Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sárvédõ

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
221 hozzászólás a témában

#201
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás

Soha nem gondoltam volna,hogy fából (jól láttam?:rolling: ), pontosabban rétegelt lemezbõl lehet sárvédõt készíteni. Nagyon stílusos:spoko: . Persze meg kell választani milyen bicóra kerül fel (ezek nem montis darabok).Szerintem:D


Igen, fából van. Nagyon vékony fa lemezekbõl laminálja a srác. Fullyra én sem tenném. :)

#202
jimmy8

jimmy8

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

..... ha szolnokhoz közel laksz, akkor elviheted egy ezresért a szettet!

De ha jó, akkor miért adod el?:oczko:
Másrészrõl csak név alapján nem találtam, a beszerzéssel (ha ilyen mellett döntenék ) nem lesz baj....

Nekem ilyenem lesz az igáslovon, remélem hamarosan:

Soha nem gondoltam volna,hogy fából (jól láttam?:rolling: ), pontosabban rétegelt lemezbõl lehet sárvédõt készíteni. Nagyon stílusos:spoko: . Persze meg kell választani milyen bicóra kerül fel (ezek nem montis darabok).Szerintem:D

#203
_kz_

_kz_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.374 hozzászólás
Nekem ilyenem lesz az igáslovon, remélem hamarosan:



#204
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
na õ lenne az:http://ebike.hu/term...vedo/szett/3843
ha jól megnézitek a képen, erre zefal claccis van írva, az elsõje az nem tudom holmaradt:wtf:
de ha csinálok a bringáról képet, lefotózhatom a sárvédõt is, ha szolnokhoz közel laksz, akkor elviheted egy ezresért a szettet!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#205
jimmy8

jimmy8

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

zéfal classic a legjobb!......

Nem igazán találom sehol a zefal-nak ezt a Classic modelljét. Esetleg egy kép vagy egy link, hogy hogyan néz ki?:help:

#206
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Úgy látszik magunkra maradtunk...
Vagy itt mindenki csak sportolásra használja a bicóját és szereti, ha tetõtõl-talpig vizes, sáros?:chin:


Ezen már sokat gondolkodtam, hogy miért jó, ha az ember tiszta trutyi. Persze, a sárvédö nem cool de ennyire számít ez sok embernél vagy ennyi a mazochista? Én télen elég sokat tekerek de sárvédö nélkül nem tudnám elképzelni. Én az SKS Shockblade / X Blade szettet használom. Mint már írtam ezzel tökéletesen elégedett vagyok. A lábszár elülsö részére jön ugyan fel sár de az engem nem zavar. Fenék, hát, felsötest, arc sármentes marad.

#207
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
igen arra értettem:) a nyakadra ha mázlid van feldobálja...
zéfal classic a legjobb!elöl egy kis pet palackból tuning a végére és elöl tökéletes, hátul ha a támvilla merevítés kör keresztmetszetû, akkor egy kisfélkör alakú mûanyag rápattan, ha nem csavarozás mint elöl.
nem utolsó sorban nekem még tetszett is pedig nem szeretem a sárvédõket...

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#208
jimmy8

jimmy8

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Úgy látszik magunkra maradtunk...
Vagy itt mindenki csak sportolásra használja a bicóját és szereti, ha tetõtõl-talpig vizes, sáros?:chin: Nem, nem.....:no: Biztosan csak szemérmesek;) .
Pedig jó lenne, ha a szûk kisebbség, aki használ a pálcáson kívül valamilyen típusú sárvédõt, az elmondaná a tapasztalatait róla (elõnyök, hátrányok, mire használja...)
Tehát hajrá, várjuk a hozzászólásokat, várakozás közben meg :beer:

#209
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás

2. A topicnyitó mint írta fel szeretne rakni néha csomagtartót is. Ezek a fentebb ajánlottak elférnek alatta ill. használhatóak együtt a csomagtartóval? (Ok, tudom függ csomagtartó típusától is).:chin:


'sima' pálcás csomagtartó. de nyeregcsöves játék nem alatta fut :(

a bringa nem 40ezres, de ez most itt nem számit.

#210
jimmy8

jimmy8

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Nagyon szép és design-osak ezek a sárvédõk....:clap: És mint mondottátok hasznosak is. Bár azt gondolom, egy bicó akkor jó, ha egységesen van megépítve és szerintemezek a sárvédõk (elsõ+hátsó kb. 9000FT:( ) nem egy 50-60 ezres bicajra valóak. Persze nem említettük, hogy milyen bicóra kell...
Két észrevétel:
1. Camping Joe a "nem ér semmit" alatt gondolom azt értette, hogy a hátad közepe nem lesz sáros, de a nyeregvázcsõnél dobálhatja a sarat-vizet a lábadra ill. a monoblokot magába foglaló vázrészre + az elsõ váltóra.
2. A topicnyitó mint írta fel szeretne rakni néha csomagtartót is. Ezek a fentebb ajánlottak elférnek alatta ill. használhatóak együtt a csomagtartóval? (Ok, tudom függ csomagtartó típusától is).:chin:

#211
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Én is ilyet használok, és nekem is teljesen bejön. Sose hagytam még el.

Ami késik az még eljöhet.
Posted Image
Viszont ha a bepattanó rögzítõ fülre ráhúzol egy gumi darabot
akkor ennek jóval kisebb lesz az esélye. Mondhatjuk, a nullához közelít.

#212
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Én is ilyet használok, és nekem is teljesen bejön. Sose hagytam még el.

#213
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Na pont erröl beszélek. Elöször az elözö modell volt, ami keskenyebb és rövidebb és azt gyakorlati tapasztalatok alapján továbbfejlesztették. Ez a fenti képen nekem nagyon megfelel.

#214
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Ilyesmi az a sárvégdõ ami nekem is van, csak egy régebbi kiadás. Az volt ami rövidnek bizonyult.
Ez is úgy látom, hogy patentos módszerrel csatlakozik a nyeregcsõre.

Posted Image

Volt olyan eset. hogy valakinek menet közben kinyílott és elvesztette az egészet.
Arra a fülre ami bepettanás után zár, érdemes ráhúzni belsõbõl levágott gumi darabot,
ami egybe fogja az egészet és akkor biztos, hogy nem fog kinyílni a rögzítés.

A hossza talán az újabbaknáél jó, ha tanultak a korábbi hibából.
Ha mégsem elég hosszú a vége akkor kipótolható a korábbiak szerint.

#215
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nem a linkkeléssel van a baj ;)

"Zur Zeit können wir Ihnen in dieser Sektion leider nichts anbieten"
ezt irja ki.

#216
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Ha lehetne egy pontosabb vagy egy másik linket kérni, ugyanis csak egy papírlap és egy toll jön be:) .
Egyébként nekem is hasonló elképzeléseim vannak, mint a topiknyitónak, ezért is édekel ennyire az általad jónak mondott sárvédõ


Hosszú a link de most beadtam idézöjelben. Talán így megmarad.

"http://www2.hibike.de/main.php?sessionID=F24af54b0b31b2b4eb6f4df7330d90d1c&method=m_catpd&nodeID=&groupID=6"

"http://www2.hibike.de/main.php?sessionID=F24af54b0b31b2b4eb6f4df7330d90d1c&method=m_catpd&nodeID=&groupID=7"

#217
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Pár évvel ezelõtt 24"-os bringára vettem én is nyeregcsõre rögzíthetõ sárvédõt, még arra is kicsi volt.
Jött a sáros idõ és a kerék az összes sarat a nyakamba és a fejem tetejére dobálta hátulról.
Jobban megnéztem és egybõl látszott, hogy a sárvédõ rövid.
A kerékrõl a sár mögötte könnyedén elszállt felfelé.

Kerestem egy vastagabb autóbelsõt és abból kivágtam egy sárvédõhöz hasonló formáju, kb 20cm hosszú darabot és az eredeti sárvédõ folytatásaként annak a belsejére felragasztottam gumiszerü (cipészragasztóval) UHU-POWER a neve. Amikor megköt egy barnás keménygumira emlékeztet, de a kötéshez csavarozni is lehet. Mivel ívelt ezért megvan egy öntartása.

A bilincses rögzítés alá mindenképp érdemes egy gumilapot tenni, különben elforog oldalra.
Esetleg át lehet fúrni vékony fúróval a bilincset nyeregcsõvel együtt és egy vékony csavart keresztül lehet tolni, hogy teljesen stabil legyen.

Azóta csak az elsõ kerék dobálta fel a sarat, azután azt is elláttam ilyen gumi hosszabbítóval. Néhány éve már így használom és bevált. Eleinte az elsõ kerék begyûrte a toldást de a mûanyag sárvádõt megmelegítve adtam neki kicsivel nagyobb íves törést és most a gumi is elég mereven áll ahhoz, hogy ne tudja bekapni a kerék.

Szóval gyáriban én sem találtam jót, de mire jó az alkotó ember...:)
Amit boltban veszek azon sok esetben alakítani kell, hogy nekem és a célnak is megfeleljen.

#218
jimmy8

jimmy8

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

A jó sárvédö sokat ér. Aki, mást állít csak rosszat próbált. Az alábbi modellel terepeztem végig az egész telet, nyugodtan ajánlom. Általában ez nyeri a teszteket is.

http://www2.hibike.d...deID=&groupID=7

http://www2.hibike.d...deID=&groupID=6


Ha lehetne egy pontosabb vagy egy másik linket kérni, ugyanis csak egy papírlap és egy toll jön be:) .
Egyébként nekem is hasonló elképzeléseim vannak, mint a topiknyitónak, ezért is édekel ennyire az általad jónak mondott sárvédõ

#219
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

a nyeregcsõre szerelhetõ szerintem egyenlõ a nullával mert a nyeregvázcsõnél fel fog téged csapni.


Mint írtam ilyennel bicajoztam át az egész telet terepen. Én nem gondolom, hogy elméletileg nem jó, hanem tudom, hogy gyakorlatilag jó.

#220
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
a nyeregcsõre szerelhetõ szerintem egyenlõ a nullával mert a nyeregvázcsõnél fel fog téged csapni.elölre a telóra tehetõset nekem is ajánlották sok helyen.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960