van: http://www.fastboyfenders.com/
Dzsuva: azt írja a srác a FAQ-ban: csónakot is csinálnak fából.... :D Majd pucolom, télen meg felrakok valami egyszerût, amit nem féltek... vagy nem.
Zörgés: még nem tudom, jelenleg van egy vázam, meg egy pár sárvédõm... gombhoz a kabátot. Na jó, a hajtókar már úton van. Elméletileg nem zörög, a rögzítési pontok gumírozottak.

#185
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás

Ma reggel egy nagy doboz várt az íróasztalomon. Benne ez:

Valami meseszép, egy órája nam jutok szóhoz és fülig ér a szám! :D



Te komolyan képes vagy ezt összemocskolni? Nooormáális vagy :D?
Tényleg gyönyörû, és pont ezért nem kellene, csak ha sivatagban élnénk...

Viszont ha már itt tartunk: ez a fajta rögzítés mennyire zörög, mennyire stabil? Sajnos az én gépemre is csak ilyet lehet feltenni...
És fel lehet-e úgy trükközni a vázra, hogy az összes mocskot végül ne a fékre nyomja a kerék?



#186
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

Ma reggel egy nagy doboz várt az íróasztalomon. Benne ez:

Valami meseszép, egy órája nam jutok szóhoz és fülig ér a szám! :D


hol vetted ?? mennyiben jött ki??

#187
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás

Nem tudom mennyi, még nincs beárazva. Úgy hiszem, a csóka nem meggazdagodni akar rajta. Legalábbis remélem, mert már eléggé beleéltem magam. :-)


Ma reggel egy nagy doboz várt az íróasztalomon. Benne ez:

Feltöltött kép

Valami meseszép, egy órája nam jutok szóhoz és fülig ér a szám! :D

#188
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Vettem egy SKS Shockbladet, de úgy tûnik hogy nem kompatibilis a Rebámmal, pedig ma már nem számít ritka villának. Létezik hozzá másig adapter, vagy felejtsem el használni is tudom? A gond konkrétan az, hogy vastag a váll, és emiatt nem tudom rátolni a védõt a villanyakban lévõ sínre.

#189
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
hétvégén volt bõven idõ kipróbálni a sárvédõ hatékonyságát. a hátsó sárvédõ 100%ot fog, ami 'sima' vfékes olcsóság, nem nyeregscsõre stb. Lányom 15" bringájára nem ment rá, így probaként felraktam, de marad is...Egyetlen baja, hogy nagy sebességnél, és rázós úton képek kipattanni a helyérõl. Kell megoldást találni rá... Kábelkötegelõ például.

Elsõ sárvédõnek vágül az authort választottam. Az várható volt, hogy a telóra rögzíthetõ megoldás nem lesz 100%os, és nem is akartam 4Eért venni. Azt kell mondjam, hogy ez a megoldás megfelelõ. Zaccos sárban a lában lesz csak saras, mez, ruha nem. Tehát a teszten átment. Annyit lehet tuningolni rajta, ha nagyon kell, hogy ragaszt az ember rá kis toldást..

#190
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Ez függ a váz kialakítzásától is, hogy mennyire van neki hely, ahol tudod állítgatni.

Engem a következõ darabbal kapcsolatban érdekelne információ:
Feltöltött kép

Ez éppen Zéfal, de van az SKS-nek is, monnyuk 2x áron...
Mennyire stabilan rögzít az a felfogatás? Esetleg fel lehet tenni kábelkötegelõvel is, de nemtom mennyire fog zörögni.

Tapasztalat?



#191
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.453 hozzászólás
Lehet hogy hülye kérdés, de szerintetek a 32-630-as méretû gumira rámegy a treking sárvédõ rendesen?

#192
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Nagyobbrészt vélemény mert sárban csak akkor megyek ha elkap az esõ, esetleg betévedek egy dagonyába.
Régebben gyári rövid sárvédõvel (még elsõ útjaimon) a fejem tetejére meg a hátamra hullottak sáros csomók,
ezen kívül a lábamat szórta tele az elsõ kerék.
Azután meghosszabbítottam a mûanyag gyári sárvédõt hátul is és azóta már elõl is lejjebb ér a láb felöli oldalon.
Azóta nincs vele gondom ha bele kényszerülök a sarasba.
Na meg persze sárban nem megyek annyival, mert eléggé csúszik.

#193
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Sz'tem addigra rég túlmentél rajta mire fel jutna arcmagasságba


Ez ugye csak vélemény, és nem tapasztalat? :D Nekem még sosem sikerült úgy vizes-sáros helyen közlekedni sárvédõvel (telóra szerelhetõ mûanyag SKS), hogy makulátlan maradjon az arcom, a ruhám, a fejem. Jóval jobb volt a helyzet, mint sárvédõ nélkül, de hidd el, 30as tempónál igen sok csapódik vissza az arcodba híg latyak esetén.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#194
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..nagy sebességnél a kerék azt a sarat elõreköpi, csak a menetszél szépen visszafújja az arcodba.

Sz'tem addigra rég túlmentél rajta mire fel jutna arcmagasságba, ha amúgy nagy sebességgel haladsz.
Legfeljebb ha hasalva tekersz akkor kaphatsz belõle valamit. Szóval tethelyzettõl is függ.

#195
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Köszönöm mindkettõtöknek. Ha telóra rakhatót fel tudok rakni akkor az lesz, ha meg nem, kipróbálom a vázra szerelhetõt.


A sebesség mindent megold.

 


#196
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Az a problémám, hogy az elsõkerék a szemembe szórja a sarat nagy sebességnél, az alsócsõre szerelhetõ sárvédõk védenek ettõl vagy telóra szerelhetõt kell vennem?


Az ellen semmi nem véd, nagy sebességnél a kerék azt a sarat elõreköpi, csak a menetszél szépen visszafújja az arcodba. A vázra rakható sárvédõnél a telóra rakható azért többet megfog ebbõl, de bizonyos sebesség fölött valamennyi úgyis a nyakadban köt ki.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#197
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
az én tapasztalatom alsócsöre rakható s.védövel kapcsolatban nagy sebeségnél pláne szembe szélben ha az úton van böven viz akkor elöfordult hogy jött a képembe egy kicsi de ez elenyészö menyiség ahoz képest ami a svédö nélkül zudult rám:D de mint irtam nem töléletes a rendszer sztem a telóra rakható jobb bár azt nem próbáltam még de az a kerék villa elötti részét is lefedi igy már onnan se tud a szmötyi felcsapodni
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#198
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Az a problémám, hogy az elsõkerék a szemembe szórja a sarat nagy sebességnél, az alsócsõre szerelhetõ sárvédõk védenek ettõl vagy telóra szerelhetõt kell vennem?


A sebesség mindent megold.

 


#199
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Nem tudom mennyi, még nincs beárazva. Úgy hiszem, a csóka nem meggazdagodni akar rajta. Legalábbis remélem, mert már eléggé beleéltem magam. :-)

#200
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
húú ezek a fa sárvédök gyönyörüek már meg is álmodtam egy bicot hozzá drága ez menyi ez ?:) amugy én anno mig nem volt egy fix melobajárosom addig az olcso tecsos sárvédöt nyuztam csak két garnitura kellet mert a tám és láncvilla közé beraktam egy darabot fixen ez védte legalább az elsöváltót a sártol a hátsót +le kellet kurtitani kicsit és még az elsöt megtoldottam egy pet palackkal ne verje a vizet pont a lábamra.